Lietotājvārds
Parole
SIVA prof.skolā un koledžā gatavo darba tirgū iztrūkstošos darbiniekus no invalīdu vidus,piemēram, ar diagnozēm: " bomzis","hronisks alkoholiķis",bijušais narkomāns, epileptiķis, pēc palīgskolas u.c., lai aizpildītu ilgstošās vakances.Tātad nekādi citādi šīs vakances neaizpildās! Pie tam, tas notiek neņemot vēra šo cilvēku veselību un spēju vai nespēju studēt.Atlase ir pretendentus traumējoša. Ja arī mācību procesā profesionālie priekšmeti tiek apgūti, angļu valodas dēļ - daudzi pamet izglītošanos. Tiek uzsvērts, ka studēšana nav pasniedzēja lekcijas un skaidrojumi ,bet gan ka izglītība, lielākoties, jāiegūst pašmācības ceļā. Viena daļa pasniedzēju arī paši ir invalīdi (t.sk. - garīgie). Bet darbošanās darbošanās pēc notiek.Tāpēc nav nozīmes ko no šiem cilvēkiem ar īpašām vajadzībām izveido: elektriķi, šuvēju vai veļas mazgātāju - krāvēju (darbam īpaši kaitīgos apstākļos), jeb mārketinga speciālistus un grāmatvežu palīgus. Tādi zildeguņi un pilsētu apgaitas speciālisti jau ienakot pasi ir ka vizitkarte un darba ilgi neturas.
Nezinu, nezinu. Manuprāt, tomēr būtu jāparedz iespēja saņemt nevis vienu atestātu - par vidējo profesionālo izglītību, bet divus - par vidējās izglītības un par profesijas iegūšanu. Zinu diezgan daudz jauniešus, kas profesionālās skolas pametuši tieši pēdējā kursā, dēļ sarežģījumiem profesijas apguvē, taču, kaut arī vidusskolas priekšmeti ir apgūti, atestātu par vidējo vispārējo izglītību nav bijis iespējams saņemt. Nācies mācīties vismaz gadu, ja ne vairāk vakarskolā. Savukārt iespēja apgūt tikai profesiju varētu būt aktuāla vienam otram vidusskolas absolventam.
drosmīgs apgalvojums, lai neteiktu vairāk...

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
2-2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.