Lietotājvārds
Parole
par lauku skolotājiem 06.12.2014. 14:25:08
Jā! Strādāju laukos. Par slodzi saņemu vairāk kā 100 mazāk, kā skolotājs netālu esoša nelielā pilsētiņā (man par 1 bērnu klasē mazāk). Par iepriekš lasītajām diskusijām par lauku skolu, kur 2 bērni klasē: Nedomāju, ka stundā skolotājs strādā ar 2 bērniem. Klasē 100-punkt vienlaicīgi sēž 2-3 klašu komplekti (visdrīzāk tās ir sākumskolas klases)! Tās sauc par apvienotajām klasēm. Vai viegli sagatavot 1=3 stundu, 40 minūtes sadalīt 3 klasēm un iemācīt visu to pašu, katram komplektam veltot 10-15 minūtes? Jāsagatavojas pamatīgi, jo klasē jālēkā no viena komplekta pie otra. Bieži šo mazskaitlīgo starpā ir arī bērni ar pamatīgām problēmām (individuāli jāstrādā). Lai runā tie, kas izgājuši cauri šim murgam! Piekrītu, ka šīs skolas bērnus varētu vest uz 20 km attālo skolu. Tā ir, kad par problēmām spriež tie, kas nav tajās iekšā. Starp citu, neesu no tiem cilvēkiem, kurš uzskata, kā lielo skolu skolotāji ar savām lielajām slodzēm saņem par daudz! Tik vajadzētu saņemt par normālu slodzi! Diez vai uz citu "sugu" fona tas varētu būt tik daudz.
izglītots cilvēks - nu, protams... 05.12.2014. 14:34:44
Mūsu valsts ekonomisti jau sen ir izrēķinājuši, ka pašreizējās vecās paaudzes skolotājiem, kuru ir diezgan daudz, nav izdevīgi paaugstināt algas, jo pensijā ejot arī tie cipari būtu par lielu mūsu valstiņas nodokļiem un izsaimniekotajam pensiju fondam. Kad pašreizējie 55-gadnieki aizies nabadzības vai invaliditātes pensijā (vecumu jau normāli nesasniegs), tad arī varēs optimizēt skolas un paaugstināt algas jaunajiem, jo ar rāvienu samazināsies optimizēsies skolotāju skaits un proporcija uz vienu skolēnu, bet tie jaunie jau nestrādās 2 slodzes par grašiem, nedarīs lietas, ko jādara ģimenē un mājās, neļaus uz sevi paaugstināt balsi, jo viņi jau tagad skolās tādi ir. Nekas cilvēka cienīgāks mūs negaida, ja tūlīt pat nesāksim streikot bez termiņa. Mūs baros ar solījumiem, aprobācijām un modeļiem vismaz vēl 10 gadus, jo nekur jau tās vecenes nepaliks, viņas jau neko citu nespēj, kā vien tik 2 vasaras mēnešus Norvēģijā zemenes lasīt, lai pa ziemu kaut kā savestu kārtībā māju, saimniecību. Tikai dažām ir tā privilēģija, kad vīrs visu sagādā, bet sieva strādā hobijam un sirdij tik stundas, cik spēj kvalitatīvi novadīt un padarīt un ...skolotājas - sievietes darba diskriminācija - tas viss dažreiz skaisti izskatās, bet dažiem pat tas ļoti skauž. Par priekšlaicīgo pensionēšanos un izdieni pie mums pat neiežagojas, minimizē visu tikai uz negausīgo kāri pēc naudas, bet neko nebilst par ciešo saistību ar mācīšanas un mācīšanās kvalitāti un cīņu par to.
Atbilde atbilde lauku skolotājai "" 05.12.2014. 10:43:41
Maģistriem nepiemaksā...
Lasot "Dienu" 05.12.2014. 10:31:28
Datu publiskošanai var būt visai nepatīkamas sekas - tiks pamatīgi pazemoti augsti izglītotie augstāko kategoriju pedagogi, kuri turklāt vēl strādā "par trim". Jo tie, protams, izrādīsies lielāko algu saņēmēji. Tātad - sliktie, kuru dēļ kāds mazāk izglītots, mazāk noslogots saņem krietni mazāk. Neiedziļinoties (vai gan pūlis vispār ir spējīgs iedziļināties?) atalgojuma atšķirības cēloņos, sāksies rīdīšana pret objektīvi lielāko algu saņēmējiem, lai gluži komunistiskā garā labumus sadalītu nevis pēc nopelniem, bet vajadzībām.
Rejas lauku un pilsētu skolotāji. Jauki. To arī gribējām panākt!
atbilde lauku skolotājai 05.12.2014. 09:40:10
izlasīju dažus komentārus un palika skumīgi, " lai baidās pilsētu skolotāja, mums lauku skolotājiem nav ko baidītie" , no kā jābaidās, ka saņem kaut cik normālas algas cilvēki ar augstāko izglītību un maģistra grādu.
Paldies!
tas piekrītu 05.12.2014. 09:02:30
Norādi internetadresi, kur var apskatīties vārdus, uzvārdus un algas.
Bet es strādāju Rīgā, man ir katru dienu 7 stundas, 25 bērni klasē. Gatavojos, lasu, konspektēju, acis bojājās, veselība krīt. Bērni Rīgā, maigi izsakoties, kontingents smags. Tētis Anglijā, māte - Čehijā, vecmāmiņa, bez autoritātes, audzina. Nezinu, cik ilgi tā varēšu. Plus - tiek analizēta mana darbība - kā es atstrādāju pakāpēs piešķirto naudu vai esmu radoša. Tā ja.
Lauku skolotājai 05.12.2014. 08:55:12
Jūs cerat, ka Jums algu pieliks? Nē, Jums atņems, lai pieliktu tiem, kam maz. Atņemt un pārdalīt - tā notiek, kad "ķēkšas vada valsti" (V. I. Ļeņins). Lai visiem būtu vienādi maz.
Lauku skolotājai Liga 05.12.2014. 08:54:17
Cien.kolēģe! Kārtējo reizi dzirdu skolotāju pašu nepareizi saprasto situāciju ar algām. Nav jābaidās arī pilsētu skolu skolotājiem!!!!!!! Viņi, iespējams, strādājot 1,5 vai pat 2-as slodzes saņem savam darbam atbilstošu atalgojumu. Iespējams. Viņus nevar vainot pat to, ka pilsētās ir tāda iespēja, bet laukos nav. VIŅI SAŅEM ALGU PAR SAVU PADARĪTO DAVU DARBU,UN,NE TIKAI TĀPĒC, KA DZĪVO UN STRĀDĀ PILSĒTĀ!!! Jādomā par to, lai valstī vispār mainītos skolotāja atalgojuma modelis, par pamatu ņemot samaksu par vienu kontaktstundu, kuram būtu jābūt vienādam visiem un tad diferencētas piemaksas atkarībā no skolēnu skaita, utt.(savu skatījumu kaut kad jau aprakstīju)
lauku skolotājai 05.12.2014. 08:46:46
Es arī esmu lauku skolotāja- bet man 9.klasē jālabo 20 darbi, bet 5 km attālumā esošajā skolā mācās 2 skolēni, 20 km attālajā skolā 4 skolēni, tad piekrītiet, ka nav godīgi , ja atalgojums ir vienāds. Konsultāciju un labošanas apmaksa tiek piešķirta no slodzes, kas mums abām ir vienāda. Pie tam 2 vai četriem skolēniem sagatavot un vadīt stundu eksāmenu priekšmetā ir daudz vieglāk nekā 20 skolēniem.
Lauku skolotāja 05.12.2014. 08:32:41
Lai publicē. Lauku skolotājiem nav ko baidīties.Lai baidās Rīgas ,lielo pilsētu skolotāji, kuru atalgojums ir krietni lielāks.Aiizbildināties, ka lauku skolotājam mazāk labot, tad varu pateikt, ka lielākajā daļā lauku skolu par labošanu , gatavošanos,konsultācijām sen nemaksā.
Kalašņikovs 05.12.2014. 08:10:00
Vienas profesijas algu publicēšana ir klasificējams kā valsts apzināts noziegums! Kāpēc? Tāpēc, ka pretnosacītas profesijas. Pienācis brīdis savu vārdu teikt arī tiesību sargiem, jo apzināti tiek grauti valsts pamati. Šīs idejas nav autori nav jāmeklē valsts ārpusē, bet IZM vai arī kaut kur citur.
Kādēļ viena sabiedrības daļa tik ļoti grib, lai viņu bērnus māca pārslogoti, varētu pat teikt - nodzīti, stresaini, sarūgtināti cilvēki? Jo niecīgais atalgojums un visa šī pazemojošā ņemšanās medijos un aizkulisēs pie tā noved. Lai nopelnītu kaut cik normāli, jāstrādā vairākas slodzes, un tad jau bieži par iedziļināšanos, radošumu, gaišumu un pārējo nav spēka gādāt. Ka tik diena galā. Tādus skolotājus sabiedrībai vajag? Tad tādus tā arī saņem.
Piekrītu "Kārtējam" 05.12.2014. 07:57:44
Sen jau valsts iestāžu darbinieku algas tiek publicētas ar vārdiem, uzvārdiem un ieņemajiem amatiem. Nesaprotu tos, kas vēl to nav pamanījuši un "kliedz", ka skolotāji tiks pazemoti. Gribas jautāt, ar ko tad skolotāji ir izpelnījušies, ka viņu algas būtu slēpjamas.
arvien vairāk kļūst skaidrs, ka tiek gatavota patiesībā reālo algu samazināšana! Ar lielu brēku un skaļiem virsrakstiem medijos pieliks 5 -10 eiro par slodzi. Pa kluso izperinās tādus "modeļus", ka skolotāji tikai brīnīsies - ko, bija taču pielikums, kā man tā alga atkal samazinājusies par dažu labu desmitu eiro?
Kā vienmēr viis otrādi 05.12.2014. 00:10:50
Varbūt sāksiet ar algu publicēšanu saeimas deputātiem un viņu 90%-tīgo bezjēdzīgo naudas pelnīšanu visvisādās komisijas, kuru darbs beidzas ar NEKO! Ar to algām, kas pārstāv valsti ostu u.c. trekno valsts uzņēmumu valdēs....
Nu tad lai publicē algu par 1 slodzi un salīdzina to ar skolas apkopējas algu! Algu publiskošana TIKAI VIENAI profesijai ir CILVĒKTIESĪBU VIENLĪDZĪBAS PĀRKĀPUMS! Tas jāsaprot ne tikai tiesībsargam, bet jebkuram reāli domājošam. Tāpēc Tiesībargam PALDIES! Bet iemesls, kāpēc es negribētu, ka publicē manu algu par 2 slodzēm, ir gaužām vienkāršs - tikai skolotāju ģimenes locekļi redz, cikos aiziet gulēt skolotājs pēc kārtējā kontroldarba labošanas un kādas ir skolotāja brīvdienas ar mājas darbu kaudzēm-ja šo darbu dara godprātīgi....:Un par 1 slodzi, par 300 EUR...: ( Nu tad lai publicē algu par 1 slodzi un salīdzina to ar skolas apkopējas algu. Un no 1. septembra atļauj mums strādāt to vienu slodzi ar kaut cik normālu atalgojumu! Citādi tās skolas pašlaik tādas patukšas un skolotājus meklē mācību gada vidū visās malās...
Караул! Двоешники пришли к власти. Вот они и не любят педагогов.
Galīgi nepareizs traktējums "algu paaugstināšana". Samaksājiet par to, ko gadiem daru bez jebkādas samaksas- un alga nebūs "jāpaaugstina". Ārpus kontaktstundām (20) - labošana, gatavošanās uz stundu ir 2,1 minūte, klases audzināšana- 1stunda nedēļā jeb 12 minūtes dienā.... . Ko saka tiesībsargs par obligāti veicamajiem darbiem, kam nav paredzēta samaksa? Visu cieņu Jansonam! Publiskojot algas, noteikti jāmin par kādu slodzi ir dotā samaksa. Lielo skolu skolotājiem ir normāla alga tikai tāpēc, ka strādā milzīgu slodzi un ir iespēja par labošanām, gatavošanos u.c darbiem samaksāt ( tam arī ir jābūt). Ja skolotājs strādā 2 slodzes un saņem normālu naudu, tas gan nav normāli. Normāla alga jāsaņem par slodzi! Piez: starp citu, man pazīstamo skolotāju pulciņā jauno ir maz, bet 3 no tiem nākošgad vairs skolā negrasās strādāt - 2 aizbrauc uz Vāciju, 1 atradis darbu iekšlietu struktūrās.
Jā, un tad skolēni varēs vēl vairāk izteikt nevajadzīgas piezīmes un nu vairs ne teiks: "Jums par to maksā!" bet "Jums par to maksā 650 eiro mēnesī un par šo stundu 23 eiro!"
Piekrītu!!! 04.12.2014. 21:52:56
♥_♥ 04.12.2014. 18:47 Jāpublicē arī nodokļi, kurus krājam savu vecāku un savām vecumdienām, bet tērē tie, kas negrib sameklēt darbu, bet pabalstus regulāri nodzer...vai bēg no kaut kurienes, vai cietumā gozējas... Es arī par to domāju. Tu strādā 2 darbos(un neteiktu, ka par labu naudu!), lai tik varētu nodrošināt savus bērnus, godprātīgi maksā nodokļus, bet tev blakus ir cilvēki, kuri nemaz nevēlas strādāt par ,vinuprāt , mazo algu, un tik meklē, kā vēl tikt pie kāda pabalsta, un tiek arī!!! Un pabalstus saņem no mūsu nomaksātajiem nodokļiem. Un te vēl IZM ar savām haotiskajām idejām! Kad beidzot būs kāda kartība mūsu valstī, lai vairs nenotiek šādas bezjēdzības???
Vismaz skolotāju istabā pie sienas varētu "nopublicēt" algas, piemaksas, lai palasa skolotāju kolektīvs. Tas būtu veselīgi. Uzzinātu, kāda kuram ir patiesībā likme, slodze utt. Nez vai mazo algu saņēmēji protestē pret algu publicēšanu. Jā, un vēl, iespējams, vajadzētu painformēt skolotāju kolektīvu, cik tad skolā ir/jābūt apkopējām, naktssargiem :)))
Kārtējais 04.12.2014. 21:20:42
Atkal kārtējais populistiskais paziņojums..... Bet valsts iestāžu darbinieku atalgojums jau ir pieejams publiski, varat IZM mājas lapā atrast atalgojuma sarakstus...
Pirmo reizi priecājos par tiesībsarga ideju.
Naivie, neceriet, ka skolotāji atklās cik šie saņem mēnesī uz rokas - tas ir katras skolas noslēpums!!!
Lai publicē arī IZM darbinieku algas!
Visiem skolotājiem vienādas algas????? 04.12.2014. 20:29:18
"Aiz skaudības melnas, Kad uzmācās raudas, Es tāpēc vēl neesmu skarbs. Ja pasaulē šajā, Tev vairāk ir naudas, Tad man toties smalkāks ir darbs. (piedz.) Kāpēc Tu tik īdzīgi visu gribi sev? Sadalīsim līdzīgi to, kas pieder tev! Un nerausti pierē Tik neglītas rievas, Jo zināt mums pienāktos gan! Ja pasaulē šajā Tev smukāka sieva, Tad labums no smukuma man! (piedz.) Kāpēc Tu tik īdzīgi visu gribi sev? Sadalīsim līdzīgi to, kas pieder tev!"
Nu ja jau algas tiek maksātas no nodokļu maksātāju kabatām, gribētos gan lai skolotāju algas pa skolām tiktu publiskotas. Tad varbūt ārā nāktu zili brīnumi , kuri rūpīgi tiek slēpti . Un gada sākuma algu lapiņas izsniegtas ar piebildi - tikai cita lapiņu nepaņem ...... Godīgi sakot , to jau sen vajadzēja darīt,lai līdzekļi nelietderīgi netiktu izšķērdēti . Un varbūt runas par mazajām algām ir blefs.
Ideja brīnišķīga! Tikai klāt algas cipariem arī ciparus, ko saņem "uz rokas", un ciparus, ko skolotājs pavada darbā - gan kontaktstundās, gan gatavojoties stundām, gan pavadītais laiks individuālās nodarbībās, gan diskusijās ar vecākiem un citām amatpersonām, gan profesionālās pilnveides kursos, gan sanāksmēs, dokumentācijas rakstīšanai, ..., tad vēl "psiholoģiskai atelpai" pēc trokšņiem un sasprindzinājumiem par lielo, katra vārda un darba atbildību. Liekas, ka šis cipars dienā būs 16-18. Vai diennaktī nav 24 stundas? Kādu skolotāju vēlas redzēt skolēni pēc šādas darba dienas? Smaidīgu, saprotošu, aktīvu, interesantu, elegantu, koptu, gudru, ... Veiksmi datu apkopošanā!
Laiks skolām domāt par beztermiņa streiku. Lietuvieši malači.
Vai kād arī interesējas , kāpēc skolotājs strādā 40 stundas nedēļā un pat piekrīt,ka pienāktos atalgojums pat par 45, bet maksā ne vairāk kā 40? Vai aiz mežōnīga fanātisma, ka grib strādāt? Un kāpēc meklē, kur vēl piestrādāt? Laikam skolā drīkst strādāt tikai vecmeitas un daži vecpuiši. Bērni jau nu noteikti nedrīkst būt, jo kā tad tos spēs izglītot?
skolotāja2 04.12.2014. 19:42:59
PAldies Tiesībsargam!!! Vismaz kāds pilda savu pienākumu.
IZM vispār vairs nav domājošu darbinieku. Kaut ko tikai haotiski grābstās. Ir tak jāspēj izvērtēt vai var būt vairāk nekā 100 skolas,kurās mazāk nekā 50 skolēnu. Un jāpaskatās, cik katrā no tām skolotāju.Ir tak jāveic sakarīga reforma.
IZM izmisuma gājiens. Varbūt sabiedrības spiediena rezultātā izdosies samazināt lielo skolu skolotāju algas un palielināt mazo skolu skolotāju algas. Visi zina, ka ļoti lielā algu atšķirība radās ieviešot modeli ”Nauda seko skolēnam”, neveicot seku analīzi. Nauda bez liela budžeta papildinājuma kaut kā būs jāpārdala – vienam pieliekot, vienam atņemot. Taču masveida personas datu publikācija demokrātiskā valstī nav pieļaujama.
jau tā skolotājs ir pie visa vainīgs,atliek publicēt,kāpēc par to vēl vispār saņem algu..
Algas un uzvārdus ministrija un parlaments vai saeima var ieraudzīt algu sarakstos, kur smalki ekselī uzskaitīts kas, cik un par ko. Runa jau ir par to, ka mēnesī par 1 KD labošanu ir daži centi, bet darba 5x vairāk, nekā vecajos labajos laikos...
Jāpublicē arī nodokļi, kurus krājam savu vecāku un savām vecumdienām, bet tērē tie, kas negrib sameklēt darbu, bet pabalstus regulāri nodzer...vai bēg no kaut kurienes, vai cietumā gozējas...
Pievienojos abām pusēm - gan tiem, kuri nesaprot, par ko cepiens, gan tiem, kuri saka, ka tad vajadzētu visiem algas publiskot. Mans vienīgais izskaidrojums, kādēļ tik ļoti negribas to algu publiskošanu - tiešām atklāsies, ka uz vispārējā fona skolotāji nebūt nesaņem tik sliktas algas, un tas vairs nebūs izdevīgi... tādēļ ir jāizdomā iegansts, kādēļ nepubliskot :)

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8-8=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.