Lietotājvārds
Parole
roka roku mazgā 08.12.2014. 15:43:15
Ne par velti Straujuma ielika Seili!
Cienījamā ministre! 07.12.2014. 18:43:48
Publicē, lūdzu , skolotāju, klašu audzinātāju veicamos pienākumus! Tā nesmuki sanāk- mums jāpierāda sava " brīvā laika" pavadīšana!
Pasūti savus IM darbiniekus attiecīgos kursos!
diez vai Seile pārskatīs IM darboņu algas un darba kvalitāti
IT prasmes visiem! 06.12.2014. 17:07:30
Vai IM ierēdņi, deputātu n-tie palīgi tiešām tik dumji darbā ar IT, ka nesaprot kādi dati ir vai nav pieejami un kur tos meklēt? Skolotāju reģistrs ( pat viens par trīs}, tarifikācija, kur parādās par ko maksā, cik un var izsecināt par ko vispār nemaksā, jo pašu izstrādātais skolotāju pienākumu apraksts taču kaut kur norakts. Lai paši sagatavo vienu kvalitatīvu stundu pēc visiem parametriem, sagatavo kontroldarbu klasei pēc visiem kritērijiem, ievērojos kompetences, izlabo to(s), izlabo arī mājas darbu(s) un tā tālāk - visu, ko paši prasa! Cik reāli laiks patērēsies vienai kontaktstundai???
Izskatās, ka valdībai pie kājas viss. Skolotāji jau nav cilvēki! Tiešām, kāpēc tikai skolotāju algas?? Lai tad ir visu valsts nozarē strādājošo algas. Varbūt varam sūdzēties Eiropas līmenī? Un lai pieraksta slodzi,kāpēc tikai algu?
Uz prieksu uz ...
Ar šo lēmumu- vēršanos pret pedagogiem- Seile zaudēja cieņu manās acīs! Slikts sākums! Kāpēc tad jāpieprasa tikai pedagogu algu publicēšanu internetā, vai mēs atkal kāds izņēmums starp visām citām profesijām??! Tad, lūdzu, pieņemam šo likumu par pilnīgi visām profesijām un kategorijām, kas saņem algas no valsts !
gribu caurskatīt seili. Kas par putnu?
značit skolotāju algu ekranizēšana ir šīs neiespējamās misijas pirmais darbs!
Ja viens cilvēks ar,maigi sakot, īpatnēju domāšanu pameta IZM, tad otrs klāt. Imitatoru kantoris, kas 20 un vairāk gadus generē jaunas idejas, jaunus projektus- un no visiem tiem kaut kas "atlec" Tā, lūk
"Paldies" mūsu IZM! Tā vietā, lai piedāvātu tiešām konstruktīvus sk. atalg. problēmas risinājumus, nodarbojas ar ...... O, Saprāts ! Kur Tu esi?
novērojums 04.12.2014. 13:57:30
Ir pašvaldības, kuras jau publicē, tikai nenorādot personas datus
Kāpēc tikai "izglītības iestāžu pedagogiem izmaksātu atalgojumu"? __________ Lai ir visiem - Valsts sektorā strādājošo, tostarp pedagogu, atalgojuma publiskošana notiek, piemēram, Norvēģijā un Somijā. Kāpēc tad tikai ierosinājums par skolotājiem, cienījamā ministres kundze? ___________ Daža laba ierēdņa alga, kas viņam izmaksāta oktobrī, kā TO VAR REDZĒT IZM MĀJAS LAPĀ (pie budžeta) neko daudz neatšķiras no mazas lauku skolas mēneša VISU skolotāju atalgojuma SUMMAS PIRMS nodokļu nomaksas. Un es to skaidri zinu. Man nav par to jāšaubās, jo pārzinu labi gan likumus, gan to, cik naudas ir skolā skolotāju algām. __________LAUKU SKOLU IZNĪCINĀŠANA, JA SKOLAS SLĒGS, JO NEBŪS NAUDAS PEDAGOGIEM, KAS STRĀDĀ LAUKOS - TĀ BŪS KĀ IZSŪTĪŠANA UN SIBĪRIJU 1941. UN 1949.GADĀ. TĀ BŪS TAUTAS IZNĪCINĀŠANA LAUKOS! Laukos dzīvojošie jau nav cilvēki. Cilvēki dzīvo tikai Rīgā un dažās citās lielās pilsētās. ___________Vai tāda ir jūsu politika, mūsu DIŽĀ VALDĪBA!!!
Kam domāta viis sistēma? 04.12.2014. 13:07:43
Cik es zinu, tad viis sistēmā parādās tarifikācija. Tad kāpēc skolām liek to aizpildīt, ja nevienam nevajag, ja ierēdņi nezina, kur iegūt informāciju? Vai tanī brīdī, kad algas tiks publiskotas, problēmas būs atrisinātas? Laikam esmu bijusi naiva, jo uzskatīju, ka ministrijā vajadzētu strādāt cilvēkiem, kuriem tomēr ir veselais saprāts un kaut kāda loģiskā domāšana.
Būtu interesanti paskatīties,cik sa,nem muitnieki,robežsargi,ārsti un citās valsts finansētās iestādēs strādājošie!skolotājiem gan būtu kauns par savu mazo aldziņu!
Kā tur īsti bija - virzīsimies uz izcilību pedagoģijā vai uzrīdīsim pedagogiem to sabiedrības daļu, kuriem (sevišķi laukos!) jau 100 eiro ir liela nauda? Atkal piemēros Somija un Norvēģija... Varbūt rēķināsimies tomēr ar Latvijas realitāti?
Jāstājas ārā no arodbiedrības, ja reiz tā nespēj aizstāvēt skolotāju intereses. Seiles kundzei, kā arī citām "ministrijas dāmām" gribētos uzdot jautajumu: "Kāpēc tad ar savu pedagoģisko izglītību nestrādājat skolā? Vai alga nebija par mazu un darba par daudz + vēl mobings no visam pusēm??? Par ko jums, ierēdņiem ministrija, maksā algu? Kur ir darba kvalitāte? Kāpēc joprojām izglītības sistēmā tāds haoss? Kāpēc mūsu skolotāji jūtas neaizsargāti un bezspēcīgi??? Kāpēc jāsalīdzina ar Somiju vai Norvēģiju? Kur Vācija, Francija, Lielbritānija, Šveice, Austrija utt. ? Tad varbūt salīdzināsim Latvijas skolotāju algas ar Somijas/Norvēģijas u.c. valstu skolotāju algām? Jums tiešām nav kauns??? Varbūt vienreiz jāsāk strādāt pa īstam nevis tikai saņemt tās lielas algas? Lai cilvēki jūs patiesi ciena par jūsu darbiem?
Valsts sektorā strādājošo, tostarp pedagogu, atalgojuma publiskošana notiek, piemēram, Norvēģijā un Somijā. Būtu ar ko salīdzināt............Nakts un diena. IZM tikai runā un runā un dzīvo savā fantasy pasaulē............
lai publicē vien. Varbūt kāda biroja žurciņa ar četrciparu algu pēc nodokļu nomaksas pieraus savu pīkstēšanu par tām skolotāju "algām tūkstošos", par kādām bieži dzird tautā runājam.
Varbūt arī pie reizes publicēt pašvaldības darbinieku un visu Latvijas strādājošo darba algas, lai skolotāji var izvērtēt, cik tad viņi šajā valstī ir novērtēti.
Lai pašvaldības Excel formā ieniedz IZM algu tabeles ar vārdiem un uzvārdiem katru mēnesi, tad varēs reali skatīt un analizēt..., nevienu neaizvainojot un nepazemojot... Ko dod cipari (alga), ja nav zināms no kā tā veidojas (cik stundu utt)?
skolotājs 04.12.2014. 10:03 Vai tarifikācijas nav caurskatāmas?Vai pašvaldības finansējumu izglītībai sadala slepeni? Kur paliek personas datu neaizskaramība? Nepiekrītu publiskošanai ar vārdiem, uzvārdiem! Par ko tiesāja NEO? Pareizi, NEO tiesāja tieši par šādu datu publiskošanu. Vai tagad tiks tiesāta IZM? Stipri šaubos. Bet precedents ir, un, ja skolotāji ir vienīgie, kam alģas publicē ar visiem vārdiem un uzvārdiem, varam sūdzēt tiesā. Ei, arodbiedrība, te būs darba lauciņš, jo es, piemēram, nevēlos, lai kāds "biezais" apsmaida manu 320 eiro algu vai pagasta pabalsta saņēmējs ar divlitru alus pudeli lamā pēdējiem vārdiem, jo, lūk, man ir, bet viņam nav.
kareteejo reizi saasinas atiecibas satrp sabiedribu un skolotajie, tomer, laikam jamacas un javacas prom no shis satrupejushas sisteemas, pi vienas ietas talantu un aicinajumu macit bernus. Protams, Latvija Somija un Norvegija , ir tik korekti salidzinat bagatas valstis ar priekshpedejo sarakstaa .
Būtu jau laiks beigt veidot! Kamēr skolotāji strādā, velkot iztiku, tikmēr IZM tik domā un veido aizvien jaunus algu modeļus, dīvainas mācību programmas, cenšoties ieviest jaunus mācību priekšmetus un saņem savas ierēdņu algas. Vai nebūtu laiks arī viņiem kādu algu reformiņu iedzīvināt? Par nostrādātajām stundiņām, darba kvalitāti???
Somijas skolotāju algas jau nav kauns publicēt 2,5-3 tūkstoši.Un tur nevienam valstij piederošās brīvostās un dzelzceļos nav algas ,kuras desmitiem reižu pārsniegtu šīs kā pie mums -citiem daži simti,citem padsmit tūkstoši mēnesī.
Protams, lai atkal sarīdītu kolēģus un sabiedrību pret skolotājiem... mēs ar savu labklājības līmeni esam ļoooooti tālu noSWomijas un Norvēģijas. Uzskatu, ka tas nav ētiski
Vai tarifikācijas nav caurskatāmas?Vai pašvaldības finansējumu izglītībai sadala slepeni? Kur paliek personas datu neaizskaramība? Nepiekrītu publiskošanai ar vārdiem, uzvārdiem! Par ko tiesāja NEO?
Lai nodrošinātu valsts budžeta mērķdotācijas valsts, pašvaldību un privātpersonu dibināto izglītības iestāžu pedagogu darba samaksai izlietojuma pārskatāmību, kontroli un sabiedrības informētību, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izstrādājusi priekšlikumu, kas paredz pašvaldībām un ministrijām reizi mēnesī publicēt savās mājaslapās tās dibināto izglītības iestāžu pedagogiem izmaksātu atalgojumu. SMIEKLI NĀK - KO DARA VISĀDAS KONTROLES KOMISIJAS. KATRU GADU IT KĀ ARĪ NOTIEK PĀRBAUDES PAR PAŠVALDĪBU FINANSĒM - TĀTAD TUR NAV NEKĀDA PĀRSKATĀMĪBA?
Lai publisko IZM MILZĪGO darbinieku algu sarakstus un arī to par ,ko viņi vispār saņem algas.
par skolotāju algu publiskošanu 04.12.2014. 10:00:47
Pievienojos ministrei - VALSTS SEKTORĀ STRĀDĀJOŠO algas tiek publiskotas, piemēram, Somijā un Norvēģijā, nevis tikai vienas "izredzēto" profesijas pārstāvju (skolotāju) algas.
būtiska atšķirība 04.12.2014. 09:56:38
Somijā publisko VISU valsts sektorā strādājošo atalgojumu, TOSTARP skolotāju. Latvijā gatavojas publiskot TIKAI skolotāju... Somijā skolotājs bauda sabiedrības cieņu un uzticēšanos, tā ir prestiža profesija. Latvijā skolotājs ir mūžīgais "peramais zēns" (par visu atbildīgs, pie visa vainīgs) un tiek pazemots pie katras izdevības ... Šķiet, nebūs ilgi jāgaida, kad skolotājam uz pieres uzspiedīs violetu zīmogu "SKOLOTĀJS" un liks iet pa rensteli blakus ietvei

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8-6=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.