Lietotājvārds
Parole
Pasniedzēja 10.02.2017. 08:46:00
Protams, ka vajag sakārtot akreditācijas sistēmu - agrām laida cauri programmas, kur vairākos punktos no 5 ballēm bija tikai 2 vai 3. Tās visas ir nekvalitatīvas programmas - parasti tieši filiālēs. Pēdējā akreditācija pēc tam, kad Ķīlis iznīcināja esošos sistēmu, bija vispār smieklīga un pilnīgi formāla. Un nelielai konkurentcei tomēr jābūt, turklāt, ja pedagogus apmāca Rīgā, Liepājā un Rēzeknē, to nevar nosaukt par dublēšanos, jo tur ir citas mērķgrupas. Citās jomās var veidot specializāciajs virzienus, jo nav normāli, ka nodrošina tikai plašas pamatzināšanas kādā jomā, bet nevar atļauties iet dziļumā. Tas ir liels risks, ja mehņaiski "novērš dublēšanos". Noteikt visu no augšas - pie mūsdienu mainīgā tirgus, kur ir virkne profesiju, kas ik gadu veidojas no jauna, un kuras nevar prognozēt 10 gadus uz priekšu? Tad gan varētu būt vēl sliktāk, nekā ir, jo līdz šim "augšas" nav izcēlušās ar izculu stratēģisku domāšanu.
Aija S. @tomtom 09.02.2017. 09:35:24
Ārvalstu studenti?
Augstskolas tāpat kļūst tukšākas gribam to vai nē. Skolēnu paliek mazāk, līdz ar to arī studentu. Jāstrādā ar demogrāfiju! Tas ir vienīgais ilgtermiņa risinājums.
jā, drīzāk jāpievēršas augstskolu vērtēšanai un vēljovairāk - izglītības saturam! mazāk - rektoru valdoas prasmēm. Tas ieteikums pašai Saeimai un MK.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.