Lietotājvārds
Parole
Drīzāk neskaidrības ir par pirmsskolu pamatfunkciju. Tā ir - bērnu pieskatīšana un iesaistīšana izzinošās rotaļās, nevis kautkādi konkrēti mācību plāni. Priekš kam tad bērni vēl 12 gadus mācās? Pirmsskolām vispār nav jābūt izglītības sistēmā - ja VISIEM bērniem būtu nodrošinātas vietas bērnudārzos, tad varētu apgalvot, ka pastāv vienota pirmsskolas izglītības sistēma. Tātad tāda reāli darbojas tikai uz papīra, Tad kapēc Izglītības ministrijai jārisina algu jautājums bērnudārzu darbiniekiem?
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 26.02.2016. 18:06:00
Skaidri jānorāda, cik paredzēts laiks 1 kontaktstundas sagatavošanai, darbu labošanai! Atkal būs pas VISU gatavošanu un labošanu 3-4 stundas (kādas 10 minūtes uz stundu un viena darba labošanai- 2 minūte!) Skaidri un gaiši!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kad sāks runāt par klases audzināšanu?????????????? Cik minūtes dienā? Tagad nav pat 10 minūtes!
Viena skolotāja 26.02.2016. 09:43:04
Mūsu skolas pakļautībā ir ARĪ PIRMSKOLAS GRUPAS. Laikam viens otrs pirmskolu atceras no savas bērnības, bet tagad jau 5-gadīgo un 6- gadīgo grupās notiek nodarbības kā skolā un skolotājiem ir jāveido gan stundu plāni, gan jāraksta atskaites samērā sīki par katra bērna attīstības izmaiņām, par apguves līmeņiem un prasmēm. Notiek gan sporta nodarbības, gan mūzika, gan valodas mācība un matemātika. Kā diez tie bērni nonāk skolā jau lasoši un skaitoši, ja viņus mājās negrib vai arī neprot apmācīt. Neesmu nedz pirmskolas, pat ne sākumskolas skolotāja, bet ir gadījies saslimušu kolēģu vietā ieiet pie mazākiem bērniem. Nu tur galva griežas jau pēc stundas. Ja katrs vecāks mājās ar savu vienu tiek galā iedodot planšetnieku vai ieslēdzot multeni TV, tad tur 20+ grib tev izstāstīt kādi mājās ir mīļdzīvnieki, cits prasa par melnajiem caurumiem, citam interesē vai tev patīk Simsoni vai Ledus laikmets. Citam vajag uz tualeti, citam gribas padzerties. un tā kā vāveres ritenī. Un nav jau svarīgi vai augstskolā apguvi fiziku, ķīmiju vai citu augsto "plauktu", tev svarīga ir īpašība- būt ar viņiem. Mājās atnācis negribi vairs nedz runāt, nedz kaut ko klausīties. k
Man kauns par saviem kolēģiem - skolotājiem, kuri nekautrējas pirmsskolas skolotājus noniecināt. It kā no viņu personīgās kabatas kāds naudu grasītos ņemt. Īpaši kā vecāks esmu ieinteresēta, lai bērnudārzu audzinātājām būtu liela, smuka alga - viņi tomēr bērnus audzina, māca, ieskaitot manējos!!! Šobrīd sabiedrībā valdošā situācija ir tāda, ka arvien vairāk vecāku uzskata, ka viņiem nav mājās jādarbojas ar saviem mazajiem bērniem, priekš tam esot bērnudārzs. Ar katru gadu pirmsskolas pedagogu darbs kļūst arvien nozīmīgāks mums kā sabiedrībai kopumā, bet maksāt kaut kāda iemesla dēļ neviens negrib. Ne tikai valsts negrib, ministri un pašvaldības. Sabiedrība kā tāda ir pret to dēļ kaut kādiem veciem aizspriedumiem, stereotipiem. Tieciet beidzot pāri savām bērnības dienu traumām un ļaujot cilvēkiem nopelnīt atbilstoši iegūtajai izglītībai, ieguldītajam darbam un atbildības līmenim. Runa ir par bērniem, nevis centiem un eiro!!!!!
kāds marasms! ""Kamēr nav atrisināts jautājums par formu un avotiem pirmsskolas pedagogu atalgojumam, tikmēr nav tālākas virzības par modeli," sacīja E.Papule." = IZDARIET SAVU DARBU vienreiz!!! = izstrādājiet un IZRĒKINIET, PAMATOJIET, cik un kā vajaadzētu būt. Un tad ejiet ar modeli = MEKLĒJIET!! AVOTUS. SVIESTS AUGSTĀKĀ MĒRĀ. Biznesā - vispirms rēķina, plāno, modelē, ko vajag, tad meklē finansējumu!! Nevis otrādi. Piešķirs par skaistām acīm naudu, tad domās, kā to notriekt. CIK ILGI ŠITO VAR CIEST!?!
Vecuma posmā, kas vispāratzīts par visbūtiskāko bērnu attīstībā, valsts izveido sistēmu, kad piesaistīt ļoti labus speciālistus (atalgojuma dēļ) nav iespējami. Nožēlojama degradācija - mērķtiecīga nācijas iznīcināšana. Un tad vēl pīkst, ka naudas nav, ar ko pacelt pirmskolas personāla algas, kamēr politiķiem un ierēdņiem reāli paceļ, nesalīdzināmos apmēros pret tiem, kam tas kritiski nepieciešams. Ministrijas ierēdņu atalgojumam būtu jābūt zemākam par tiem, kas reāli audzina, skolo un liek pamatus nākotnei. Izveidojiet alternatīvu - ka mātes var atļauties neiet uz darbu (saņemot pabalstus) un audzināt un skolot bērnus līdz skolai, nenomirstot badā - tad arī varēsiet pīkstēt, ka pirmskolas skolotāju atalgojumumu nevajag no budžeta segt.
Pirmskolas skolotājām un mūziķei veltīts: Ja Jūs, cien.mūzikas skolotāja, strādājat pirmskolas iestādē un skolā, tad vajadzētu jau nu gan pamanīt, ka ne tuvu nezinat, kas īsti ir jāspēj izdarīt pirskolas skolotājai. Vērojums no manas pieredzes - meita tagad aizgājusi 1.klasē, pirmskolā mūziku ar ieradās pasniegt skolotāja no ārpuses (kas loģiski - nevar kādas grupas skolotāja paralēli vēl šādus pienākumus apvienot).. Tad nu tā atšķirība ir tāda, ka bērni ir tuvu jāauklē - ko nosaka viņu vecums un objektīvi tie ne tuvu nav tik patstāvīgi kā sākumskolnieki, kur nu vēl pamatskolnieki... ko tas nozīmē? tas nozīmē tikai to, ka mūzikā Jums "iedod" savāktu un sakārtotu bērnu rindiņu, pirms tam ieguldot milzu darbu un enerģiju, viņus mobilizēt un disciplinēt uzdevumam "iet uz mūziku" un pēc stundas, Jūs tos nododat atpakaļ. Jūs vadat 8-16 stundiņas, bet pirmskolas skolotājai jāspēj iemācīt visas pārējās prasmes no 7:00 - 16:00. Parēķiniet! Kā var tik šaurpierīgi neredzēt tālāk par savu degunu? Pašai bērnu nav - pieredzes arī nav?
Ha-ha, kā uzcepās te daži par manu komentāru! Neuztraucieties, strādāju arī pirmskolā pilnīgi bez problēmām, tieši tāpēc pazīstu pirmskolas skolotāju kontingntu, kas lielākoties izturas tā, it kā Liepājā vismaz doktora grādu būtu dabūjušas.
Kāpēc Latvijā ir tāda prakse - kā jāsāk kaut ko darīt, tā tūlīt slimi. Vai tā vieglāk novilcināt laiku? Tad lai tajā brīdī darbojas vietnieks. Priekš tam taču viņš ir.
OI - nevis derēšanas, bet dekorēšanas...hi hi
Neskaidrs... 25.02.2016. 19:29:32
Viss jau būtu labi, bet tajā modelī klasēs ar bērnu skaitu no 5-8, skolotājam paredzētā alga ir 810. Cik tādā gadījumā jāparedz pirmsskolas skolotājam, kuram grupā ir 26 bērni? Vai tiešām mazāk? Un kontaktstundas arī taču sanāk + darbs ar vecākiem + pasākumi + derēšanas, sapulces, u.t.t. Nu jā - nav tā burtnīcu labošana, par ko visi cepas... bet, mīļie, arī burtnīcas visos priekšmetos taču it kā nav jālabo...
Mūzikai- atnāc uz vienu dienu, otru negribēsi. Ir Latvijā stulbi cilvēki
pirmsskola mūzikai, kura domā, ka ir fiziķe... 25.02.2016. 19:18:41
Kāpēc skolotājiem pirmsskolnieki vienmēr likušies kā otrā šķira? Ko jūs te lielaties ar savu fiziku. Arī es mācījos augstskolā četrus gadus un pie tam ļoti labi. Kāpēc tad mana izglītība lai "klibotu"? Neviens neprasa salīdzināt izglītības līmeni. Katram darbam sava specifika. Un Jūs laikam pati ļoti labi tajā fizikā orientējaties? Katram skolotājam tāpat ir sava šaurā specialitāte, kurā viņš orientējas varbūt izcili, bet par pārējo nespriedīšu. Neskaldīsim matus. Mēs katrs darām savu darbu un par to vēlamies saņemt normālu samaksu. Un par to, ka jebkurš tā nu var atnākt un izdarīt to pirmsskolas darbu - nu nezinu, nezinu... Nez kāpēc bieži nācies dzirdēt - lai nu kur, tikai ne pirmsskolā... Bet Jūs variet pamēģināt. Un interesanti - vai Jūs kā, cik noprotu mūziķe, varētu pati darboties vēsturnieka vai ģeogrāfa vietā...
Ja godīgi, tad pirmskolas skolotāji ar savu izglītību mazliet tomēr pieklibo. Īsti jau nevar salīdzināt izglītības līmeni pirmskolas skolotājam un fiziķim, vai vēl kādam citam. Jebkurš skolotājs var izdarīt pirmskolas skolotāja darbu, bet vai otrādi var?
Nekas nebūs, draugi mīļie!Tas nekad nebeigsies-šī gumijas stiepšana,kaut kādu modeļu izstrāde,solījumi,streiki...Viss velti.Pirmsskolas skolotājs ir kaut kas cits,tikai NE skolotājs.Neesam pelnījušas neko,tikai skaisto amata nosaukumu.VIsi runā un maļ par pedagogiem kā tādiem.Pirmsskolas skolotāju augstākā (Latvijas universitātes)izglītība acīmredzot nav pat tuvu citu skolotaju izglītībai-laikam.Kāpēc tāda attieksme un diskriminācija.?
Varbūt stulbi, bet kā izlasu, ka pie teikšanas atkal Papule, tā negatīvas emocijas. Vai minitra kungs nevar palasīt komentārus iepriekšējās diskusijās un atrast kādu uzticamāku, kam šo amatu uzticēt! Tik silti sēž, jēgas nekādas, viss turpinās pa vecam. To tepiķi jau kodes saēdušas! Ielāpi vairs nelīdzēs!
Ppirmsskolas skolot'āja 25.02.2016. 15:09:14
Pirmsskolas pedagoga juridiskais amata nosaukums ir "skolotājs". Tieši tāpat kā "sākumsskolas skolotājs", pamatskolas skolotājs", "vidusskolas skolotājs". Lūgums lietot precīzu terminoloģiju, jo pie pedagogiem tiek ieskaitīti arī biblotekāri, sociālie pedagogi, skolu psihologi. Vai tas būtu iemesls un iegansts faktam, ka Valsts nevēlās maksāt algu no savas kases pirmsskolas skolotājiem, jo tiek lietots neprecīzs amata nosaukums?
Kāpēc visas šīs neskaidrības? Pirmsskolas pedagogs ir PEDAGOGS!!! Mācījies augstskolā, kur ieguvis augstāko pedagoģisko izglītību. Regulāri apmeklē kursus un seminārus, pilnveidojas. Māca bērnus pēc IZM apstiprinātas programmas, standartiem. Pirmsskolas pedagogam ir jāsaņem tāda paša alga, kā skolu pedagogiem. Galu galā, viņi māca bērnus, un, neskatoties uz bērnu vecumu, viņiem arī ir kaut kas jāiemāca.
PSRS laikos gan bija labi- visiem vienāda alga,vienalga vai tu esi pirmsskolnieks vai skolotājs, tikai piemaksa bija klāt par lielāku skolēnu skaitu klasē(ja nemaldos kam vairāk par 16 skolēniem).Un viss.......Kas tur ko domāt?
Ko brīnāmies? Vakar Viņķele intervijā TV skaidri pateica - ir ieplānoti 9 milj. pedagogu algām, un tiks darīs viss, lai šo naudu iztērētu. Ļoti patika deputāta (diriģenta) Arvīda Platpera teiktais - ko IZM darba grupa ar saviem n-tajiem palīgiem darīja 2 gadus "mudrījot" jauno modeli, kas pašos pamatos jau bija katastrofāls brāķis. Ja tā būtu privātā struktūra, izsaimniekoto naudu vajadzētu atmaksāt.
vai tiešām - 9 miljoniem 25.02.2016. 10:48:49
Brīnos par pedagogu nespēju iedziļināties stundu skaitā - 21 ir kontaktstunda, tām klāt taču arī konsultācijas, rakstu darbu labošana, gatavošanās, klases audzināšana(kam ir). 40 stundās tas viss ir ietverts, nenodalot atsevišķi. Tikai - nekur nav skaidri un nepārprotami pateikts, cik no 40 stundām būs kontaktstundu, vai visiem mācību priekšmetiem vienādi, vai atšķirīgi.
A ko turās pie tiem 9 miljoniem? Kas vairs naudas nav? Kā sev pielikt algas, tà viniem atradàs, bet šeit - milzīgà nozarē - atkal domās kā izgrozities ar mazumiņu un beigu beigās nekas nemainisies. Es jau parēķinaju, ka 810 par 40 stundu slodzi ir tas pats kas tagad 420 par 21 stundu. Nekas taču BŪTISKI nemainās. Vinnēs tikai tie, kam bus 1200/40 st.
Skaidrības nav nekur, ar ko nepārtraukti lepojamies.
Tiešām- normālu algu VISIEM! VISI STRĀDĀ!
kas tur ko domāt 25.02.2016. 07:07:31
Ir jābūt normālai algai visiem skolotājiem,nevis tiem došu,tiem nedošu! Murgs kaut kāds! Maksājiet skolotājiem par darbu.katrs dara un katrs strādā! Apriebies jau-gadiem ilgi kaut kādas reformas un modeļi,mapes un pakāpes...Nevienam tādu mapi nevajag!!!!Tas ir papīra murgs no akmens laikmeta. Datorā viss ir,ieskaitot stāžu,grādus un kursus.Kas vēl jāizdomā????Lai tas,kas to pieprasa ,pats uzrāda savu mapi un pakāpi!!!!!!!!!!!
0 tolerance 25.02.2016. 02:15:50
No vasaras līdz vasarai, no vasaras līdz vasarai. Un tā katru gadu IZM sola izslavēto skaidrību. :)
Oi, nu tas jau sāk izskatīties pēc Latvijas tiesu sistēmas... Gadiem ilgs. Tiklīdz norit sēde, tā viens apslimst. Un tā gadiem.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.