Lietotājvārds
Parole
c
Ķīli, Šallē dillēs! Cien. Ķīļa kungs, es rakstu Jums šo vēstuli, lai Jūs dzirdētu, kā skolnieks jūtas katru reizi, kad izdomājat uzlabot mūsu dzīvi. Man ir vārds, taču es to paturu pie sevis, nevis izlieku videoklipus ar saviem paziņojumiem viscaur pa internetu kā Jūs to darat. Bet laikam Jūs varat, jo Jums, Ķīļa kungs, ir autoritāte to darīt. Vēl vienu gadu, tikai vienu, man ir jādanco zem Jūsu stabules, tad vairs ne. Mūsu skolotāji smejas par Jums - viņš ir fiziķis un informātiķis, salicis internetā jaunus paziņojumus, sāks darīt sev pa prātam, uzlabot savus priekšmetus, atstājot pārējo novārtā un tā arī neiemācot neko prātīgu, un tā arī ir! Man Jūsu fizika ir pie kājas, negribu saprast un nespēju - nav man pa spēkam. Likvidēsiet stipendijas? Lai notiek! Pateicoties fizikas atzīmēm mans atestāts vienalga nestartēs konkursā. Vai tas ir godīgi? Pirms gada informātikas eksāmenā skolēni atklāja pārkāpumus un nekorektu rīcību rezultātus, ko vēlāk piesedza presē, nosaucot par visvieglāko eksāmenu, lai tikai būtu par ko runāt, ignorējot šos pašus pārkāpumus! Vai tas ir godīgi? Es nezinu, vai Jums ir bērni, Ķīļa kungs, taču, ja ir - es ceru, ka viņiem nav jāmācās zem Jūsu, tā sakot, spārna! Ar dziļu vilšanos, Skolnieks.
Nez, kad beidzot sāks novērtēt maģistratūrās studējušos skolotājus, kā to solīja 14 gadus atpakaļ (diferencētā samaksa)? 4. un 5. kvalitāti ieguva skolotāji, kas papildus savam darbam pasniedz kursus un raksta grāmatas - par to arī saņemot samaksu, kāpēc tas šobrīd tiek vērtēts augstāk, nekā radošs darbs savā pamatdarbā?
Pilnīgi piekrītu četru bērnu mammai, netaisos kopēt bērniem par savu naudu materiālus, ko līdz šim biju spiesta darīt, jo atpakaļ santīmus visi neatnes un nedrīkst prasīt 15-20 gadus veci uzd. krājumi no skapju dziļumiem pateicoties Tiesībsargam šogad man lieti noderēs, lai bērni redz kādā vecumā un kā viņu vecāki mācījās attiecīgās tēmas matemātikā un padomā.
četru bērnu mamma 05.09.2012. 11:25:07
Tos vecākus, kuri domā, ka neieguldot savos bērnos laiku, spēku un arī līdzekļus valsts, Izglītības ministrija vai skola spēs nodrošināt visu izaugšanai nepieciešamo, aicinu aizdomāties... Bērni pirmkārt ir katra vecāka paša atbildība. No skolas vai valsts var cerēt tikai uz atbalstu, nevis visu pienākumu un izmaksu pārņemšanu. Pieprasot bezmaksas grāmatas, burtnīcas, ekskursijas, transportu utt., kaut ko jau arī izdodas saņemt, šķiet, ka ietaupām, bet rezultātā- novecojusi mācību literatūra, nekādu tematisko pasākumu ārpus skolas... tāda dzīvošana mucā un barošanās pa spundi. Vai to mēs novēlam saviem bērniem? Jāsaņemas, jāprasa kvalitāte un jābūt gataviem par to maksāt!
Joprojām nesaprotu vienu - ja ministrs atļauj nerakstīt tematiskos plānus, kāpēc direktors tos pieprasa, turklāt šajā gadā tie tiek prasīti vēl sīkāki, bezjēdzīgāki, un tiek norādīts, ka obligāti jāiesniedz līdz 15. septembrim, citādi sekos sankcijas.
Apbrīnoju Ministra dromi un pozitivo degsmi mainīt iesīkstējošo izglītibas sistēmu. Malacis. Tā turpināt!! Skolotāji , novērtēsim labo gribu un cenienus padarīt Latvijas izglītību bērniem interesantu ar reālo dzīvi saistīttu. Lai Dievs svētī un iedvemo mūs un Rbertu Ķīļi labiem darbiem..:):)
Lauku skoliņās jau sen ir tāda prakse, ka viens skolotājs māca vairākus priekšmetus... Lai fiziķis un ķīmiķis savāktu vienu slodzi tad viņiem vajadzētu apbraukāt 5 pamatskolas, kurās ir pa vienam 8. un 9. klašu komplektam, ja apvienos fiziku-ķīmiju, tad tikai 3... Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā, kur mazs iedzīvotāju blīvums un skolas nav lielas, jau sen skolotājus sagatavo 2 specialitātēs. Ņemot vērā, ka Latvijā ir ļoti daudz mazu skoliņu, tad tā ir neizbēgama un racionāla nākotne. Problēma ir tā, ka PSRS izglītību guvušie, kuri sastāda Rīgā apmēram 57 %, laukos varētu būt vēl vairāk, nav sagatavoti mācīt divus mācību priekšmetus
Latviešu valoda 03.09.2012. 09:41:00
Žēl, ka izglītības ministra vēstulē iezagušās kļūdas...
... Par to ķīmijas skolotāju kurš pasniegs fiziku, - nu jā! Jo vairāk malkas, jo dziļāk mežā? Manuprāt Ķīlis iedzīs "pēdējo naglu" izglītībai Latvijā.
normals chalis
Zivs pūst no galvas
Arī par interviju vakardienas Krustpunktos LV radio1!
Āāā...nu ok. Dodam naudu visiem, kam vajag. Bet pēc tam beidziet vienreiz īdēt par krīzēm utt. Pateicoties tādiem, kā Jūs viņas arī pienāk. Vispār nesaprotu, kāpēc valstij būtu jāizdara viss, lai Tavs bērns izaugtu par cilvēku? Kur vecāku atbildība? Varbūt arī drēbes liekas iegādāties valstij? Nožēlojami.
Kalns lēnā garā sāk kustēties tikai pateicoties tiesībsarga neatlaidībai. Un "kalnu" varēja dabūt nost no vecāku pleciem (lasi: naudasmaka) jau, veidojot pagājušā gada budžetu. Tā kā par figņu runāšanu un darīšanu - pilnīgi piekrītu. Bet par kalna iekustināšanu - ja tiesībsargam izdosies piespiest pie sienas gan ķīli, gan dombrovski, nākamgad varbūt kas mainīsies uz labo pusi, ja nē - varam rēķināties ar tiem pašiem izdevumiem cik šogad un pieplusēt tiem vēl kādus 20 procentus (jo nekas jau nekļūst lētāks).
It kā jau mēdz runāt/darīt arī dažādas figņas, bet man kaut kā šis ministrs liekas tīri ok. Īpaši jau ja salīdzina ar iepriekšējiem, kuri nemēģināja darīt vispār neko. Te vismaz kaut kā tas kalns ir iegrūstīts.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
3-2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.