Lietotājvārds
Parole
izglītots cilvēks - nu, protams... 05.12.2014. 16:20:26
Mūsu valsts ekonomisti jau sen ir izrēķinājuši, ka pašreizējās vecās paaudzes skolotājiem, kuru ir diezgan daudz, nav izdevīgi paaugstināt algas, jo pensijā ejot arī tie cipari būtu par lielu mūsu valstiņas nodokļiem un izsaimniekotajam pensiju fondam. Kad pašreizējie 55-gadnieki aizies nabadzības vai invaliditātes pensijā (vecumu jau normāli nesasniegs), tad arī varēs optimizēt skolas un paaugstināt algas jaunajiem, jo ar rāvienu samazināsies optimizēsies skolotāju skaits un proporcija uz vienu skolēnu, bet tie jaunie jau nestrādās 2 slodzes par grašiem, nedarīs lietas, ko jādara ģimenē un mājās, neļaus uz sevi paaugstināt balsi, jo viņi jau tagad skolās tādi ir. Nekas cilvēka cienīgāks mūs negaida, ja tūlīt pat nesāksim streikot bez termiņa. Mūs baros ar solījumiem, aprobācijām un modeļiem vismaz vēl 10 gadus, jo nekur jau tās vecenes nepaliks, viņas jau neko citu nespēj, kā vien tik 2 vasaras mēnešus Norvēģijā zemenes lasīt, lai pa ziemu kaut kā savestu kārtībā māju, saimniecību. Tikai dažām ir tā privilēģija, kad vīrs visu sagādā, bet sieva strādā hobijam un sirdij tik stundas, cik spēj kvalitatīvi novadīt un padarīt un ...skolotājas - sievietes darba diskriminācija - tas viss dažreiz skaisti izskatās, bet dažiem pat tas ļoti skauž. Par priekšlaicīgo pensionēšanos un izdieni pie mums pat neiežagojas, minimizē visu tikai uz negausīgo kāri pēc naudas, bet neko nebilst par ciešo saistību ar mācīšanas un mācīšanās kvalitāti un cīņu par to.
Kāpēc lietuvieši var vienoties kopīgam streikam,bet mēs nē ? Jo bez streika nekas nebūs.
Kādas reformas? Kas jāgaida? Kad krīzē algu nogrieza uz pusi, kāds reformas gaidīja? Ko jūs muļķojaties ar piketiem? Lietuvā streiks! Igaunijā sen bija streiks. Igauņu algas 2x lielākas, bez kādām reformām. Skolotājiem datorus, lai var gatavoties stundām. Skolotājiem kancelejas preču izdevumus. Deputātiem tādi ir. Vai skolotājs neizmanto kancelejas piederumus? Skola visu iedod? Reāli, cik zināms, par savu naudu vajadzīgo pērk, iedots ir tikai minimums. Ko jūs gaidāt? Cik ilgi?
anna, veca skolotāja 03.12.2014. 08:06:57
Nu protams, ka vajag vispirms reformas. Caurā mucā naudu bērt - tas ir stulbums. Un padomājiet, pirms braucat uz Rīgu dziedāt Bēdu manu. Vai šī arodbiedrība strādā jūsu interesē vai pati savās pašsaglabāšanās labad? Tie piketi kaut kā tik nožēlojami izskatās. Negribētu, ka mani skolēni mani redz tajā bariņā...
Strādniece 02.12.2014. 23:50:39
Īstenībā rodas sajūta,ka esam ķīlnieki!Gribētos kādreiz sagaidīt ķīlnieku atbrīvošanas specvienību!Uuuuuuu, kur Jūs esat,glābiet!????
Jaunais modelis par pilnu darba dienu neatbilst skolu iespējām katram pedagogam nodrošināt darba vietu, kur jābūt datoram un interneta piekļuvei, lai skolotājs var gatavoties stundām. Skolotāja darbs ir radošs darbs un tas nozīmē, ka viņam varbūt idejas rodas vakarā, kad viņš ērti atpūšas savā dīvānā, pēc jaunā modeļa visi darbi jāpadara skolā, jo tas būs iekļauts algā. Bet jaunā samaksas sistēma ir sliktāka kā pašreizējā, jo ierobežo skolotāju nopelnīt vairāk, viņš tiek ielikts rāmjos, ka var saņemt noteikto summu un ne vairāk, jo vairāk nedrīkst strādāt, taču piedāvātā minimālā summa ir nožēlojama., tā varbūt apmierina tikai mazo skolu pedagogus, kur ir ap 70 skolēnu. Kāpēc tad dēļ mazajām skolām lielākajai daļai pedagogu būs jāsaņem mazāk kā līdz šim, tāds ir jautājums, kam tas ir izdevīgi. Lietuvieši jau tagad saņem ap 900 eiro un streikos, lai prasītu virs 1000.Mēs esam ļoti pacietīga tauta!
Lai paātrinātu procesu ir nepieciešams visaptverošš streiks, pietiek muļķot skolotājus, vai tiešām nav skaidrs, ka Straujumas kundze atradusi "izeju" algu nepaaugstināšanai. Vai ir tikusies ar pašiem skolotājiem, uzklausījusi. Kurš atdos jau gadiem nesamaksāto un IZM "pazaudēto" naudu? Atkal kaut kas jāgaida līdz vasaras vidum. Cik var gaidīt. Varbūt tad gaidām arī mēs, skolotāji? Tas noteikti palīdzētu reformu ātrāku izstrādi un mēs jau vasaras atvaļinājumā aizejot, zinātu vai ir vērts rudenī atgriezties skolā. No solījumiem taču ne viens nav paēdis. Cik var izmantot skolotāju godaprātu!
Pikets jau bija! Jāstreiko un viss! Darīsim.... domāsim... pēc mācību gada beigām ... oktobrī redzēsim, kā atkal esam , atvainojiet, "piečakarēti"! U.T.T.
ilgi var turpināties šis bardaks?Par ko ministrijā algu saņem ?Baro ar solījumiem un atliek no reizes uz reizi.Vienreiz vajag pateikt skaidri un gaiši-nebūs nekādas algu atgriezšanas iepriekšējā apmērā.Muļķo kā naivus.Tas viss ir jau APNICIS!!!
Aha! Pēc reformas, varbūt, papildfinansējumu skolotājiem nemaz nevajadzēs, pietiks ar to pašu un vēl ierēdņiem pietiks liku likām...
ierindnieks 02.12.2014. 12:32:23
Ko es varētu līdzēt, lai procesu paātrinātu?!
Atcerēsimies, ka ZZS Bergmanis publiski LTV1 ļoti šaubījās par Straujumas otrās valdības ilglaicību. Šodien izlasīju, ka totalizatoru rīkotāji pievienojas šim viedoklim... Kas atliek skolotājiem - gaidīt un cerēt, ka nākamā valdība solīs atkal vai arī sekot lietuviešu piemēram? Ķīlis, lai kā viņš arī nepatika pirmspensijas skolotāju arodbiedrībai LIZDA, pateica uzreiz - neko nedarot, nevar cerēt, ka kaut kas mainīsies.
Kārli!! Teorijā tas viss tā arī būtu, bet šajā kontekstā tas tomēr nav normāli!!! Tas brīdis, kad viņi varētu baigi kaut kādus noteikumus uzstādīt, jau sen ir garām!!
Ja godīgi, no vienas puses es to saprotu... Kāda jēga piešķirt finansējumu, ja ir liels bardaks un nav skaidrības, kā to visu pielietos un izmantos...

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
2+7=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.