Lietotājvārds
Parole
nav gan tā 13.03.2014. 17:44:21
Nav tādu starptautisko testu, ka sbūtu par velti. Īstie starptautiskie testi kā IELTS un TOEFL nekad nav par velti. Par velti ir dažādu starptautisku testu kopijas, ko kāds kārto nelegāli, bet tās nedod skolēniem nekādas tiesības.
Pilnīgas muļķības. Skolas, kurās skolēni ir tiesīgi kārtot šos testus kārto pilnīgi par velti tos. Cits jautājums, protams, firmas. Iemesls, kādēļ izglītības ministrija neļauj pielīdzināt, piemēram, DSD2 centralizētajam vācu valodas eksāmenam ir tas , ka mūsu centralizētie valodas eksāmeni ir tendēti uz gramatiku, bet šie starptautiskie testi uz valodas lietojumu, tekstu izpratni un komunikāciju..
Nekā jocīga. Skaidrs, ka starptautisko testu īpašnieki no visa spēka lobē šo testu ieviešanu. Ķīļa doma vispār bija, ka valsts skolēnam pēc izvēles apmaksās vai nu starptautisko testu vai vietējo... Vietējais jau necik dārgs nav, bet starpautiskie - maksā pamatīgi. Skaidrs, ka mega miljonus agrozošās institūcijas dara ko var, lai nomelnotu vietējos testus, un dabūtu papildus klientus un naudu. Tā ir cīņa par biznesu. Bet tie, kas Latvijā paši uz to cer nopelnīt atkal jau grib, lai mēs visi to naudu, ko pašalaik tērējam Latvijas budžetā, atdodam ārzemniekiem - lai testē viņi un naudu saņem viņi. Protams, testu rīkotāji uz to nopelnīs, tie arī atbalsta šo ideju...
Pavisam jocīgas lietas Latvijas augstskolās. DSD eksāmens ir Eiropas prasībām atbilstošs starptautisks eksāmens. Vācijas augstskolas to ņem vērā, Latvijas kā vienmēr grib būt gudrākas.
tas ir jocigi
ka delas
Pirms dažiem gadiem meita nokārtoja DSD vācu valodā.Vērtējumu neņēma vēra, stājoties Ventspils augstskolā tulka specialitātē. Vai nav jocīgi ?
atbildētājs 11.03.2014. 12:34:48
tā ir
jautātājs 11.03.2014. 12:34:00
pag es neesmu ta pati persona?
atbildētājs 11.03.2014. 12:31:48
nekas nenotiek
jautātājs 11.03.2014. 12:31:33
A kas notiek Latvijā?
tie testi tāda izrādīšanas vien ir....kam vajag, tie lai kārto, nav ko visiem te uzbāsties!!!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
6+6=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.