Lietotājvārds
Parole
Jāmaina visa izglītības sistēma un tad daudzi būs spiesti mainīties arī direktori
Direktores un vietniece tāpat nelasa interneta komnetārus. ja uz skolas sienas kāds ar krāsu uzrakstītu, arī nelasītu, tikai teiktu, ka siena nosmērēta.
Vai šeit ar drausmīgo pareizrakstību un stila analfabētismu komentāros publicējas skolotāji vai neskoloti pamuļķi?
manā skolā direktore arī jūtas kā savās mājās. itkā grib dzirdēt skolotāju viedokli, bet liek saprast, ka tikai labo. piesedzas ar to, ka itkā vajag kritizēt, izteikt domas, bet tiklīdz kāds katko pasaka, ir tik neapmierināta, uzspiež savu gribu itin visā. pat ārpusskolas laiks jāplāno saskaņā ar viņas vēlmēm. ievieš visu ko ajunu, napaprasot piekrišanu----vāc 5 latus (ne pati, pa izpildītāji, ieviesa 1 dienu nedēļā kā obligāto, ka jāsēž skolā līdz 5.....to visu noformulē---tradīcijas. pamēģini tik neiedot 5, ......pasaka kaesi parāda'....
Kāpēc mazajās skolās vajadzīgs direktors? Kāpēc vajadzīgas skolu valdes un izgītības pārvaldes? Laikam lai būtu priviliģēto kasta! Varbūt te varētu ietaupīt līdzekļus!
Ja labā garīgajā būs atņems labdienu ja nē tad izliksies ka nedzird vai aizņemta. Kolēģi sačukstas , kādā garīgajā priekšniece vai iet ko prasīt vai labak ne.
Diplomāti arī rotē 21.11.2013. 18:55:12
Diplomātiskie amati ir sadalīti pa pakāpēm. No 1. līdz 3. pakāpei ir iekļauti diplomāti, kas ieņem amatus no vēstnieka līdz padomniekam (vēstnieks, ārkārtējais pilnvarotais vēstnieks, ģenerālkonsuls, padomnieks u. c.). No 4. līdz 7. pakāpei ir pārējie amati. Tiem, kas ieņem amatus līdz trešajai pakāpei, dienesta laiks vienā ārvalstī ir ne ilgāks kā četri gadi, bet tie, kas ieņem zemākas pakāpes amatu — ne ilgāks kā trīs gadi.
Šeit tiešam direktora amats tiešā nozīmē ,kā te rakstīja ''uz mūžu''. Daru savā karaļvalstī ko gribu.
Nu nevar viens direktors no padomju laikiem valdīt skolā vairākus desmitus gadu. Nekas labs no tā nav un nekur Eiropā arī tā nav, ieceļ uz kādiem četriem pieciem gadiem un rote uz citu skolu. Tikai šeit viss stāv uz vietas , metodes vecās, pavēles pie sienas, nozīmējumi, aizrādījumi, kritikas, pazemošanas ,mobings - viss tiek likts lietā, arī vecie sakari ar augšu. Arī pielīdeju bars tiek finansiali atbalstīts , jo ir direktoram tāda iespēja. Galvenais lai glancēta skolas ārpuse un izremontētas telpas ar puķēm. Kas patiesībā valda kolektīvā, tas neinteresē ,jo ir drošības sajūtas , ka pašu atlaist nevar neviens.
Kas tad vērtēs? Direktoriem kvalitātes kritēriji arī būs?
hihi
Direktoru vajadzētu ievēlēt no skolotāju vidus, vai - ja ir sveši pieteikušias konkursam, ļaut lemt arī skolas kolektīvam- kāpēc tikai pašvaldība uzklausa un pieņem? Reizēm tam pašvaldības vadītājam nu galīgi nav saprašana ap ko skolā lietas grozās! Jā - un blatiņi te nedarbotos! Tālāk direktoram jāveido sava komanda!!! jābūt atrunātām lietām, kas ko dara, ko darīs, ja... . Labi būtu, ja kāda arodbiedrība varētu pasekot tām likumībām vai nelikumībām! Izklausās, ka daudzās skolās taisni tie vietnieki ir .... !
Rīgas skolas skolotāja 21.11.2013. 08:51:45
PIEVIENOJOS - "nereti priekšā ir vietnieki, kuri trako un izdarās, lai parādītu varu - viņi jau ne parko neatbildot - tikai direktors..." Vietnieki-pensionāri un vietnieki-smukpuisīši ir vienlīdz griboši demonstrēt savu varu (reāls bosings). Skumjākais, ka, aizbildinoties ar elektroniski iesniedzamās dokumentācijas apjomu, skolās ne vien pieaudzis vietnieku skaits (vietnieks uz 1/2 vai 1/3 slodzi ir daudzās skolās), bet pieaudzis skolotājiem pieprasīto papīru apjoms - vietnieks jau neies lasīt dokumentus datorā, jāiesniedz izprintēti, lai var ar pildspalvu izlabot un likt drukāt vēl un vēl... Papīra skolai nav, printējam par savu naudu.
Direktorus ir biežāk jākontrolē,vai viņš ir vienādi labvelīgs un objektīvs vērtētājs katra skolotāja ieguldījumam skolas darbā.Skolās ir daudz intrīgu un noēšanas.Un direktora amats nedrikst būt uz visu mūžu.
Spriedelējot par direktoru ārstēšanu ar dzenāšanu pa pasauli, jābrīnās, kā var vienā vietā un laikā salasīties tik daudz muļķu?!
par vietniekiem 21.11.2013. 07:16:03
Elektroniski atvieglojot darbu? Ka tik ne arī, katrā sistēmā baksti atsevišķi datus, plus papīru daudzums palielinājies. Un iekšējo darbu jau šīs sistēmas tā pat neaizvieto - eksāmenu plāošana (tagad jau divas reizes) un ar to sasitīti papīri jau nekur nepaliek, tāpat tarifikācijas, stundu plāni un vēl vesela kaudze lietu. Vai to dara direktors? Un pajautājiet sekrtārēm, ko viņas domā par jaunajām sistēmām, kur katra papīra ievadīšana, ko agrāk izdrukāja un ielika vāciņos, tagad aizņem lieku laiku...
nav bijis labs direktors bez līdera prasmēm. Pašlaik konkusos saliek izmisīgāk gribošos vai tos, kas prot bez konursa ielavīties. Izglītības sistēma ir tāda, kādu veido skolu vadība ( arī ar mobingiem un bosingiem). Līdera prasme ir būtiska, bet ne galvenās - galvenās ir spējas veidot dažādu kolektīvu un neļaut plosīties nenovīdībai un vietnieku atriebībai (īpaši ja kādam skolotājam ir sasniegumi, kur nav vietnieku un direktoru nopelns).
Jums paveicies! Ne jau katrs gadiem ejot sabojājas! IZM jāveido kadru rezerve un tāpat kā bija iepriekš - direktors jāieliek (nevis pašvaldībai)! Tad būs līdzsvars starp valsts un pašvaldību spēkiem (tāpat jau pašvaldība naudu sadala citādi - bet atbildību vēlas uzlikt ministrijai!). Direktioriem jādod iespēja arī vietniekus mainīt, jo viņi savā aizvainojumā, ka zudušas iepriekšējās privilēģijas nodara daudz ļauna. Lai gan - priekš kam tagad, kad viss elektroniski vajag to vietnieku baru? 1 - un pietiek!
skolu direktoriem nav jāiet uz ambrazūrām, bet vienkārši jāļauj radošiem skolotājiem strādāt! Ja arī direktors nav priekšā skrējējs, tad nereti priekšā ir vietnieki, kuri trako un izdarās, lai parādītu varu - viņi jau ne parko neatbildot - tikai direktors...
ES gan redzu, ka 21.11.2013. 06:28:35
Rasma 20.11.2013. 18:39 (ne jau par direktori skumji, bet gan par vietniekiem. Un tā ir daudz kur, ja ienāk direktors pēc konkursa - vecie vietnieki tiešām dara visu, lai darbu neļautu darīt) Skumji, ja skolas direktorei ir tādi vietnieki, kas gatavi labvēlīgā mirklī direktorei pielikt priekšā kāju, vēl labāk nogrūst pa trepēm, tikai tāpēc, ka skolas direktore ir tikai ienācēja-amatpersona no svešas skolas ar paraksta tiesībām, neizdevušos personīgo dzīvi. Te skaidri parādās, ka skolās PAR DAUDZ amatpersonu un arī tas, ka direktoru mainot ir jāizvērtē arī vietnieki - tie jānomaina. Arī mūsu skolā bija gadījums - atnāca ļoti laba direktore ar redzējumu un tiešām pat to 3 pārbaudes mēnešu laikā izdarīja daudz, bet vietnieki - kā jau Rasma raksta... un vēl kopā ar pašvaldības vadītāju...
nav zelta bedre, bet kā turas pie krēsliem! 8 gadi robeža ne sarkanā, ja labi sokas - nerotē vēl pāris gadi.Man liekas, ka direktoriem pārāk liela izvēle gan mācību procesā, gan skoltāju vērtēšanā, cietēji visi. Stingru rāmi visām skolā, prgrmma visiem vienāda, izņemot mācību priekšmeti, kurus mācās padziļināti fakultatīvi pēc skolas izvēles
mūsu direktors skolā strādā ilgus gadus,un viņš ir labs un bērni viņu mīl
LABDIEN GODAJAMAS DAMA UN KUNGI ES ESMU VLADJA UN ES VELETOS JUS VISUS IELUGT UZ SAVA DELA PIRMA MASLENICA LUDZU PULCESIMIES VISI KOPA ESPLANADA PEC SESIEM AR DAUDZ LAPAM UN DAKSAM PAR DZIMTENES MILESTIBA VLADISLAVS UN SIEVA GALJA
Skumji, ja skolas direktore ir tikai ienācēja-amatpersona no svešas skolas ar paraksta tiesībām, neizdevušos personīgo dzīvi un vietniekiem, kas gatavs labvēlīgā mirklī direktorei pielikt priekšā kāju, vēl labā nogrūst pa trepēm.
Vai tad dzīvesvietai nav nekāda nozīme? Un, ja skola strādā labi, kāpēc jāmaina? Katrai (domājams) skolai taču ir savas tradīcijas, specifika u.t.t. Vienīgi, ja kādā "iesīkstējušā" skolā ieliek kādu "bliezēju"...
Ir dažādi skolu direktori : radoši,progresīvi un stagnātiski,autoritāri,bez prasmēm vadīt,saliedēt skolotājus kopējam darbam.Un direktoru rotācija jāizvērtē atkarībā no darba un attieksmes pret to.
Kā visur, viss atkarīgs no cilvēka, kas ieņem šo posteni. Zelta bedre jau tā nav! Gadās arī pa kādam "vienaldzīgajam", taču vairumā šie cilvēki ir fanātiķi! Diez kāds direktors būtu Dombrovskis? Par direktora algu un ar visām skolu problēmām!
Jā!!! Pārmaiņas, jaunumus, novitātes - jo biežāk, jo labāk!!! Ik pēc gada citu māju, citus vecākus, citus skolotājus, mācību priekšmetus, citu valsti! Tikai tas garantē attīstību un ir interesanti. Neko nepaspēj apjēgt, kad jau mainās. Un nevajag neko apjēgt! Tik uz priekšu. Nav gan skaidrs, uz kurieni un kāpēc, un vai zina, kā, bet tas jau nav svarīgi.
Kāda nozīme skolā direktoram? Viss noreglamentēts līdz nejēdzībai. Ierēdniecība kļuvusi par lielāko traucēkli brīvam garam visur, ne tikai skolā. Direktora funkcijas var veikt jebkurš labi dresēts šimpanze, ar kādiem pilna izglītābas ministrija.
Direktoru maiņa ik pa īsu brīdi ir absurda. Vai mums jau nepietiek, ka izglītības ministri mainās kā gadalaiki, katrs raustot līdzi sistēmu? Vai vajag šo nedrošību un mūžīgās pārmaiņas, bez stabilitātes, ieviest vēl arī skolā? Viens gribēs padziļinātu matemātiku, otram liksies, ka pareizi ir mācīties visiem visu vienādā līmenī, trešais gribēs dalīt grupās pēc līmeņiem, ceturtajam svarīgākais būs labi izklāties visu ierēdņu priekšā, piektais gribēs padziļinātu humanitāro izglītību un dalību projektos. Kur pa vidu šim paliks skolēns, skolotājs un zināšanas?
Atbalstāma ideja par direktoru nomaiņu ik pēc 4 gadiem. Jaunas sejas, jaunas idejas, jauna pieeja, spēja iet līdzi jaunajam, kas ir pats galvenais priekš skolnieka. Pastāvēs, kas mainīsies..Vai ne tā?
Vai tad būtu labāk, ja direktori mainītos ik pa pāris gadiem un katrs nāktu ar jaunu vīziju un ambīcijām kā pašlaik valdības ministri? Pateicoties tam, ka direktors strādā ilgāku laiku vienā skolā, mēs vēl gluži neesam tintē ar visu dziesmu grāmatu, t.i., saglabājas kaut cik stabila vide darbam.
darba apmaksa nav kā līderiem , ka kā sūnām.....
izbijusī direktore 20.11.2013. 11:19:53
Šis amats tiešām nav zelta bedre! Šī atbildība! Reizēm gan dienā, gan naktī un par visu! Tāpēc izsaku cieņu tiem direktoriem, kuri strādājuši šajā amatā 10 vai 20 gadus un saglabājuši labu slavu un vietējā sabiedrībā cienītu, darbīgu kolektīvu!
Nu un? Vai tad katru gadu kaut kur jāskrien????
Ja tur nebūtu zelta bedre,tad jau tik ilgi neviens tai amatā neturētos. Un tas attiecas it īpaši uz internātskolu direktoru krēsliem.
15 gadi...20 gadi...un tā teju katrā skolā...

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.