Lietotājvārds
Parole
ojars Varnas 23.01.2015. 09:37:57
Ko ta tu pabeidzi, ceru ka tradicionālo augstskolu. Arī Balvos, Kārsavā, Alūksnē pat maģistra grādu var iegūt. Filiāles..... . Naudas atmazgāšanas vietas. Pārlasīšu vēl tavu rakstu. Grūti pateikt. Ja normāli dzēris spried, tad viss labi. Gandrīz LU ģeogrāfs. Tur puiši dzer. Kamēr mācās, bet vēlāk tā. Sporta akadēmijā pat narkotikas lietojot. Citur atkarīgi no azartspēlēm. Ceru ka atklāsi savu alma mater. Ja spēsi atbildēt savā mājas metodiskajā darbā. To es zinu pēc sevis. Brūc virsū, ja daudz meloju. Nedusmošos, ja izlasīšu.
Gudri ,zinoši skolotāji strādā augstskolas , un tiek labi atalgoti .Viņi mums ir vajadzīgi .Bet viduvejibas ,kas nemāk iemācīt ,saggatavot skolēnu . Ejiet vēlreiz , un varbūt godīgi nopelniet diplomu . Un nevajag visus cukot , vainot .Ejiet mācieties , lai paši nebūtu nulles .
Cik saprotu, stundu skaits tur vispār nav noteikts. Pašam direktoram ir jāsadala tā, lai visiem stundas notiktu. Neredzu atsšķirību no nauda seko skolēnam, jo slodzes jau tā pat dos pēc skolēnu skaita (un pēc tā, ko varēja izlasīt, sanāca, ka knapāk kā līdz šim). Tik daudz, ka skolotājam vairs nesanāks iespēja strādāt vairāk un saņemt vairāk. Ok, izejas algas būs lielāka, bet tā nesegs šo zaudējumu. Nerunājot par to, kur tad raus deficītos priekšmetu sklotājus, kā fiziku, ķimiju utml.
Vai kāds zina, kur var redzēt jauno modeli, jo baumu līmenī tagad klīst informācija, ka tajā kontaktstundu skaits ir 25 plus/mīnus 2...
Varnas Inai 22.01.2015. 22:47:50
To vien man varējāt atsūtīt? Jābļauj būtu ar visu, kas vēl mūsos palicis. Ar cieņu, bet ne pret tiem, kas neciena jūs.
Neesmu sastapusi nevienu pedagogu,kurš būtu apmierināts ar mistisko modeli,izskatās,ka ministrija un arodbiedrība ir vienīgie,kam jāpierāda sava darbošanās,kaut arī -bezjēdzīga.
Nu nezinu. Mani tie paziņojumi apstulbina. Ko var prasīt no skolotāja, ja paši nepilda solīto(IZM). Šovakar biju tikties ar 9.kl. skolēnu vecākiem un skolēniem. Iepriekš internetā meklēju atbildes par konkrēto eksāmenu-nav. Nav! Kolēģi-nav. Vismaz manā māc. priekšmetā. Vecākiem pateicu pieejamo informāciju. Šodiena man ir neatmaksājamā diena. Varat mani nosodīt, bet pārāk daudz neatmaksāto dienu, kļūst par prastām darba dienām. Sevi jāsakopj pirms iešanas no mājas. Esmu vīrietis un ar neskūto bārdu nerādīšos no mājas, ja sēd tik skaisto skolēnu mammu priekšā. Nav tā sistēma pilnveidojusies. Kas viņu pilnveidos? Arī nezinu. Pārāk neizdarīga tauta ir tā IZM. Atbildiet.
Te līdzēs tikai streiks uz nedēļu un tā pa īstam , lai bērneļi nāk vecākiem uz darbu. Visiem vajag- Rīgas satiksmei, Latvenergo, utt. ,man tie miljonāri vēl no savas niecīgās algas jāatbalsta. kas kompensēs cenu pieaugumu? Tiem krīze beigusies, lielākai cilvēku daļai tā turpinās. IZM vajadzētu visus nolikt uz apkopēju algām tik ilgi kamēr parādīs kvalitatīvu darbu, nevienam nevar dot nekādu kvalitātes pakāpi. Ja nemāk 5 mēnešu laikā saskaitīt cik skolēnu mācās skolās un cik pedagogu strādā, tad tālāk jau vairs nav kur.
manas domas 22.01.2015. 21:08:45
... jauns, vecs... labs, slikts... kā jebkurā darba vietā... jau daudzus gadus atpakaļ, kad vēl bija prēmijas, mēģināja izstrādāt kritērijus skolotāja darba izvērtēšanai... tas tikai sanaidoja kolēģus... viens strādā klusi un nemanāmi, cits skaļāk un pompozāk... vienas klases skolēni mierīgāki, nosvērtāki, citas - kustīgāki, enerģiskāki... darbošanās mērķis viens- palīdzēt apgūt zināšanas katram savu spēju robežās un tās tiešām ir ļoti atšķirīgas...
atkal Papule pie naudas dalīšanas? Tad ir vakars.
Interesants iedalījums kvalitātei skolotājiem. Ja jauns, tad ļoti labs, ja vecāks - noteikti slikts. hi hi hi smiekliņi nāk
Kad vienreiz kāds pateiks, par ko maksā un kas pedagogam būs arī turpmāk jāveic kā brīvprātīgais darbs .Dežūras,metodiskās u.c. sanāksmes,mācību materiāli, darbi,zinātnisko darbu vadīšana utt.,utml..
Kārtējie IZM MURGI! Pēc stāža un izglītības maksāt ,tad nebūs jāizšķiež lieki nauda kaut kāda mistiska modeļa izstrādei!
Dzīve gan rāda, ka dažs labs jaunais kolēģis strādā labāk nekā liela daļa ar stāžu. Tieši tas pats par grādu. Pie tam prasības skolotāju kvalifikācijai neprasa grādus. Kvalitātes novērtēšanā gan punktus par grādiem dod, tatad arī piemaksu. Komentāri gan liecina par dažu labu pedagogu izglītības līmeni.... Tāda prasta bļaustīšanās.
Izglītība+stāžs+grāds!!!
vajag sākt buntoties! viltusarodbiedrība tikai nokāš biedru naudas, uz kuru rēķina baŗojas treknas vecenes (kaimiņš).
dd priekš ok 22.01.2015. 19:45:51
Man kā lauku skolas un bērnudārza skolotājai no jaunā gada samaksa par likmi ir samazinājusies par 30 eiro(kopā par 60)un vēl noņemtas nodarbības.Diez vai es tevi tik ļoti apdraudu.Darba pienākumi gan ir palielinājušies.
Izglītība+stāžs!Un modelis skaidrāks par skaidru.Un nevajag izlikties IZM dāmām un kungiem,cik ļoti jūs tur strādājat un rūpējaties par tautu!Citādi nebūtu šo riņķa danču ap absurdajā,,kvalitātes pakāpēm",kas vispār neko neizsaka!
KĀPĒC MANU KOMENTĀRU NELIELIEK?LAIKAM ŠEIT IR ĻAUDIS,KAS FILTRĒ MANU VIEDOKLI UN KĀDAM TAS NEPATĪK??????????????
atstādiniet to papelieni no amata!
Jaunais modelis paredz skolotāju dalījumu pēc noslogotības stundu sagatavošanā, piemēram matem. un valodām tie koef. prognozējas ap 80% no kontaktstundu skaita, bet ķīmijai, fizikai un sportam ministrijasprāt ir jāgatavojas vienādi - 60%. Tas nozīmē, ka nekādu laboratorijas darbu vai lielu ieskaišu (kā standartos)...vai es ko nesaprotu...
Tāravas Anniņa 22.01.2015. 16:31:21
Nepaspēs? Nu, ieviesīs nepabeigtu. "Atņemt un pārdalīt". Nekā jauna. Būs kārtējais "veiksmes stāsts", kliedzoši virsraksti medijos, ierēdņu un politiķu lielīšanās, kā rūpējas un gādā, lai skolotāju darbs ir pienācīgi atalgots.
ne modelis, kāpēc atkal modeļo uz skolotāju rēķina?
Jāmaksā par grādu un darba stāžu! Kāds vēl modelis,kādas pakāpes!???
Gribētu redzēt skolotāja algas aprēķina piemērus jaunajā modelī, citādi nav skaidrs, kas tas par modeli
Kuri ir tie muļķi, kas par brīvu gatavojas piedalīties otrajā posmā? Ja ministrijai vajag, lai sūta savus ierēdņus par hronometrāžistiem uz skolām.Kāpēc man savs, jau tā mazais brīvais laiks jātērē uzskaitei.Neviens likums to neparedz.Dažas skolas jau nobalsojušas par atteikšanos no šī murga.
Liela daļa skolotāju ir pret jauno modeli. Kāpēc arodbiedrība to virza? Arodbiedrība un ministrija imitē darbošanos, bet naudas budžetā nav. Labāk lai nedara neko, vismaz lai netracina skolotājus. Vajag palielināt minimālo algu par 21 kontaktstundu un viss!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
NEBŪS NEKĀDA MODEĻA!
Jāstreiko, kamēr vēl te Eiropas acs! Varbūt kādam kaut nedaudz kauns sametīsies un kaut nedaudz sāks rosīties. Tā tiktīksminās par frāzi " veiksmes stāstiņi ",un paši lielās un glauda spalviņu. Šitā klusu tērējot virtuālo tinti, neviens nesalasīs, nesadzirdēs, turpinās stāstīt pasaciņas un savā piesaulītē gozēties.
Cien.kolēģi, kāds zina, cik liela (pirms nodokļu nomaksas) būs skolotāja alga par 36 stundām nedēļā pēc jaunā modeļa?
zb tie solījumi un meli!!!! 22.01.2015. 12:22:54
...........bažas par streika iespējamību uz eksāmenu laiku...vai ne,kolēģi?!!!! Lai kaklakungi pasvīst...
1. NEKAS un NEKAD nemainīsies - ja nu vien aldziņa paliks mazāka. 2. Tvaiku nolaižam? Ok. Jo citas funkcijas šejienes emocijām nav. Tad kam tērēt virtuālo tinti?? 3. Valsts "pārvalde" sen jau iet savu pasaku taku, kurai nav it nekā kopīga ar ne ar reālo dzīvi, ne ekonomikas likumsakarībām. Šejienes spriedelējumi vismazāk interesē tos, kas modelē, plāno, pieliek-atņem - un kam uz brīdi ir dota VARA.
Suņa Fuņa draugiem, kas grib vēlreiz padomāt 22.01.2015. 11:40:16
Vai LIZDA u.c. runātāji aizmirsuši par Latvijas IZM ierēdņu neizdarību, kad mēnesi pirms jaunā mācību gada sākuma vēl nebija apstiprināts jaunais pamatizglītības standarts (valdība to apstiprināja tikai 2014.gada 12.augustā, no 2014.gada 1.jūnija līdz 6.augustam neeksistēja neviens reglamentējošs dokuments, kas noteica mācību saturu)?
ņirgāšanās joprojām turpinās un LIZDA to atbalsta!
A, ha, ha ,ha ,ha ,ha ......Suns Funs domāja un izdomāja, ka vajag padomāt...
Nauda seko skolniekam vispār neder.Nekādas aprobācijas nav vajadzīgas.Vajadzīga cilvēkcienīga -skolotāja statusam atbilstīga alga.Izglītibas ministrija, kā tāda nav vajadzīga vispār..Novados,vai reģionos Skolotāju dome pa priekšmetiem. Prakse un laiks rāda,ka tikai streiki var ko mainīt.Visi velk laiku.Muļķo skolotājus.Jālikvidē lielais pārvaldes aparāts un jāmeklē skolotājiem nauda arī tur.Jāatkāpjās no nauda seko skolniekam.!!
nekas jauns 22.01.2015. 11:02:35
Varbūt tā tam arī jābūt, kāpēc ir jācenšās izgudrot kaut ko jaunu. Cik esam jau apdedzinājušies uz apvērsumiem izgītībā. Esam jau dabūjuši nemotivētus, hiperaktīvus skolēnus. Laiks ir izvērtēt veco sistēmu, to pilnveidot un viss būs kārtībā! Ja no laika gala skolotājam ir noteikta slodze 21 (agrāk pat 18) stundas, tad tas nebija bez pamata, jāizvērtē darba specifika. Lielie kritiķi lai nāk un vismaz paēno skolotāju, lai izbaudītu darba atmosfēru. Mums daži vecāki, vienkārši pasēžot stundās, jau pēc pāris bija ārprātā, jo tikai tad aptvēra, ko nozīmē mūsdienu klases un attieksme. Un nevajag salīdzināt, ka agrāk klasē bija kārtība utt., agrāk bija arī cita attieksme pret skolotāju!
Baidos, ka modelis būs sasteigts un pēc laika visi attapsies , ka atkal garām.
Kārtējie IZM MURGI, apnicis līdz.......,kur tad ARODBIEDRĪBA., Ū,Ū,Ū- tukša skaņa,skaidrs,ka jāstājas ārā, nav šos liekēžus ko uzturēt
idejas aug kā sēnes 22.01.2015. 10:07:06
Vakardienas "jaunā" versija piesaistīt algas klašu lielumam noteikti jāaprobē... paspēsim, ja sāksim par to runāt... nākamajā desmitgadē...

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9+8=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.