Lietotājvārds
Parole
Kas notiks ar mūsu valsti, ar Latviju, par kuras pastāvēšanu, starp citu, cilvēki ir savas dzīvības atdevuši, ja mēs visi tā darīsim - nepatīk, paceļu cepuri un - sveiki! - dodos uz citu pasaules malu, kur man par to pašu darbu samaksās vairāk? Demokrātiskā un tiesiskā valstī (kādu mēs gribam Latviju redzēt) cilvēkiem ir tiesības cīnīties gan par adekvātu atalgojumu, gan par cilvēka cienīgiem darba apstākļiem. Un nevajag te runāt par tiem gadījumiem, kad kāds cilvēks nejaušības pēc nonācis skolā un nepadara savu darbu godprātīgi! Tādi ir katrā profesijā, pret tiem jācīnās, taču tas ir pavisam cits jautājums.
:D Jūs jau streikojat... :) tā vieta lai streikot un celt paniku ja par maz naudas meklētu halturas... Vai nu tikai ar mēli trīt mākat un vairāk neko? Nepatīk alga -ej no darba - neviens tak netur ar varu.
Igaunijas Izglītības un zinātnes ministrija nosūtījusi saskaņošanai piedāvājumu no nākamā gada skolotāju minimālās algas apmēru paaugstināt līdz 800 eiro (aptuveni 582 latiem) mēnesī. ...tas ir 2013.gada ziņas , šogad algas par slodzi ap 900 eur PRIEKS PAR KAIMIŅIEM !!! ;D;D;D
sporta skolotāja 20.11.2014. 00:30:02
KĀPĒC MŪSU MINISTRI NEVAR IEKĀPT AUTOBUSĀ UN AIZBRAUKT UZ IGAUNIJU UN APSKATĪTIES MODELI-35 DARBA STUNDAS!? VISS BŪS SKAIDRS . GAN PLUSI, GAN MĪNUSI! NĒ, SĒŽ TE PAR LIELĀM ALGĀM UN TUKŠU KUĻ!!! ES IESAKU STREIKUT-UN PIRMAIS PLAKĀTS- PRET BEZKAUNĪBU UN STULBUMU VALDĪBĀ!!!'
„Minimālā alga Lietuvā ir 250 eiro, un skolotājs, kuram ir 15 gadu pieredze un kuram ir vecākā skolotāja kvalifikācija, par 18 stundām nedēļā saņem tikai 460 eiro. Starpība nav liela. Vienīgā labā lieta, ka daudzi skolotāji strādā vairāk nekā 18 stundu nedēļā, tā kā arī nopelna vairāk,” saka Biržu mēra vietniece Stase Eitavičiene. „Dažu priekšmetu skolotāji, kas māca svešvalodas, matemātiku, bioloģiju – viņiem sanāk nevis 18, bet 24 – 25 stundas nedēļā. Tad alga viņiem ir 2500 litu jeb aptuveni 710 eiro,” norāda Zdanavičs.
Nestreikos arī lauku skolotāji, kuru skolās skolēnu skaits ir normāls - virs 150. Neviens negrib algu samazinājumu. To murgainos modeli, ko aprobē, vispār nevajag minēt, jo no tā jēgas nebūs nekādas..... bez liela papildus finansējuma.
streiks!
māte skolniekiem 5-6 kl. 19.11.2014. 22:12:45
Skolotājiem IR jāstreiko, lai vismaz izteikt savu neapmierinātību vadībai-valdībai, jo tie dzird tikai tad, kad pa logu no sava kabineta redzēs cilvēku masu. Un kamēr nepieaugs sabiedrībā skolotāju profesijas prestiža, nekas nemainīsies. Skolotāji - aukstākā kasta, bet ar algu-pabalstu var pazaudēt pašcieņu. Bet ar atalgojumu jāpiedāvā arī jaunu sistēmu, kura nav izgudrota. Pacels algu tad, kad sistēmu izstādās analītiķi, tāpēc ātri līdz septembrim. Nekas nav darīts laikā. Kāpēc par laikā nepadarīto darbu vadībai maksa algu?
Zemākās algas ir tiem, kuriem jau 7 gadus ir nepamatoto samazināts uz pusi- 2-reiz kārtīgi griežot, pārējās reizes pieliekot ar - zīmi. Te jau nevar runāt par kaut kādu pielikumu, bet nozagtā atdošanu.
Ja vidējā alga ir 700 Euro, tad būtu jāpaaugstina algas tikai tiem skolotājiem, kas saņem zem vidējās algas. Tikai tad, kad 700 Euro būs skolotāju minimālā alga, tad varēs paaugstināt algas proporcionāli visiem pedagogiem. Jāmazina ir nevienlīdzība un nabadzības līmenis valstī. Nevajag nevienam neko noņemt, bet tos 3 miljonus atvēlēt tieši tiem, kam alga ir zemākā.
Bet kāds tur brīnums, ka pilsētu lielās skolas nespēj saprast šī modeļa būtibu...? Nevienam nav patīkami apzināties, ka par divas reizes lielāku darba apjomu, tiks saņemts vienāds atalgojums. To šodien LNT ziņās arī uzsvēra, ka pilsētas skolas nebūs apmierinātas (saruna bija ar Lādezera skolu). Paskataties kaut vidēji - Lādezera skolā uz 154 skolēniem 29 pedagogi. Ja vidēji rēķina, tad tiešām aptuveni 5,3 skolēni uz vienu pedagogu. Lielā pilsētas skolā, kur 1146 skolēni 91 pedagogs. Tur vidēji sanāk 12,5 skolēni uz vienu. Un tas ir vairāk kā 2x vairāk... Bet alga tā pati??? Un reāli klases priekšā 34 skolēni ar visām savām burtnīcām, problēmām, vecākiem un radiniekiem, pasākumu scenārijiem, koncertiem, ekskursijām...
skolotāja 2 19.11.2014. 21:10:41
Es un mani kolēģi Rīgā nestreikos . Vienkārši MUMS IR KAUNS par LIZDAS liekulību un sabiedrības tracināsanu.
Skolotāja, kam apnikusi "modeļu ieviešana" 19.11.2014. 20:53:11
Kam vispār sāka "jauna pedagoga darba samaksas modeļa ieviešanu". Piedevām par tik lielām naudām daudzās skolās. Var domāt, ka atkal - IZM kāds izbīdīs šo "murgu" , nākamais solis, līdz ar to ieviesīs šo " murgu" un savā kabatā ieliks naudu, kā kārtējo inovāciju ha, ha, ha. P.s IZM attopaties. Uzklausiet skolotāju domas, nevis viena vai pāris inovētāju ieteiktos"murgus".
padomā labi 19.11.2014. 20:31:48
Piekrītu, ka skolotāju algas likme jāpalielina, bet tā nepārtrauktā streikošana sen jau visiem apnikusi un sabiedrībā rada pārsvarā negatīvu rezonansi. Tagad mazākas algas ir mazo skolu skolotājiem. Jaunā atalgojuma sistēma ( pēc pašreizējā IZM skaidrojuma) būs ļoti neizdevīga lielo skolu skolotājiem, jo viņu algas stipri samazināsies - ko tad viņi darīs? Priecāsies par to, ko sastreikojuši? Ir ļoti liela atšķirība strādāt 5-6 mācību stundas dienā ar 10 vai 25 skolēniem klasē - katrs izglītojamais prasa savu skolotāja fiziskās, garīgās un emocionālās enerģijas daļiņu darba procesā, vēl laiks pārbaudes darbu labošanai. Vai tas nav tikai godīgi, ka lielo skolu skolotāji saņem vairāk, jo arī iegulda vairāk?
Ko jūs čivinat, streikam jābūt eksāmenu laikā, nevis "picērijai" 11.decembrī.
Dūrei spēks. Beidzot jābūt vienotiem! Atjēgsimies taču!
Ja,streikot ,tad streikot,visiem kopā .
Protams, ka nav kārtības pašā IZM iekšienē, ja algu starpība skolotājiem ir tik ļoti atšķirīga. Ja, piemēram, strādājot Rīgas skolā, kur bērnu skaits ir virs 1000 skolēniem, saņem uz pusi lielāku algu, salīdzinājumā ar skolu, kur bērnu skaits ir ap 500, kur klašu skaits ir mazāks, bet klasē arī ir 30 un vairāk bērnu. ŠajĀ gadījumā gan vienas gan otras skolas skolotājiem ir 32 kontakt stundas, vienas un tās pašas olimpiādes, pasākumi u.c.. Skolās, kur ir 10 skolēni klasē un mazāk, arī algām būtu jabūt mazākām
Skolas ciet uz pāris dienām,lai tos bērnus liek ,kur grib!!!Tad redzēs!!!!Ar fanātismu nepaēdīsi!!! Nav nozīmes mītiņot pēc stundām un vienu dienu,tas neko nedos............tikai paņirgāsies par skolotājiem............
Tikai streiku! Nekādu piketiņu un smīnošās sejas aiz logiem! Arī sen atzīto iznīcinošo apmaksas modeli nost! Par padarīto jāsamaksā visiem, nevis šķirojot pēc reģiona principa!
Paldies , mamma (19.11.)! Reāls skatījums uz lietām, tāpēc arī Jūsu bērniem problēmu nav! Vēlreiz paldies!
Tikai ne piketu - tā ir bezjēdzība. Saiet, padzied, pabļaustās, aizbrauc mājās un viss turpinās kā agrāk. Cirks par brīvu. Ja jau gribam, lai mūs dzird, - tikai streiks.
Vai te vēl varētu būt varianti- streikot vai nē? Mēs esam pie pēdējās robežas, ticot, cerot, mīlot un gaidot!
Redzu, ka BIRUTA (14:50) arī nav bijusi diži čakla skolniece. Vismaz 8 kļūdas vienā teikumā! Izcili!!!
Piekrītu Mammai- ja par skolu būtu jāmaksā nauda, oi, kā sekmes uzlabotos, bet ja viss par brīvu, tad vainīgi skolotāji. Ir , kurš māca un ir, kurš vēlas mācīties. Mācīties ir jāvēlas, neviens nevar slaistiem palīdzēt.
Cik ilgi klausīsimies solījumos, kuru izpildi atliek gadu no gada! Streikot!!!
Un ko tad privātskolotāji nav skolotāji, tie ir tie paši skolotāji, kuri strādā skolā, tikai skolēnam motivācija cita, jo laiks maksā naudu
Mana bērna klasē ir 27 bērni. Zināšanu līmeni sno 1-10. Skaidrs, ka skolotājs pat gribēdams nevar atrast katram individuālu pieeju. Vai nu cenšas piemēroties vidējam līmenim vai velk atpalicējus. Bet tik traki nav, ka būtu jāmeklē privātskolotājus, ja bērns pilda mājasdarbus un gatavojas vismaz kontroldarbiem. Vispār vecāki pārāk tic stāstiņiem "tie skolotāji tik slikti", neko nejēdz iemācīt utt. Mans jautājums tad ir - bet ko tu pats esi darījis. Bet bez darba zināšanas neradīsies, arī pašam Tomēr neskatoties uz to, ka "neviens neko nesaprotot", konsultācijas netiek apmeklētas. Mani bēŗni sporto, mēdz kavēt skolu sacensību dēļ un pēc tam kavētos kontroldarbus raksta konsultāciju laikā dziļa vientulībā. Kad nonāk līdz privātskolotājam, tad vecāki sak modri pieskatīt, lai bērni arī kaut ko darītu, jo vecaki maksā, te vairs stāstiņi par slikto skolotaju neglābj no darba. Tie ir mani novērojumi .
Atkal tas pats... Katru gadu ir viens un tas pats. Valdība algas nepaaugstina, skolotāji izveido kaut kādus plakātus ar savas neapmierinātības paušanas pazīmēm, atkal ir vecāku daļa, kurus neapmierina skolotāju darbs un skolas misija...Izlasīju rakstu, komentārus un sapratu, ka nedz mūsu komentāri, nedz piketi (kas, starp citu,notiek tikai pēc stundām, tikai plānoti un tikai ar atļaujām), nekas neko nemainīs.... Kamēr izglītība un tās iegūšana, nebūs valsts būtiskākā un svarīgākā prioritāte, kamēr skolotāja darbs nekļūs par prestižu un cienījamu, nekas nemainīsies. Un vispār, gribētu es redzēt to neapmierināto vecāku sejas izteiksmes, kad kādu dienu viņi savus bērnus nevarētu ievest skolas telpās, jo tās būtu slēgtas uz nenoteiktu laiku. Bet mēs esam par vāju, par gudru, par lepnu, lai pieļautu, ka streiks tiktu rīkots stundu laikā vai eksāmenu laikā...
Skolēnu apmacība ļoti slikta līmēnī, vēcakiem jāsedz vēl papildus izdevumi privātstundam bet algas grīb lielakas, to pašu algu jūs nenopelnījat.
Kā zināms, skolotāja amats ir misija, bet misionāriem atalgojums nepienākas. Priecājaties, ka valdība par to maksā pabalstu.
Streiks,streiks un vēlreiz streiks
Atbalstu skolotāju streiku par cilvēka cienīgo algu, bet, vispirms gribētos izrevidēt vienu otru skolu, lai no sīles padzītu vienu otro direktori un tai pietuvinātas personas. Sakārtojiet slodzes skolās, sakārtojiet attiecības un tad arī vecāki atbalstīs jūs par 100%, nevis ar dalītām jūtām
''Tikai streikot! Un kādu nedēļu.Lai tad liek tos bērnus kur grib.'' Ha, vai to rakstija kads skolotajs???
Voldemār, Jūs, varbūt ,misijas ietvaros esat gatavs pastrādāt skolā? JĀSTREIKO,pietiek ļaut sevi izmantot par kājslauķiem!!!!
Voldemāram 19.11.2014. 14:03:27
Mani arī tas interesē.;) Kāpēc bērni mūsdienās uz skolu nāk sēdēt (un tas jau ir vēl tas nekaitīgākais variants), nevis mācīties? Varbūt paintersēsieties, kuriem tad vajadzīgas tās privātstundas? Iespējams kādiem diviem, trim klasē, kuri ir lielākie traucētāji un mājasdarbu nepildītāji...
Kaadi piketi, zkolas un bernudarzus uz 2 nedeljam ciet, pashi uz sava rekina vai stradat uz arzemem, tad vismaz sapratis tie nosoditaji un pakmacitaji i valdiba naudu atri atradis, savam algam ta izdomaja ka atrast.
Streikojam!!!
Man interesē tāda lieta - KĀPĒC audzēknim ir jāmeklē privātskolotāja pakalpojumi, ja jau skolā viss tik perfekti, kādēļ tā ir ? Neizliksimies to nezinām, ka algebras, ģeometrijas, fizikas, ķīmijas , svešvalodu u.c. veida privātskolotāji tiek intensīvi apmeklēti. Ja skola ir kā atsēdēšanas vieta, tad kāda jēga no tās, ja pie tam jāapmeklē "paralēla skola" ? Dubulta apmāčiba sanāk, pie tam par privātskolotāju pakalpojumiem maksā vecāki, tātad vecāki maksā par izgītību, jo privātskolotāju ieguldījums audzēkņu attīstībā un attiecīgā mācību priekšmeta apguvē ir ievērojams
Собаки лают-КАРАВАН ИДЕТ...

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1+4=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.