Lietotājvārds
Parole
Es saprotu tā- ja valstī ir problēmas ar dažu nozaru speciālistiem, tad tam jautājumam ir jāpievērš pastiprināta uzmanība! Ja fiziķu un ķīmiķu ir maz, bet viņus vajag, tad, vai nu ir kaut kā pastiprināti jāstimulē tie jaunieši, kas tās lietas vēlas apgūt, vai arī vajag panākt, lai mācās visi un tad jau redzēs, kuri nākotnes profesiju saistīs ar šīm jomām. Cik saprotu, ar humanitārajām zinībām ir labāk, jo tās var iemācīties vieglāk, bet eksakto apguvei vajadzīgs daudz lielāks darbs un arī "galvai jābūt".
Garāmgājējs 01.09.2013. 12:32:37
Mācu humanitāros priekšmetus. Prakse atklāj sakarību: labi rezultāti ir tiem, kas ar izpratni apgūst eksaktos priekšmetus. Dziļāka domāšana. Tiem, kam negribas (nepadodas) eksaktie priekšmeti, veicas tikai atsevišķu uzdevumu veikšanā. Tā kā būtu vērts padomāt par vidusskolas izglītības vispusību, nevis specializāciju.
vidusskolnieks 31.08.2013. 18:32:31
Visi te muld, ka skolēni ir dažādi un vienam ir talants humanitārajās zinātnēs, bet otram - eksaktajās. Tad kādēļ gandrīz vai 90% procenti bērnu izvēlas humanitārās zinātnes? Jo tur var laist luni, tādēļ. :D Varēs strādāt McDonaldā ar savu filozofijas maģistra grādu kabatā.
Beidzot vidusskolu ,eksāmenus vajadzētu kārtot kā agrāk , vismaz 6. priekšmetos-fizika , ķīmija, matemātika, vēsture svešvaloda. latviešu valodā. Tad vismaz skolēni mācītos un celtos zināšanu līmenis!
Nezin kāpēc, bet skolēni ļoti labi zina, kas viņam nebūs vajadzīgs, toties nezin, kas viņam būs vajadzīgs.
man taču kā vidusskolēnam nedrīkst būt savu domu, jo momentā to nories
liekat SPORTU arī kā OBLIGĀTU!!!! Kāpēc ne? Paskataties apkārt, cik tizli jaunieši apkārt, manā klasē vien lielākā daļa...ko tad to neliek kā obligātu? Veselība tomēr taču, ak tā - tas vairāk neattiecas uz mācību vielu, ja??? Dažs labs pārļurķējies cigaretes nevar 100m noskriet - kaut ko nomuļļā! Es vēlreiz atkārtoju - man nevajag to fiziku uz priekšdienām, bet skolā to mācos un kustinu savas pelēkās šūnas! Uztaisat visiem iespējamajiem priekšmetiem obligātos ekšus un miers...ko te vēl prātot! Absurds!
izglītots cilvēks - nu, protams... 30.08.2013. 20:37:51
Izskatās, ka skola vispār nevajag iet, tikai iemācīties kaut kādu profesiju un dzīvot maisā! Ir jau taisnība, ka daudzos priekšmetos saturs ir tik pieblīvēts, ka grūti nošķirt zināšanu pamatus no smalkam niansēm. Tomēr pamata vai vidējā izglītība ir kaut kāda zināšanu pakete, ko paredz noteiktā pakāpe. Nav runa par tiešu trigonometriskās formulas lietošanu, bet par smadzeņu treniņu vai ķīmijas formulu "zubrīšanu" un elementāru informatīvu rakstu saprašanu, ko dod izglītība (pamata un vidējā).
nelecieties...ne visi spaida tikai podziņas!
nu protams... 30.08.2013. 20:19:13
tūlīt kā nākamais sportists skriešu kārtot visu un OBLIGĀTI !!! NU nevajag man to fiziku un ķīmiju kā ko obligātu! Es normāli mācos arī bez obligātajiem ekšiem šaj';a jomā un dzīvi netaisos turpināt ne kā fiziķis, ne kā iežu vai putnu speciālists ...man dēļ Jums - pedagogiem nav jāiezubrī uzvārdi un termini tikai tāpēc, ka Jums tā vajag!!!
Beidzot , sen jau fiziku un ķīmiju vajag kā obligātu, lai skolu beidzot kaut ko jēgtu, un lai sabiedrība redz līdz cik " augtsam līmenim " podziņu spiedēju paaudze ir nonākusi.
Vēlreiz fiziķis. 30.08.2013. 17:07:12
Nezinu, kā Jums, bet man šķiet ļoti dīvaini, ka šādi, kaut arī manuprāt atbalstāmi priekšlikumi, neviļus "uzpeld" krīzes brīžos. Iespējams, ka tas tiek darīts apzināti, darbojoties pēc zibensnovedēja principa. Lai tauta "pašūmējas" par fiziku, ķīmiju, bioloģiju, lai nolaiž tvaiku, un tad jau mēs tos finansu jautājumus tā klusiņām arī dabūsim cauri.
fiziķis trīs bērnu mammai 30.08.2013. 17:03:04
Gribētu Jums pajautāt, kāpēc visiem jākārto eksāmens latviešu valodā? Kāpēc angļu valodā? Vai tiešām visi būs valodnieki? Vai visi brauks uz Angliju? Jebkuram mācību priekšmetam ir jādod skolēnam zināšanas, prasmes un iemaņas. Arī dabaszinību priekšmetiem. Ja reiz tādas tiek skolēniem dotas, tad kādēļ gan nevarētu pārbaudīt cik lietderīgi resursi ir tērēti, cik lietderīgi tā vai cita blondīne fizikas stundās ir actiņas blisinājusi un manikīru "prišinājusi".
mamma 3 bērniem 30.08.2013. 16:05:55
Nu jau pilnīgas muļķības tiek radītas... Vai tiešām visi skolēni ir atkal bāžami vienā maisā? Kur paliek humanitārās zinības? Kur paliek mākslinieciskās dotības? Patiesi jau tiek pārspīlēts šis dabaszinību projekts. Katrs skolēns ir citāds un katram no viņiem ir savas spējas. Visi tak nebūs fiziķi! Skolēni kārto tos eksāmenus, kur var parādīt savas zināšanas un tos eksāmenus, kuri noderēs viņu izvēlētajā profesijā turpmāk...
Fizikas skolotājs, kam tūlīt būs maģistra grāds fizikā, bet nav KATEGORIJAS 30.08.2013. 13:43:46
Arī simtprocentīgi piekrītu, Vidusskolas jau tā ir pārvērstas par dienaszagļu inkubatoriem. Par to vien, ka atnāk un NOSĒŽ esam SPIESTI likt sekmīgu vērtējumu. Nu cik var......
Fizikas skolotāja ar maģistra grādu fizikā 30.08.2013. 13:31:47
Jā! Jā! Un velreiz jā! Skolēnu līmenis šajos priekšmetos ir dramatisks. Ja eksāmeni būtu obligāti varētu cerēt uz kaut kādu sapurināšanos gan skolēnu, gan, godīgi sakot, arī skolotāju frontē.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9+4=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.