Lietotājvārds
Parole
1
Tiem ,kas no IM būs atbildīgi par šo moduļu izstrādāšanu, 1 mēnesi nostrādāt reālu skolotāja slodzi- vienam ar 1.klasi, citam ar 3.kl...., matemātiku , latv . val.utt! Ieteicams arī dažādās skolās- prestižās , skolās, kur mācās visi, lauku skolās un arī apvienotajās klasēs.Redzēs, cik stundās reāli to darbu padarīs! Tad varbūt samaksā arī kaut kas mainītos un tad jau arī nav tik būtiski- laboju tos kontroldarbus skolā, vai vakarā mājās (vai svētdienā)- ja esu izlabojusi, tātad stundas esu strādājusi! Jebkuram priekšniekam arī ir pieņemamais laiks (skolotājam- kontaktstundas) un laiks, kad dara citus darbus- un tas ne vienmēr ir kabinetā.
Tā nu tas ir 17.03.2014. 19:04:43
Direktoriem ir atļauts vai cik daudz kas... . Turklāt, jo šaurāks skats uz lietām, jo lielāka varas apziņa un jautrāka dzīve skolā. Manīgākie meklē individuālo pieeju, to arī atrod, citi dzīvo stresā, kas nu atkal neiepatiksies. Turklāt koncepcijas mainās no atkarībā no izglītības politikas un bērnu tiesību "speciālistu" ieteikumiem (nauda seko vai neseko, bērnu tiesību ir vairāk kā pienākumu vai nē u.t.t.), no vecāku kontingenta konkrētajā laika posmā, no pēdējo apmeklēto kursu satura un vēl citā grūti paredzamām lietām. Principā katru mācību gadu varētu būt kaut kāda cita "aktualitāte", tā sakot, lai nezaudētu modrību. Tā ka, mīļie kolēģi, nebēdējiet par to, kā pavadīsiet 40 stundas. Sapulces kā parasti būs vakaros un visas klases atrakcijas arī. Par to varēsiet brīvdienu nedēļās sēdēt skolā nevis līdz 17:00, bet tikai līdz 16:30.
pienākumi........ 17.03.2014. 18:18:25
Šodien palasīju skolas nolikuma projektu - tur skaidri un gaiši rakstīs - skolas direktors var deleģēt skolotājam noteiktu funkciju un pienākumu veikšanu. Tālāk gan minēts , ka pienākumi ir uzskaitīti darba līgumā, bet prakse rāda, ka kamēr direktors ar skolas strādnieku uzsmēķē, skolotājs uz jumta tīra sniegu, lai kabinets neapplūstu - reālā dzīve....
skolotāja > Voldemārs 17.03.2014. 16:11:58
Var jau būt, ka skolotāji ir īpaši bailīga (lasi - iebaidīta) tauta, taču arī "pieņemamākais" modelis 21/40 baida skolotājus. Pirmkārt, iespēja no skolas administrācijas puses pieprasīt pilnas 8 stundas "atsēdēt" skolas sienās. Telpas noslogotas, ērtu darba vietu visiem nepietiks ... Bez tam, skolotāja darbs tomēr ir radošs darbs, un es ne vienmēr tūlīt pēc klasē pavadītajām stundām spēju pieslēgties, teiksim, vidusskolēnu domrakstu labošanai un darī to, acis nepacēlusi, 4 stundas no vietas. Daudz raitāk darbs veicas vēlās vakara stundās mājās, kad ģimene devusies pie miera... Otrkārt, kā būs ar vecāku sapulcēm, ekskursijām, žetonvakariem? Organizēsim to visu laikā līdz plkst 17.00 vai atkal darīsim "misijas vārdā" savā brīvajā laikā un bez atlīdzības? Treškārt, visticamāk, ka ierēdņiem atkal gribēsies "kontrolēt" nostrādātās stundas, bet tas nozīmēs nemitīgu "atrakstīšanos", vienalga, elektroniskā vai papīra formātā.
Ja katrs skolotājs uzrakstīs savu mācību grāmatu, tad katrs arī mācīs pēc savas grāmatas? Citādi tam nav jēgas. Bet jau pašlaik ir pārāk daudz dažādu grāmatu (katrā skolā cita), un arī brēcēju netrūkst. Kas būs pēc tam?
Pievienojos komentētāru autoriem , kas uzskata , ka runāt par reformām iespējamas tikai pēc Saeimas vēlēšanām. Pedagogi ir vieni no apzinīgākajiem balsotājiem. Kurš zāģēs zaru uz kura pats sēž?! Pieņemamākais modelis ( 21 kontaktstunda / 40 stundu apmaksāta darba nedēļa ) baida , jo šajā gadījumā būs jāmaksā skolotājiem par ko , par ko šobrīd var nemaksāt. Pensionāru arodbiedrība LIZDA domā tikai par vienu - kā radīt iespaidu , ka kaut kas tiek darīts , neko nemainot. 2/3 skolotāju ir pensionāres - Latvijā tas ir normāli!
KUR JŪSU DROSME? 16.03.2014. 23:46:34
Skolotāji, esiet taču drosmīgi! Streikot jāiet steidzami, kamēr vēl MK nav pieņemti noteikumi par absurdajām pakāpēm! Ne par grādiem jāmaksā, bet tikai ar ATBILSTOŠU iegūto izglītību drīkst strādāt par skolotāju. Joprojām nav aktualizēts pedagogu profesijas standarts, galvenais dokuments, kas nosaka prasības skolotāja profesijai. BEIDZOT TAČU VĒRSIETIES PRET PAPULI, BUCENIECI UN CITIEM TUR SAVĀKTIEM LIEKĒŽIEM!
Vai tad direktoriem algas mazas , par to liecina amatpersonu deklarācijas . Izcilas milzīgas algas uz skolotāju fona.
Neesmu redzejusi nevienu ne direktores ne viņas radu vadītu mācību stundu !!! Bet pie kritizēšanas pirmā.
ES ARI NEKO NOPIRKT NEVRU PIE TM DIREKTORE PAR NONEMTAJAM STUNDM PANEMA ADVOKATI AR ALGU KA PROSTITUTAI 200 LATI STUNDA
Citāts: "uzrakstiitajaam maaciibu graamataam" ..... Grāmatu rakstīšanai nav nekāda sakara ar kvalitatīvu darbu stundās! Par grāmatas rakstīšanu tā arī jāmaksā kā par grāmatu, bet pat darbu stundās un to sagatavošanu gan ...
lai izdomaa algas modeli cieniigu skolotaaja profesijas nosaukumam..Patreiz ir kauns teikt,ka straadaaju par skolotaaju.Nekaadas cienjas...Agraak skolotaajs bija lepna profesija..bet tagad,,..beerni aciis njirdz...Lai saak maxaat un maina skoleenu tiesiibas!!!Savaadaak busu daudz ljaunaak!!!Jaunaa paaudze ar visiem magistriem no skolas ar liikumu iet!!!!
man tā domāt, ka 14.03.2014. 23:49:26
Igaunijas modelis mūsu "augstos krēslos" sēdošajiem un no reālās skolas dzīves visai attālinātajiem ierēdņiem varētu šķist visai nepievilcīgs =)
Pašreiz par visu, kas attiecas uz 1 mācību stundu (gatavošanās, labošana, kontroldarbu sagatavošana... man apmaksātas 8 minūtes!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tas taču ir smags cilvēktiesību pārkāpums- vai ne tā!? Prasīt lai to visu daru bez samaksas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kliedzoši! Pasakiet, kurā profesijā vēl tā ir???????????????????????
par igauņiem 14.03.2014. 15:35:37
1) Igaunijā skolotājiem ir nepieciešams maģistra grāds. 2) Igaunijā skolotāju minimālā alga ir 800 eiro mēnesī. 3) Igaunijā pilna klase ir 32 skolēni vidusskolā un 24 skolēni pamatskolā. 4) Igaunijā pamatskolai (ne tikai lielpilsētās!!!) jābūt ne vairāk kā 30 minūšu attālumā no mājām. 5) Igaunijā skolotāja darba slodze ir 35 stundas nedēļā (18 - 22 kontakststundas nedēļā). 6) Igaunijā skolotāju atrašanās laiks skolā nekontaktstundās nav konkrēti norādīts (bet skolas direktorei ir tiesības to noteikt).
Nevaru saprast, kāpēc algas nevarētu rēķināt pēc tās formulas, kas bija tieši pirms krīzes ap 2007. -2008. gadu. Bija noteikta alga valstī, neliela administrācijas sadalāmā piemaksa un dažviet arī pašvaldības atbalsts. Arī summas bija pieņemamas. Varbūt varētu būt kādi koeficienti attiecībā uz skolēnu skaitu klasē, jo ir vieglāk strādāt ar 8 - 12 bērniem, nekā 34. Bet citādi vienādai algai vajadzētu būt gan pilsētā, gan laukos. Un jāmaksā par maģistra grādu.
Manā darba mūžā jau kārtējo reizi cenšas mūs novērtēt, sagrupēt dažādās kategorijās; 1) skolotājs, vecākais skolotājs, skolotājs - metodiķis; 2) bakalaurs, maģistrs, doktors; 3) 1., 2., 3., 4., 5. kategorija. Kas sekos tālāk? Atbalstu viedokli, ka par katru labi padarītu darbu arī skolotājiem jāsaņem atalgojums un nedrīkst mums likt strādāt, nesamaksājot par darbu. Ja mēs gribam strādāt radoši, izmantojot mūsdienīgus mācību materiālus, tas prasa ievērojamu laika ieguldījumu. Ja bez samaksas par padarīto darbu un patērēto laiku man 3-4 stundas jāgatavo vienas mācību stundas ActivBoard materiāls (un man nav paralēlklases), vai tas ir normāli? Arī skolotājas fanātismam ir zināma robeža...
Algu jaanosaka magistra graadam, darba staazam un uzrakstiitajaam maaciibu graamataam. Ja skolotaajs so visu ir vareejis sasniegt, tam jaabuut visaugstaakajam noveerteejumam. Beidziet reiz apspriest kaut kaadas mistiskas pakaapes!Nu vai tiesaam nav laiks no taa murga atbriivoties??
Beidzot arī par lauku skolotājiem kāds sola padomāt! Būtu saprātīgi, ja atbalstītu arī profesionāli orientētās programmas,kuras ir ļoti svarīgas jauniešu profesiju izvēlē. Bieži ir tā, ka programma sekmīgi darbojas, bet finansējumā koeficients netiek piemērots.
Un cik ir IZM ierēdņu uz visām LV skolām, skolotājiem... Tas ir neaptverami - 35 cilvēku darba grupa. Noteikti viens par otru gudrāks, "zinošāks" par situāciju skolās. Skolotāju teiktajā neieklausās, Valsts kontroles atzinums ir pie attiecīgās vietas... Par kvalitātes pakāpēm var nenogurstoši rakstīt vēstules IZM-ai, bezcerīgi. Ierēdņu aparāts tik rullē uz priekšu. Derdzās. Gala rezultātā Štālei iedos 3-zvaigžņu ordeni kā Koķei. Ir jānomainās paaudzei, lai būtu reālas reformas. Ir ļoti daudz "pie siles sēdētāju" - gan lielu, gan mazu - sākot ar ministriju, beidzot ar atsevišķu skolu administrācijām
un ko tā "darba grupa" darīs, ja līdzekļu nav?! Parastiem učukiem, kas strada nogriezīs un pieliks "administrācijai", kas nodarbojas ar.................?!
"nopirkt vienu jaunu blūzi, reizi mēnesī aiziet pie frizieres un apmeklēt sporta/fitnesa/vingruma centru." un spēt atmaksāt zobārta pakalpojumus. vismaz es no savas algas to pašlaik nevaru.
Neticu, ka vēlēšanu gadā valdības partijas uzdrošināsies kaut ko reformēt. Modeli 21/40 mums neredzēt kā savas ausis! Turpināsim "brīvprātīgo" darbu, nesīsim darbu uz mājām, turpināsim pirkt skolai nepieciešamo no sava maciņa, turpināsim pildīt bezjēdzīgās un formālās atskaites dažādu līmeņu "direktoriem". Metodiskajā apvienībā mēs ironizējām, ka likumā būtu jāieraksta obligāta prasība skolotājiem vismaz reizi mēnesī apmeklēt teātra izrādes (arī Operu), apmeklēt vismaz vienu izstādi, izlasīt vismaz vienu grāmatu, nopirkt vienu jaunu blūzi, reizi mēnesī aiziet pie frizieres un apmeklēt sporta/fitnesa/vingruma centru. Algas palielinājumam jākompensē arī šīs izmaksas.
bērziņš kā jau parasti kaut ko sola, bet no kaut kā neesmu manījis, ka viņš vispār būtu kaut ko darījis, lai savus solījumus piepildītus...

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8-7=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.