Lietotājvārds
Parole
Mūsu valsts ekonomisti jau sen ir izrēķinājuši, ka pašreizējās vecās paaudzes skolotājiem, kuru ir diezgan daudz, nav izdevīgi paaugstināt algas, jo pensijā ejot arī tie cipari būtu par lielu mūsu valstiņas nodokļiem un izsaimniekotajam pensiju fondam. Kad pašreizējie 55-gadnieki aizies nabadzības vai invaliditātes pensijā (vecumu jau normāli nesasniegs), tad arī varēs optimizēt skolas un paaugstināt algas jaunajiem, jo ar rāvienu samazināsies optimizēsies skolotāju skaits un proporcija uz vienu skolēnu, bet tie jaunie jau nestrādās 2 slodzes par grašiem, nedarīs lietas, ko jādara ģimenē un mājās, neļaus uz sevi paaugstināt balsi, jo viņi jau tagad skolās tādi ir. Nekas cilvēka cienīgāks mūs negaida, ja tūlīt pat nesāksim streikot bez termiņa. Mūs baros ar solījumiem, aprobācijām un modeļiem vismaz vēl 10 gadus, jo nekur jau tās vecenes nepaliks, viņas jau neko citu nespēj, kā vien tik 2 vasaras mēnešus Norvēģijā zemenes lasīt, lai pa ziemu kaut kā savestu kārtībā māju, saimniecību. Tikai dažām ir tā privilēģija, kad vīrs visu sagādā, bet sieva strādā hobijam un sirdij tik stundas, cik spēj kvalitatīvi novadīt un padarīt un ...skolotājas - sievietes darba diskriminācija - tas viss dažreiz skaisti izskatās, bet dažiem pat tas ļoti skauž. Par priekšlaicīgo pensionēšanos un izdieni pie mums pat neiežagojas, minimizē visu tikai uz negausīgo kāri pēc naudas, bet neko nebilst par ciešo saistību ar mācīšanas un mācīšanās kvalitāti un cīņu par to.
Paldies! Gribas ticēt, ka tādu kā jūs ir vairums. Ar jūsu bērniem jau arī droši vien nekādu problēmu nav. Lai jums veicas!
mīļie vecāki iemāciet saviem bērniem pamatuzvedības normas - cienīt sevi , cienīt citus bērnus un pieaugušos cilvēkus skolā , atļaut tiem bērniem, kuri grib mācīties to darīt stundā. tad arī skolotājai nebūs jāpaceļ balss. Bērni jau ģimenēs ir pieraduši , ka savā starpā bļauj vecāki un tad kurš no vecākiem stiprāk bļauj, tas arī dabū ko gribējis. Man regulāri vakaros jāklausās pirms gulētiešanas , kā kaimiņdzīvoklī tiek bļauts gan ar latviešu, gan krievu : skaistākajiem vārdiem :, bērnu klātbūtnē Kādu rezultātu mēs varam gaidīt.....jāsāk ar sabiedrību, ģimeni.....pārējo skola un skolotāji atrisinās bez bļaušanas .
Cik var rakstīt! Streiks eksāmenu laikā, tad skolotājums sāks cienīt !!! Jādara kā lietuviešiem, nevies kā sūnu ciema zēniem! Algas lielākas nebūs, bet organizēs citus veidus kā nemaksāt par jauno pilsoņu izglītošanu..
O jā skolotāji kļūs miljonāri :D pat vistām jāsmejās... Meta 02.12.2014. 22:06 Ir sūdzības arī no citiem bērniem,ka blauj uz viņiem. Lai tak bļauj... Ja visi parakstītu papīru par atteikumu, tad nebūtu kas bļauj... Tikai tie bļauri nesaprot, ka ar bļaušanu neko nepanāks un neieskaidros + bļaušana ir dvēseles vardarbība. Un normāls pedagogs neatļautos bļaut... Ja bļauj, tad izrāda savu vājumu ...
skolotāja > jajaja 02.12.2014. 22:58:10
Kas liedz tiem "pārējiem" - NEskolotājiem - pacīnīties par cilvēka cienīgu atalgojumu??? Latviešu nacionālā īpatnība - ja man ir slikti, tad lai visiem pārējiem arī ir slikti? Skolotājiem vienkārši šobrīd "vadzis lūst", jo, krīzei sākoties, grieziens bija 60% , bet pēc tam 5 gadus esam baroti vien ar tukšiem solījumiem. Jā, nenoliegsim, aizvainojoša ir arī sabiedrības attieksme pret skolotāju kā "peramo zēnu" (vainīgs visur un vienmēr) un maldīgais priekšstats, ka skolotājs strādā tikai tad, kad stāv klases priekšā...
Ir sūdzības arī no citiem bērniem,ka blauj uz viņiem.
Vai pēc iepriekšējiem ministru prezidentes izteicieniem, iebildēm, replikām kāds vēl spējīgs viņai ticēt? Jā, es arī par apmaksā ietverto slodzi unbērna pabalstu saņemu uz rokas mazāk kā imigrante! Laikam jau jāaizbrauc, jāatbrauc atpakaļ un tad saņemšu vairāk, kā uz pilnu klapi strādājot!
Imigrantei ikmēneša pabalsts 256+ berna pabalsts 76 = 332, man par slodzi (otru daru bez apmaksas)302 +12 bērna pabalsts = 314 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kāds runā par algas paaugstināšanu??????????????????? Sauciet to visu īstajos vārdos!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Citi visu darbu, par ko vairāk vai mazāk maksā, nevienu lieku stundu nestrādā un uz mājām darbus nenes, un darba pienākumos nav otra puse pienākumu, kas obligāti jāpilda, bet samaksa vispār par to nav paredzēta . Atvainojiet, runa nebūt nav par to, ka cilvēkiem nevajadzētu celt algas, bet par to, lai par darbiem, kas jādara un ko arī dara , tiek paredzēta samaksa ( nevis 12 minūtes- klases audzināšana dienā; 1,2 minūte, lai sagatavotu stundu un izlabotu mājas darbus, kontroldarbus).Galīgi aplams ir uzstādījums "algas celšana". runa ir par reāli padarītā samaksu. Atvainojiet, bet tā tas ir!
Priekš kam "...reformas un skaidrs plāns..." VAI TAD NEVAR TĀPAT VIEN MAKSĀT ???? Ja LU pasniedzēju kompetences līmenis ir zem katras kritikas, tad - varu tikai iedomāties, kas darās Latvijas skolās...!!!???
Bet pārējiem algas kā būs un tā paliks? KĀPĒC TIKAI SKOLOTĀJAS TO VISU DABŪ? Valstī dzīvo arī NEskolotāji, kuriem algas ir ļoti mazas.
Mīļie kolēģi!Skatījos, cik daudz pedagogu šobrīd tiek meklēti e-skolas vakancēs. Daudz. Daži steidzami. Tik vienā atradu svarīgo lietu - atalgojumu. Citēju - Rīgas Ziedoņdārza pirmsskola, Latgales priekšpilsēta, Matīsa 75, Sparģeļu 1,aicina darbā pirmsskolas skolotāja palīgu uz 1 pilnu slodzi (bērnu apmācība - latviešu valodā) ar algu 356 Euro pirms nodokļu nomaksas.Tāds ārprātīgs rūgtums pārņem!
Nauda būs, būs, tikai nestreikojiet...
"būs, būs- šašliks no tevis būs" (citāts)
...būs... kad pūcei aste ziedēs :D
Kurš zin, (Pašai uzreiz negribās meklēt - vēl kaudze "garadarbu" jāizlabo) vai ierēdņiem atalgojuma līmenis gadījumā nav sasaistīts ar minimālo algu? Ja ir, tad gan smuki var sanākt - darbus "marinē" un par to palielina algu...
Ar 1.01.2015. jāpanāk 10% ikgadējais algas pielikums 420+42=462, kas mazliet vairāk atšķirsies no minimālās algas. Jāuzdod IZM, LIZDA var palīdzēt, līdz 01.09.2015. veikt paredzētās reformas, lai uzsāktu jauna atalgojuma modeļa pielietošanu. Beidziet taču šo rinķa danci: ja būs...- tad būs...
Nu nebūs nekā! Pus gadu vēl locīsies! Budžeta gads visiem sākas janvārī, skolotājiem vienīgiem- septembrī? Tas jau vairs nav pusgads, ko atkal novelk, bet 8 mēneši! Kad grieza, nogrieza pirmiem, kad jāpieliek, pieliek pēdējiem! Minimālā alga jau tiek paaugstināta otro reizi- un ne jau par 1 vai 10 eiro! Septembrī teiks, ka budžeta gads sastādīts, gaidiet nākošo ! Vai tiešām kāds vēl tic??? Janvārī jāstreiko - bez termiņā, kamēr kuplais IZM pulciņš izstrādā kaut ko saprotamu , redzamu , adekvātu! Kad redzēsim, tad arī domāsim tālāk- strādāt vai turpināt streikot!Jāsāk domāt arī par gadiem nepamatoti neizmaksāto! VDI !!! Kam šogad pielika ietaupīto? Pietiek šķirot !
Lauku skolotāja 02.12.2014. 16:17:00
Gribu būt apkopēja,jo vini saņems par 3 stundām 360 un nekādas atbildības.........
Nepietiek ar to, ka skolotājus kā muļķīšus gadiem baro ar plikiem solījumiem, vēl vecāki atļaujas necienīgus komentārus veltīt skolotājiem.Vispirms ,vecāki ,JŪS iemāciet bērnam , ko drīkst darī un ko nē, elementāras kulturālas uzvedības un saskarsmes iemaņas un tad varbūt Jūsu bērnam un Jums nebūs tik daudz problēmu ar saviem mīluļiem. Attieksme pret skolu un skolotājiem parādās ienākot vecākiem skolā, jo reti, kurš saprot, ka ir jāpasaka elementāri,, laddien,,. Un ko bērns var mācīties no šādiem vecāku piemēriem.Diemžēl esat pieraduši prasīt atbildību no visiem , bet ne tikai no sevis.Tāda bezatbildīga patērētēju sabiedrība...........
vai nu tā bija vai nebija > Metai 02.12.2014. 13:37:40
Meta! Jūs bijāt klāt un dzirdējāt, KĀ skolotāja "uzbļāva bērnam, kas pateicis ko nepareizu"? Vai tikai Jūsu mīlulītis TĀ atstāstīja situāciju savā skatījumā, kad vaicājāt viņam par sliktu atzīmi vai piezīmi dienasgrāmatā?
Un ko darīt ar vecākiem , kuru bērni ir agresīvi un bļauj gan uz klases biedriem, gan uz skolotājiem?!
ir tikai viens - skolotājiem jau laikus jāgatavojas kārtējai algas samazināšanai un jaunu pienākumu uzkraušanai uz sava kakla.
Kadaalgas palielinasana,ka skola skolotaja atlaujas uzblaut bernam,ka pateicis ko nepareizu.
M.Seile teica, ka darbinieku ministrijā ir par maz.... nepietiek sarežģīto funkciju risināšanai...
STREIKS - TĀ LAI VECĀKI ARĪ IZJŪT BRĪDI, KAD NAV KUR LIKT SAVAS ATVASES. ESAM SAVĀS DARBA VIETĀS, BET NENOTURAM STUNDAS.
...bet Druviete jau vairs nav "pie špices"?
Tad varbūt pensionāriem arī palielināt pensiju, jo kāpēc viņi ir sliktāki.
Kā tas ir iespējams - ministrija jau vairāk kā gadu nespēj izpildīt vienu mājasdarbu - izveidot normālu pedagogu darba samaksas modeli. Beidzot ir pienācis laiks teikt NĒ tādai dumjai ministrijai! Likvidēt visus tos monstrus, aģentūras, kas uz skolotāju rēķina tur veģetē, izdomā arvien jaunas un jaunas atskaites, lai pierādītu savu eksistenci. Ja Seile likvidēs visu stos ministrijas liekēžus, aģentūras, tad - gods slava. Atstājot mazu, mobilu komandiņu. Līdz šim tā nenotika. Pamainīja nosaukumus, aizvēra vienu kantori, atvēra vietā divus citus kantorus. Kaut gan - neticu! Līdz šim IZM arvien vairāk un vairāk apaug ar visādiem polipiem, uz labo pusi nekas nemainās. Ķīlis mēģināja ko darīt, bet pašu ātri vien noraka. Ne ticu, ka Seilei pietiks dūšas.
Skolā, ja neizpildi mājasdarbus, ieliek 2, sliktākā gadījumā - atstāj uz otro gadu; augstskolā - var atskaitīt. IZM ierēdņi, acīmredzot, cer palikt uz otro-trešo-ceturto gadu
vienkārši skolotāja 02.12.2014. 11:46:04
Jāpievienojas Lietuvas skolotāju streikam, nevis jādzied un jāsvilpj pie valdības ēkām, padarot sevi par izsmieklu sabiedrības acīs.
Arī Ministru prezidentei jāapmeklē regulāri kursi, lai sāktu kaut ko saprast.
Brīnišķīgs veids, kā ietaupīt valsts līdzekļus. Kamēr nebūs reformas un plāns - tikmēr nekas nebūs, bet tā kā valsts līdzekļi jāekonomē, tad IZM īpaši jau entos gadus nesteidzas.....
no janvāri skolotājiem alga tāda pati kā mazkvalificētiem! Kāda būs alga no 1. septembra nav zināms, ļoti iespējams, ka esošās algas samazinājums, jo ministru prezidentu arī ciparu vairās nosaukt! Vienreiz pietiek, jāstreiko viennozīmīgi
Bet finansējums jau nebūs no janvāra! Streiks un viss!!! No jānvāra pedagogu alga būs tāda pati, kā zemāk kvalificētiem darbiniekiem. Super! Mums tikai jāmācās, jāapmeklē kursi, jāpierāda, ka esam profesionāļi savā jomā ( kvalitātes pakāpes), atbilodība par bērniem, bet alga , kā zemāk kvalificētajiem darbiniekiem. Kāpēc citās ES valstīs ir sakārtota šī sistēma, augstāk kvalificētiem darbiniekiem algas likme par 1h arvien lielāka.
NU neko jaunu viņa nepateica!! Tas pats jau ir- piešķirs, JA būs skaidrība utt. Tas nozīmē, ka šajā situācijā tas nav iespējams,jo viņa taču jau izteicās, ka nesaprot to modeli! - kā aprēķina algas. :(

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
2-2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.