Lietotājvārds
Parole
Medaļnieks 04.06.2015. 21:32:12
WOW: "Pedagogu algu modelim nepieciešamais finansējums prioritāšu sarakstā iekļauts pirmajā vietā". NĒ! NEAVAR BŪT! Mums 1.vieta!
Tātris turpinās, IZM var izlikties, ka strādā, spriež, risina, meklē...
Zenta -> *** 03.06.2015. 20:53 03.06.2015. 22:23:12
Nu visi jau nevar dabūt algu pielikumu. Skolotāju darbs - monotons, nekā jauna, tātad aldziņa arī tāda pati. Toties ierēdņi ar Papuli priekšgalā TĀDU MODELI izstrādāja. Tātad extra pasākums. Un kur pasaulē redzēts, ka extra pasākumus superextra neapmaksā? Citur varbūt, bet te Latvijā ciena radošu darbu (augstākajā līmenī (nejaukt ar kvalitāti)) un tāpēc arī par to ir extra apmaksa
JA pAPULE NO IZM STĀV BLAKUS ŠIM MODELIM,TAD VARAM BŪT DROŠI,KA TĀ IR KĀRTĒJĀ E-SKOLA..
Nu ko, visa jaunā sistēma ir atlikta uz 2 gadiem. Tas nozīmē, ka no 1.septembra skolotājiem varēs pat NEKO nepielikt pie algas. Pat nepacelt samaksu par vienu slodzi. Un tas ir tas, ko arī centās panākt. Paldies arodbiedrībai par nenotikušajiem streikiem un skolotāju vazāšanu aiz deguna.
IZM parādīja, ka labu ideju var novest līdz absurdam. Faktiski jaunajā modelī notika mēģinājums de jure palielināt skolotāju slodzi tagadējām 1,5 slodzēm, apgalvojot, ka tiks apmaksāti VISI skolotāja pienākumi, kaut daudzās pozīcijās (klases audzināšana, darbu labošana, gatavošanās stundām) pēc pašreizējās apmaksas sistēmas paredzēts VAIRĀK apmaksāta darba laika. Faktiski par tādu darba lielumu, kā paredzēts jaunajā modelī, pašreiz lielākā daļa skolotāju saņem lielāku algu.
Skolotājas var turēt uz mazām algām. Tāda prakse pasaulē pastāv.Tā ir profesija,kurā sevi ir gandrīz neiespējami pārdot starptautiskajā darba tirgū.Ar māsiņām,šoferiem,istabenēm šādi modeļi cauri neietu.
Nu tad varbūt strādājam bez maksas. Tā sāk izskatīties,ka ēst grib tikai ministri , mēs skolotāji varam bez tā iztikt,dzīvosim no svaiga gaisa un mīlestības-nožēlojama attieksme pret skolotājiem.
Ja reiz jaunajā modelī skolotāju alga būs mazāka, bet kopējā summa algas izmaksai palielināsies, tad jautājums kas saņems lielāku algu? Manuprāt es pat zinu atbildi.
Cik var gaidīt un cik atļaut ņirgāties? Vai vēl kādu darbu uzsākot var gadiem nebūt skaidrības, kā maksās-par stundām, par gabaldarba izstrādi, par vēdertiesu, cik saimniekam paliks pāri??? Nu tad piekrītu-vispirms pirmskrīzes algu...
Вы уважаемы учителя наивнее маленьких детей из детского садика. Еще верите в то, что Вам повысят зарплату. Как не кощуственно это звучит, но радуйтесь, чтобы эту не забрали. Государству сейчас не вас - надо от России защищаться. Путин один раз чихнул, а наши горе-правители готовы все деньги потратить на войну. И плевать им на учителей, детей и стариков. Да и беженцы на подходе - их тоже надо кормить.
ATDODIET SKOLOTĀJIEM 50% algas ,ko nogriezāt krīzē un tad varat modelēt ko jaunu ! tagad lauku skolās lielākā alga ir 420 uz papīra.!!!Finansistiem gribu pateikt ,ja tagad par slodzi uz papīra 420 un mēs atzīstam ,ka krīze ir beigusies,tad ar 1.septembri 840 -atdodot krīzē nogriezto.
Ģimnāziste 03.06.2015. 16:51:38
Ja mana alga kristos par 400 EUR, tad man būtu valstij katru mēnesi jāmaksā 100 Eiro.
Talisa Maegyr 03.06.2015. 16:43:36
Kam tie /miljoni tiks, ja vairumam skolotāju un skolu darbinieku(bibliotekāri, psihologi, skolotāju palīgi) atalgojums samazināsies? Brīnumzeme, nudien
Atbilstoši jaunajam pedagogu algu modelim interešu izglītībai par 633 likmēm mazāk, iespējams, šogad pēdējie skolēnu Dziesmu un deju svētki
IZM JAUNUMI - vidusskolās no 2016.gada 1.septembra 03.06.2015. 15:03:22
AKTUĀLI: IZMA MĀJAS LAPĀ PUBLICĒTĀ INFORMĀCIJA: Izglītības un zinātnes ministrija (IZM), apkopojot visu partneru atzinumus par pedagogu atalgojuma jauno modeli un tā ieviešanas termiņu, turpina konsultācijas ar partneriem. Jūnija sākumā paredzēts Ministru kabinetā iesniegt apstiprināšanai normatīvo aktu paketi jaunā modeļa ieviešanai. Projektā plānots jauno atalgojuma aprēķināšanas kārtību ieviest no 2016. gada 1. janvāra valsts profesionālās izglītības iestādēs un no 2016. gada 1. septembra – pašvaldību un privātajās vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs.
to > KUR LIKS NAUDU???? 03.06.2015. 12:22 03.06.2015. 13:35:46
KAM visi tie pieprasītie miljoni domāti? - kā, kam?????? - tak IZM ir strādājuse!!!!!!!!!!! !!! ! Vai viņiem nevajag algas palielināt, prēmijas par labu darbu iedot? - nu takš! Un nedomājiet, ka viņi apstāsies - vēl taču izglītība darbojas, tāpēc vajag vēl "uzlabot", un tam vajadzīgi jauni kadri, papildus labi apmaksāti kadri IZM! . . . . . . . . LŪK.
IZM gan laikam nav domāt spējīgu cilvēku. Modelis ir tā samodelēts,ka to veidotājus vajadzētu atbrīvot no darba.
Kaut to modeli neizdotos ieviest. Īsts bezsakars ar to IZM. Atliek cerēt, ka naudu nepiešķirs.
KUR LIKS NAUDU???? 03.06.2015. 12:22:05
kam domāti šie miljoni, ja vismaz mūsu apkaimē visās skolās budžets algām saruks, salīdzinot ar šo mācību gadu???
Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas direktors M.Brasla intervijā uzsvēra, ka jaunajā modelī viņa vadītajā skolā algas varētu kristies par 100 - 400 eiro
Tādēļ jau arī notiek visas šīs diskusijas pirms vēlēšanām - lai noskaidrotu sabiedrisko domu... pa šo laiku arī kļuva skaidrs..
Ak, kungs, pa kuru laiku 99% pēkšņi atbalsta Levitu? Es galīgi neesmu pret, bet nesaprotu, pa kuru laiku sabiedrība pēkšņi kļuva TIk vienota šajā jautājumā? Vēl pirms diviem trim mēnešiem katram bija vismaz trīs varianti... Viegli manipulēt ar sabiedrisko domu, kā skatos.. Bet man nav nekas pret Levitu, vien apbrīnoju šo pēkšņo vienprātību.
Šodien iesaku sekot līdzi prezidenta vēlēšanām. Par LEVITU! Rīt varēsim cepties atkal par algām.
Jautājums @Māte 03.06.2015. 10:08:57
kas ir e-skola?
Nu paskaidrojiet man, matemātiku nezinošam, kā var prasīt papildu naudu, ja VISIEM, arī reāli lauku kolēģiem vidējā alga samazinās..............
Var jau to modeli virzīt un pārvirzīt, bet ievirzīt sev vēlamajās sliedēs un rezultāts - kā e-skolai.
Nu, bet lai darītu KONKRĒTUS darbus, ir jābūt skaidrām kaut kādām prioritātēm. Pīlāri nosaka, ka, piemēram, ja būtu jāizšķiras par finansējuma izlietojumu, tad pedagogu algas ir svarīgākas par austākās izglītības pārmaiņām.
Mēs dzīvojām tumsā, pilsoņi 03.06.2015. 09:48:52
Dievienu šos pīlārus. Nez cik ilgi IZM ierēdņi vaiga sviedros strādāja, lai tos attiecīgi noformulētu?! Medaļu katram. Nesaprotu, kā mēs varējām 25 gadus nodzīvot brīvā Latvijā, nesaprotot, ka viena no galvenajām lietām izglītības sistēmā ir orientācija uz rezultātiem un sasniegumiem?!?!?!??!
Pat Zaķim skaidrs 03.06.2015. 09:46:58
Patiešām joprojām virza to modeli?! Tak skaidrs, ka no nākamā mācību gada sākuma tas nestāsies spēkā.
Jā, tie pīlāri ir vispār tik maksimāli nekonkrēti, cik vien iespējams. Tur apakšā, šķiet, var palikt jebkādus projektus.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
2-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.