Lietotājvārds
Parole
Pasakiet, lūdzu ,taču vismaz kāds, lai tie ministri un deputāti (Viņķele u.c.)izlasa komentārus! Varbūt atjēgsies un kaut kripatiņu sāks domāt, citādi taču viņi ir tālu no realitātes!
Kāpēcīte 09.02.2017. 12:45:34
No sākta gala nesaprotu idejas svarīgumu par mācību gada pagarināšanu. Kur tas suns ir aprakts? Kur pamatoti argumenti? Kas vispār tie par mūžīgiem jaunievedumiem bez jēgas? Vai kāds ir iedziļinājies un papētījis, kas skolās notiek jau maijā? Vieni vienīgi pasākumi, sacensības, teicamnieku godināšanas, ekskursijas, pārbaudes darbi 9.klasēm, kuri sākas jau diezin cik agri pirms mācību gada beigām. Skolotāji aizņemti eksāmenu komisijās un nevar vadīt savas stundas. Jāizsaka līdzjūtība skolu mācību pārziņiem par izmaiņu nodrošināšanu.(zinu, ko saku, jo 25 gadus biju māc. pārz.) Un pēc šī visa šurum-buruma tad nu būs tas mācību gada pagarinājums?!! Un tad vēl pastrādāsim ar tiem, kam nepietiekami vērtējumi? Vai arī tādi nedrīkstēs būt? Kurp tu ej, izglītības sistēma Latvijā? Kur ir gudrās galvas, kas spētu beidzot ieviest jēgu un pozitīvu risinājumu?
caurkritis ministrelis pamāca otru tādu pašu. Āksti, kam vnk gribas kaut ko mainīt pamainīšanas pēc un štrunts, ka skolotājiem un skolniekiem tas rada tikai neērtības.
ka nepaspēs šo kārtējo sasteigto "fikso" ideju ieviest.
Agrāk bija tāds teiciens -Sasdajom videmost raboti - pilnīgi piekrītu Ķīlim ir vismaz kaut ko redzamu jāreformē kaut arī tā ir pilnīga bezjēga.....bet mēs taču strādājam un šī jaunā pieja atkal kautkāds eksperiments , pat nav skaidrs vai tā dos kaut ko pozitīvu un sekas jutīsim pēc daudziem gadiem . Vienmēr izgudrojam riteni no jauna , bet varbūt vajadzētu paņemt kādu pieredzi, kas jau darbojas.
Ja pagarinās mācību gadu, tad skolās pavasarī strauji iestāsies " Globālā sasilšana ".
to Pārdomas 26.01.2017. 11:14 27.01.2017. 09:49:13
Palasi par darbošanos grupā un lomām tajā.Ķīlis ir tipisks ideju ģenerators, bez kā neviena veiksmīga darbošanās nav iespējama. BET ĶĪLIS NAV VADĪTĀJS, KURŠ VARĒTU REALIZĒT SAVAS IDEJAS!
Pasarg` Dievs no tik "talantīga" reformatora! Ja viss notiks tādā stilā, kā algu reforma, kur trešdaļu pedagogu apdalīja, tad labāk lai nelien lietās, ko nevar izdarīt kvalitatīvi! Mēs un daudzi citi vēl tagad bezcerīgi gaidām, kad kāds paskaidros, kāpēc, strādājot līdz vēlai naktij ar bērniem invalīdiem, saņemam 100 -200 e mazāk un slodze ir kļuvusi neizpildāma? Vajag mācēt steidzamības kārtā pieņemt tik nekvalitatīvas reformas!!!
Vienmēr "pret"! 26.01.2017. 17:19:27
Man patīk vecā izglītības sistēma!!!
Pilnībā atbalstu Šadurska uzsāktos darbus un novēlu izturību to visu paveikt. Ir tā izglītības sistēma vienreiz jāizpurina un jāceļ mācību kvalitāte. Un tiem, kas uztraucas par kondicionieriem....pēdējās vasaras ir drīzāk prasījies pēc sildītājiem :)
Tās 2 nedēļas varētu būt projektu dienas, nevis mācības sēžot klasē. Bet... neļaujiet skolotājiem strādāt brīvdienās un vakaros!!
Ainārs @Eva , kā domā izturēt klasē, kurā ir tuvu 30 grādiem karsts,
Tas, kurž uzlika "unlike" manam komentāram - ja tev tik ļoti patīk skola un vasarā nav ko darīt, tad vari pieteikties vasaras darbiem tāpat!!! Vai mācīties mājās.
mūsu skolā 26.01.2017. 12:37:29
jūnijā notiek sākumskolas dienas " nometne" . Bērni iet ekskursijās gan uz dažādām vietām ar ražošanu, gan dabā- mežā, pie upes, pļavā. Mācās pazīt augus, kokus, saskatīt sīko radību pļavā un mežā, ieklausīties putnos. Lietainā laikā netradicionālie sporta pasākumi, leļļu gatavošana, ludziņu iestudēšana. Bērniem patīk., un domāju, ka tieši tā jānotiek skolas mācību gada pagarināšana sākumskolā.
Ainārs @Eva 26.01.2017. 12:37:07
Ieteikums labs (bez ironijas), bet izklausītos tomēr jocīgi, ka izglītības reformai visi piekrīt, BET ar kondicionieriem! :D
Uzskatu, ka mācību gads ir jāpagarina par 2 nedēļām, BET ar nosacījumu, ka 2. semestrī ir vēl viens brīvlaiks un skolās ir KONDICIONIERI!
:) Tak, mieru, nepagarinās vismaz tuvākā gada laikā. Sestklasnieki var uztraukties, bet tiem, kas jau vidusskolā, nu, viņi mierīgi tiks laukā no skolas ar visu pašreizējo iekārtu.
Uzskatu, ka mums pie varas pietrūkst tādu cilvēku kā Ķīlis. Jā, viņš ir vizionārs un pārāk daudz grib, BET. labāk censties vairāk un, izejot uz kompromisu, sasniegt vismaz daļu no tā, nevis nedarīt neko un "nelekt acīs". Uzskatu, ka savā laikā viņš, jā, izdarīja ĻOTI maz, bet tas bija tamdēļ, ka visi pārējie baidījās no viņa reformām. Un tas mani dara niknu. Uzņēmīgiem, darītgribošiem cilvēkiem ir sarežģīti ko labu izdarīt, jo visi pretojas un liek sprunguļus. Viņam bija milzīgs potenciāls, neizmantots.
mazo skolu reforma 26.01.2017. 10:18:37
var izdoties tikai tad, ja laukos būs normāli ceļi, normāla satiksme vai arī labi skolu internāti pie lielajām skolām. Ja bērnam skolas diena sākas 6 os un beidzas ap 19-iem, tad vai nav pārkāptas elementārās bērna tiesības uz atpūtu. Redzot pilsētu autoostās klimstošos mazos skolnieciņus, kuri gaida autobusus (un nedod Dievs, ka tas vispār kursēs), ir smagi. Internāti vēl pirmajos pēcokupācijas gadiem pastāvēja un glāba daudzus bērnus no dzerošajiem vecākiem, no tālajiem mājup ceļiem un aukstuma mājās. Ja mazo skolu likvidācijas mērķis ir palielināt skolēnu skaitu lielajās skolās, tad tā ir izglītības sistēmas graušana. ja klasē ir pāri par 30 skolēnu, no tiem 3-5 ar specprogrammām, Kā iemācīt kaut ko tādā stundā, kur jācīnās par disciplīnu?!
Šadurskis iet stabilu ceļu. Viņš veic to, ko zina, ka varēs panest. To pašu RPIVA reorganizāciju - bija skaidrs, ka tas izdosies, jo jau gadiem tas ir briedis, jau Ķīlis to mēģināja, bet tad vēl nebijām gatavi. Cienu, ka viņš runā arī par skaļākām reformām, bet tāpat kā Ķīlis, nedomāju, ka tās izdodies.
Visu skolēnu vārdā: Lūdziet Dievu, kaut Ķīlim būtu taisnība un mācību gadu nepagarinātu. Varbūt nākamais ministrs nemaz to negribēs.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
6+4=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.