Lietotājvārds
Parole
Būsim vienoti pēc max. 4 gadiem! Nekāpsim vairs uz vecā grābekļa.
vietniecei 19.11. 20.11.2014. 20:44:52
Esmu gan bijusi vietniece 15 gadus, administratīvo sfēru pārzinu. Šķiet, ka mēs it kā atšķirīgās valstīs strādātu. Ja MK noteiktu slodzes vietniekiem, visās skolās tā būtu vienāda. Tur jau tas āķis, ka direktoriem tagad ir lielākas iespējas "grozīt" tos ciparus....
Interesanti, no kādiem līdzekļiem ministri sev taisījās palielināt algu? Tam nauda vienmēr ir.
Viedokļa maiņa par īpašām personām. 20.11.2014. 00:39:37
Šī skepse ir vienk;arši neaptverama BEZKAUNĪBA. 'Pati solīja, tagad SKEPSĒ!
Un protams streika gadījumā cietīs skolēnu,tajā skaitā arī manas zināšanas.
Atbalstu streiku.Vislabāk to būtu organizēt eksāmenu laikā,tad rezonanse būs lielāka.Piketi ir bijuši jau iepriekš,taču bez kādiem rezultātiem.Galvenais-pilsētu un lauku skolu skolotājiem ir jābūt prasībās vienotiem.
Skeptiski ministru prezidente izsakās ne tikai par mums, arī par citiem apcirptajiem. Tādu valdību nu paši esam ievēlējuši, naivie! vajadzīgs visu "apcirpto" streiiks! Lai izskan pasaulē veiksmes stāsts!
Piekrītu " reālistei"".
Piketam tiešām nav nekādas jēgas! Ja protestējam, tad tikai ar streiku!
Un tā visu mūžu...
Skolotājiem jau sen vajadzēja būt izveidojušiem nosacījuma refleksu attiecībā uz paziņojumiem par algām. Jau kuro gadu vispirms valdības pārstāvji nāk klajā ar cerīgiem solījumiem, bet pēc neilga laiciņa paziņo, ka naudas nav. Tā taču ir katru gadu. Beigsim viņiem ticēt!
Atdodiet vismas pirmskrīzes algu. Arī tad gāja runa par palielināšanu, ja samazinās skolotāju skaitu un aizslēgs dažas skolas. Krīzes laikā visu to izdarīja. labi skolotāji aizbrāuca uz Iriju, duci skolu slēdza, bet algu uz pusi samazināja, kur te loģika. Ja varētu aļauties, streikotu kaut mēnesi, bet par to jau mēs neko nesaņemsim. Ieskau rīkot brīdinājuma strleiku. No plkst 8,00-10.00, Ja nav reakcijas, tad vēl pāris stundas un tā, pat varbūt līdz nedēļai. Un arī pirmsskolas iestādes aizklapēt. lai skraida mazie pa birojiem un krīt priekšniekiem uz nerviem, tad varbūt sāks domāt, kā un kad maksāt nodoakļus.
Es ieteiktu ministru prezidentei sekojošu variantu. Kā zināms, deputāts ir "tautas kalps." Tādi tie vismaz bija senajā Grieķijā, jo par deputāta darbu algu nesaņēma. Varbūt vajadzētu viņiem piedāvāt skolotāju atalgojumu, tad diezvai vispār kāds Saeimā paliktu. Un kāds ietaupījums tad būtu! Bet vispār dīvaini! Priekš "mazajiem cilvēkiem" vienmēr trūkst naudas, bet ja jāpieliek simti, tūkstoši pie algām-'"Paēdušai lūdzu - nekādu problēmu. Gribu vēl piebilst: " kam mums vajadzīga izglītības ministre, kas par savējiem necīnās." "Paēdušais jau neēdušo nesaprot."
Kāpēc ministijas, deputātu u.c. darbinieku skaits netiek samazināts un to alga attiecīgi "nepieaug"atbilstoši cilvēku skaita samazinājumam? Gluži otrādi. Ļoti gribētu lasīt par to jūsu komentāru!
Arī Straujumas k-dze ar savu partiju bārstīja dāsnus solījumus pirms vēlēšanām, gribējās taču tikt ievēlētai. Nu AIZMIRSUSI. Švaka atmiņa. Kā ar atbildību? Vajadzēja balsot vienoti par Bondaru- vienīgo svaigo spēku, kas vēl nepeld savos melos. Būtu iespēja sevi pierādīt, bet nu jau vairs nekā.bet, iespējams, visai drīz šāda iespēja radīsies. KĀ SAUC CILVĒKU, KAS NEPĀRTRAUKTI MELO? KĀ AR ATBILDĪBU PAR DOTIEM SOLĪJUMIEM?Bet aldziņa laba!
Tikai ne piketu - tā ir bezjēdzība. Saiet, padzied, pabļaustās, aizbrauc mājās un viss turpinās kā agrāk. Cirks par brīvu. Ja jau gribam, lai mūs dzird, - tikai streiks.
Arodbiedrības nav nolīdušas dziļi pagrīdē, arodbiedrības līderi šodien jau izdarīja milzu darbu - pie sevis, pagaidām gan klusām, veselas trīs reizes nodungoja "Bēdu manu lielu bēdu". Tā kā šī gada perspektīvais pasākumu plāns jau priekšlaicīgi izpildīts un šamie var kaut šodien braukt Ziemassvētku brīvdienās uz Ēģipti, Bahamām vai pat Brazīliju..
Brīnums, kā ministru prezidente "neredz", kur ņemt naudu. Atbilde-mazie auto servisi, mazās frizētavas, celtniecības (mazās. lielās) firmas u.t.t. neizsniedz čekus par pakalpojumiem. Brīnums, kā tauta redz, bet min. prezidente "neredz", kur ņemt naudu. Ir liela atšķirība, jo skolotāji, policisti u.t.t. nevar nemaksāt nodokļus, bet daļa uzņēmēju var nemaksāt nodokļus, jo min. prezidente "neredz". Neticu, ka straujās auto nav pabijis autoservisā, kur par pakalpojumu neizsniedz čeku. Neticu, ka mājokļa remontā izsniedza čeku. Otrkārt. IZM ierēdņu aparātu vajadzētu samazināt uz 9 strādājošiem, nevis atstāt n-tos pusstrādājošos. Treškārt, varbūr, lai dabūtu 2eiro pie algas skolotājiem vajadzēs cīnīties par kaut kādām mistiskām pakāpēm, Papules k-dzes izpildījumā. Brīnumu brīnumi notiek IZM. Arodbiedrības nolīdušas dziļā pagrīdē, laikam dabūjušas iesnas un pazaudējušas balsi. Laiks ārstēties un aizstāvēt skolotājus.
Vai te vēl varētu būt varianti- streikot vai nē? Mēs esam pie pēdējās robežas, ticot, cerot, mīlot un gaidot!
Lai tā straujuma strauji peld tālāk un ātri vien,pirms vēlēšanām vieni vārdi, pēc citi---MELE. lAI PAZŪD.
Voldemār, žēl, ka jūsu skolā tāda kārtība. Divas pusslodzes summā dod vienu slodzi, tāpēc naudas ziņā starpības nav. Mums arī ir viena vietniece uz pilnu slodzi, vienam 0,5 un diviem samazināja no 0,5 uz 0,25. Tomēr mums ir savstarpēji sadalīti un koordinēti pienākumi, un skolotājiem iesniedzamo dokumentu skaits ir optimizēts - pie tā īpaši piestrādājām un kopīgi ar skolotājiem vienojāmies, kuri dokumenti ir tiešām nepieciešami mācību procesa nodrošināšanai un kvalitātes izvērtēšanai. Daudzi dokumenti atkrīt, jo lielu daļu informācijas bez grūtībām var iegūt no e-klases. Bez tam praktiski visi dokumenti iesniedzami elektroniski (tad jau pat būtu vienalga, cik eksemplāros), daļu gatavojam google docs visi kopīgi. Prēmijas gan neesam redzējuši neviens jau vairākus gadus. :(
Atbalstu sreiku, bet jāstreiko visām izglītības iestādēm. Cik ilgi mēs ļausim par sevi ņirgāties? Televīzijā nepārtraukti tiek skandināts, ka vidējā alga pedagogiem ir 700,00 Eur. mēnesī .Mēs tādu naudu redzējuši neesam, saņemam 300 Eur ar savām 2, 3 augstākajām izglītībām, iegūtajām kvalitātes pakāpēm utt. . Kad beidzot samaksās par mūsu padarīto darbu, netiek prasīts nekas lieks, tikai tas, kas jau gadiem ir nopelnīts.
Cienījamā vietniece 19.11.2014. 13:02 Mūsu skolā,neraugoties uz skolēnu skaita samazināšanos (pēdējo 10 gadu laikā skolēnu skaits sarucis vairāk kā uz pusi), vietnieku skaits ir .... palielinājies. Kā Jūs jau rakstījāt, lai vietniece saņemtu piemaksu par kvalitāti, viņai jāstrādā kā priekšmetu skolotājai. Rezultātā - neviens no vietniekiem administratīvajā amatā nestrādā vairāk kā 1/2 slodzi. Cietēji ir skolotāji, jo katram vietniekam gribas skaistas mapītes ar n-tajiem papīriem sev kabinetā aiz muguras, spēj tik rakstīt, aizpildīt anketas un drukāt vismaz 3 eksemplāros! Lai ktram vietniekam izskatās cienījami! Esmu pārliecināta, ka šis mapītes, tāpat kā kvalitātes novērtēšanas mūsu portfolio neviens neatver. Lai kompensētu algas samazināšanos, direktore atrod 101 iespēju, lai prēmētu vietniekus - par papildus darbu, par ieguldījumu kaut kādu dokumentu sagatavošanā u.tml. Arodbiedrības līdere cieš klusu, smaidīdama māj ar galvu un priecājas, ka viņai ļauj strādāt ar nepilnu klasi. Un gaida pensiju, jo priekšlaicīga pensionēšanās, kā solīja LIZDA, mums nespīd.
Cienījamā skolotāja 19.11.2014. 12:04! Vietnieku algas nosaka MK noteikumi, nevis direktors, un algas ir atkarīgas no skolēnu skaita skolā. Vietnieku slodžu skaitu skolai savukārt nosaka Izglītības pārvalde atbilstoši skolas finansējumam. Samazinās skolēnu skaits, samazinās arī vietnieku skaits un vietnieku alga. Tā kā šogad samazinājās skolēnu skaits un atļautā stundu slodze administrācijai, konkrēti mana alga samazinājās par 100 euro, ar visu 5. pakāpes piemaksu par vadāmajām stundām. Direktors neko nevar pielikt. Piemaksas par kvalitāti vietniekiem nav. Skolotāji pelna vairāk kā vietnieki, un šobrīd tā ir liela problēma. Vietnieki vēlās pāriet darbā par ierindas skolotājiem - alga lielāka, atbildība mazāka. Mūsu skolā mēs, vietnieki, pagaidām paliekam savās vietās, jo esam lojāli direktorei un vēl naivi ceram, ka jaunais samaksas modelis būs taisnīgāks. Bet, ja nekas uz labo pusi nemainīsies, nāksies atteikties no vietnieka darba. Tā ka gan jau arī Jūsu skolā ir iespēja izaugsmei un stāties vietnieka vietā, izbaudīt pienākumu vienādību un algu atšķirību.
Mēs, skoltāju, daram savu darbu. Un mūsu administrācija, vietnieki, arī dara savu darbu. Vniem ir tāda pat izglītība kā un mums, skolotājiem, nemaz nav pienākumu vairāk, ne mazāk. Bet algas atšķiras. Tas ir, kā nosaka pati administrācija. Te jau būtu ko ieekonomēt un arī skolotājiem būtu luelāka drusku alga. Un nez vai tik daudz admin. likmju vajag. Agrāk to regulēja valsts, tagad, kā katrs vadītājs grib....un tā savējos atbalsta.
Lielākā naudas kapsēta ir pašā Izglītības ministrijā - pilni kabineti ar pārgudriem ierēdnīšiem, kuru galvenais uzdevums ir deguna urbināšana un aktīvas darbošanās imitēšana.
esmu ļoti skeptisks attiecībā uz "straujo"- kā svētku fonā minēja šoreiz viedais ex deputāts kabanovs: viņas giesti bija Zemkop. min. vadīšana
aizskartais 19.11.2014. 11:33:17
Kāpēc ir nauda kompensācijām neievēlētajiem deputātiem, bet nav pedagogiem?
Pirms vēlēšanām Straujuma to neteica?
Lai arī kā mums nepatiktu, atgriežamies 2012.gada janvārī, kad Ķīlis uzsvēra, ka vienīgais risinājums ir skolotāju skaita samazināšana par 6000 cilvēkiem. Skumji, bet tā ir realitāte
Seilei priekšā grūts darbs.
Njā.. Straujumas kundze, ko nozīmē "iekšējās reformas"? Varbūt izteiksieties skaidrāk vai tikai izvairīsieties no atbildības?
Skolotāji, lūdzu, nepieviliet mūs! Šoreiz nav runa par piketu, bet patiešām par streiku! Ko sakiet?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
5-2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.