Lietotājvārds
Parole
Tiešām pārfinansēta.Atfinansēja jau tā atfinansētos, pafinansēja jau tā pafinensētos. Kur iefinansējās tie lielie miljoni? Nu ne jau skolotāju maciņos. Atfinansētās summas ir daudzreiz lielākas kā pafinansētā! Te gan būtu iemesls "parakt"!
bijusi skolotaja 02.11.2016. 15:16:41
Varbūt ierēdņu izglītības ministrijā ir par daudz - vai to skaits ir proporionāls skolēnu skaitam valstī? bērnu skaits sarūk, taču ierēdņu skaitu tas gan neietekmē.
matrixam... 02.11.2016. 14:02:39
Atnāc gudriniek un pastrādā skolā kaut vienu dienu!Kādu tad dziesmu tu dziedātu?
Pie pašreizējā iedzīvotāju skaita valdības un deputātu sistēma arī ir pārfinansēta. To, Kučinska kungs, vajadzētu atcerēties pirmām kārtām.
kad lasu ziņas 02.11.2016. 08:30:13
"Šodien Saeimas Valstiskās audzināšanas un jaunatnes lietu apakškomisijas diskusijā par jauniešu aktualitātēm tika skarti dažādi jautājumi, arī vajadzība pēc valstiskuma apziņas veicināšanas" Man tādas dusmas, ka par šo diskutēšanu saņem lielas naudas, un rezultātā atka būs izrunāts, ka skolā vajag mācīt "to un to un to" un kārtējais murgs būs izperēts (tas ir izdiskutēts)
Mums pārāk liela valsts ierēdņu armija un arī ministriju par daudz, ja jau tik ļoti patīk salīdzināt - Igaunijā ir samērīgāk - 11 ministrijas, bet mums vajag vairāk - 14. Ar ko, piemēram, tik būtiski atsķiras finanšu un ekonomikas ministrijas, vai veselības un labklājības, vai arī zemkopības un vides ministrijas, izglītības un kultūras utt. Jau sen skaidrs, ka šis uzblīdušais valsts pārvaldes aparāts ir viens liels liekēžu bars, kur viens dublē otra pienākumus, atbildību nenes un galu galā rezultāta nav. Grimstam nabadzībā, jo jāuztur šī skaitliski nenormāli lielā un līdz ar to neefektīvā valsts pārvalde; Piemērs no dzīves: Zemkopības ministrijas ierēdnītis sēž savā kabinetā pie datora, spēlē spēlītes cauru dienu. Reizi nedēļā jaizbrauc (ar dienesta auto) objektu apskatīties kaut kur Latgalē. Viss darbs. Alga četrciparu skaitlis. Bet mūsu lauksaimniecība gandrīz un rūpniecība praktiski ir iznīcinātas, uzņēmējdarbība bremzējas dēļ pārspīlētas birokrātijas un nesamērīgi augstiem nodokļiem, par labu veselību dārgi jāmaksā, par kultūru dārgi maksājam, par savu īpašumu maksājam neskaitāmus nodokļus, sajūta tādā, it kā tas vairs nepiederētu mums pašiem, par pamatizglītību - arī drīz visi maksāsim, jo skolām un skolotājiem līdzekļu nepietiek. Cenas kāpj, bet minimālā alga paliek, kāda bijusi. Toties biedrs Šadurskis savā uzpūtībā vēl nesen atļāvās ieteikt kļūt laimīgiem. To arī novēlu jums - neņemiet šito visu galvā, iedomājieties sevi par ministru un esiet laimīgi!
Pārfinansēta 01.11.2016. 21:56:57
Kam vēl bez skolotājiem neizmaksā atvaļinājuma naudu? Piedevām vēl lielai daļai liela daļa darba vispār nav apmaksāta. Pareizi būtu arī par to visa gada darīto par velti pierēķināt, bet ,rau, atrēķināt taisās! Kā ar tām pakāpēm- nesamaksā un par to vēl noskalda nost, jo slodze neskaitās! Vai vēl ar kādas profesijas pārstāvjiem šādi izrīkojas?Pārfinasē ... vairākkartējos atvaļinājumos!
Vispār jau gribētos dzirdēt IZM skaidrojumu sakarā ar baumām par plāniem atvaļinājuma naudu izmaksāt nepilnā apjomā(ne pēc tarifikācijas). Īpaši uz tā fona, kad IZM dāmiņas saņem gan atvaļinājuma naudu, gan vēl īpašu atvaļinājuma pabalstu plusā.
Vecāka kungs, vai jums liekas, ka 28-30 kontaktstundas nedēļā VĒL ir par mazu slodze skolotājam!? Vai Jūs arī, kā IZM, uzskatāt, ka tām var sagatavoties 2 stundās?Ka klasi var audzināt garāmejot, jo ne laiks, ne alga nav tam atvēlēta? Kaunējies būtu, ja par skolotāja darbu spriežat tādā veidā.
Arī iebilstu! 01.11.2016. 15:32:50
Nu nē - skolas bibliotekārs savā darbā neveic sociālās funkcijas!!!
Uzmanību! Šodien mūsu skolas skolotāji saņēma algas par otro mēnesi. Tagad bez reveransiem - no 100 līdz 200 eiro mazāk. Gribu atgādināt gan mazcienīgajiem kungiem Kučinskim un Šadurskim, kā arī viņu līdzskrējējām no IZM, ka tas ir tikai otrais vilnis. DEVĪTAIS vilnis sakritīs ar jūniju, kad skolotāji vairs NESAŅEMS PIERASTO ATVAĻINĀJUMA NAUDU, KĀ ARĪ , IESPĒJAMS, ARĪ TIKPAT ILGU ATVAĻINĀJUMU ATPŪTAI. Tad gan es domāju, ka Šadurskim ar izpalīdzēm vajadzēs pie Pedagoģiskās fakultātes durvīm dežūrēt, lai izķertu jaunos talantīgos utt.
Savukārt es uzskatu, ka bērni vai tie ir īpaši, vai nav īpaši, ja ir vēlme mācīties iemācās, bet ja nav tad diemžēl katram ir dots prāts tik cik viņš ir dots. Daži tā saucamo neīpašo bērnu vecāki grib vienkārši attaisnot savu bērnu neprasmi uz citu rēķina, vai skolotājas savu kompetneci. Runāju no personīgās pieredzes. Skolu beidzu vairāk kā pirms divdesmit gadiem. Mācījos, ka tagad mēdz teikt "īpašo"bērnu klasē 27 bērni, sekmīgi bija 20 bērni. Tas man nav traucējis iegūt ļoti labu izglītību, strādāt labi atalgotu darbu un nekaukt par slikto dzīvi. Galvenais ko mani vecāki man iemācija ir nevainot citus savā neizdarībā vai nezināšanā. To arī mācu saviem bērniem. Līdz ar to viņiem netraucē ne īpašie, ne neīpašie bērni. Viņi zina, ka mācās viņi un par savu nezināšanu arī atbildēs viņi.
skolotājs ar loģisko domāšanu 01.11.2016. 12:35:06
Varbūt t.s. "Pārfinansējums" radies, pie skolotājiem pieskaitot psihologus, sociālos darbiniekus, biblotekārus. Saskaita visus kopā vienā maisā un izdala uz skolēnu skaitu. Tad arī rodās tas pārfinansējums. Šīs nosauktās kategorijas patiesībā veic sociālās funkcijas. Tad viņu algām arī jānāk no Sociālo lietu ministrijas.
Pārfinansēts? Kāds vienkārši neprot (vai negrib) skaitīt. Cik mūsu valstī, jo sevišķi IZM, ir ierēdņu, AĢENTŪRU, KOMISIJU, APAKŠKOMISIJU, pieaugušo izglītības centru un apvienību? Visi viņi saņem labas algas un daudzi arī piemaksas. Cik neizmaksā šo iestāžu uzturēšana - modernizēti kabineti un eleganti biroji, tehniskais personāls utt. Tur griežas miljoni. Vai tieši te nav pārfinansēts? Skolu materiālā bāze nemaz nav tik spoža. Pēc darba burtnīcu epopejas (burtnīcu, ko māc. gada beigās izmet ārā(?!), vairs nevar pieprasīt, lai iegādājas vecāki), to iegādei un materiālu kopēšanai arī aiziet lērums skolai atvēlētās naudas, ko varētu izlietot citur.
Kad mācījos 2.vidusskolā, mana klases audzinātāja bija mums uzticības persona, padomdevēja. Mana bērna audzinātāja tikai kliedz uz viņiem un neatrod laiku pat uzklausīt. Un nekautrējas visu laiku sludināt, ka viņai nemaksā par to un šito, un vispaŗ nemaksā tik daudz, lai iznāktu frizierim, manikīram utt.
Agrāk bija laba sistēma-kurā rajonā skolēns deklarēts, tā rajona skolu viņš apmeklē! Tagad puse Mārupes, titurgas u.c. saskrējusi Ziepniekkalnā, bet lauku skolas paliek tukšas!!! Tāda tendence ir visā Latvijā.
Vispār jau 01.11.2016. 08:53:28
Vajadzētu apkopot statistiku, cik pilsētu skolēni apmeklē tuvējās lauku skolas, lai nebūtu jāmācās pārslogotās klasēs. Piemēram Jelgavas bērniem tuvu ir vairākas skolas novadā- Aizupē, Svētē, Tetelē. Gan jau līdzīgi ir arī citur
skolotāja no laukiem 01.11.2016. 08:49:12
Domāju, ka daudzi piekritīs domai, ka skolu laukos var likvidēt tikai tad, ja visus skolēnus ar vienu autobusu var aizvest līdz skolai kaimiņos, un ceļš līdz tai nav ilgāks kā pusstunda. Nav nopietni nomainīt nodarbinātus skolotājus pret nodarbinātiem autobusu šoferiem un izlietotu degvielu, nolietotu autobusu. Te vēl var parēķināt, kas iznāks dārgāk, ja vēl ņem vērā bērnu veselības maitāšanu ar agro celšanos un vizināšanos transportos, nīkšanu autoostās.
Pārfinansēta drīzāk ir IZM ar vismaz pāris simtu "speciālistu", "referentu" utml. algām ap 1700 eur, departamentu vadītājiem, kas saņem pāri par 2000 eur. Arī skolu valdes ir stipri pārfinansētas - vismaz man zināmajās vairākās pašvaldību skolu valdēs algas ir ap 1700 eur, pie tam tie darboņi vārda tiešā nozīmē nedod nekādu labumu izglītībai, bet atsevišķos man zināmos konkrētos gadījumos vārda tiešā nozīmē netiek galā ar saviem tiešajiem pienākumiem.
Ziniet, man ir viena tāda jauka ideja - reformējam Saeimu, atmetam n-tās komisijas, apvienojam pienākumus, lai normāli strādā, nevis guļ, atmetam prēmijas, piemaksas, auto, dzīvokļu atmaksas, maksas par kancelejas piederumiem, u.t.t., un uzliekam ierēdņiem minimālās algas - uzreiz tik daudz kam finansējums atradīsies! Problēma atrisināta! Un deputātu skaitu proporcionāli cilvēku skaitam Latvijā, teiksim, 1 deputāts uz 100'000 cilvēkiem!
Brīžiem liekas, ka skolotāju ir pa daudz, tikai tā sistēma tiešām ir kliba. Skolotājiem būtu jābot zinošākiem un efektīvākiem. Es piekrītu, ka kopumā ir pārfinansēta nozare un nekādā gadījumā nevar vēl celts algas, kamēr nav pretī gan slodze, gan stingras prasības. Jo, ja runā par pirmsskolu un pat sākumskolu, protams, Rīgas pašvaldība ļoti izkropļo tirgu ar subsīdiju auklēm, jo pat bez subsīdijām auklēm vajadzētu stingras prasības, jo tas degradē cilvēkus, tāpēc, ka sēdēšana (savādāk to nevar nosaukt) ar vienu, diviem bērniem, kāda dzīvoklī, tā nav attīstība ne pašam, ne bērnam. Un dēļ subsīdijām, vai tā pat labāk vieglā peļņā skrien uz turieni. Labāk pašvaldība piemaksātu kaut 50 EUR tiem b/d, kuri ņem darbā vēl nesagatavotus studentus, lai cilvēkiem būtu motivācija saprast, kas ir pedagoģija. Jauniešus vispār vajadzētu "sazemēt", un tiešām nav jābaidās, ka kāds kaut kur aizbrauks. Jo lielais vairums tomēr aizbrauc tie, kas gala beigās fabrikās un ledusskapjos strādā. Lai panāktu attīstību, jaunajiem vajadzētu sevi pierādīt, iziet smagam darba periodam, bet tagad viņi pieprasa algas tāpat, kā cilvēks jau ar gadu pieredzi. Tas nav pareizi.
Šim te noteikti piekrītu: "skolu sociālā funkcija nedrīkst dominēt pār to izglītojošo funkciju, jo tad lielākais cietējs būtu skolēns, kurš nespētu saņemt kvalitatīvu izglītību un agrā vecumā sāktu zaudēt savu vēl tikai topošo konkurētspēju." Es arī domāju, ka dažu "īpašo" bērnu tiesības nevar būt svarīgākas par pārējo 25 bērnu tiesībām uz normālu mācīšanos.
Cienījamais ID! Te jau arī atbilde! Atkal kāds, kas tos skolotājus apmācīs kaut kam no jauna " izfiškotajam", no pirksta izzīstajām ārkārtīgi novatoriskajām metodēm, tos miljonus arī savā kabatā iebāzīs. Te ir atbilde jautājumam, kāpēc 25 gados nav izveidota sistēma. Tāpēc ka tad vairs nevarēs bāzt kabatā miljonus tie, kas šīs novitātes ik pēc pāris gadiem izgudro un uz skolotāju rēķina saņem milzīgus līdzekļus. Ierēdņu absolūtais cinisms.
Kāda sistēma? Ja būtu sistēma, tad augstskolās arī jau notiktu studentu apmācīšana pēc jaunajām kompetencēm. Tikai nekas tur vēl nenotiek. Aprobēs jauno modeli skolas, izgrūdīs miljonus skolotāju apmācībai. Jaunos skolotājus 18.gadā atkal apmācīs - lūk, kāda sistēma. Interesanti, kāda būs 1.-4.klasēs jaunā apmācīšana? 2000.gados bija ideāls apmācības veids mazo klašu bērniem- "Soli pa solim"- projekts, kurā piedalījās tik daudz Latvijas skolu. Skolēniem bija aizraujoši, interesanti mācīties. Bet te atkal jāizgrūž miljoni kaut ko jaunu aprobējot.
ATBILDE =>>> es 31.10.2016. 20:35 31.10.2016. 22:09:17
Pedagogu darba samaksas noteikumu 4.punktā skolotājiem, kas strādā klasē, jebkurā gadījumā piemaksa par darbu īpašos apstākļos ir mazāka ne kā skolas administrācijai, kura klasē ar bērniem nestrādā. Un vienalga cik liela ir atšķirība - tikai jautājums - par ko? Vai skolas vadība ir darbs speciālos apstākļos? Padomju laikos par to spec-pienu deva
Kpnstruktīva pieeja, bez emocijām, ka skolotājiem maza alga un slikts, nepareizs modelis... Skolēni paliek mazāk, uz vienu skolotāju tiešām par maz skolēnu, salīdzinot ar Eiropu, ir jāsalāgo skolu tīkls, tas nav efektīvs. Naivie skolkotāji, skatieties patiesībai acīs! Patreizējā saimniekošana tiešām neefektīva, politiķus var saprast...
Ir jāpamaina likumi un jāļauj skolām pašām nopelnīt. Tas pulcinātu ap izglītības iestādi uzņēmīgus cilvēkus.Jau pēc septītās klases pieļaut izvēles kursus,arī vienkāršas sabiedriski derīga darba stundas tiem,kuriem ir veiklas rokas ,bet nepatīk mācīties.Tos lielos izdevumus izglītībā sekmē vājš menedžments.Kur ir garantija,ka nesamērīgi lielais kombināts neprasīs vēl vairāk resursus kā visas mazās skolas kopā.
Pedagogu darba samaksas noteikumos ir rakstīts ļoti daudz kas, entajos pielikumos. Dabā naudas ir tik, cik IZM ir atiecīgajam novadam un skolai iedalījusi. Un ja nesanāk piemaksas vai samaksa par visiem pienākumiem, tad nesanāk, un savus pielikumus var uzkārt uz nagliņas.
apčakarētajai Nevajag klaji melot, pedagogu darba samaksas noteikumu 4.pielikumā ir skaidri noteikts- skolotājiem 15% piemaksa par darbu īpašos apstākļos, administrācijai 20%, runāju šeit par minētajiem garīga rakstura traucējumiem.
Domāju, ka Saeima, valdība un minisrijas ir pārfinansētas. Sen laiks sakārtot valsts pārvaldes iestāžu tīklu, saskaņojot ar reālo iedzīvotāju skaitu un blīvumu, dzimstību, mirstību un emigrāciju.
Vācaties prom! Jo tāpat muļķu pārsvars! Nav, kas strādā! Kučinskim taisnība. vispār kādu gadu pedagogus vajadzētu papresingot - pieprasīt kvalitāti, algas tāpat ir ok. Un tad, lai labāk daļa atkrīt, jo tagad ir marazms, apkārt staigā jaunie, kas prasa algu, bet grib tikai sēdēt un neko nedarīt, nesaprot, ka 8-9 stundas dienā produktīva darba ir normāli. Tiešām labāk vācaties, drīz jau Jūs dzīs atpakaļ
Sveiciens VA 31.10.2016. 19:29:16
Zini, draudziņ, skolā nepaliks fanātiķi, paliks muļķi, jo gudrie dosies prom.
Latvijas 300 000 dažādie birokrāti un ierēdņi ir nesalīdzināmi pārfinsētāki. Un katra, pat visnenozīmīgākā priekšmeta pasniegšana ir ar nesalīdzināmi lielāku lietderības koeficentu nekā visu š o varzas uzturēšana.
Apbrīnojami "jauka", "jautra" valdība vairāk nekā 20 gadus nevar vai nespēj ( nevaram saprast) sakārtot izglītības sistēmu Latvijā. Braukā , braukā pa tām ārzemēm, skatās, skatās uz tām labam ārzemju skolām, bet,............................. kā ir tukšas kabatas skolotājiem,tā ir, pie tam vēl likvidē mazas skoliņas un likvidē ................ MURGS !
Nesakārtotais skolu tīkls ir valdības vaina. Ko salaiduši grīstē, uzgrūž pašvaldībai! 25 gadus visādi domā, kā visus apčakarēt, gūstot sev pēc iespējas lielāku labumu. Jārunā par reāli nostrādātām stundām un algu=> cik kurā skolā tiek maksāts par darba stundu, nevis - te tev bišķi naudiņa, par tik kontaktstundiņām tev samaksāsim, tik tu strādāsi par puscenu, tam un tam nauda nav paredzēta, bet tev jādara. Tad redzētu smieklīgo salīdzinājumu- cena par nostrādātu stundu sētniekam, šoferim, ierēdnim, deputātam.Tagad man 22 kontaktstundas un pārējais par velti darītais, neapmaksātais darbs neskaitās slodze! Slodzē esot 21 kontaktstunda + 9 stundas (kurās arī nevar ietilpināt darāmo). Par brīvprātīgo darbu pat kvalitātes pakāpi pamanījās nogriezt- un tikai tāpēc, ka daļa darba ir neapmaksāta! Konkrēti- visa mana darba slodze: visu manu aldziņu= darba stundas izcenojums! Un tad sakiet sabiedrībai, cik skolotājam laba dzīve, liela alga, bet tie ir mūžīgi neapmierināti!
Kerija - VA 31.10.2016. 17:48:41
>>> pedagogu algu rēķināt no proporcijas 1 likme uz 20 skolēniem Tik viena neliela problēma - ja skolotāja slodze ir aptuveni 24 kontaktstundas plus 6 stundas audzināšana, gatavošanās, labošana, konsultācijas, tad kā ar 1 slodzi nodrošināt vidusskolēnus, kuriem jau ir 36 kontaktstundas, kuras vēl dalās grupās, izvēles priekšmetos, tātad ap 45 reālajām stundām??? Tās atlikušās 21 vadīs kāds vispār bez maksas vai viņi mācīsies paši?
skolotājam piga 31.10.2016. 16:45:31
Piekrītu - tā kā naudas sadalījumu nosaka pašvaldības, tad lielie pielikumi, tiešām, ir vadītājiem un viņu vietniekiem. Tā tas ir arī pirmsskolās - skolotāji paliek bez reālā pielikuma, bet vadošajam personālam - t.i., vadītājam un vadītāja vietniekam, alga pieaug pat par 300 EU. Vadītāji "izsit" naudu sev un tuvākajam, aizmirstot, ka reālo melno darbu dara skolotāji. Skolotājiem - piga ar samazinātu slodzi algas pielikuma vietā. CIK TAS IR TAISNĪGI ŠAJĀ NETAISNĪGAJĀ ALGU REFORMAS MODELĪ?
Dajoš katrā klasē pa 50 skolēniem. Bet vēl labāk - pa 150. Ietaupīsim...
tam Kučinskim vajag maksāt algu, kāda ir skolotājiem, tad redzēsim, ko mūsu premjeriņš teiks.
jautājums "apčakarētajai" 31.10.2016. 16:32:06
Jūs rakstījāt: "speciālajās skolās, kur mācās bērni-invalīdi, piemaksa par darbu speciālos apstākļos direktoriem un vietniekiem ir 2x lielāka kā skolotājām, kuras reāli klasēs strādā ar bērniem." Vai par speciālo izglītību atbildīgajiem skolu valžu un departamenta ierēdņiem ir 3x lielāka piemaksa par darbu speciālos apstākļos? Un cik reizes lielāla piemaksa par darbu speciālos apstāklōs ir par speciālo izglītību atbildīgajiem IZM ierēdņiem? Bailes iedomāties ... Tāpēc jau speciālajai izglītībai nepietiek finansējuma - viss aiziet piemaksās

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
3+1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.