Lietotājvārds
Parole
Nu, es arī studentu vietā neticētu. Piečakarēs tāpat kā skolotājus.
Vispār jau "bars nenopietnu jauniešu" nemaz tik viegli iestāties budzēta studijās nevar. Uz budžeta vietām ir lielāks konkurss. Bet tas, ka budžeta vietām jābūt tikai programmās, kuras gatavo tautsaimniecībai nepieciešamus speciālistus - tam būtu jābūt pašsaprotami. Plānā galdiņa urbēju programmās lai tad studē par savu naudu un uz kredīta. Un vēl būtu jābūt rotācijai atkarībā no sekmēm - palaidies, atbrīvo vietu tam, kam labākas sekmes. Un mainīties uz citu programmu budžetniekiem arī nevajadzētu ļaut.
Budžeta vietas var saglabāt studiju virzienos, kur valstij pietrūkst speciālisti, taču ar nosacījumu, ka, students pēc augstskolas beigšanas 2 vai 3 gadus strādā pēc nosūtījuma tur, kur tas ir nepieciešams valstij. Ja ir studiju virziens kur pēc beigšanas nav iespējams atrast darba vietu, tad tur nav jātērē valsts budžeta līdzekļi studenta atbalstam. Pašlaik ir pieejams studiju kredīts, kuru students pēc mācībām, uzsākot darba gaitas, lēnām atmaksā. Nav pieļaujama esošā sistēma, ka vesels bars nenopietnu jauniešu sastājas visādās budžeta vietās kur pēc pusgada, gada tās pamet, iet uz citu augstskolu budžeta vietām un bezatbildīgi tērē valsts budžeta līdzekļus. Savukārt augstskolas laikā, kad studentu skaits krītas, gatavas pieņemt visus tos, kuri knapi dabūjuši atestātu. Savākuši tādu vājinieku kompāniju pēc tam iet uz dažādām skolotāju konferencēm un stāsta, ka vidusskolas nav pietiekoši sagatavojušas viņiem studentus. Augstskolu skaits un programmu skaits ir jāsamazina un to jādara IZM, bet skaidrs ir tas, ka,ja kāds ķersies šai satrunējušajai sistēmai klāt, aizies pa "skuju taku" no ministra amata, kā jau viens aizgāja.
Un vai viņus var vainot?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
5-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.