Lietotājvārds
Parole
Katrai sistēmai savas anomālijas.Izglītības sistēmā daļa skolotāju saņem daudz 1000eur nenormāli pārstrādājoties.Ir daļa ,kas saņem ap 800 eur.arī pardaudz strādājot.Apmēram35% ar naudām mierā un nestreikotu.Ko domā pārējie 65%. 65% minimālo algu saņemošie.Valdībai vienkārši 65% skolotāju jāatdod krīzē nogrieztos 50% algas bez kādiem modeļiem un ,tad lūk modelē. Ja mana alga 360 uz rokas tad,reiz divi -720eur uz rokas.Ja valdība ,kerās pie tiem ,kam minimālā alga,tad par kvalitāti var runāt tikai ar tiem kam 1000eur. Tie kam ir 1000eur un netiek pārbaudīta kvalitāte ir izglītības ministrijas faraonu tuvākie!Kvalitāte ir 20st un basta.!Pāreijais ir sankcionēts farss!!kontrabanda likumīga.Tad ,kad ņēma, neko nesakot,50%algas nekādus modeļus nevajadzēja.Tagad ,lai atdotu , vajag modeļus.! Ja es aizdevu teiksim naudu kaimiņam viņš pirms atdošanas man liek izravēt dārzu. JĀSTREIKO! JĀGĀŽ FARAONI-jāglābj no pārstrādāšanās!
Agrāk skola bija tikai Valsts ziņā.Valsts norādīja kādām un cik štata vienībām jābūt skolā.Tikai valsts noteica skolotāja darba kritērijus,mēģināja noteikt skolotāja kvalitāti.Liela kļūda ir tā ,ka Valsts no tā visa ir atteikusies. ??Viss ir uzvelts direktoram,pašvaldībai,kuriem pašiem švaki ar izglītību,dzīves pieredzi.Direktoram pilnīgākā eiforija.Viņš var darbā pieņemt bezgalīgi daudz draugu un nekaunīgākajos veidos tikt vaļā no nedraugiem ,kas daudz māca,traucē. orģijas procesā. Šeit lieti noder arodbiedra statuss.
Skolotājam jāstrādā vienā skolā ar labu atalgojumu. Jūs tur rīdzinieki sev tūkstošus pelnat, bet kvalitātes nav un nebūs.
Bet kāpēc tad tāda pompoza rosīšanās ap budžetu katru gadu? Pirmais lasījums, otrais lasījums. Saliek visu vienā konta pozīcijā - nauda neparedzētiem gadījumiem - un lieta darīta. Tālākais jau atkarībā no situācijas un elkoņu platuma.
Xa,xa xa, ar katru dienu shaja valstii paliek jautraak dziivot , citats no teksta "ja valsts vēlas samaksāt izglītības nozares darbiniekiem, ", ja valsts VEELAS , nevis tas ir valsts pienaakums samaksata skolotaajam par darbu , taatad veelas maksaa, nevelas nemaksaa :)))))))))))))))))))))))))))) nu tad secinajums gribu daru, gribu nedaru to darbu , par kuru kaads veelas vai neveelas samaksaat :)))))))))))))))))))))))))oi, nevaru....
Tik tālu esam- skolotāji ir neparedzēts gadījums. Skumji!
De facto ziņas. Jūrmalas pašvaldība ,,prihvatizē" skolu stadionus. Vienas skolas direktore pati no raidījuma uzzināja. Vai visu līmeņu deputātiem LV nav dotas lielas pilnvaras? IZM neko nezin. Jocīga valsts.
sliekai no V 08.03.2015. 20:59:37
Un Ķīlis bija ideālais? Piedzēries sēdēja IZM. Kamēr jau ar promilēm noķēra avārijas vietā. Te viņa reformas un tikumība. Nebrīnīšos ka IZM daudz tādu ,,ķīlīšu"palika. Agri, viņiem nepietiek algas dārgajiem konjakiem. Restorānos arī jāpasēž.
Visiem ministriem būtu jāpajautā! Vai viņi būtu ar mieru strādāt skolā,sisties ar vecāku slikti audzinātiem bērniem par 420 eur uz papīra? Viņi teiks ,ka nav muļķi ,lai to darītu.Vidējā alga valstī 700eur! Skolotāji nav vidējais slāni! Ja izglītība netiek novērtēta. Kā var iestāstīt skolniekam,ka ir jēga mācīties.
izm.gov.lv/pedagogiem/darba-samaksas-modelis.html Rungaiņa kungs 7.epizodē kopā ar Ķīli skaidri un gaiši pasacīja, ko domā - sliktos skolotājus jāatlaiž, mazās skolas jālikvidē, tad nekādu pielikumu nevajadzēs, pietiks ar algu fonda pārdali...Tā, lūk. Daļa taisnības tur jau ir, bet cik cilvēcības? Kā veidosies izglītības kvalitāte milzīgajos kombinātos? Cik no prasītā vienam cilvēkam fiziski ir iespējams kvalitatīvi paveikt? Kurš un kad to izvērtēs?
PSRS armijā dienējušais 08.03.2015. 16:11:15
HA, HA, HA!!! No līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem????? HA, HA, HA!!!
Direktoriem nav ko teikt. Viņus izvirzija un apstiprināja pašvaldības. Brauca uz Rīgu. Tur formāli apstiprināja vēl IZM. Divu kungu kalps sanāk. Ko no tādas divkosības prasīt. Tāda divkosība prot tikai pats noturēties pie varas un domāt par savu algu. Vēl ja bijušais kolhoza priekšnieks vai sovhoza direktors?
maksās algu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem - labi skan. Ministrija rullē!
Kā ir īstenībā... 08.03.2015. 09:01:47
Kur tas suns aprakts? 7.Epizode (Ģirts Rungainis,Roberts Ķīlis,Māris Zanders) (youtube)
vēl viena ome 08.03.2015. 02:53:04
...ja vien jums tad vispār būs kāda pensija vai ja no pašreizējā minimuma būsiet spējuši kaut ko iekrāt vecumdienām. Ja ne, - laipni lūgti pabalstu lūdzēju biedrībā. VAI strādāsiet, tāpat kā tagad tie vecie, ko jūs te norejat.
Kad aiziesiet pensijā tie, kuri tagad apsūdz strādājoišos pensionārus, tad redzēsiet, cik labi varēsiet dzīvot par "pliku" pensiju.
Jaunais modelis ir sliktāks par esošo. Tikai mākslīgi slēptā veidā palielina slodzi un samazina atalgojumu ,ja strādā lielā skolā. Viss ko bīda IZM ir samazināt finansējumu lielajām skolām.
Puķe - omei 07.03.2015. 17:40:33
Jā. Bet reāli jau mēs lielākā daļa strādājam (un strādāsim, lai kāds arī nebūtu samaksas modelis) vairāk kā 40 stundas nedēļā!
Visos komentāros nav lasāmas neviena direktora domas,kas principā vienpersoniski ievelk skolas jaunajā modelī. Pašlaik skolās vērojami direktori bez lielas pedagoģiskās izglītības un pieredzes .Un ,kurš direktors neēdīs laukā no skolas skolotāju,kurš gudrāks par direktoru,PIEREDZĒJUŠĀKS.Slikts ir tas ģenerālis ,kas nav bijis par zaldātu.?Skolotājus iebiedē .Domāju tas ir visās skolās. Apskaužu tās 99 Latvijas skolas,kas piekritušas streikam.Es par niecīgu algu esmu vergojis vairāk kā 20 gadu!PIETIEK VILKT JAUNOS UN LIKT TIEM VERGOT PAR KAPEIKĀM! Es un mani tuvākie gaidām,kad manu darbastāžu no 1991gada novērtēs,neviens pat dzirdēt negrib par maniem panākumiem ar skolēniem.Tas,kas daudz prasa no tiem atbrīvojas.Deju skolotāji,koru skolotāji,sportista skolotāji turpina savā brīvajā laikā strādāt par velti.
ES PENSIONĀRS UN KOLĒĢIS TĀDS PATS 07.03.2015. 16:07:52
ATBILDU >1:2. jA BŪTU KAS MŪSU VIETĀ STRĀDĀTU. fizikā skolotāju neatrast ne ar uguni, ne prožektoru- jo tās stundas ir tik cik ir. Un kurš jaunais nāks strādāt uz pusslodzi
Streika laikā vajadzēs arodbiedrībai prasīt naudu,jo maksātas biedra naudas.Atceros ,ka 2000g iznāca likums ,ka bez augstākās izglītības nevar strādāt. Pašlaik skolās ir liela vecuma pensionāri ,kas neaizgāja un turpināja strādāt it kā par mazajām algām,kas vienalga bija lielāka kā jaunajiem ,kas sāka Latvijas atdzimšanas laikā,jo viņiem bija liela PSRS izdiena.Latvijas izglītības sistēmā var izdzīvot tikai ļoti veci pensionāri,kas saņem gan algu ,gan pensiju.Jāstreiko jaunajiem ,vecie nestreikos,jo tiem ir gan alga ,gan pensija.Vienkārši atkal jāpasaka alga vai pensija.Ja paliek ,tad algas tādas kā jaunajiem .
Izglītības sistēma vienmēr ir turējusies uz pensionāriem un dažiem jaunajiem,ko aizsūtīt pēc šampānieša.Kad valsts 2002 gadā aizliedza maksāt strādājošiem pensionāriem pensiju .Bij jāizvēlās vai strādāt ,vai ej pensijā, daudzi pameta skolu.Līdzīgi jādara tagad.Tie vecie surda peidagogi.,kas jaunos skolotājus ņēma aiz auss skolēnu klādbūtnē pameta skolu.
Agris-Varnasam. 07.03.2015. 15:01:54
Cienu ,ka atklāti par to runā, jo daudzi no streika eksāmenu laikā baidās.!Esmu izdzīvojis ar 42Ls. mēnesī 1994g.par slodzi.Kaut ,kas līdzīgs bija šovasar 366eurX2.Un ar 724eur (man trīs apgādībā)bija jāizdzīvo līdz septembra beigām.! Tad ,kad es sāku strādāt pēc augstskolas uz skolu no studentiem aizgājām tikai daži -fanātiķi,kam tiešām šis darbs patīk. Skolotājam ar augstāko izglītību un 5g. darbastāžu 1994gadā par slodzi bija 42Ls.Turējās tie ,kam padomju laikā bija liels darbastāžs.Domāju ,ja Valsts izstrādās tādu joku ar atvaļinājuma naudām,tad bez nemieriem ,kaut vai maziem neiztiks.
tikai marta sākumā ???bija jāparaksta papīrs,ka esmu informēta par darba algas samazinājumam no 1.janvāra.Tas ir tad,kad reāli jau saņemtas 2 samazinātās darba algas un janvāris nostrādāts par iepriekšejo stundu skaitu,jo par samazinājumu(konkrēti cik)pateica tikai janvāra pašās beigās.NOSTRĀDĀTĀS LIEKĀS STUNDAS NEVIENS NEATMAKSĀS.Kurā profesijā vēl ir šāda sistēma?Tāpat ,kā nostrādā visu septembri un tikai oktobra sākumā saņemot darba algu ,ieraugi savu algas ciparu.Un tagad šis modelis,no kura par darba samaksu nav nekāda skaidrība.
pilnīgi piekrītu.Tāpat kā neviens nevar pieprasīt,lai skolas absolventu žetonu vakari un izlaidumi būtu piektdienu vēlos vakaros,brīvdienās,vai pat skoplotāja atvaļinājuma laikā.Un tam neder aizbildinājums,ka vecāki nevar,bet man ārpus darba laika un brīvdienās vienmēr ir jāvar.
Visā valstī strādā 40 stundas nedēļā. Ja strādāsim 36 stundas nedēļā, tad drīzumā sāks atvaļinājuma apgraizīšanu. Būsim uzmanīgi1
Kurš sola vairāk? Un par cik? 07.03.2015. 14:23:01
"Skolotāju algai ir jābūt virs vidējās algas Latvijā", piektdien, 06.03.2015., tiekoties ar Kurzemes reģiona skolu pārstāvjiem, sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma. (LETA). Pēc Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datiem 2014.gadā mēneša vidējā bruto darba samaksa valstī bija 765 eiro.
..kad vienreiz būs kāda skaidrība, kad beigsies šitā mākoņu stumšana - tak, IZM , nolaidieties uz zemes.! Skolotāju algas - neparedzēts gadījums , nezinu smieties vai raudāt..... laikam pedagogi mūsu valstī ir kaut kāda dabas stihijas izraisīta katastrofa. Es ,nudien, esmu gatava streikam, ja šito nepārdomāto un sasteigto modeli pieņems....
PIEFIKSĒJĀT??? 07.03.2015. 12:30:01
IEGŪS...Tas nenozīmē, ka jau ir un tiešām iegūs! Beidziet smīdināt cilvēkus!
Ja darba nedēļā tiek apmaksātas 36 stundas par vienu amata vienību, tad mēs arī strādāsim 36 stundas. Un tās būs tiešām pēc kārtas katru dienu 7 vai 8 stundas. Laiks starp kontaktstundām būs labošanai, gatavošanās procesam, kādam skolēnu atbalstam vai sarunai ar kādu vecāku, ja viņš varēs ierasties skolā skolotāja darba laikā. Neviens nevar pieprasīt lai skolotājs strādātu dienā, pēc tam vakarā nāktu uz vecāku sapulci utt. Par dalītu darba dienu ir jābūt citai apmaksai, kurai līdzekļu nav. Ja gribam ielikt skolotāju 36 stundās (bet tas nav iespējams, vairums līdz šim saprata, ka skolotāja darba laiks ir nenormēts), tad visa izglītības sistēma sabruks vēl straujāk.
Izglītība un šajā sistēmā strādājoši - NEPAREDZĒTS GADĪJUMS?!? Pret otru (piem., skolotāju) ar cieņu var izturēties tikai tas, kurš CIENA SEVI... Vai tiešām valdībā, ministrijā tik maz sevi cienošu personību?
***, sliekai 07.03.2015. 09:02:51
Skaidrs, ka tā ir, bet kautkā jau skolotājam jācīnās par savām tiesībām. Arodbiedrība nedara neko. Tad nekas cits neatliek, ka strikti izpildīt normētās darba dienas noteikumus un cauri. Un pameklēt vēl kādu papildus darbu pēc tiem 16.00. Protams, par samaksu, nevis par velti. Protams, cietīs skolēni, jo burtnīcu labošana ieilgs nedēļām, bet ko lai dara. Tāda ir dzīve. Piemēram es nekad no skolas ātrāk par 16.00 neizeju. Lai uztaisītu normālu stundu, vajag vismaz stundu laika dienā, prezentāciju ( kuras arī tiek prasītas no skolotājiem) - 2 -3 stundas. Kā man var pārmest, ka es neiekļaujos darba laikā? Pierādīt to, ka darba diena ir par īsu var ļoti vienkārši. Cik burtnīcas var kvalitatīvi izlabot vienas stundas laikā?
Ar virsstundām vienmēr ir tā: "Ja nevari padarīt darba laikā (dienā), tad strādā virsstundās (naktī)!" Tā, lūk. Runa jau ir par to, ka fiziski nav iespējams kvalitatīvi darba un arī pēc darba laikā padarīt to, kas tiek prasīts. Kāpēc par to nerunā? Kāpēc to nesadzird? Uzstādījums - dari, cik vari padarīt labi, bet dzīvo, kā pēdējais nabags. Varētu jau visi skolotāji strādāt 20 stundas nedēļā, 10 kontaktstundas paveikt izcilā kvalitātē, saņemt zem minimuma un prasīt pabalstus pašvaldībai...No "lielās algas" pārslodzē strādājot tāpat nav nekādas jēgas, jo pensija tāpat sanāk maza.
Tā arī jādara. Un , ja liek strādāt ārpus darba laika - prom uz darba inspekciju.
*** tā arī dari. Virsstundas nestrādā nekādos gadījumos. Neļauj sevi pazemot.
Nu ļoti labi. Strādāju vienu slodzi. Tas ir 36 stundas nedēļā. 36 dalīt ar 5 - četras dienas - 7 stundas - līdz 15.00. Vienu dienu - 8 stundas - līdz 16.00. Vairāk no manis neko nevar prasīt. Nav likuma, kas mani var piespiest atrasties skolā līdz 19.00 vai vadīt vecāku sapulces vēl vēlāk. Nav likuma, kas mani var piespiest labot mājās skolēnu darbus vai gatavoties stundām. Cik es paspēšu izdarīt savā darba laikā, tik arī būs. Es to tā saprotu. Ja par virstundām nemaksā, tās arī nevar piespiest nevienu strādāt. Visi atbalsta pasākumi un citi pienākumi - darba laikā. Tikai tā. Nevienā darbavietā par veli neviens nestrādā nevienu minūti.
U-ū ARODBIEDRĪBA, kur tad esat,vai šai sakarā nekas nav sakāms,pietiek sēdēt saņamt algu un audzēt dibenu,jāsāk kustināt ķermenis
vismaz tā. Varnas 06.03.2015. 20:37:27
Skolas vadība mums to izskaidroja. Stundu pārstrādāšana notiks. To atzina arī skolas vadība. Lielu mierinājumu nesniedzi.
vismaz mierinājums 06.03.2015. 19:05:25
Jūsu jautājums/komentārs*: Jaunais modelis paredz 36 stundu atrašanos skolas telpās, caurmērā no 8.00 - 16.00. Kā tiks organizētas vecāku sapulces, klases vakari, koncerti, ekskursijas, vai šie pasākumi jābeidz līdz 16.00 vai arī tiks apmaksāti kā virsstundas - ar kādu procentu? Atbilde: Jaunais pedagogu darba samaksas modelis pedagagam paredz apmaksātu 36 stundu darba nedēļu, bet neparedz, ka pedagogam skolas telpās katru dienu jāatrodas caurmērā no 8.00. - 16.00. Skolā pavadāmo darba laiku tāpat kā līdz šim noteiks attiecīgās skolas darba kārtības noteikumi. Apmaksāts pedagoga darba laiks klases vecāku sapulču, ekskursiju organizēšanai ir paredzēts sadaļā Atbalsta pasākumi skolēniem. Neviens no skolotāja amata aprakstā ietvertajiem pienākumiem nav paredzēts kā virsstundu darbs. Ar cieņu, Modra Jansone Izglītības un zinātnes ministrijas Izglītības departamenta
Agrim no Varnasa 06.03.2015. 16:20:50
Piekrītu, bet vai tiešām līdz streikam viss aizripos. Atvaļinājumu algas samazinās mums. Ko vasarā darīsim? Kāpēc IZM nemeklē variantus?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4+3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.