Lietotājvārds
Parole
Vadlīnijas nepieciešamas, jo tās nosauc un tātad - aizstāv - tradicionālās vērtības no neoliberālajiem pārspīlējumiem un no netiklības, ko jauniešu prātos iekšā spiež masu mediji un dažas NVO, bet viss jau skolotāju ziņā, kā tās izmantot konkrētajā situācijā!
Tie(tās?), kas te bļaustās par mēnešreizēm - jūs vispār esat izlasījušas, par ko ir vadlīnijas? Kur ir drosme, cieņa, valstspiederība, godīgums, utt. - un kur mēnešreizes. Tak izlieniet no kājstarpes. P.S. Neesmu šo vadlīniju atbalstītāja, bet nu tēmas putrot nevajag tomēr.
Ierosinu tikumības vadlīnijas izstrādāt arī deputātiem, ierēdņiem, ministriem!
Svētulīte 11.05.2016. 13:41:53
Izglītības sistēma arī nemainīsies, kamēr paši nemainīsieties! Tiklīdz uzrodas kāds, kas grib radikāli visu mainīt, tad nedz kāpēc paši iznīcinat to cilvēku un tālāk klaigājat par augoni sistēmā. Kāpēc neatbalstījāt neviens Ķīli!?, viņš būtu to augoni izgriezis.
Izskatās, ka nekas mūsu izglītības sistēmā nemainās. Interesanti, kādi cilvēki pārstāv šo uzpūsto ierēdņu masu, kuri gudro un izstrādā kaut kādus likumus, lai tikai atsēdētu un nopelnītu savu algu? Šāda alga ir patukša. Domāju, ka vecāki negrib, ka viņu bērnu māca kaut viens skolotājs, kuram nav pietiekošu zināšanu, vieduma, mīlestības...Lielākā daļa vēlas, lai bērni apgūtu tiešām dzīvē noderīgo, jo domāju, ka pašas svarīgākās vērtības ir stipra ģimene, dzimta. Tad arī būs pārējais. Un bērnos ir šī tikumība - tāpēc nav jādeldē dibeni, tērējot mūsu resursus. Ir taču pozitīvi piemēri: daudz augošu tautskolu; vecāku veidotas skolas. Bērniem jāmāca mūsu senču dzīvesziņa, amatu mācības, dziedāšana, dejošana, sports, zemes kopšana un saskarsme ar darbu...Zēniem jābūt atsevišķām klasēm vai nodarbībām, lai viņi augtu spēcīgāki un mācētu aizstāvēt. Par skolotājiem nemaz nevarētu būt kurš katrs. Jāizslēdz konkurence, sacensība, visam jānotiek sadarbībā, atbalstā, sapratnē, bez agresijas un varmacības...Tad arī bērni varēs saprast un izvēlēties, ko vēlas viņi paši, kāda ir viņu patiesā sūtība.
Par intimam temam runa gimene un ta nudien nav mana problema, ja kadam nav paveicies ar vecakiem, kuri sarkst un bale par jebkuru temu uz sis planetas. Un tas nedod tiesibas 10gadigam skukim peksni mistiska lekcija skola grust smadzenes, kas ir menesreizes. Un ja, tada veida tiek parkaptas manas ka mates tiesibas, jo es runadu ar savam meitsm, nevis kada cita tante no malas. Un tiesi tapec musu skola vecaki atsakas no sadam lekcijam. Mums pat pirms tam parakstus nepaprasija, vai mes piekritam, ka meitenem smadzenes skalo.. VECAKS ESMU ES UN AUDZINASU ES! NU JAU PILNIGA GRAVI IEBRAUKUSI AR TIKUMIBU...KA TIK VISU ATEAK,ATRAK...DEG ...KA TIK ATRAK PAR SEKSU PASTASTIT 10gadniekuem...nenormali, ljaujiet betnibu baudit 10 gados!
Kā mēs dzīvojām līdz šīm? Vai visus iepriekšējos gadus nemācījām tikumus un augām pagrimumā bez jebkādām ētikas normām?
Protams, par mēnešreizēm taisies savām meitām iemināties kad viņām būs 25 gadi - vai ne???
Māriņa atkal uzkāpusi uz korķa :D
Interesanti ir tas, ka ar vieniem dokumentiem valsts visu tikumību cenšas sagraut, bet tad, ar citiem dokumentiem - radīt jaunu... Tikai viena nianse. Esošās tikumības normas, tās kas balstītas kristietībā, tās sevi ir apliecinājušas gadu tūkstošos. Taču jaunveidojamās pat īsti apspriest sabiedrībai neļauj... Naida runa šajās diskusijās esot...
Kamēr sabiedrības pamatvērtība nebūs ģimene - normāla saticīga ģimene ar mīlošiem un uzticamiem vecākiem, kā no senlaikiem pasaulē iedibināts, tikmēr var izstrādāt un pārstrādāt vadlīnijas un citas līnijas, nekas nemainīsies. Bērni ir gudrāki, godīgāki un tīrāki visos apziņas līmeņos un dubultmorāli viņiem neiesmērēsim.
greizi nogajis : 1) bērnus audzina vecāki, vai, darba dalīšanas apstākļos, cilvēki, kam viņi uzticās, - Bērnu dārzs, vecvecāki. 2) skola bērnus izglīto, dodot zināšanas, prasmes un iemaņas. 3) klases audzināšana ir tarificēts pasākums, un vēl dir.vietnieki audzin. darbā - sākumskolā, pamatskolā un vsk. . + pašvadības policists, + soc.ped., + psihologs. . . - trekni dzīvojam, trekni. 4) modes "kliedziens" - iekļaujošā pedagoģija, kas apgalvo - greizie attēli ir normali - vajag tik pareizi skatīties. Zālamanam bija tikai 10 baušļi, bet viņa spriedumus citēs vēl pāris gadu tūkstošus . . .
Tikumiskās audzināšanas vadlīnijas ir iekļautas teju vai visos mācību priekšmetos. Nerunājot par ētiku un sociālajām zinībām - ar šo saskaras arī vēsturē, literatūrā, mākslās utt. Kāpēc pārslogot jau tā pārblīvēto mācību priekšmetu sarakstu. Skolēns mājās pārrodas sešos vakarā - pēc pulciņiem un pagarinātās dienas grupas. Tikumiski, audzinoši un radikāli nepieciešami ir bērnam pēc iespējas vairāk būt kopā ar vecākiem un vecvecākiem - kas ir īpaši svētīgi, jo veco ļaužu dzīvesgudrība nav nevienā skolā iemācāma.
Baušļus var ņemt kā vadlīnijas, bet ar to ir pa maz. Es nezinu kā ir latviski un mani par to variet nosodīt, bet krieviski ir достоинство и нравственность un tās ir galvenās vadlīnijas. Jo pašlaik jauniešos šīs vadlīnijas tiek "noslepkavotas". Es nebaidos no vārda "slepkavība", jo mūsdienās to dara ar vārdiem. Bet tas ir būtiskākais, kas trūkst latviešiem. Latviešos nav kodola, ir tikai iznīcība jau daudzus gadus. Un iznīcina paši sevi! Es saprotu, ka esmu skabarga acīs daudziem, bet kā, lai jums visiem pie saprāta durvīm, lai klauvēju! :) Tie, kas grib dusmojaties, bet man no tā sliktāk nepaliks. Tie, kas grib, variet mani pasūtīt, arī no tā man sliktāk nepaliks. Tie, kas grib, var mani dzēst, arī tagad man sliktāk nepaliks! :)
Kad beidzot latvieši būs kungi nevis kalpi?
Dr. Zigmunds 10.05.2016. 21:32:02
Kaut kas Tvaika ielā nogājis greizi. Un tas šoreiz nav par vadlīnijām. ;D
Nav tikumības, ir tikai skolotāju balss un viss pārējais ir mulķības!
gudri muldēt, ka tikumība nav vajadzīga, ka tā attīstoties pati no sevis, diemžēl, objektīvā realitāte gan iz vēstures, gan ir šodienas, pierāda pretējo. Faktiski, ikviens, kas noliedz tikumības nepieciešamību, ir LGTB un tml. netikumības piekrītējs.
Pirmais bauslis 10.05.2016. 21:07:57
ir visas tikumības pamats.
www.kasjauns.lv
Nu tad varbut vispar neko interneta nelasam, ja jau kaa izradas nekam te vairak nevar ticet..
Absurds kaut kāds. Tikumiskās vērtības un ētikas principus mācās no reālās dzīves, ne skolas solā. Vai pati sabiedrība kopumā(ieskaitot svētās ģimenes) ir tik tikumiska? Dubultmorāle, kur tik pagriezies. Jauniešiem no skaistiem vārdiem, kas nesaskan ar to sludinātāju(valdības, izglītības sistēmas, skolotāju, vecāku) reālo dzīvi - gribas vemt. Meli un manipulēšana - no augstās politikas līdz darba kolektīvu un ģimeņu ikdienas attiecībām, liekulība attiecībās un publiskajās izpausmēs. Ka tik glīta fasāde un pareizajā brīdī pateikt pareizus vārdus. Kas aiz tā visa - vairumam nav svarīgi.
Jā, nu kasjauns.lv ir autoritatīvs informācijas avots.... :D:D:D
Nee, nu veel , minusotaji pasakiet, ka taja portala nav raksta ar shadu virsrakstu?! :-))))
Kasjauns.lv
Ka vel ir atnemtas tiesibas. Man nejautajot skola gruz berniem galva da jeb ko par dziivi. Punkts.
Varat izstrādāt vadlīnijas, uzspiest "rāmjus", bet bērni mācās no pasaules ap sevi. Kādas morāles, tikumības utt. principus, uzspiedīs viena tante bērnam, kurš aug "labvēlīgā" daudzbērnu (paraug-)ģimenē , bet pēkšņi vienā dienā tētis ir tik noguris no dzīves, ka pamet šo ģimeni? vai tam bērnam, kuram katru nedēļu jauns"tētis". Ģimene sen nav svēta un neaizskarama! Vērtību skala galīgi sašķobījusies. Godīguma principi šajā valstī ir tikai uz papīra, dabā tie nedarbojas.No kā lai mācās????Jau soc.zinībās šīs murgainās tēmas tiek maltas no pirmās klases ( un arī atzīmes tiek liktas par PAREIZI atreferētu tēmu, ja pateiksi to, ko domā-problēma ģimenē, psihologa apmeklējums, soc.pedagogs utt.)Pedagogiem algām naudas nav, bet šai bērnu tiesību aizstāvju un vadlīniju izstrādātāju armijai IR (turklāt kādām! ) ! Kārtējais murgs, ko sedz no mūsu nodokļiem
MAN KĀ VECĀKAM JAU SEN IR ATŅEMTAS TIESĪBAS KO APSPRIEST AR MANIEM BĒRNIEM .... Ko nu murgo. Neviens vecākiem neko neliedz. Lai nu tik runātu arī ar saviem bērniem, nevis tik ar internetu.
"Nu piem.viena cita portala ir virsraksta minets" - kurā portālā? Mācību plānā nemaz nav vietas jauniem priekšmetiem. Tik vienkārši tas ir. Skolas jau ir izspiedušas maksimumu, ko no m. p. var izspiest, lai nodrošinātu iespējas sākt laikus mācīt otro svešvalodu, nodrošinātu pietiekamu stundu skaitu latviešu valodai, matemātikai, utt. Jauns priekšmets stundu sarakstā - tātad vai nu kaut kam ir jāatņem, vai jāpalielina skolēnu slodze, kas jau tā ir viena no lielākajām Eiropā(ja pat ne lielākā).
to: tak nomierinas 10.05.2016. 18:02:48
Nu piem.viena cita portala ir virsraksta minets, ka bus jauns prieksmets. Tad varbut ka nevajag sabiedribu maldinat, ne, ko????
Cien.svētulei 10.05.2016. 17:52:31
Nepiesārņojiet E-klasi! Aizejiet uz skolu un izrunājieties ar nīstajiem skolotājiem!
Tak nomierinās 10.05.2016. 16:54:03
Kliedzējiem par neapmeklēšanu - ko tad tie "jūsu" bērni neapmeklēs? Literatūras, vēstures, klases, sociālo zinību stundas? Ekskursijas, ārpusstundu pasākumus? Skolu vispār? Nekāds jauns mācību priekšmets nav paredzēts. Nav ko klaigāt, ja nesaprot, par ko vispār runa.
Nauda nopelnīta(atmazgāta?), kārtējais murgainais savārstījums sacerēts. Var ar mierīgu sirdi dzīvot tālāk. Strādāju skolā un saku skaidri - uzšķaudu šādām vadlīnijām. Divi principi - nedari otram to, ko negribi, lai tev dara. Un no dainu pūra - ne sunīti kājām spert, ne guntiņas pagalīti. Vot :) i visas vadlīnijas.
PROPOGANDAI NĒ !!!!! 10.05.2016. 14:57:05
NU KO...VĀKSIM PARAKSTUS! PIETIEK PARATIZĒT UZ MŪSU UN BĒRNU RĒĶINA !
Man kā meitu mātei jau sen ir atņemtas tiesības izstāstīt meitām pat par mēnešreizēm, par pārējo vispār nerunāsim....jo tas viss jau tiek grūzts galvā jau 10gadu vecumā...vienkārši vecākus nobīdot malā! Atskrien no skolas un paziņo-man bija lekcija par to un šito ! VELNS PARĀVIS !!! KAS VISPĀR NOTIEK VALSTĪ?????? Gribētos zināt, kurš to ir noteicis, kurā vecumā un par ko kādam runāt ar maniem bērniem! MAN KĀ VECĀKAM JAU SEN IR ATŅEMTAS TIESĪBAS KO APSPRIEST AR MANIEM BĒRNIEM TAD, KAD TIEŠI ES TO UZSKATU PAR VAJADZĪGU !!! Turpmāk vairāk tā nebūs! ES ESMU VECĀKS UN TIKAI ES NOTEIKŠU, KĀ AUDZINĀT MANUS BĒRNUS! tĀ KĀ, KAM VAJAG - TUPAT UN TAISAT SAVAS VADLĪNIJAS - MĒS TĀS NEZUBRĪSIM !
Varbūt beidzot vajag atcerēties par to, ka katram bērmam ir vecāki, kuriem būtu galvenā atbidība par sava bērna audzināšānu. pie mums jau viss ir nogrūst uz bērnudārzu, skolu. Vecākiem vairs ne par ko nav jāatbild. Ja prasītu atbildību no ģimenes, tad varbūt nebūtu jāizdomāmā šādi dokumenti.
Par citiem nezinu. Šeit izbļaustos un pēc tam to realizēju arī dzīvē. Ja saku, ka neapmeklēs manējie, tad tā tas arī būs! Punkts. Tas, ka citiem nav nedz gribēšanas, nedz varēšanas, nenozīmē, ka arī man tās nav!
Tieši ar ko šī tikumiskā audzināšana atšķirsies no šobrīd esošās ētikas / kristīgās mācības? Tā vien šķiet, ka darba grupa pati nav papētījusi, ko skolā māca.
Vakar liela daļa cilvēku gan Rīgā, gan Latvijā svinēja Uzvaras svētkus. Taču bija pamanāma kāda īpaša nianse. Mazākumtautību skolās cits citu apsveica tikai krievu un citu slāvu mazākumtautību cilvēki, ignorējot tos latviešus, kas bija blakus. Tas ir tikai viens piemērs. Tādi ir skolās ik uz soļa. Bērni tos redz UN SAPROT. Kāda tikumība, kādas vērtības? Virs maziem meliem ir lieli meli, tie piesedz mazos. Var melus saukt arī par noteikumiem. Morālāki tie tāpēc nekļūs.
par bezjēdzību taču maksā > pēdējam 10.05.2016. 11:09:39
Citēju : JO MŪSU VALSTĪ BEZ KULAKA NEKO NAV IESPĒJAMS SASNIEGT. Piedodiet, bet man gan radies iespaids, ka kulakus mēs protam vicināt TIKAI UN VIENĪGI interneta komentāros. Reālajā dzīvē diemžēl esam "kalpu un vagaru tauta". Skumji un sāpīgi, protams, taču kā citādi izskaidrot to, ka vairāk nekā 20 gadu garumā esam ļāvuši savu valsti novest tur, kur nu tā šobrīd ir...

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
3-3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.