Lietotājvārds
Parole
Ja kāds no augšas ieskatās... 05.12.2013. 20:23:49
Gudrie un varenie!!!!Beidziet vienreiz maldināt kā sabiedrību (...3.X pielikts-... cik?), tā arī skolotājus. Vēl jau visus , ko var, neesat sanaidojuši! Sauciet reiz lietas īstajos vārdos! Sāciet kaut ko reālu darīt - vēlēšanas tuuuuvooojaaas!
Visiem algu paaugstinājumu sola janvārī. Kas tad par sugu ir skolotāji, kam kaut ko (t.i.- atkal mazāk) taisās piesviest pēc 8 mēnešiem? Atkal no tā minimuma (200uz rokas) kāds simtiņš jau tiks ietaupīts! Gudri gan! Vai ar to būtu jāsamierinās? Nē! Nē!Un vēlreiz- nē! Kurās profesijās vēl par slodzi ir 200? Kāpēc par to nav izdevīgi runāt?
Vienalga- murgs! Streiks!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodamies visi uz Rīgu! Darbu atradīsim! Jā- palāpīsim bedrītes! Tikai žēl, ka tas Ušakovs tādus likumus pieņem! Vienīgā problēma par to deklarēšanos! Paīrēt jau varētu- bet vai nopirkt???
Skolotaajam! 21.11.2013. 17:35:13
Varbūt jābeidz izlukties?!
Nu, tad turpmākos gadus būs tā - valsts izliekas, ka man maksā, es izliekos - ka strādāju!
kā ar bedrītēm 20.11.2013. 18:27:18
Tas nelaimīgais bedrīšu lāpītājs, ko esot atlaiduši, diez vai saņēma 7 latus dienā! Kā jūs domājat?
Domāsim...ko domāsim? Jau ilgi esam domājuši un vai vispār esam tiesīgi domāt- es jums saku...?! Nesen rādīja filmu " 4 balti krekli" - tur tie lēmēji un spriedēji runāja visai līdzīgam frāzēm!
bezgala interesanti 20.11.2013. 14:29:09
vai arodbiedrības lielie "bosi" šajos komentāros arī kādreiz ieskatās??? Vai viņiem "pie kājas", ko domā ierindas skolotājs?
Kā vienmēr - domāsim,pētīsim,izstrādāsim,..Viss mūžīgās nākotnes formā. Vai arī " pirksim" , "ēdīsim", "maksāsim" tikai nākotnē ? Varbūt arī nodokļus maksāsim kaut kad...?
arodbiedrība, 20.11.2013. 11:25:42
skolotāji pieprasa TŪLĪTĒJU streiku! Vai arī - dodiet vietu citiem!
Kolēgi! Tikai streiks un tagad-decembrī-janvārī! Ja LIZDA tikai tēlo kā cīnās par mums,tad ir jāorganizē alternatīva arodbiedrība. l
Un pāris skolotāju bēres skolā katru semestri būs parasta lieta.
Ja šitā turpināsies, tad skolotājiem pensijā būs jāiet 70 gados, jo nebūs kas skolā strādā.
Izdienas pensijas visiem skolotājiem!!! Un nekādas atrunas. Jau 55 gados esam bērniem apnikušas. Nespēsim skriet bērniem līdzi pārgājienos 65 gadu vecumā. Nerunāšu te par citām spējām, kas pavājinās tādos gados.
ŽETONS +++ zinošā 19.11.2013. 20:26 19.11.2013. 23:03:53
SUPER! Trāpījums desmitniekā! ->>>"arī izdienas pensijas būs uz kvotu skaita un lai tiktu izdienas pensijā, būs jāaizpilda mapes (līdzīgi kā pakāpēm) Mapēs viena no sadaļām būs- cik reizes 3 gadu laikā biji pie ģimenes ārsta, kādas zāles izrakstītas, cik reizes un cik ilgi biji uz slimības lapas, cik un kādas operācijas bijušas, cik reizes biji sanatorijā, cik reizes biji pie masiera, cik uz koriģējošo vingrošanu... un viss jāapliecina ar dokumentiem... Vēl jāatbild uz jautājumiem- vai lieto vitamīnus, vai veic rīta rosmi, vai nodarbojies ar nūjošanu, vai lieto zāļu tējas, vai ir regulārs un veselīgs sekss...u.t.t. Tad komisija izvērtēs mapes un izlems, kam dot izdienas pensiju."
Tas nozīmē tikai vienu - nekādi algu pielikumi tuvākajā piecgadē nav gaidāmi. Turpinām saņemt vienu no mazākajām algām ES, bet maksājam par visu kā turīgajās valstīs. Cenas un nodokļi turpinās augt.
arī izdienas pensijas būs uz kvotu skaita un lai tiktu izdienas pensijā, būs jāaizpilda mapes (līdzīgi kā pakāpēm) Mapēs viena no sadaļām būs- cik reizes 3 gadu laikā biji pie ģimenes ārsta, kādas zāles izrakstītas, cik reizes un cik ilgi biji uz slimības lapas, cik un kādas operācijas bijušas, cik reizes biji sanatorijā, cik reizes biji pie masiera, cik uz koriģējošo vingrošanu... un viss jāapliecina ar dokumentiem... Vēl jāatbild uz jautājumiem- vai lieto vitamīnus, vai veic rīta rosmi, vai nodarbojies ar nūjošanu, vai lieto zāļu tējas, vai ir regulārs un veselīgs sekss...u.t.t. Tad komisija izvērtēs mapes un izlems, kam dot izdienas pensiju.
Pietiek ņirgāties! Jebkurā citā darbavietā - darbalaiks beidzies -uz mājām! Darbavietās, kur maksā par padarītā darba apjomu, cilvēki ienteresēti strādāt papildu stundas ( piem.-cik projektu izstrādāsi, tik naudiņu saņemsi). Mums - skolotāja pienākums ir darīt to, darīt to, darīt to un darīt to. Maksā par kontaktstundu! Par dari to, dari to, dari to un dari to, samaksa 0, 003- 0,7 un līzīgi ! Normāli, ka dienā jāizeksistē par 5-7 latiem? Ieklausieties! 'Piespiedu brīvprātīgais darbs? Jāsteiko- tūlīt! Te nav runa, ka mēs nedarām vai negribam darīt savu darbu! Tie, kas šo darbu nemīl, jau san ir prom!
Kolēģi!!!streiku!!!tasnav normāli!!! ņirgāšanās!!!Tad jau drīz vispār sēdēsim kabinetā un ieliksim tik 4 visiem un miers..!!Kā maksā tā strādā!
skolasmaita 19.11.2013. 18:39:51
Ja streiks nav tūlīt, janvārī un līdz pilnīgai visu pedagogu prasību izpildei - arodbiedrībai jāatkāpjas. Kas nav ar mums - ir pret mums! P.S. Šodien Radio2 ziņās dzirdēju- viesu mājas uz Ziemassvētkiem un Jauno gadu jau esot "aizrunātas', praktiski visas, jo - ceļas dzīves līmenis valstī...
Mazās skolās jau to slodzi knapi var sagrabināt. Puse jāstrādā prieka pēc, jo par darbu labošanu, klases audzināšanu, gatavošanos uc praktiski nemaksā- 3-4-5 nu varbūt 6 st. nedēļā. ... kādam jau arī tas liekas normāli! Kolēģi! Vai mums arī???????????????? Kā var nestreikot!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pēc iespējas ātrāk! Kā būtu jau decembrī?
arī domāju... 19.11.2013. 17:04:50
Patreiz vēl tie " vecie" pietiek. Lai kaut ko nopelnītu, jāraujas pa vairākām skolām ... . Jaunos nevajag!! Pagaidīs, kamēr ... un būs arī algas! Tās gan vairs nebūs pat pirmskrīzes līmenī!
Kā gribētu, kā gribētu... 19.11.2013. 16:56:24
Kā gribētu , saņemot savu algu, nopirkt sezonā kādu jaunu mēteli, kleitu, kurpes, "katras sevi cienošas sievietes " vērtu somiņu utt. Patreiz par slodzi saņemu uz rokas Ls 210! Kāds gandarījums! Pēc pielikšanas būs kādi 10 latiņi klāt! Nu tāds iztikas minimums vien! Un tā jau gadiem! Vispirms jāatgriežas pie agrākās algas un tad jārunā par tādu terminu kā " algas pielikšana". Nogrieza gadā kādu simtiņu, pieliek (nu jau trešo reizi) - un cik tad ir pielikts? Atkal atliek visu skatīšanu - tātad neko mums neredzēt! Jāstreiko janvārī, kamēr ..., nevis 1 dienu ar bērnu pievākšanu! Jāprasa atgriezties pie pirmskrīzes algas un tad sākt runāt par pielikumu! Latvija taču ir tāds veiksmes stāsts! Kāda ir vidējā alga valstī??? Kurai profesijai vēl tik daudz kvalitātes kritēriji (kārtīgi jāpiestrāda, lai to pierādītu)? Apkopējas, auklītes pirmskolā (skolotāja palīgs) pašas aizpilda anketu, izvērtējot savu darbu un rau - piemaksa lielāka! Kā gribētu, kā gribētu par savu darbu saņemt adekvātu samaksu! Gudrie saka: "Gribēt nav kaitīgi!" Nu taču sāksim paši sevi cienīt!
Ar tādu attieksmi jaunos pedagogus jums nesagaidīt,ja viņi tiek novērtēti tik zemu.Es zinu tādus jaunos pedagogus,kas ir zinošāki un un ar stingrāku mugurkaulu par dažu labu pedagogu ar stāžu.Iesaku padomāt labāk pirms pieņemat šos lēmumus.
Vai ir vēl kādi citi nopietni argumenti + pētījumi, kas apliecina pedagoga spēju vai nespēju pildīt kādus savus uzdevumus un funkcijas? Patreiz neko vairāk" kā pirmskolas skolotājs vairs nevar tik ātri paskriet", neesmu lasījusi :))
Tātad streikojam!!!
Kāpēc izdienes pensija tikai atsevišķām grupām? Citiem arī veselība čupā! Vai iet pārgājienā ar 9.klasi ir vieglāk, kā mācīt bērnus pirmskolā??? Un TIKAI RUNĀS? Kā noteiks, kuri ir tie 50, kuri tiks tajā izdienē? VISIEM CITIEM JAUNS BUDŽETA GADS SĀKAS AR JANVĀRI!!! Augustā sen jau viss būs sadalīts, pārdalīts!............
Cilvēka bērns 19.11.2013. 12:58:40
Par izdienas pensijām... Mmm... Interesanti. Un ar ko sliktāks esmu es, matemātiķis? Man ir lemts mirst pie tāfeles 65 gadu (nedod, Dievs, 70) vecumā ar krīta gabalu sveces vietā rokās, 30 skolēnu priekšā?
Cien.kolēģi, pietiek klausīties tajos ne-bei-dza-ma-jos solījumos. Noteikti vajag streikot!!!!!!
izdienas pensiju piešķirs pēc deguniem 19.11.2013. 10:15:10
"Ministrija plānojusi ik gadu izdienas pensiju no 58 gadu vecuma piešķirt vidēji 50 pedagogiem" - vai tiks rīkots konkurss? vai katrai pašvaldībai tiks piešķirtas kvotas, tāpat kā sākotnēji 5. un 5. pedagogu darba kvalitātes novērtēšanas pakāpēm?
ha @ tātad 19.11.2013. 09:13:24
Ir tāda anekdote. Bezgalīgi var vērot trīs lietas: kā tek ūdens, kā deg uguns un kā sieviete parko auto. Par to sievieti vēl var šaubīties, bet pilnīgi noteikti bezgalīgas mūsu valstī ir runas par skolotāju algu paaugstināšanu.
Par izdienas pensijām.... Ar ko gan skolotājs pirmsskolā atšķiras no skolotāja nākamajā gadā - 1. klasē? Pirmsskolā grupā uz 25 skolēniem ir skolotājs un viņa palīgs, bet skolā vienam klases audzinātājam ar visu jātiek galā. Pie tam pirmsskolā skolotājas vienu dienu strādā, otra ir brīva. Manuprāt ,arī sākumskolas skolotājas būtu pelnījušas šādu žestu. ŽESTU, tādēļ, ka līdz darbiem diez vai tuvākajā laikā nonāks.
jau noriebies klausīties kā viņi runā un spriež par algām, bet nekas nenotiek
tātad - ne tuvākajos piecos gados...

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4-4=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.