Lietotājvārds
Parole
to pozitīvi domājoša 28.01.2014. 09:13 Kapēc ir jāmācās ķīmija (arī fizika)? Atbilde ir pavisam vienkārša - lai attīstītu domāšanu, lai iemācītos saskatīt cēloņsakarības, analizēt un izdarīt secinājumus, nevis tapēc, lai censtos atcerēties pēc tam dzīvē nevajadzīgas lietas. Mendeļējeva tabula nav jāiemācās no galvas, ir jāsaprot, kā izlasīt tajā rakstīto. Domāšanai nav jākļūst tikai par inženieru vai zinātnieku privilēģiju, domāšana ir jāattīsta arī māksliniekiem, literātiem, psihologiem, jebkuram cilvēkam.
skolotāja-atbild uz jautājumu 29.01.2014. 11:57:30
Vai tikai depresīvus bērnus? Bet kā tad ir ar skolotājiem?! Cik bieži ir tā, ka uzsākot jauno mācību gadu mēs nemaz nezinām par visādām aktualitātēm un izmaiņām..... Piemēram, pagājušajā gadā, tikai decembrī kāds nolēma un ministrija apstiprināja eksāmenus svešvalodā, kuri notiks martā. Bet plāni sastādīti, programma paredz tādu stundu skaitu un plānojumu, ka līdz maijam jāizņem dotā 12.klases viela un jāatkārto iepriekšējo gadu. KO bija darīt? Pārplānot visas skolas darbu, likt papildstundas, lai varētu visu paspēt izņemt. Pārslodze skolotājam, skolēnam....līdz ar to stress un -depresija! Kurš vainīgs? Skola? Skolotājs? Tas ir tikai viens piemērs, bet tādu ir daudz.... Skolotājs arī ir cilvēks, viņam ir ģimene, viņam tādas pašas problēmas kā citiem. Jā, būs depresīvs skolotājs, būs depresīvi bērni! Arī tagad,cik skolēnu ir šokā par šiem eksāmeniem! Lūdzu- depresija!
KLAU, VARBŪT LIEKAM VISUR EKSĀMENUS???? ARĪ MŪZIKĀ SPORTĀ, SOCIĀLAJĀS ZINĪBĀS, VIZUĀLAJĀ MĀKSLĀ, INFORMĀTIKĀ ??????????????? A KAPĒC GAN NE KO????? TAS TAČU ARĪ DZĪVĒ NODERĒS NE SLIKTĀK KĀ PIEM. FIZIKA !!!! varbūt laiks beidzot ar galviņu padomāt...kvantitāte rezultātu nedos, kā PSRS laikos, ko te visi tik ļoti cenšas uzspiest!!!! kvalitātē ir nākotne, nevis visā absurdā, ko tie tur augšā murgo! ...... kāpēc gan ne,vai tad tās ir grūtas mācības, cilvēkam jābūt vispusīgam
Mūsdienās jaunā paaudze meklē un izvēlas to, kas ir vieglāk. Ja eksaktās zinātnes prasa arī mācīšanos, tad labāk to atlikt malā, izvēlamies to, kur mazāk pūļu jāieliek. Ja minētajos priekšmetos eksāmens tomēr būtu jākārto, tad tik viegli ar roku neatmestu, un viens otrs (kam labāk padotos) pie šīm zinātnēm vēlāk arī paliktu. Taču skaidrs, ka visi tūdaļ kliegs, ka tāpat ir grūti utt. Pat bērnus dzemdēt grib citādi nekā tūkstošiem gadu, ko tad tur par mācīšanos runāt...
Paldies jums resnie kuiļi, kas sēž tajos augstajos krēslos! Pilnīgi jau tagad jūtu, ka no tā 5. eksāmena palieku gudrāks!
skolotāja, mamma 28.01.2014. 21:26:35
Nu jau mani bērni augstskolas beiguši, strādā, un, paldies dievam, savās profesijās. Abi ir inženieri. Tur tā fizika un ķīmija bija vajadzīga. Varēja jau izvēlēties centralizētajā eksāmenā fiziku kārtot, bet neizvēlējās, nobijās, vai kā... . Stājoties augstskolā tiem, kuriem bija kārtots fizikas eksāmens, bija priekšroka. Tad mazdrusciņ koda nagos - būtu bijis vieglāk tikt budžetā, kaut vai būtu bijis kāds "6" vai pat "5". Bet tā jau katra paša darīšana. Cilvēkam jau pašam jādomā, kas viņam būs vajadzīgs. Tās iegūtās zināšanas lielā mērā atkarīgas no paša. Bet - vai visiem (ja tēmē uz kādām svešvalodām vai mākslu) tas tā būtu vajadzīgs, nezinu gan. Katrā ziņā- "kartstu strebt" , manuprāt nevajag. Manuprāt varētu piedāvāt izvēles iespējas - un tad nu pats vainīgs. Strādāju skolā ilgus gadus, bet mācu priekšmetus, kur ne fizika, ne ķīmija absolūti nav vajadzīgas.
"Dienas" pielikumā "Sestdiena" psiholoģijas doktore Šteinberga saka: "Mūsu izglītības sistēma ražo depresīvus jauniešuas.Bērns vienkārši pazūd izglītības sistēmā. Negribu teikt, ka skola ir pirmais, kas dzen depresijā, bet skola noteikti ģenerē depresīvus bērnus un jauniešu." Kā domā skolotāji?
Vai ,Jūs ,tiešām domājiet, ka obligātais eksāmens fizikā un ķīmijā atrisinās inženieru problēmu? Ar varu neko nevar atrisināt. Tā jau bija ar matemātiku.Mēs taču esam dažādi, kuram padodas valodas, grūtāk iet matemātika un otrādi. Kāpēc vienmēr visus zem vieniem vārtiem?
skolotājai 28.01.2014. 14:07:24
Beidzot viens sakarīgs komentārs !!! Jo... no dažiem komentāriem rodas iespaids, ka dažs labs necieš Jauniešus šajā portālā un uz tiem izgāž visas savas neizdevušās dzīves iekrātās dusmas. Kaunējušies būtu! Pietiek reiz piesaukt vecos laikus un veco sistēmu! Dzīvojam mēs šodien un tagad! Nu nebūs kā agrāk, nu nebūs, kad Jums tas reiz pieleks????
durdoms ne valsts
Nu re............... kārtējais ministrs, kārtējie lēmumi, grozījumi utt. Kas tam visam pa vidu? Skolēni un skolotāji! Mums kā tādām aitām- tagad darīsiet tā un tā....neko neprasot! Cik ilgi Izglītības ministrija par mums ņirgāsies! .....Par to ķīmiju un fiziku- šos mācību priekšmetus jau apgūst vidusskolā, lai dabūtu pozitīvu vērtējumu, tās smadzenes ir jākustina. Pamatzināšanas viņi iegūst. Ticiet man, ar to pilnīgi pietiek ikdienas dzīvei, tā ka nekādu eksāmenu tādēļ jau nav jāliek! Ja cilvēks ir ieinteresēts to apgūt padziļināti, lūdzu, mācās, kārto eksāmenu, iet uz attiecīgo augstskolu. .... Vai tiek, kuri te ir šo eksāmenu piekritēji ,ir iepazinušies ar vidusskolas mācību programmu šajos mācību priekšmetos? Vai ir iepazinušies ar šo eksāmenu programmām?
pozitīvi domājoša 28.01.2014. 09:13:57
@LR ... komentējot iepriekšējo komentāru. Kāpēc būtu jāmācās tas, kas dzīvē nav nepieciešams??? Kā zināms, lai ietu uz savu mērķi, tad jākoncentrējas uz to galveno nevis jāņem viss pēc kārtas ar domu, ka varbūt kaut kad dzīvē noderēs. Līdz ar to jāmācās vairāk tas, kas dzīvē tiešām būs nepieciešams, nekā fizika vai ķīmija, kuru neatkārtojot pēc pāris gadiem tāpat aizmirst. Arī mums skolā bija izvēles priekšmeti un mācījos gan fiziku, gan ķīmiju, bet tāpēc vien ka es tos apgūstu skolā nenozīmē, ka uzreiz obligāti jākārto eksāmens. Ir ļoti daudz nozīmes arī pasniedzējam, ja nebūs labs kontakts ar pasniedzēju, tad arī mācību process nebūs daudzsološi apgūts.
pozitīvi domājošā 28.01.2014. 09:05:43
Man ir jautājums kāpēc nepieciešams ir obligāts eksāmens ķīmijā vai fizikā? Kam tas tik ļoti nepieciešams ir tālākai izglītībai, tad arī lai izvēles kārtā kārto, bet kāpēc visus liek vienā maisā. Pietiekami jau ka lielākā daļa matemātikas, vēstures eksāmenu nespēj nokārtot, kur nu vēl klāt fizika un ķīmija! Vai tiešām ir nepieciešami nesekmīgi skolnieki šajos priekšmetos? Agrāk mācīties bija krietni vieglāk un skolēniem nebija jūtama šī mācību slodze, bet uz šobrīdi paskatoties, tad jau pirmajās klasēs no bērniem tik daudz tiek prasīts un man kā vecākam ir jāsaķer galva, jo nespēju visu izskaidrot.
Nu, vai tik tas nav gājiens, lai iegūtu piekrišanu. Citādi, 9 mēneši ta paies ātri...Un piekritēju pulks būs visi plānā galdiņa urbēji, kādu mums netrūkst.
Eu, izskatās, ka nākotne var tikt sabojāta arī slikto latviešu valodas prasmju dēļ. Vienā rindiņā četras kļūdas! Cerams, ka vismaz sportā un mūzikā atzīmes ir labas. =)
Mjā, fiziķi un ķīmiķi savu valodu un svešvalodas parasti iemācās bez lielām mokām, bet tā sauktie humanitārie jeb valodnieki - fiziku un ķīmiju - nekā. Nevar vai negrib? Un tad ir kaudzēm tie kuriozie raksti un neloģiskie tulkojumi presē.
ņnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnņņņņņņ''nņņņņēeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
Voldemār! Paldies! Parādījāt mūsu "'gudros"" žurnālistus, kas skolā ķīmiju un fiziku neizvēlējās un neapguva!!!
Ja nepievērsīs lielāku uzmanību fizikai, tad aizvien jautrāk kļūs lasīt preses izdevumus par tehniskām lietām: - kilovats un kilovatstunda jau regulāri ir viens un tas pats! - pirtī uz lāvas apses deļi sakarst vairāk nekā ozola dēļi! Šomēnes pārstedz pat GEO - Dažos Ķinas tīklos plūst 1000 kilovolti (spriegums neplūst!); -Ja vienlaikus sabojājas vairāki šie strāvas pārveidotāji...(domāti augstsprieguma transformatori). Jautrāk lasīt! Fiziķi sapratīs!
Patiesībā katram cilvēkam, kas spējīgs iemācīties lasīt, ir dota galva, lai varētu apgūt arī uzdevumu rēķināšanu. Ķīmija gan nav tikai uzdevumu rēķināšana, tā ietver arī daudz vajadzīgākas un interesantākas lietas. Tikai ir daudz sliņķu, kas negrib patrenēt savas smadzenes un dzīvo ar tēzi, ka eksaktie priekšmeti ir sarežģīti un lieki. Ja sabiedrībā valdītu tāda pati attieksme pret lasītnepratējiem kā ķīmijas vai matemātikas nezinātājiem, atrastos bērni, kas atteiktos mācīties burtus un vecāki, kas atbalstītu, ka tas taču ir tik grūti, kā gan viņu lolojumiem drīkst ko tādu uzspiest. Viņi taču prot tik skaisti spert bumbu, kam viņiem vēl ko citu mācīties!
tad nu gan nobiedēji ar savu kafiju...:-DDDDD varu pat uzsaukt!!! nomierinies un ej gatavojies nākamai stundai! lai gan, no kafijas diez ko mierīgs nepaliksi...:-DDDD
Nav eksāmenu - nav skolotājiem nekādas atbildības!!! Varam iedzert kafiju!!! ....un saņemt aldziņu!!!
Cerams ka nebūs. Savādāk visiem būs nākotne sabojāta dēļ ķīmijas vai fizkas. Būs jāveic streiki ja šis būs nopietni !
es netaisos dzīvē apspriest fiziku, ķīmiju ne tik...beidz man lūdzu uzbāzties ar savu Lielo DOMU !
KLAU, VARBŪT LIEKAM VISUR EKSĀMENUS???? ARĪ MŪZIKĀ SPORTĀ, SOCIĀLAJĀS ZINĪBĀS, VIZUĀLAJĀ MĀKSLĀ, INFORMĀTIKĀ ??????????????? A KAPĒC GAN NE KO????? TAS TAČU ARĪ DZĪVĒ NODERĒS NE SLIKTĀK KĀ PIEM. FIZIKA !!!! varbūt laiks beidzot ar galviņu padomāt...kvantitāte rezultātu nedos, kā PSRS laikos, ko te visi tik ļoti cenšas uzspiest!!!! kvalitātē ir nākotne, nevis visā absurdā, ko tie tur augšā murgo!
Aleluja Druvites kundzei! ''Tas tika pieņemts kā nesagatavots jautājums, kur ir ļoti daudz problēmu'' - Tiesi ta!!
Varbūt nelikt vispār nevienā mācībā eksāmenus,varbūt nekas no tā nebūs vajadzīgs dzīvē.Tad nav jēgas vispār mācīties. Burtus pazīst un naudu saskaitīt māk. Domāju ,ka no katra priekšmeta,būtu vismaz elementārais jāzin.
Šis eksāmens mani vienkārši padarīs nesekmīgu. Neplānoju iet strādāt nekur saistībā ar fiziku vai ķīmiju, bet šis eksāmens man aizvērs durvis arī uz citām profesijām, jo ar neskmīgu atzīmi netikšu nevienā skolā .ne visiem ir dota galva, lai rēķinātu kaut kādus uzdevumus.
hahahahahahahahahahahahahahaha, pareizi, ka nebūs, Latvijā tas ir normāli ;D
Tāpat kā nevar iemācīties lasīt, ja nezina tos 32 burtus, tāpat nevar nekādi saprast ķīmiju, ja neiemācās kādus 30 elementu simbolus no Mendeļejeva tabulas. No šīs iegaumēšanas piepūles tāpat kā no reizrēķina neviens nesaslims ar plānprātību. Bet konstatēs, ka kaut ko tomēr saprot no ķīmijas. Nu nav jau jābūt zinātniekam, bet šis tas jāsajēdz, lai vēlāk dzīvē nerunātu muļķības par dabas zinātņu lietām.
Ne jau šo eksāmenu piespiedu kārtošana piespiedīs jauniešus izvēlēties kļūt par fiziķiem vai ķīmiķiem! Kuri grib par tādiem kļūt, lai kārto iestājeksāmenus augstskolās šajos priekšmetos. Un nevajag te man tagad gudri runāt, cik ļoti noderīgi ir iekalt no galvas Mendeļejeva tabulu un pārzināt n-tos fizikas likumus! Labāk pārskatiet mācību saturu! Tas ir absurds, kā māca. Jaunā viela 2st. un PD, hops atkal jaunā viela un PD. Informāciju bērni nespēj sagremot, tā tiek pavirši apgūta, jo nav laika, jo redz pēc programmas jāskrien uz priekšu! Un tā iebrauc auzās un beigās nesaprot neko! 5.kl.sākumā % rēķina. Kur tas ir redzēts??
Jā - vēlēšanu tuvums izsaka visu tiem, kas ir un grib būt pie barotavas.....
un ko nu?
Nu re, cik jauki! Varēs turpināt nemācīties. Un pasaules nesapratēju pulki paplašināsies.
VISU IZSĶIR KADRI!!! Kā iepriekšējā topikā raksta IKVD vadītāja Inita Juhņēviča: "bērnu motivēšana ir lielā mērā atkarīga no paša skolotāja, viņa personības un tā, kā viņš organizē un vada mācību procesu." Būs jauni, radoši fizikas un ķīmijas skolotāji, mainīsies attieksme ne vien skolēniem, bet arī viņu vecākiem.
Piedodiet, kas šeit par gramatikas kļūdām? Citēju: "Fizikā vai ķīmija", "Tas tika pieņemts ka nesagatavots jautājums".

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
3+6=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.