Lietotājvārds
Parole
Manai 6 gadīgajai meitai ir savi pienākumi ( viņas mantas sakārtotas, palīdzēt pa virtuvi, savas drēbes nolikt vietā) , kuri ir jāpilda, bet ja papildus ir veikusi darbiņus ( iznesa atkritumus, salasīja dārzā salātiem nepieciešamo u.c. ) tad atbalstu ar 20-30-50 centiem, tad tā ir VIŅAS naudiņa un viņa krāj leļļu teātra izrādei, kino, dāvanai mammai ( ko nopērkam kopā, jo viņai sakrāti 7,6 eiro, bet kleita mammai maksā 69,- un viņai pietrūkst , bet mamma jūtas pasakaini, ka meitiņa visu ''nopelnīto'' atdot dāvanai ) . Nauda kokos neaug.
LV nekad neziedo, vai šad tad 17.05.2016. 18:11:46
''Kopumā bērni ziedošanu vērtē kā pozitīvu praksi un dara to labprāt. Pats svarīgākais, kas iezīmējas intervijās, ir bērnu sapratne par to, ka palīdzēt ir labi, bērnu prieks un gandarījums par ziedoto, kā arī sapratne, ka ziedošana tiešām sagādā prieku abām pusēm. '' Es tā rēcu par PAREX apdrošināšanu. Paši rešni drošināja citus līdz aplauzās laimīgi. Kāpēc parex resnajām pēcpusēm noziedoja, bet sociālajiem pabalstiem vai skolotāju algām nē?
Gribu redzēt, ka sīcis var dabūt telefonu kurš maksā ap 400 eur. Ja vecākiem nav naudas un viņš var atteikties no kompleksajām pusdienām. Nauda ir svarīga, bet ja tās nav vispār, respektīvi, pietiek pamatvajadzībām knapi??? Ko tad var krāt? Un ja saslimst vai kāda cita likta? Nauda nekrīt no tebesīm, tikai tiesnesi augstākajā tiesā saņem 10 reiz vairāk par sētnieks?
Mazas naudas summas veido lielas naudas summas........... no 32 zobiem, nu labi 24 un 20-30 centiem var sanākt 30 eiro. Bet no minimālās algas , kas sanāk, ja grib reizi gadā pabūt ārzemēs??????? Ir jāuztur viens sīkas, + komunālie + ēdiens. A kas paliks lellei?
Diez vai ir gudri dot krāšanai lielas naudas maziem bērniem, kamēr viņi neprot izskaitīt un sarēķināt, cik tad viņiem ir. Vēlams tomēr izskaidrot arī to, ka nauda nekrīt no gaisa.
Protams, ka ok :-)
Nu, kāpēc, nē? Tas ir viens veids. Katrs jau savā ģimenē vislabāk jūt, kā iemācīt to naudas vērtību. Man liekas, ļoti labi, ja to nedod tāpat vien, bet par darbiņu. Jo skolēns jau var vasarā tāpat strādāt un par to nopelnīt - pie sveša darba devēja. Vai arī to var darīt pie vecākiem - viņu saimniecībā vai vecāku uzņēmumā. Un arī par to saņemt naudiņu. Man liekas, tas ir daudz labāk, nekā tāpat vien dod kabatas naudu reizi nedēļā.
Kas vispār notiek maksāt bērnam par to, ka viņš palīdz vecākiem mājasdarbos, tas ir muļķīgi un nelietderīgi, iedomājaties, ja jau agrā bērnībā bērnu pieradina pie "vieglas" naudas, tad neceriet, ka viņš kādreiz kaut ko darīs tāpat. Bērnam ir jāsaprot, ka palīdzēt saviem vecākiem ir viņa pienākums, es nevaru iedomāties, ka ka kādreiz būtu lūdzis naudu vecākiem par elementāru darbiņu darīšanu.
Es arī esmu par to, ka sīčiem neatkarīgi ne no kā, ir jābūt pienākumiem mājās, un par to nav jāmakasā. BET naudas vērtību arī var mācīt pēc šī paša principa, kādēļ gan ne? Piemēram, mūsu mājās ir tā. Ikdienā ir mazās lietas, kas ir jādara, palīdzot mammai. Trauki, veļa, istabas sakārtošana. Bet, ja izdomā, ka vajag naudu uz kādu pasākumu vai štātēm, nu tad nopelna saimniecībā, teiksim, nopļauj lielo mauriņu. Vai vairākas dienas ved garās pastaigās suni un citiem tas nav jādara. Man lietas, tas ir gana o.k.
Nu, jā, es pilnībā piekrītu, ka ir lietas, kas bērniem būtu obligāti jādara tāpat. Sīkas lietiņas mājās, savas vides sakopšana, no vienas puses, naudas piešķiršana par to var radīt sajūtu bērnam, ka viņš var arī neko nedarīt, tikai nesaņems par to naudu. No otras puses- tas būtu jāizskaidro tā, lai bērnam ir skaidrs, ka tāpat ir 100% pienākumi mājās, bet naudiņu var iedot kā papildu bonusu... Labi, ja arī tam nepiekrītat, kā tad jūs mācas to naudas atbildību bērniem?
15-gadīga jaunieša mamma 16.05.2016. 14:31:24
Nu nez., es laikam piekritīšu tomēr, ka ir tādi darbi, ko tu dari mājās...tu to dari sevis labā un ne tikai.. Ir tomēr jādara elementāras lietas jau no mazotnes...tādas kā gultas klāšana utt...lai mammai kā vergam nav jāskraida pakaļ..un nedomāju, ka par to būtu jāmaksā. Tas ir tikai normāli - bērns piecēlās, saklāja gultu, paēda un nomazgāja šķīvi. Problēmu neredzu. Kāpēc par to būtu jāmaksā. Tās ir elementāras lietas, tāpat kā sīkākajiem pēc tam mantas savākt...nu tas vienkārši ir jāiemācās, bet ne jau ar naudas starpniecību.
Atbilde ==> 16.05.2016. 13:27:41
Arī labs padoms! Laikā, kad visi visu fotogrāfē!
Ļoti piekrītu mammai un vecmāmiņai! Tas tiešām ir sarežģīti, kā jums tas izdodas? Jo skolās ir bērni (un vienmēr, protams, ir bijuši), kuri tomēr skatās šķībi, ja kādam ir sliktāks materiāls stāvoklis. Tur vajadzīgi viedi vecāki, lai bērniem to iemācītu, priecājot, ja ir vecāki, kuri atvēl tam laiku, lai to izskaidrotu.
mamma un vecmāmiņa 16.05.2016. 13:18:13
Viens no manuprāt vissarežģītākajiem uzdevumiem vecākiem (un arī skolotājiem) - kā izskaidrot bērnam (bērnudārzniekam, sākumskolas skolēnam), ka cilvēkiem var būt ļoti atšķirīgs materiālais stāvoklis, vieniem naudas ir vairāk, citiem mazāk, vieni var atļauties dārgākas izklaides un lietas, citi to nevar atļauties, bet naudas daudzums (vai tās trūkums) nav galvenais kritērijs, piemēram, draugu izvēlē. Kā iemācīt apjēgt seno patiesību, ka "bagāts nav tas, kam ir daudz, bet tas, kam pietiek"?
==> skolotājai 16.05.2016. 12:10:30
TAS JĀZINA KATRAM: Maksājumu kartes nevajadzētu fotografēt un neļaut to darīt citiem. Pat, ja ļoti gribas ar draugiem padalīties priekā par tikko saņemtu ļoti skaistu jaunu maksājumu karti, nevajag tās ievietot sociālajos tīklos. Nedalies internetā ar bildēm un tādu informāciju, kuru nerādītu svešiniekam uz ielas.
Varētu likties varbūt jocīgi, bet agrāk tāpat visi domāja par telefonu došanu bērniem. Tagad katram skolēniņam ir pa mobilajam - vecākiem vienmēr mierīga sirds! To pašu sāku domāt arī par bankas kartēm, naudas ziņā. Tas ir vienkārši drošāk, nekā nēsāt līdzi skaidru naudu.
Pagaidām skaistākais ir foto, ko māmiņa ielikusi "draugos" un "facebukā", kā pirmklasniekam tiek uzdāvināta bankas karte....
Līģelīte 16.05.2016. 10:46:56
Nezinu, neesmu pārliecināta par to mājasdarbu veikšanas maksāšanu. Es nekad bērniem neesmu maksājusi par darbu veikšanu mājās, man liekas, ka tas ir viņu pienākums. Taču pilnībā piekrītu, ka vecākiem ir jāmāca, kā prātīgi apieties ar naudu.
Tā ir, piekrītu. Tāpēc es arī mēģinu ieaudzināt to spēju apieties ar naudu. Par maziem darbiņiem var nopelnīt. Man savulaik tāpat darīja - par manas istabas grīdas izmazgāšanu - 20 kapeikas. Par gliemežu savākšanu burciņā - vēl cik tur kapieku. Nu tā. Tagad par to priecājos. Kaut ko jau iemācīja. Vecākiem ir jāveido šis priekšstats par naudu.
Oi, cik daudz redzēti bērni, kuriem vecāki naudu dod bezgalīgi, tiklīdz pajautā! Daudziem pat jājautā nav. Un vēlāk tāpēc arī nemāk ne ar naudu apieties, ne taupīt, ne pelnīt.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4-4=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.