Lietotājvārds
Parole
Tie, kas saka strādajam tā kā maksā - tie vienmēr atradīs, kāpēc nestrādāt. Patiesībā jau katrs skolotājs (tas, kurš pa īstam ir skolotājs) vienmēr strādā pa īstam - skumji ir tikai algu saņemot. Un tiešām nav runa par: daudz vai maz, bet par salīdzinājumu. Neviens neapgalvo, ka apkopējas darbs ,vai pavāra darbs, vai medmasas darbs ir viegls, bet prasības pret tiem, kas strādā skolā ir tik lielas, tad arī algai vajadzētu būt atbilstoši augstākai. Un šobrīd skolā pa lielākai daļai arī strādā tie cilvēki, kuri patiesi mīl savu darbu, vai tie, kuri nespēj nekur citur atrast darbu. Bet tā ir visur, un nekad nevajag visus "sabāzt vienā maisā" - visi skolotāji, visī ārsti, visi policisti - tikai nez kāpēc vienmēr žulti izgāž tie, kuriem ir iznācis sastapties ar kaut ko negatīvu. Varbūt vaina ir pašos? Es arī ilgus gadus strādāju skolā un neesmu cilvēks no malas šajā sistēmā - tāpēc ir sāpīga tāda "riešanās" kolēģu starpā. un sapīga ir Valsts attieksme pret tik nozīmīgā sfērā strādājošiem.
Tie, kas saka strādajam tā kā maksā - tie vienmēr atradīs, kāpēc nestrādāt. Patiesībā jau katrs skolotājs (tas, kurš pa īstam ir skolotājs) vienmēr strādā pa īstam - skumji ir tikai algu saņemot. Un tiešām nav runa par: daudz vai maz, bet par salīdzinājumu. Neviens neapgalvo, ka apkoā skolā ir tik lielas, tad arī algai vajadzētu būt atbilstoši augstākai. Un šobrīd skolā pa lielākai daļai arī strādā tie cilvēki, kuri patiesi mīl savu darbu, vai tie, kuri nespēj nekur citur atrast darbu. Bet tā ir visur, un nekad nevajag visus "sabāzt vienā maisā" - visi skolotāji, visī ārsti, visi policisti - tikai nez kāpēc vienmēr žulti izgāž tie, kuriem ir iznācis sastapties ar kaut ko negatīvu. Varbūt vaina ir pašos? Es arī ilgus gadus strādāju skolā un neesmu cilvēks no malas šajā sistēmā - tāpēc ir sāpīga tāda "riešanās" kolēģu starpā. un sapīga ir Valsts attieksme pret tik nozīmīgā sfērā strādājošiem.
Tev,kas vienalga brīnies 28.01.2015. 19:48:31
Ej pastrādā skolā un tad vairs nebūs jābrīnās.
Vienalga brīnos :) 27.01.2015. 08:57:29
Lielāki atvilkumi neveidojas, ja jūs strādājat vairākās darba vietās. Ja man neticat, iesaku aiziet uz VID par to parunāties. Iespējams, ka jums vajag rakstīt ienākuma deklarāciju, lai saņemtu atpakaļ pārmaksātos nodokļus. No jūsu rakstītā saprotu, ka jums iznāk naudiņa radio un iznāk laiks sabiedriskajām aktivitātēm,pašdarbības kolektīviem,kultūras dzīvei, vienīgi nav vēlēšanās klausīties radio :) Par to nez vai būtu vērts sūdzēties. Ja nav iespējams nodrošināt, acīmredzot, valsts noteiktu izglītības standartu ar piešķirtajiem mācību līdzekļiem, jūsu pienākums ir par to rakstiski, oficiāli informēt tos, kuru pienākums ir nodrošināt mācību līdzekļus, nevis pirkt par savu naudu. P.s. Lai arī mani ienākumi ir vidēji lieli, neesmu skolotāja.
Tev kas brīnies 26.01.2015. 20:20:31
Rakstot,ka man nav radio,vēl nenozīmē,ka to nevaru nopirkt,bet to nav laika klausīties,jo ļoti daudz pavadu darbā.Strādājot vairāk par slodzi ,ir lielāki atvilkumi un ja apvieno darbu vairākās skolās,tad otrā atvelk jau no pirmā algas cipara.maksāju lielus nodokļus.Pilsētā,kurā dzīvoju vispār ir ļoti grūti īrēt lētāk dzīvokli,jo pieprasījums pēc dzīvokļiem krietni pārsniedz piedāvājumu.nezinu kā tavā skolā,bet manējā daudz nākas pašam par savu algu gādāt mācību materiālus un viens CD vien jau ko nemaksā.varu jau nepirkt,bet standartu nodrošināt nevar bez attiecīgiem mācību materiāliem.labs padoms -dzīvot tuvāk darbam,tikai dzīve nesastāv no darba vien un vajag arī sabiedriskās aktivitātes,pašdarbības kolektīvus,kultūras dzīvi un lauku mazpilsētā vai ciemā mani interesējošās diemžēl nav.pārcelties uz laukiem var tad,ja skaidri zināms,ka darbs šeit būs arī pēc gada un vēl...diemžēl lauku vidusskolas daudzas ir uz jautājuma zīmes.Tā gan.
Izlasīju komentāru "citam 22.01.2015. 20:03". Cilvēk, mīļais, padomā taču ar galvu! Skaidrs, ka Tev nekad nebūs naudas, ja Tu īrē dzīvokli 60 km attālumā no savas darba vietas. Pie tam dārgu dzīvokli. Vai nu pārcelies tuvāk darba vietai vai meklē citu darbu. Un tās nu gan ir muļķības, ka saprātīgi dzīvojot skolotājs par 2 darba slodzēm nevar atļauries nopirkt radio :) Arī melojot vajag domāt ar galvu.
Jūsu mīļā VIENOTĪBA grib norakt Rīgas Domi!!! Tā, ka drīz Jumsne tikai algas būs mazākas, bet arī Rīgas Domes piemaksas tiks atņemtas, jo VIENOTĪBA nepieļaus, ka "sliktā" Rīgas Dome ir labā!!!!!!!!!!!!
Strādāju jau 20 gadu,bet nav man ne savas mašīnas ,ne dzīvokļa.Uz darbu braucu ar sabiedrisko transportu 60 kilometrus vienā virzienā,ceļu maksāju pati,samaksājot īri un komunālos par dzīvokli aiziet ap 300-350 eiro.visus gadus strādāju 2 darba slodzes,lai varētu izdzīvot,bet vienmēr mēneša beigās esmu mīnusos.ak jā...vienīgā elektro ierīce man mājās ir ledusskapis un taupības spuldzes.nav ne TV,ne datora,ne radio,arī telefons ir no pirmsākumiem,kur atvēlēta zvana funkcija un tikai,ne tā kā ,,biezajiem,, skolēniem.Tā kā ne visiem ir tās lielās algas.Secinājums diemžēl ir tāds,ka var jau daudz strādāt,bet nopelnīt tāpat neko nevar.Sāpīgākais ir tas,ka vēloties aizņemties bankā summu pirmajam necilajam mājoklim,ar izsmieklu tiek norādīts,ka mans 2 darba slodžu algas cipars ir krietni par mazu.
Neveiksminiece
citam . Ir ,,labas " algas un ,,izcilas" mašīnas....Strādāju divdesmit sesto gadu un braucu ar divdesmitgadīgu mašīnu ,ko pirku par aiz'ņēmumu ,lai izmantotu arī skolas vajadzībām.....ha,ha,ha. Novēlu to arī Tev ,,cits"
Esmu pārliecināta, ka lielākajai daļai skolotāju mašīnu nemaz nav.
Es piekrītu .Skolotājiem ir labas algas .To var redzēt pēc masinam .
Kā var nezināt darbinieku skaitu? Elektroniskas datu bāzes kā jēdziens pastāv krietni sen, kā minimums 15-20 gadus ir pieejami datori, kurā var to apkopot. Ko dara IZM ?? Strādā ar rakstāmmašīnām?? Rēķina ar skaitāmajiem kauliņiem?? Gudri runā?? Liek papīrus mapītēs? Vai vēl joprojām mācās strādāt ar datoru? Vai vienkārši tur nav cilvēku, kam tas interesētu?
Tur tā viena rakstītaja no žults sastāv .
3 bērnu mammai 21.01.2015. 20:01:22
Ak ar privāto biznesiņu nodarbojamies? Ar kādu, interesanti? Un, vai visus nodoklīšus samaksājam???????? KO???????
3 skolēnu mamma_precizeju 21.01.2015. 16:59:41
apbrīnojami komentāri!!!! Mīļie skolotāji- māciet bērniem un saprotiet reiz paši , ka valsts budžets veidojas no nodokļiem, kurus samaksā uzņēmēji!!!! tā kā budžetnieku nodokļi arī no turienes:):):) Strādāju privātajā sektorā un milzīgus ciparus maksāju nodokļos- milzīgus!!! Mācu saviem bērniem par budžeta veidošanos un nodokļu maksāšanas nepieciešamību, lai vismaz viņi zinātu to, ja skolotāja to neizprot:) Ilūzijas par pensiju man nav nekādas! un galugalā- ja neapmierina alga, dibiniet privātas skolas- pieprasījums pēc augsti kvalificētiem speciālistiem ir liels vai mainiet profesiju.. Lai visiem viss izdodas:)
Streiku???? Ja jau algas sleepjat, tad tas cipars nav tik mazs, patiesiibaa visas skolotaajas ir gan apgeerbushaas, gan ir frizuura, gan manikiirs. Bet maasinjas ar savu teju vai minimaalo algu to nevar atljauties! Jums turklaat braukshana pa leeto, taa ka labaak pakluseejiet.
a skolēnu mammai 21.01.2015. 15:12:39
Lai arī mana pedagoģiskā alga veidojas no nodokļiem, Tev ir jāzina, ka no manām kapeikām atvelk visus iespējamos nodokļus līdz pēdējai kapeikai un pat vairāk (deklarācijas jāpilda, lai saņemtu atvieglojumus). No tiem maksā bezdarbnieku pabalstus un pārējo...pensiju fondus aicina jau laikus krāt pašai, bet ir daļa vecāku, kas spēj izvairīties un arī izvairās no nodokļu maksāšanas daudzus gadus un par milzīgām summām paliek parādā valstij. Nekad nepaliek parādā uzņēmējam viņa peļņā, lai arī tie būtu tika paša neprasmes zaudējumi...
Kristīnīt, iemācies rakstīt...Un, nu, kurš gan ir vainīgs, ka esi neveiksminiece...
Šī lielā pārliecība ,kad mani bērni , vai mazbērni nestrādās nedz par pavāru , nedz par pārdevēju .Sauc mīļa ,ka tu gribi. Tad cik no taviem audzēkņiem ir beiguši augstskolu ? Tu vari priecāties ,kad tev ir bijusi nauda .Ne visiem šajā dzīvē irveicies ar ģimeni ,un naudu .Diezvai tu zini ,ko nozīmē dzīvot nabadzībā . Tici man ,gan jau dzive rādīs .
Nē, mīļā pavāre - sociālismā visi bija vienlīdzīgi!Kurš ir mācījies, ar augstāko izglītību, intelekta spējām, spējām dot citiem - tiem ir jāsaņem atbilstoša alga! Un mēs skolotāji par to cīnīsimies - janvāra algas aprēķins būs labākais stimuls! Šīs teorijas par visu profesiju vienlīdzību - līdzinās apgalvojumam par to, ka arī ķēkša var vadīt valsti.
Citi pavāri, kā Rītiņš, Tannis un Sirmais pelna tūkstošus, tā ka nevajag teikt, ka visi pavāri pelna mazāk nekā skolotāji,
Jūs variet vienreiz izbeigt par tiem rēķiniem .Es arī strādāju par tiem390 eiro ,man arī ir divi bērni . Nejau tikai tie kas ir beiguši augstāko izglītību ir pelnījusi labāku dzīvi .Visi mēs esam cilvēki galu galā .Mana izvēlēta profesija ir pavāre .Darbs ir smags , bet man patīk šīs darbs .Tikai mums nav kam sūdzēties ,jo strādājam privātā sektorā .Lielākie apmeklētāji ir no domes un pedagogi .
2 bērnu mamma 21.01.2015. 13:25:50
Mēs dzīvojam kapitālismā, laikam taču vēl arvien mežonīgajā kapitālismā. Visticamāk skolotājiem algas pieliks tad, ja viņi masveidā ies projām no darba un nebūs iespējams aizpildīt tukšās darba vietas. Kādēļ lai celtu algas, ja tā nenotiek?
skolotāja 3 skolēnu mammai 21.01.2015. 12:17:42
Nodokļu maksāšanas politiku bērns apgūst vispirms ģimenē, un tikai tad viņš nonāk skolā, kur ir apjucis. Ģimene nodokļus nemaksā. bet skolā māca pavisam pretējo, kā lai viņš saprot, ka viņa tuvākie cilvēki dzīvo nepareizi un ir mācījuši pilnīgi pretējo skolas programmām. Skolotāji arī ir cilvēki, viņi arī vēlas dzīvot, nevis tikai nomaksāt visus rēķinus un tad skatīties makā vai sanāk maize un desa, vai var atļauties arī sviestu, lai neielīstu parādos. Arī jūsu 3 bērnu naudas un dekrētu naudas tiek maksātas no valsts budžeta. Skolotāji savu profesiju izvēlas tāpēc, ka tā patīk.
ierosinājums 21.01.2015. 11:21:35
Vai tik LIZDA's vadītāji neseko Im.Ziedoņa pasakas varonim: "Suns Funs padomāja un izdomāja tikai to, ka vajag padomāt"?
Jau atkal nogrieza- jāprotestē tūlīt! Vai vēl kādā valstī vispār tā notiek? Septembrī mēnesi strādājam un nezinām, cik vispār nopelnīsim, kas būs pieskaitāms brīvprātīgajam darbam. Gads, 5, 7 gadi jāpukst, jāapmierinās ar solījumiem .... ja.... tad.... . Fakts ir noticis tagad un atbildes reakcijai jābūt tūlīt!. Uz kāda pamata!!! Kurš muļķis domā, ka IX kaut kas mainīsies? Ā, Varbūt IX secināsim to pašu un atkal varbūt domāsim, ja..., bet tomēr ... . Absurds! Un nemātāsimies ar savstarpējiem apvainojumiem! Arī pārējie "nomazinātie" minimālie, taču vairāk nav kur!!!! Mēs esam tik gļēvi un padevīgi!
Piekrītu cik ilgi 21.01.2015. 11:03:58
Tā ir. Kāpēc mēs esam tik pacietīgi un pieticīgi ?
LIZDAs uzdevums - turēt mierā un paklausībā skolotājus, nepieļaut streiku prezidentūras laikā! Mums čurā acīs, bet mēs priecājamies, ka lietiņš līst!
Arī mūsu skolā nupat samazināja algas-cik tad var muļķot skolotājus?! Kāpēc streiks nav tūlīt??
Jāsrteiko ir prezidentūras laikā,tad varbūt kāds sadzirdēs !
Varnas Zentai 21.01.2015. 01:05:24
Zenta, mēs arī akli nebijām. Tu droši ievietoji savu komentāru. Paldies. Rīt man bezstundu diena, gatavošos 4.-dienai. 2.-dien. pietika ar 1991.g. notikumiem Baltijā. Izdevās. Ceru ka arī skolēniem pie sirds palika.
skolotājiem 20.01.2015. 23:32:21
ja streiko, tad jāstreiko, kamēr ir prezidentūra, varbūt būs iespēja atklāti aprunāties ar kādu EP viesi par šo sasāpējušo skolotāju pazemošanas un pazemojošās nabadzības tēmu. cik ilgi var paciest šo muļķošanu?
vecmāmiņa 20.01.2015. 21:41:13
3 bērnu mammai Kādreiz komponistam pasūtīja dziesmu par vēju appūstiem jūras arājiem, dzejniekam dzejoli par daiļām slaucējām... Tagad pasūtīsim skololotājam šodien mācīt ekonomiku, rīt - satiksmes noteikumus, parīt - veselības mācību... Visas šīs vēlmes piepildīs kārtīga zinātņu pamatu apguve. Proti, matemātika, bioloģija u.c.
Mikiško ir tikai LIZDAS reklāmas seja. Rezultāti ....????? Esmu sen izstājusies no tā kantora, bet ja VISI 100% skolotāji streikos - arī es streikošu. Uzskatu paušanai nevajag ne lizdas, ne perēkļa. Jebkurš var organizēt un pieteikt streiku. Likumi to atļauj.
3bērnu mātei no anonīma 20.01.2015. 21:08:25
Par saviem 3bērniem prasi no valsts. Ko skolotājus jauc klāt!
Jāatprasa nauda.
3 skolēnu mamma 20.01.2015. 21:03:55
Skolotāj! Māci skolēnam nākotnē nodokļus maksāt un tad varbūt nākotnē arī būs iespējams palielināt budžetnieku algu!!! Jautāju vienam ar algu neapmierinātam skolotājam, vai viņš zina, no kurienes "rodas"nauda, no kuras algu viņam maksā...padomāja, padomāja un atbildēja- no budžeta...un, kur- budžetā???....hm, varbūt skolotājiem pirms streikot vajadzētu pašiem tomēr apgūt ekonomikas pamatus? vai pārklvalificēties un darīt tīkamu darbu par labu samaksu?...
Lai nu kas, bet LIZDA ir pilnīgi bezjēdzīgs veidojums, vismaz pašreizējā veidolā. Tikai tukši runā, runā, runā, bla, bla, bla... Varētu rīkot streiku...? Varētu arī nerīkot...? Visu ko varētu.... Aicinu visus, kas vēl to nav izdarījuši, stāties ārā no šīs skolotāju interešu pseidoaizstāvju organizācijas.
Nauda seko skolēnam... Skolēnu skaits samazinās, jo daudzi izbrauc uz ārzemēm. Vai nauda seko viņiem līdzi uz ārzemēm??? Ja kopējā naudas summa nemainās, kas atvēlēta algām , tad taču naudas daudzumam uz vienu skolēnu vajadzētu palielināties. Kur palikusi ietaupītā nauda? Loģiski būtu, ja valsts vadībā esošajiem arī algas regulētu atbilstoši iedzīvotāju samazinājumam Latvijā. Pašlaik laikam tikai skolotāji ar saviem makiem ir atbildīgi par demogrāfisko situāciju valstī. Skumji...

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.