Lietotājvārds
Parole
no Lietuvas pierobežas 01.11.2014. 16:21:20
Mums skolā 1/3 bērnu ir no latviešu ģimenēm, 1/3 jauktās ģimenes un pārējie tīri lietuvoeši, kas ģimenē runā lietuviski. Skolā, b- dārzā no pirmās dienas viss notiek latviski. Neviens pat nedomā vērot un aizrādīt, ka divi lietuviešu bērni savā starpā sarunājas lietuviski. Viss ir attieksmē.
latviešu valodas skolotāja 30.10.2014. 09:02:04
не надо! Учиптеля найдутся! Jūs gribat saņemt šīs valsts algas, bet patiesībā necienāt ne valodu, ne tradīcijas. Gana esam gaidījuši! Pēdējais laiks rīkoties...
Нам от вас ничего не нужно 29.10.2014. 23:02:07
Вы действительно не понимаете, что bērniem, kuri dzīvo Anglijā, Īrijā, Krievijā un citās pasaules valstīs jāmācās VALSTS valodā только потому, что там нет учителей, которые могут преподавать latviski? Здесь УЖЕ есть русские дети, русские учителя и русские учебники. И НЕ БУДУТ они между собой говорить на языке, который им неудобен. Это вопрос не отношения, а элементарной логики. Человек всегда стремится сделать, как ему удобней, быстрей и проще. Если вы найдете достаточно учителей-латышей и уберете из школ учителей-русских, когда у хотя бы одной из сторон VALSTS valodа будет родным языком, тогда и только тогда наши дети перейдут на латышский.Но Друвиете заявила, что учителей не хватает даже для латышских школ, так что вам придется принять то, что есть.
Maksāt arī vajag par bilingvālu darbu stundās. Gudrākā jaunatnes daļa jau mācās labprāt, tikai skolotājam darba vairāk, kā vajag...
Būtu brīnišķīgi, ja IKVD beidzot pārbaudītu līdzekļu nepamatotu izšķiešanu mazākumtautību skolās, kurās mācības praktiski notiek tikai krievu valodā, bet teorētiski latviešu valodā. Skolēni ar lepnumu atbild, ka latviski neko nesaprot. Sāksim arī izglītībā lietderīgi izmantot naudas resursus.
Atbilde Lailai- Kurā valstī dzīvo, tās valsts valodā mācies. Vai mūsu bērniem, kuri dzīvo Anglijā, Īrijā, Krievijā un citās pasaules valstīs, māca visus mācību priekšmetus latviski? Arī viņiem no PIRMĀS dienas jau jāiet vietējā skolā un jāmācās VALSTS valodā.
Parunājiet ar skolotājiem, kas strādā mazākumtautību skolās, latviski, un tad viss būs skaidrs. Administrācija labi prot latviski, bet skolotāji...
Нам от вас ничего не нужно Principā var piekrist. Bet lieta jau nav tikai eksāmena rezultātos, bet gan ATTIEKSMĒ!!!
Нам от вас ничего не нужно 29.10.2014. 14:39:03
А зачем вам это контролировать? В Латвии единые экзамены, одинаковые для всех. И если наши дети сдают их не хуже ваших, то какая разница, на каком языке они учатся? Почему вас волнует не качество программ, а язык преподавания?
Varbūt sākt ar to, ka skolotājiem jānokārto 12. klases latviešu valodas centralizētais eksāmens? Ja skolotājs to nevar, tad jāliek papildus apmeklēt latviešu valodas nodarbības un pēc gada jāliek atkārtots eksāmens.
"Labākais " ir tas, ka to mēs,skolotāji sapratām, sen, bet vadība un tie, kas vēro un pārbauda mūsu stundas, visszinoši prot mūs pamācīt un norādīt....un kritizēt stundas. Bet reāli vērtēšanas kritēriju nav.
Ir mazākumtautību skolas, kuras uz papīra realizē latviešu valodas programmu, bet vēl joprojām mācības notiek krievu valodā.
Arī jau nu salīdzināji. Latviešu un vācu valodu. Latvijā...
Diemžēl, nevar tā ar nogriezt - pēkšņi vienā dienā sāks mācīt citā valodā. kā tu justos, ja atnāktu uz skolu un pēkšņi visas mācības visos priekšmetos notiktu tikai vācu valodā, kuru, kā sanācis, kā ne, bet tu diemžēl neproti.
Es šo sapratu jau no pirmās dienas, kad runāja par tām proporcijām. :) Skaidrs, ka neizkontrolēs. Tad kāpēc tādu murgu vispār vajadzēja ieviest? Uzreiz vajag - vai nu vien vai otra valoda! Viss.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
5-5=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.