Lietotājvārds
Parole
Skolnieciņš 19.10.2016. 18:52:08
Nu, diagnosticēšana, manuprāt, ļaus ievākt tikai statistikas datus. No plikas statistikas īpaši bezgalīgas jēgas nav. Sociālās problēmas jau tas nerisina... Tas, ka cilvēks ir ekstrasens un redz politiķu grēku īpaši neko jau nedos, ja viņš nevar pasūdzēties un/vai izteikties... Viņš būs tikai liecinieks... Socdarbinieki tā arī būs tikai liecinieki. Un draudzīgums ir atkarīgs no sabiedrības, tā ir cīņa ar vējdzirnavām.
1010101010101010110 18.10.2016. 21:09:37
edrdgrdcr
Somijā bērns esot atņemts par to, ka mamma runājusi pa tālruni kamēr sīcis spēlējies bērnu laukumiņā. Pirms pāris gadiem Radio to stāstīja kāda latviete kas Somijā dzīvo un strādā soc. dienestos. Vēl ir dzirdēts par gadījumu (laikam kur citur) , ka bērns ir atņemts par to, ka šis esot pārāk resns. Vecāki šim uzspiežot ēst.
Uzskatu, ka jādomā par to, ka jau Pirmsskolas izglītības iestādēs jānodrošina ar sociālo pedagogu, kurš var priekšlaicīgi veikt prevenciju ar ģimenēm, kurās ir problēmas. Praksē nākas saskarties, ka no PII bērns nonākot skolā kļūst "problemātisks" un tad skola iesaistās problēmu risināšanā piesaistot daudz resursu, atbalsta institūcijas, bet ir jau par vēlu, jo bieži vien bērniem problemātiska uzvedība vai sociālas problēmas jau pamanītas PII, kuras varētu novērst ar sociālā pedagoga palīdzību, jo pirmsskolas skolotājām ir funkcija sagatavot bērnus skolai, nevis risināt sociālās problēmas. Pedagogu konferencēs secināts, ka Šadurska kungs par PII vispār nevar atbildēt ne uz vienu uzdoto jautājumu. Pirmsskola ir pats pamats, bet ja pamati nav ielikti šajā laika posmā......., tad diemžēl bērns neattīstās pilnvērtīgi un mūsu sabiedrība kļūst arvien problemātiskāka, slimāka, nabadzīgāka.... Un šāda tauta vieglāk vadāma !
Bērni ir jāaizsargā un jebkāda varbdarbība ir slikta. Vecāki jau it kā to zina, bet bērniem (pašiem mazākajiem) diemžēl parasti nav ne zināšanu par savām tiesībām, ne iespēju par to kādam pastāstīt.
Tā ir, uzmanības lokā nonāk tad, kad jau bērns ir pieredzējis vardarbību vai citas problēmas. Pirms vēl ir iegūtas paliekošas traumas, reti kad seko rīcība. Tā ir viena liela Latvijas (un ne tikai) problēma. Bet projekts vērtīgs.
Izskatās pēc jēdzīga projekta. Ja tikai atkal birokrātija nesabojās.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.