Lietotājvārds
Parole
40 minūtes ir tas laiks, pēc kura atpūtināt acis. Tātad - mācību stunda nav par garu!
Ir precizi noteikts, izstradats materials, ik pec cik ilga laika acis jaatputina. Ta teikt, ieteicams...Palasiet gogli un beidziet te parspilet.
kadas mulkibas 22.05.2016. 08:12:02
Man pauzi nevajag...kas tas par sviestu, ka stundaa pamacos 15 min., atri ko rakstu un domaju un peksni hops un pauze...priekskam? Man tas teauce un tracina vienkarsi. Es turpinu, lai faru visu paspet un neviena skolotaja mani ar varu nepiespuedzis nemt pauzi. Stundas laika, 40min.es netupu tikai pie ekrana, skatos ari pierakstos un uz lielo ekranu, ko rada skolotajs. Parstajiet te mulkibas runat, ka no ta visa man pargurst acis. Tax jau matematiku un fiziku es ari nedrikstu reminat precizi 40min., jo tur tas sanak kopa...jo man smadzenes saks kupet no parpules. Nu ko var perties...kam cajag, lai atputina aciz skola. Man nevajag. Tie, kuri steada ikdiena pie datora, tiem protams, ka vajag, bet nu ne jau parastaja skola.
skolniekam atbildu 21.05.2016. 19:01:26
Pauze jāveic, lai atpūtinātu acis, tā notiek tad, kad jūtams klasē nogurums. Un praktiski pēc šīs 3 min pauzes darbs arī veicas labāk.
Tiesam neredzu jegu pauzei, jo macibu st.garums ir tikai 40min. Noskan zvans un ludzu-ir pauze. Stundas laika nav ta, ka visi dzelzaini ieurbusies precizi 40 min.datora. Nu nav ta.
nu gan sasmejos 21.05.2016. 12:22:56
Paskataties, pie kadiem galdiem jasez skola...daudzviet 7-klasnieki sez 3- klasnieku solos...viss inventars daudz kur saglabajies no Psrs laikiem..
Informātikas skolotājai14:44 Man nepatīk, ja stundas laikā mani traucē. esmu sakoncentrējies darbam, sācis domāt, gandriz izdomājis, kā darīt un te tā pauze, kur uzspiež pārtraukt darbu. Man pazūd domu gaita. Tas nav pareizi. Jau tā tikai 40 minūtes nedēļā ir informātika, bet te vēl liek iekšā pauzes, kas traucē. Tādas var matemātikā, latviešu valodā, kur daudz stundu. Es negribu pēc stundām nākt pildīt darbus tikai tāpēc ka paužu dēļ nepaspēju tos izpildīt stundas laikā. Nē pauzēm. Vai arī pielieciet vēl vienu informātiku.
Par visiem 100% piekrītu Lapsai!
Šī paaudze ir kopumā zudusi. Uz ielas skatoties, 90% jauniešu un bērnu rokās ir viedtālrunis, ausīs 2 vadi un truls skatiens, pārvietojoties ļenganā gaitā ar šķību muguru. Tramvajā mazajiem tēma ir kādās spēlēs kādus ieročus nopirkt, cik dzīvības sakrāt utt. Visu cieņu ģimenēm, kurās, bērnam piedzimstot, tiek izvākts televizors, bet dators tiek lietots darba vajadzībām. Tādus bērnus vēl esmu sastapusi, tāpēc sportisti, mākslinieki mums vēl būs, bet vai pelēkā masa viņus ievēros un novērtēs? Tagad jau arī zīdainim vecāki iedod telefonu, lai skatās bildītes un neraud. Kāda tur attīstība???
Nav jau runa tik par strādāšanu pie datora. Tad jau vēl ir galds un krēsls.... vislielākas problēmas acīm, sprandai, mugurai utt. ir no planšetēm un viedtālruņiem. Kumpis mugurā, acis iedurtas ekrānā, vēl austiņās skaļa mūzika(skaņas avots smadzeņu tiešā tuvumā). Un tā stundām ilgi. Stāsti vai nestāsti. Galvas sāp, muguras sāp. Un omīšu lasāmbrilles trešdaļai skolēnu.
Neviena skola mūsdienās nepiespiedīs bērnu ievērot kaut kādus noteikumus, ja viņš nesapratīs, ka to ievērošana jūtami nāk par labu pašam.
Arī informātiku mācu 19.05.2016. 18:44:22
Nedēļā ir tikai 1 informātikas stunda (vēl ir arī: veselības mācība, sociālās zinības - 2st, klases stunda utt.) Šajā vienā stundā informātikas skolotājam ir jāiemāca ļoti daudz: gan tā pati ergonomika, gan pareizrakstība, gan zīmēšanas programmas, gan prezentācijas, gan datu drošība, gan aprēķinu veidošana, diagrammu veidošana, tabulas, algoritmi, datņu un mapju meklēšana.... te ir tikai galvenās lielās tēmas... Nu kāpēc gribat visu atbildību uzkraut tikai informātikas skolotājiem? Sociālās zinības - kāpēc, piemēram, 5. klasē ir 2 stundas? Ko tad tur māca? Apskatījos - 1 tēmu par draudzību "muļļā" 8 stundas, t.i. mēnesi... man šajā laikā divas sarežģītas tēmas jāizņem 4 stundu laikā...
Informātikas skolotāja 19.05.2016. 14:44:10
Mācu informātiku jau gandrīz 20 gadus, Regulāri klasē pievēršu uzmanību stājas/sēdēšanas un acu atpūtināšanas pauzēm. Domājat, ka tas ir tik viegli- lielākajiem patīkamākā poza ir pusguļus un tikai ar tādām pikantākām piezīmēm var šos pacelt sēdus. Vingrojums veicam regulāri. Gan plecu zonām, gan rokām, sprandai un arī acīm. Brīnos, ka Dace to tikai tagad sāka darīt.
ir, ir tāds priekšmets, bet, ko tas dod, ja tajā nemāca to, ko vajadzētu mācīt?! VIenā informātikā izskrien cauri ergonomikai un tas arī viss!
Informātika 19.05.2016. 12:35:13
Ir tāds priekšmets- informātika, ja kāds ir pamanījis. Tur būtu viss šis jāiemāca.
Lapsa @slieka 19.05.2016. 10:45:12
Nevar atbildību uzvelt bērniem, kuri paši vēl NESAPROT, ka'dēļ jāievēro noteikumi. Tas ir gan pieaugušo uzdevums rūpēties,lai bērni ievērotu noteikumus.
Skolā jau māca gan, bet regulāra padomu ievērošana un atbildība par savu veselību ir pašu pieaugušo vai nepieaugušo ievērotāju un neievērotāju ziņā...
Par datoriku! 19.05.2016. 09:20:41
Piekrītu. Kopš 90.gadiem izaugusi nu jau jauna paaudze - sabojātu redzi, līkām mugurām, sliktu stāju. Un tas viss, jo pavadīja n tās stundas pie Playstation un citiem brīnumiem, arī datora. Tādēļ noteikti atbalstu šādu stāstīšanu, kā nesabojāt veselību darbā pie datora.
Skolā vajadzēja ieviest programmu, kurā māca, kā PAREIZI strādāt ar tehnoloģijām, datoru, kā savā dzīvē integrēt tehnoloģijas, kas iezogas mūsu visu dzīvēs. Nevis pastāstīt informātikā vienas mācību stundas laikā par ergonomiku.. Vismaz Datoriku tad vajag ieviest visās skolās! Un pirmajās klasēs pastiprināti pievērsties nevis tik daudz programmēšanai, bet vairāk gudrai, prātīgai tehnoloģiju pārvaldīšanai, lai nekaitētu savai veselībai.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.