Lietotājvārds
Parole
IZM gādās par mums, lai jūs nepārstrādājieties, nesagurtu un saņemtu cilvēka 1/2 cienīgu algu- 100€ virs minimālās algas- brutto vai vēl kautko utopiskāku pēc aprobācijas, tpc izklaidējies un atpūties bez briseles naudas- esi atbrīvots un atraktīvs, vnk elpo, nemirsti publiski (tas godu nedara), dodies uz radošo darbnīcu, b'ļin
Izlasīju. Neko jaunu ieraudzīju. Nav runa par skolotāju kā tādu skaitu, bet gan par likmju skaitu darba nodrošināšani. Jā, mazai skolai, kā Zaķumuižai, problēmu nav - tur ir mazās klases ar 22-24 kontaktstundām. Vidusskolā ir 36 kontaktstundas, daļa no tām daļās vēl izvēles priekšmetos un grupās svešvalodās. Plus vēl koeficients 1:16, nevis 1:12 vai vēl mazāks. Tātad - no vienas puses grib, lai ir lielākas skolas, pilnākas klases, no otras puses - skolai teju izdevīgāk "nogāzt" skolēnu skaitu zem 500, lai tik nedabūtu koeficientu, kā norāda iepriekšējais vienkāršotais aprēķins manā komentārā. par ģimnāzijām, kurām nav mazo klašu, kas šo izlīdzinātu kaut drusku, vispār nerunāsim. To, ka reāli algā būs zaudējums, tas tāpat skaidrs.
Kerijai (par slodzēm) 16.09.2014. 06:53:53
Īeskatieties LSM portālā G.Bojāra 14.septembra sižetu "Revolūcija skolotāju algās". Lai jauno modeli realizētu (lai skolotāji nebūtu pārslogoti un strādātu ne vairāk kā 21 kontaktstundu nedēļā) , piemēram, Rīgas Valsts 3.ģimnāzijā, skolā būs jāpieņem darbā vēl 27 skolotāji.
Starp citu, īss aprēķins kā komentārs par tēmu, kas vēl īsti nav skarta, bet aktuāla šai kontekstā. Projektā figurēja skolēnu/skolotāja skaita koeficients. Tad nu lūk - 480 skolēnu skola (pieņemsim, ka 24 klases pa 20 bērniem). Attiecība 1:12, sanāk 40 slodzes. Un 520 skolēni, sanāk 26 klases pa 20 bērniem, attiecība 1:16, sanāk 32,5 slodzes. Jautājums - kā nodrošināt papildu 2 klašu darbu, ja slodžu skaits samazinās par 7,5???
Ja jūsu skolā ir tikai 350 bērnu, kā var iznākt skolotājam tik liela slodze, lai strādātu 40 stundas?
Bet laiks iet, vairāk jau neko valdībai nevajaga!
Kā skolotājam man ir 4. pakāpe, kā vietniekam, ja vien būtu iespēja, nedomāju, ka būtu kas zemāks. Mūsu apstākļos šo pieredzi gan nedomāju, ka būtu vērts pieņemt, jo uzvarēs tie, kas solīs gaisa pilis, bet nedarīs nekā, nevis tie, kas darīs, bet solīs mazāk (reālāk). Pietiek pamest skatu politikā, lai saprastu, kā tas izskatās. Cik reizes būs jāuzkāpj uz tiem pašiem solījumu grābekļiem, kamēr sapratīs īstenību... Tikmēr skola būs jau uz grunti nolaista. Cits jautājums, ka būtu jābūt šai atskaitei un būtu jābūt iespējai pieprasīt maiņu, ja solītais netiek realizēts. Bet "skaistumkonkurss" Latvijā kā metode ir garām.
Kerijai par ne(ie)spēju saņemt pakāpi vietniecei 15.09.2014. 09:26:01
Ja nedod pakāpi par labu vietnieka darbu, jāprotestē un jāpieprasa TERMINĒTAIS LĪGUMS skolas administrācijai. Tad pēc 5 gadiem, slēdzot jaunu līgumu, direktore un vietnieki var pašvaldībai (skolas dibinātājam) pieprasīt paaugstinātu algas likmi. Erasmus partnerskolā Polijā direktorei un komndai reizi 5 gados jāprezentē skolas attīstības vīzija un resursi ar kuriem mērķi paredzēts sasniegt. Vecāki un pašvaldības pārstāvji izlemj, kurš no kandidātiem būs labākais nākamos 5 gadus vadīt skolu. Ticiet vai nē, bet pirms 2 gadiem uz direktoru konkursu bija 4 pretendenti ar visām komandām (vietniekiem).
Vietniekiem nemaz netika dota iespēja kā vietniekiem saņemt pakāpi, tā ir pirmā netaisnība. Un otrā - viņiem par pliku paldies bija tās papīra ķīpas jāpilda, lai citi saņemtu pakāpes un pirmās 6 reizes - arī stipendiju. Daži pkāpēs par stipendiju izgāja 2 reizes, tā kā paīra kalnu bija gana.
vietnieks un skolotājs = divi amati, divi kvalitātes vērtējumi 14.09.2014. 22:45:46
Cienījamais kolēģi *** 14.09.2014. 22:07 ! vai skolu direktori un direktores vietnieki kvalitātes pakāpi saņēma kā mācību priekšmetu skolotāji vai kā skolas administrācijas pārstāvji?
direktora vietniekiem par darbu pakāpes neskaitās. Tikai par stundām. Ja skolotājs saņem piemaksu par visām stundām, tad direktra vietnieks tikai par tām stundām, ko vada klasē. Un par pārējo darbu - figu.
Nu tad mūsu skolā "blats pie vadības" un ne tikai (4.., 5.pakāpi skata Izglītības pārvalde un IZM) bijis 90% skolotāju. :) Priecājos par saviem kolēģiem, kuriem bija laiks un pacietība mapes kārtot (lai gan prasīts arī daudz kas lieks) un arī tagad par pakāpi saņemt papildus eiro.
Tie kam blati pie vadības arī pakāpes saņēma...
Nejauši izlasīju kvalifikācijas aprakstu -" iesaistīšanās skolas dzīvē"- tik vāju vadīšanas izpratni nebiju redzējusi un par to vēl algu jāpaaugstina.... Liekas, ka ar algu paaugstinājumu tiek zvejoti vēlētāji un mierīgai dzīvei izmantots princips - skaldi un valdi...
Jā, vietniekiem skolodzi samazināja. Bet paskatieties, kas jāraksta mapēs 4. un 5. pakāpes pretendentiem? Tur ļoti daudz darba ir tieši vietnieku darbs! Bet par to pakāpju naudu nedod. Nē. Tikai par stundām. Un ja nu vietnieks tiešām grib kvalitatīvi visu savu laiku veltīt tikai vietniekošanai tad vispār nekādu piemaksu. Kāpēc tad tērējām laiku, lai pakāpi iegūtu?
minimālā alga in LV- 320€, skolotājam- 420 par slodzi brutto pirms nodokļiem- tas ir neaprakstāmi/ (visi gribēja nomirt"-psc" , nesaprotu, ar ko cien.Ina D. lepojas ?
Andris vietniekam 13.09.2014. 13:39 13.09.2014. 20:16:27
1) Kurš skolotājs strādā 40 stundas? 2) Interesanta jums skola: 350 audzēkņi 100 datori.
==> LIEPĀJAI pret direktoru algu paaugstināšanu 13.09.2014. 20:04:30
Komentāros jau rakstīts, ka skolas direktors un vietnieces SAŅEM PROCENTU no skolai iedalītā budžeta. Nebūsim naivas un necerēsim, ka skolu budžeti tiks palielināti!!! Tāpēc kategoriski PRET skolu direktoru un vietnieku algu palielināšanu, piemēram, uz 25%, proporcionāli samazinot skolotāju algu fondu!!!
Atbalstam direktoru un vietnieku algu paaugstināšanu. Šobrīd viņi ir zaudētāji. Labas sekmes.
Nav ko gausties - jāmainās! 13.09.2014. 14:29:34
Mūsu skolā šogad ir divi informātikas vietnieki, katrs uz 1/2 slodzi, un vēl informātikas laborants. Abiem vietniekiem ir pietiekošs stundu skaits (informātika, matemātika, pulciņš, fakultatīvi). Direktores alga ir atbilstoša skolēnu skaitam + piemaksas par ģimnāziju, speciālo skolu u.tml., skolas administrācijas algu fonds - līdz 15 procentiem no kopējā pedagogu algu fonda.
Nekas tur reāli vietniekiem nesamazināsies- visi taču noformē savas stundas uz citiem (skolotājiem) un lieta darīta! Jūs ko no mēness visi? Vai arī jūs tiešām neesat apzinājuši reālo situāciju skolās, kad visi plēšas par katru santīmu un neko tā pat viens neatdos... Tie kam blati pie vadības vienmēr dokumentus spēs sakārtot un kad dokumenti v porjadke, tad arī problēmu nekādu... nauda cik bija tik palika....
Esmu direktora vietnieks informātikā, skolā, kurā mācās 350 audzēkņi. Manā pārziņā ir 100 datori, darbs ar eklasi un datu bāzēm, mājas lapu. Man ir 4.kvalitātes pakāpe, no 12 stundām samazināja uz 9 stundām. Vietnieka alga 564,88 + 180(par stundām)+ 34,15 (par 4.kvalitātes pakāpi)= 779,03. Es zaudēju 60+11,38=71,38. Bet pat pie tā, es nevaru nopelnīt vairāk kā skolotājs, kaut arī darba apjoms man ir lielāks..Skolotājs, kurš strādā 40 stundas, saņem 800 + 151,77 (par 4.kvalitātes pakāpi) = 951,77, par ko priecājos, jo skolotājs ir pelnījis saņemt vēl vairāk, bet arī vietniekiem paaugstiniet likmi, ja aizliedzat maksāt par stundām. Programmēšanas nodarbības StartIt projekta ietvaros vadu bez samaksas, jo strādāt jau drīkst, tikai maksāt par to nedrīkst.
Vai tad Jūs nezināt, vispirms algu paaugstina vadītājiem, bet tie savukārt visus savus pienākumus uzgrūž padotajiem!Mēs , skolotāji, pildīsim tikai to, kas mums ir Darba ligumā, nevis visu pēc kārtas, kā to vēlas vietnieki un tad vēl bļauj, pārkapjot Ētikas kodeksu!Atceros: Rudzite iet pa visu vidusskolu un kliedz. katru dienu!Latvija nav verdzības valsts, saņemieties skolotāji! Kad beigsies direktoru ikmēneša piemaksas pie darba algas, ja direktors nav pieejams skolā darba laikā?Lūdzu piemaksas maksāt skolotājiem, nevis vietniekiem,jo mēs neredzam direktora ieguldījumu skolā, vājš medžments, vadības prasmju nekādu, tikai kliedz, pazemo vai samazina stundu skaitu.Tad kas notiek, vai ministre uz skolām brauc tikai kafiju padzert?Ministrei ir jāsadarbojas vairāk ar skolotājiem, tad redzēs faktisko situāciju skolās !Vecāki, audziniet vienreiz kā uzvesties savus bernus, tiem trūkst uzmanības!
ja kāds aizstāvetu tā skolotajus 12.09.2014. 22:47:44
Administrācijai ,ja palielina likmes,lai atdod sundas skolotajiem,jo preetaajā gadījuma vēl tur jāplēšas dēļ stundām. Un pakāpes,lai iziet kā administrācija,redzēs,ko tad ur rakstīs!
tas par direktoriem,bet pirmsskolai jāiet ar slotu strādāt?Nekaunība -noņemt no algas vēl logopēdam.
Tā kā man kā vietniekam nav pilnas slodzes, man stundu skaits samazinājās par 8 stundām.. Es kā vietnieks strādāju 28 administratīvā darba stundas un 8 mācību stundas, bet vietnieks uz pilnu slodzi - 40 un 9.... Esmu zaudējusi pietiekami. Arī piemaksu par 4. kategoriju saņemu tikai pusi, jo kā administratoram man tā nepienākās..
citēju -Kādēļ šā gada septembrī nenotika skolu direktoru un vietnieku algas paaugstināšana proporcionāli pārējo pedagogu darba samaksas pieaugumam..... Kurā vietā , kāds pieaugums? gribētu zināt.
Opā! LIVA tik viegli nepadosies,

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9+3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.