Lietotājvārds
Parole
Mums pārāk liela valsts ierēdņu armija un arī ministriju par daudz, ja jau tik ļoti patīk salīdzināt - Igaunijā ir samērīgāk - 11 ministrijas mums 14. Ar ko, piemēram tik būtiski atsķiras finanšu un ekonomikas ministrijas, vai veselības un labklājības, vai arī zemkopības un vides ministrijas, izglītības un kultūras utt. Tā vien šķiet, ka šis uzblīdušais valsts pārvaldes aparāts ir viens liels liekēžu bars, kur viens dublē otra pienākumus, atbildību nenes un galu galā rezultāta nav. Grimstam nabadzībā, jo jāuztur šī skaitliski nenormāli lielā un līdz ar to neefektīvā valsts pārvalde; lauksaimniecība un rūpniecība ir iznīcinātas, uzņēmējdarbība bremzējas dēļ pārspīlētas birokrātijas un augstiem nodokļiem, par labu veselību dārgi jāmaksā, par kultūru dārgi maksājam, par savu īpašumu maksājam neskaitāmus nodokļus, it kā tas vairs nepiederētu mums pašiem, par pamatizglītību - arī drīz visi maksāsim, jo skolām un skolotājiem līdzekļu nepietiek. Šadurskis savā uzpūtībā vēl nesen atļāvās ieteikt kļūt laimīgiem. To arī novēlu jums - mēģiniet būt laimīgi!
Ja neuzticības iemesls nav algu reforma, tad vēlreiz skaidri tiek parādīts, ka skolotāji nav neko vērti, sajāj sistēmu un nekas, politiskas spēles svarīgākas par kaitniecību.
Citēju : ,,Tikmēr deputāte Inga Bite (LRA) Saeimas debatēs atgādināja, ka K.Šadurskis esot iepriekš paudis, ka nevienam skolotājam algai pēc reformas nevajadzētu samazināties, lai gan atsevišķās skolās atsevišķiem pedagogiem atalgojums ir samazinājies.,, LĪDZ ŠIM NAV NĀCIES SASTAPT NEVIENU PEDAGOGU, KAM ALGA BŪTU PIEAUGUSI!
Labs ministrs. Ietaupīja uz skolotāju rēķina. Sanāks i prēmijām, i komandējumiem un tā tālāk.
kā var melot! 30.10.2016. 19:45:44
Formulu taču izdomāja Šadurskis, ne pašvaldības. Visām pašvaldībām, kuras piemaksā, vajadzētu celt trauksmi!
S.Āboltiņa: "Latvijā uz vienu skolotāju ir deviņi skolēni, bet Igaunijā un Somijā uz pedagogu ir 12 audzēkņu". Ļ cien, Āboltiņa! Latvijā viens skolotājs, lai salasītu 40 kontaktstundas, spiests strādāt divās un pat trīs skolās, bet skaitās kā 2 vai attiecīgi 3 skolotāji... :) Latvijā skolotāja alga ir zem 500, -Euro. Igaunijā skolotāja alga ir ap 1000, - Euro. Un vispār - ar Igauniju Somiju nav ko salīdzināt - tur valdība spēj pieņemt sakarīgus lēmumus un cilvēki var normāli dzīvot, nevis eksistēt!
Lai vai kā nebūtu, to, kādas ir skolotāju algas vismaz par 90-95% tomēr nosaka IZM. Starp citu, nācies dzirdēt, ka pat skolai ar 1100 skolēniem, lai saglabātu iepriekšējo atalgojuma līmeni, pašvaldībai nācies piemaksāt. Varu vien apgalvot, ka Šadurska algu reforma ir demagoģijas paraugstunda - uztaisīt brāķa reformu (varbūt pat apzināti, lai skolotāju algas reāli samazinātos), bet par tās bēdīgo iznākuma apvainot pašvaldības, ka tās lūk mērķdotāciju sadalījušas tā, ka skolotāju algas samazinājušās!
Pārlieka centība aptumšo prātu! Daru to, par ko maksā. Brīvo laiku veltu sev. Vai tad citās darbavietās ir savādāk?
Vismaz tapis skaidrs, par kurām partijām noteikti nebalsošu!
->tantītei 29.10.2016. 14:44:51
Taisnība. Manā skolā arī jaunā skolotāja dara tikai to, par ko maksā. Nosodīt, protams, nevar. Vecajiem arī tā vajadzētu darīt- pēc 2 gadiem būtu kāds rezultāts.
un taisnība ir S. Āboltiņai. kad vecā gvarde aizies pensijā, to pilnībā nomainīs bezpersoniskas, apzinīgas un paklausīgas būtnes, kas katru savu darbību saskaņos ar visiem noteikumiem, cirkulāriem un rekomendācijām. visu precīzi dokumentēs. nedarīs neko ārpus saviem pienākumiem brīvajā laikā. un viņiem būs totāli pofig par skolēniem kā tādiem. kompetencēs balstīta izglītība ??? nūu uz papīra jau tā būs, bet dzīvē - nekas nemainīsies.
ierindniece 28.10.2016. 20:28:42
Kāpēc neviens nepadiskutēja par jauno pedagoga algas apmaksas modeli, bet visi piekrita, ka vainīgas pašvaldības? Neviens! Vai tas par kaut ko neliecina?
Tā arī mēs varam uzskaitīt, ka ārzemēs bez skolotāja klasē iet arī skolotāja palīgs (tātad ar bērniem strādā vienlaikus 2 cilvēki)... Tāpat viņiem pienākumi sadalīti "uz pusēm", bet Latvijas skolotājs paveic divu cilvēku darbu par vienu algu. Vai zināt, ka ir klases audzinātāji, kam pēc jaunā modeļa atmaksā tikai vienu (kas reāli ir stunda ar bērniem aci pret aci!) vai divas stundas nedēļā? Kā tiek samaksāts pa pārējiem pienākumiem šim klases audzinātājam? Ja viņš brauc ar klasi ekskursijā, pirms tam to rūpīgi plānojot, vai organizē vecāku sapulci, gatavo klasi konkursam, gatavo sekmju izrakstus, sazvanās ar vecākiem, veic individuālas pārrunas ar audzināmo, vecākiem un vēl citus neizbēgamus pienākumus, tas nepaņem daudz laika? Kāpēc skolotāju nīdēji neraujas skolu?
Mums jau apnikusi šī salmu kulšana! Labāk, lai šadurskis klusē!
nekā jauna 28.10.2016. 16:20:30
Meļi atbalsta meli!
Viņš taču neizlietoja piešķirto naudu algām un vēl ietaupīja! Kāpēc tādu neaizstāvēt? Būs ko pašiem pielikt!
skatījōs saeimas sēdes ierakstu 28.10.2016. 14:51:31
Ja ir 40 min laika, silti ieteiktu sameklēt Saeimas videoarhīvā vakardienas sēdes ierakstu un ieklausīties, piemēram, Arvīda Platpera teiktajā par mācību grāmatu sastādītājiem, kuri nevienu dienu nav strādājuši skolā, par IZM ierēdņu profesionalitāti un darba efektivitāti u.c. Ja jautājums nebūtu politizēts ar "lojāli-nelojāliem" skolotājiem un nebūtu obligātais partiju balsojums, daudzi pozīcijas deputāti ieklausītos Ingas Bites u.c. opozīcijas deputātu teiktajā.
Tiešām mums ir tik daudz valstij nelojālu skolotāju? Pilni komentāri...
Dīvaini uzskati S. Āboltiņai..........................ar algu samazināšanu skolotājiem(reformu) mēs skolās "sagaidīsim" jaunus skolotājus?
ieinteresētā 28.10.2016. 12:23:15
Labi gan koalīcijai. Tiklīdz kāds kritizē viņu darbu (šoreiz pat ļoti pamatoti), tā pirmsvēlēšanu kampaņa. Padomāt un izanalizēt to, ka patiešām ir nostrādāts pavirši- to jau augstie kungi nevar. Šadurskis dara visu, lai viņu nākamajās vēlēšanās noteikti neievēlētu. Nez ko izdarītu ar skolotāju, kura tik rupji kļūdītos savā darbā?
Lidija --> Patiesībā 28.10.2016. 11:59:35
Nepiekrītu - esmu dzirdējusi, ka ar skolēni, kuri mazliet seko līdzi valstī notiekošajam, ir PRET to muļķību. Galu galā arī viņi taču grib, lai tiem māca dažādās lietas, objektīvas, nevis kāds no augšas regulē, ko viņiem var sacīt un kas ir jāpatur pie sevis. Cenzūra nekad nevienam nav patikusi, izņemot pie varas esošajiem. Tā kaut kā.
Patiesībā 28.10.2016. 11:57:26
Rudens brīvdienas taču ir tikai skolēniem - es domāju, viņiem ne silkt ne auksts par skolotāju lojalitātes regulēšanu.
Žēl gan...
Tas būtu labs veids, kā atgriezties skolā pēc rudens brīvdienām! Ja tos skolotāju lojalitātes noteikumus atceltu.
Ceru, ka Viņķelei izdosies nomest šos dīvainos grozījumus. Pedagogiem nevavajag papildu iebaidīšanu, lai skatītos uz pirkstiem.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
2+3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.