Lietotājvārds
Parole
ahhhhhhhh!! 02.09.2015. 16:02:22
Ja jau tagad BEIDZOT!!! jāsāk domāt par labu izglītību, ,,labu" skolotāju, tikumisko audzināšanu, tad lai man atbild šie tautas kalpi- ko skolotāji ir darījuši visus šos garos skolas gadus????Tas nu skaidrs- muļķi laiduši,ja jau šasdus lēmējkropļus esam izaudzinājuši!Vismaz publiski pasakiet PALDIES skolotājam, ka tik daudz esam izdarījuši, kā iemācījuši,pašiem nezinot, kā izzagt valsts kasi ar visādām ,,prēmijām" u.t.t.!
GALVENIE JAUNĀ MODEĻA PRINCIPI, viens no.... 2. Pedagoga atalgojums mēnesī ir robežās no 760 EUR līdz 1000 EUR par likmi atkarībā no vidējā klases lieluma skolā Protams, lielākās klasēs pedagogam ir lielāks darba apjoms gan darbu labošanai, gan individuālam darbam ar skolēniem, tāpēc jaunajā modelī atalgojums tiek saistīts ar skolēnu skaitu klasē. Tātad! Lai dabūtu lielāku skolēnu skaitu, lai atalgojums būtu lielāks, skolotājs ar visiem pēdējiem spēkiem tieksies uz šādu darba apjomu, jo kas ar lupu pētīs, vai individuālais darbs ir pietiekošs , vai katrs ir apzināts, jo no tīri cilvēciskām iespējām skatoties -NEVAR kvalitatīvi pievērsties 30 bērniem klasē. TAČU, skolotājs, kurš saņems izteikti mazāku atalgojumu -galarezultātā dos sabiedrībai un katram bērnam individuāli lielāku labumu, būs cita intelektuālā kapacitāte ! Protams to parādīs skolēna sekmes, BET, to varēs visādi pagriezt un argumentēt, viss atkatīgs, kā un kas šo skolotāju devumu-izvērtēs izvērtēs un analizēs, cik objektīvi? Vai nebūs "pēc deguniem" un draugu būšanām??? Ar to mūsu valstī ir vislabākajā kārtībā !
Lūdzu visu -visaktīvāko autoru uzvārdus, kuri "daudz un ilgi ir domājuši" par šo , kā pareizi jau rakstīja, SAMUDŽINĀTO algu modeli. Vai tiešām mums nav gudru prātu, kuri paši ir pamatīgi visam gājuši cauri kā pedagoģiskie darbinieki, kuri spēj izprast līdz mielēm - kā jānodarbina pedagogs (neaizmirstot, ka viņš ir cilvēks nevis pārcilvēks), lai no tā visupirms iegūtu skolēni un pedagogs būtu nepārstrādājies un cienīgi atalgots!!!
lauku skolotājs 30.08.2015. 12:04:58
Apbrīnojama ir ministrijas nespēja apzināt un novērtēt savus pieredzes un nopelniem bagātos, 25 gadus (bez dekrētiem) nostrādājušus skolotājus. Skolotājs ar 25 gadu pieredzi un daudziem panākumiem saņem par slodzi tikpat ,cik apkopējs. Apkopējs atbild par slotām un spaiņiem. Skolotājam jāatbild par bērniem, jāaudzina jaunā Latvijas maiņa. Kā maksā tā strādā. Darīt tikai to par ko maksā. Par brīvu nedarīt neko! Domāju, tikai streiks spēs mainīt šo netaisnību. Apkopējiem algas palielinās skolotājiem pretēji samazinās.
brīnies vien! 28.08.2015. 16:38:31
Vidējā mēneša bruto darba samaksa sasniedz 815 eiro
Vai tik arodbiedrība pati nav tā, kurrai vismazāk rūp savu biedru algas? . . . . . Jo tad nebūs iespējas darbības imitācijas tēlošanai. Tieši LIZDA jau nevēlas rīkot ne streiku, ne ilgstošus protestus līdz algu risinājuma pieņemšanai, kas apmierinās pedagogus. . . . . . . . . . . . .. . . . . . . . . . . .. . . . .. . . . . .. . . . . . .. . . . MANS (kā skolotājas ar 25 gaadu darba stāžu) PRIEKŠLIKUMS: 1) # Atjaunot algas tādas kādas tās bija pirms krīzes no 2016. gada 1. janvāra. (jo krīze jau sen esot pārvarēta, bet skolotāju algas nav atjaunotas) 2) # Sākt pildīt jau 2007. gadā pieņemto algu pieauguma grafiku. (Kāpēc gan toreiz tā strādāja, strādāja ierēdņi? Viņu darba augļi ir jāņem vērā!) 3) # Likvidēt vismaz 3/4 ierēdņu IZM, jo viņu darbība ir kaitnieciska, traucējoša un tieši viņi r tie, kas izšķiež valsts piešķirtos līdzekļus izglītībai. (Tad viņiem nebūs katru mēnesi jāiet apmaksātos atvaļinājumos un jātēlo darbība un jāgudro mistiski samudžināti algu modeļi ar darba palielinājumu un algu samazinājumu) 4) # Likvidēt stul.o, tiz.o PapuVes klvalitātes sistēmu!!!! (Nav nekādas kvalitātes novērtējuma šajā "sistēmā" - tas ir tikai PapuVes murgs.) 5) # Aprēķināt algas ņemot vērā stāžu, maģistra grādu. 6) # Skolotājiem pēc 25 nostrādātiem gadiem dot iespēji aiziet izdienas pensijā. )Kā tas ir, piemēram policijā, kur policisti 45 gados pašā spēku briedumā ir jau pensionāri un turpina strādāt 2-3 darbus). . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . LIZDA, uzskatiet šo par oficiālu skolotāju priekšlikumu arodbiedrībai. Domāju, biedri atbalstīs!
Tad kad runā par pedagogu skaitu uz bērniem Eiropā netiek pieskaitīts atbalsta personāls. Ja klasē iet skolotājs un skolotāja palīgs, aiz durvīm gaida psihologs un sociālais pedagogs un vēl un vēl, bet rēķina tikai to vienu skolotāju, tā kā nevajag, ka Eiropā uz skolnieku ir mazāk darbinieku, vienīgi viņiem ir citi nosaukumi, pie mums par to var tikai sapņot.
skolotāja par NKVD 25.08.2015. 08:21:18
Vai zināt, ko ir pabeidzis un kur strādājis IKVD direktora vietnieks Maksims Platonovs? Gudri māca skolotājus, bet kāda pieredze pašam?
...atvainojusies tām, kuras ir lūgušas... :D :D "ej tu nost" kas par klaju liekulību!!! Tātad, tie kas nav lūguši pieklājības, vai neticības dēļ, pret tiem "pie kājas"?
Ja samazinās skolēnu skaits , tad kāpēc nesamazina IZM klerku baru?
Tas nu ir murgs, ne modelis.
Kritiski izvērtējot LIZDas aktivitātes, secināju, ka biedru nauda ir izniekota un jau 20 gadus neesmu šī kantora sarakstos. Tā nekad neies pret darba devēju un vienmēr glaudīs pa spalvai. Mēs, skolotāji, nēesam tik bagāti, lai savus grašus izniekotu LIZDas ofisa uzturēšanai.
Kauns un pazemojums. Kā dzīvot uz 200 eiro uz rokām?
ir studēt augstskolā, tad gadiem atmaksāt kredītu un strādāt gandrīz par minimālo algu...
Kāpēc neko nesamazina IZM, VISC? IZM pat skolas, skolotājus , skolēnus neprot saskaitīt!Tur to darbinieku par daudz , bet kāds rezultāts, mēs to redzam! Tie, kas gudrāki : no ministrijām lien par skolu direktoriem,! Cik smieklīgi, doktors strādā par skolas direktoru, tas Rīgā jau modē, bet menedžmentu gan nav apguvis!Kāpēc direktoriem vēl piešķir prēmijas, ja ar skolēniem strādā skolotāji?Tā jau algu saņem lielāku, nekā nosaka MK noteikumi uz 1000 skolēniem skolā! Jaunā reforma- direktoru, viņu vietnieku administŗācijas izmaksas!
tikai streiks spēs izkustināt valdību. LIZDAI jāizsludina masu informācijas līdzekļos par streiku ,tā apliecinot ,ka arodbiedrības arī kaut ko dara! ARĪ NEPIEKRĪT LAUKU SKOLU SKOLOTĀJU DISKRIMINĀCIJAI UN NEPIEKRĪT ,KA LAUKU SKOLOTĀJS ,AR MŪŽA PIEREDZI, PAR TĀDU PAŠU DARBU SAŅEM 2x MAZĀK NEKĀ PILSĒTAS SKOLOTĀJS IESĀCĒJS. STREIKA PRASĪBAS : ATCELT NAUDA SEKO SKOLNIEKAM; NOTEIKT ,KA KLASĒ KVALITĀTE IR 20 SKOLNIEKU; NOTEIKT KA KVALITĀTE IR 21 STUNDA UN NE VAIRĀK. Jāpiesauc pilsētas skolas pie solidaritātes ar lauku skolām. JĀNOSAKA, KA SKOLAS ,KURAS NEPIEDALĪSIES STREIKĀ TIKS ATZĪMĒTAS !!
Matemātika?? 05.06.2015. 08:30 Citējot tikko lasīto rakstu: Patlaban 69 % skolotāju no valsts saņem mazāk par vidējo algu (760 eiro) mēnesī, savukārt vairāk nekā trešdaļai - 35 % skolotāju - atalgojums ir līdz 420 eiro mēnesī. Kopā ir 69 + 35 = 104%, vēl jāpieskaita tie 7% skolotāji, kuri saņem vairāk nekā 1000 eiro. Tātad mums VISI skolotāji ir vairāk nekā 100%. Mums gan skolā mācīja, ka VISS KOPĀ vienmēr ir 100%! cita rakstā arī procentu kopsumma pārsniedza 100%, kur bija ieskaitīts, cik % sastādīs katrs no skolotāja veiktajiem pienākumiem Ja tā matemātika padotos,tas saprastu,ka tajos 69% ietilpst arī tie,kas saņem līdz 420... ģerevņa!
TIKAIstreiks 13.08.2015. 18:03:40
mazais, cik tu gadus esi nostrādājis skolā? ES ESMU STRĀDĀJIS PILSĒTAS UN LAUKU SKOLĀS,ARĪ RĪGAS. PAŠLAIK STRĀDĀJU LAUKU SKOLĀ ,BET AR LIELU PIEREDZI UN MAZU ALGU PAR SLODZI. KĀPĒC MAN BŪTU PENSIJĀ JĀIET AR SMIEKLĪGU PENSIJU ,KAS DAUDZ MAZĀKA PAR TĀ SKOLOTĀJA ,KAS STRĀDĀ LIELĀ SKOLĀ??Nauda seko skolniekam ir netaisnīga un tāpēc laukos un pilsētā skolotājiem jāsaņem par vienādu darba apjomu vienādi!
TIKAIstreiks 13.08.2015. 17:48:32
Šogad viss paliek pa vecam! TĀTAD VIENA NOPELNIEM BAGĀTO , PIEREDZĒJUŠO SKOLOTĀJU, KAS VISU MŪŽU CERĒJUŠI UZ VALSTI UN STRĀDĀJUŠI CAUR VISĀM NABADZĪBĀM , IZGLĪTĪBAS SISTĒMAS KĻŪDĀM, NEDIENĀM .AKLI CERĒJUŠI ,KA SABIEDRĪBA VIŅUS NOVĒRTĒS AIZIES PENSIJĀ AR SMIEKLĪGU PENSIJU , KAS NEBŪS LIELĀKA PAR IZTIKAS MINIMUMU. BRAVO VALDĪBAI , BRAVO ARODBIEDRĪBAI!!
>mazais 13.08.2015. 14:25 13.08.2015. 16:15:43
Tāpēc jau ir diskusija, vai vajag mazās skolas, cik jābūt skolēniem utt. Citādi sanāk, ka mazās skolas atstāj, lai skolotājiem būtu darbs, bet šie vēl neapmierināti - par daudz strādājot...Saprotams, ka, ja skolā ir 500 bērnu, tad direktoram darba daudz vairāk nekā, ja skolā 100 bērnu. Pilnīgi mazajā skolā direktors var arī vietnieka darbu darīt. Noteikumos vajadzētu atrunāt, cik skolēni (skolā) ir tas standarts, cik tad paredzētas slodzes, un kas notiek, ja skolēnu vairāk vai skolēnu mazāk, pie tam vairākas reizes.
Mazās skolās nav direktoriem vietnieku vai arī tas ir tikai vietn.mācību jomā.Līdz ar to direktors veic visus skolas jautājumus ,pienākumus un vada pirmsskolu ,ko nedara lielajās skolās.Tad ir jautājums,kāpēc rēķina pēc bērnu skaita nevis darba apjoma?Vai arī amatu aprakstos samazinās pienākumus un atbildību? Kā arī lauku skolās mēs strādājam ar bērniem,kuriem ir mācīšanās problēmas .Protams arī ar tiem bērniem, kuri pilsētās pazemina skolai reitingu(palīdzot mazās skolām samazinot tās kvalitāti un efektivitāti ) sekmju ziņā tiek atmesti mazajām skolām.Pilsētās darbs ar talantīgajiem un labs reitings ,bet lauku skolā........Ja pilsētā skolotājs gatavojas stundai vienā priekšmetā piem. 4a,b.c.d klasei latv val.,tad lauku skolotājs universāli gatavojās (piemēram, viens skolotājs gatavo ķīmiju,bioloģiju,ģeogrāfiju un dabaszinības un vēl atšķirīgās klasēs),tad jautājums kurš ilgāk gatavojas nākošajai dienai? Kā arī tam nav nozīmes vai to klausās 8 vai 28 bērni. Mēs esam priecīgi,jo ir darbs un vismaz bērni nejūtas izgrūsti no sabiedrības ,neklīstot pa ielām iesaistoties citās sliktās nodarbēs .Varbūt par šīm un citām lietām arī vajadzētu padomāt! Ir laiks neskaitīt cik aizbrauc vai atbrauc, bet kā saglabāt laukus un iedzīvotāju blīvumu tajos.
Eiropā,dodam smukus papīrīšus atskaišu formā.Tādā gadījumā vajag ataicināt no Eiropas spices,lai paskatās,kāpēc mūsu algas neatbilst Eiropas skolotāju algu līmenim! Kāpēc mūs valdība kaut kā neņem vērā attīstīto valstu pieredzi,lai skolotājs nebūtu pārstrādājies,bet,piem. par 4 kontaktstundām un pārējo laiku saņemtu uz rokas apm. 2000 eiro,kā tas ir citās valstīs.
Bet vai tad Seile visus šos komentārus maz lasa? Viņa taču iegrimusi pārdomās...
sportiņa skolotājs 05.08.2015. 16:56:37
IZGLĪTĪBAS MINISTRIJAS DĀRZIŅĀ Valstī nav naudas skolotājiem !Skolotāju skaitu skolā neregulē VALSTS - IZGLĪTĪBAS MINISTRIJA .To regulē direktors -direktora kompetence, KORUPCIJA ! DIREKTORA IZTEICIENS ,CIK GRIBĒŠU, TIK SKOLOTĀJU PIEŅEMŠU, IR IEVĒRĪBAS CIENĪGS! Lauku skolā līdz ar PIECGADNIEKU UN SEŠGADNIEKU IEVIEŠANOS PARĀDĪJĀS IESPĒJA, it kā pamatoti, PIEŅEMT PAMATSKOLĀ OTRU SPORTA SKOLOTĀJU, NESKATOTIES, KA PIRMAJAM JAU AR SLODZI GRŪTI. LAUKU SKOLĀ, JA ARĪ JĀBŪT DIVIEM SPORTA SKOLOTĀJIEM ,TAD NAUDA SEKO SKOLNIEKAM, JEB MAZAIS SKOLNIEKU SKAITS PADARA SKOLOTĀJUS PAR TRŪCĪGIEM, pat ,tad ja arī abiem sagrabina slodzi.!
Naudas skolotāju algām nav. BET KĀ NAUDA ATRODĀS VISĀDIEM SKOLOTĀJU PAVERDZINOŠIEM , PAVĀJINOŠIEM, NABADZĪBĀ DZENOŠIEM DILETANTISKIEM PROJEKTIEM-MODEĻIEM?? DISKUSIJA AR PIEREDZĒJUŠIEM SKOLOTĀJIEM NENOTIEK. PIEREDZĒJUŠI SKOLOTĀJI NETIEK APZINĀTI VIENAS SKOLAS, VIENA NOVADA ROBEŽĀS ,KUR NU VĒL IZGLĪTĪBAS MINISTRIJAS LĪMENĪ. TIE ,KAS IZVILKA LATVIJU NO KRĪZES, PATREIZ ,TRŪCĪGO STATUSĀ STĀV RINDĀS PĒC PĀRTIKAS PAKĀM. SAEIMĀ UN IZGLĪTĪBAS MINISTRIJĀ VĀIRĀK KĀ 25 GADI VĒROJAMA APROBEŽOTU , ŅEPROFESIONĀLU, NEPIEREDZĒJUŠU , BEZ SIRDSAPZIŅAS PILSOŅU ATRAŠANĀS! IZGLĪTĪBAS MINISTRIJA NEVAR 25GADU LAIKĀ SASKAITĪT ,CIK IR SKOLOTĀJU, KUR NU VĒL APZINĀTIES SAVUS PIEREDZĒJUŠĀKOS, PROFESIONĀLĀKOS SKOLOTĀJUS!
Mani dara piesardzīgu 36 stundu modelī ietvertās 4 stundas skolas attīstībai! Maijā skolas direktore sapulcē uzreiz pateica, ka par šo pozīciju noteikti viņa katram nemaksās visas 4 stundas. Kaut vai tādēļ, ka fiziski nav iespējams nodarbināt visus pedagogus šajā virzienā. Un nav jau arī skaidri strukturēts - kādi pienākumi ietilptu šajā kategorijā! Uzskatu, ka šī pozīcija varētu palikt kā bonusu atlīdzība, respektīvi - piemaksa pie algas, nevis kā pamatā ietvertie pienākumi. Pretējā gadījumā -nav 36 stundas, nav pilnas algas!
VISAS VALDĪBAS, KOPŠ 1991GADA MAN IR TEIKUŠAS PACIETIES BŪS ATBILSTOŠA ALGA ! ES TO PAŠU STĀSTĪJU 25 GADUS SAVAI ĢIMENEI! Tagad man, manai ģimenei ir trūcīgo statuss ,varu vēl saņemt trūcīgo pakas! UZ PRIEKŠU AKLĪ TICĪGIE skolotāji !! UN VALDĪBAI NAV KAUNS , KA VIŅAS SKOLOTĀJI SAŅEM TRŪCĪGO PAKAS! KĀ SKOLOTĀJI PAR VIENU UN TO PAŠU DARBU UN TO PAŠU SKOLĒNU SKAITU KLASĒ SAŅEM UZ PUSI MAZĀK NEKĀ LIELAJĀS PILSĒTAS SKOLĀS??
nu ja, lauku skolām lemta pakāpeniska bojā eja, jo skolēnu ir maz, savākt 24 mācību stundas NAV iespējams. vai algas ap 300 eiro, tas ir knapa izdzīvošana.
skolotājs, hobijs vai profesija? 12.07.2015. 22:11:47
Ja profesija,tad prasības: 1)atjaunot skolotājiem tiesības audzināt skolēnus,viņu vecākus, skolas vadību; 2)likvidēt nauda seko skolēnam; 3)atdot krīzē noņemtos50% algas; 4)noteikt vecāku atbildību.
Uzskatu ,ka izglītības ministriju vispār nevajag! Tā mēģinot slēpt savu nelietderību jauc gaisu ,īstenībā traucē! Jaunais modelis ir neizdevusies lietderīguma imitācija. VIENKĀRŠI ATDODIET TO, KO NOGRIEZĀT KRĪZĒ- 50%! GRIBĀS PAJAUTĀT IZGL. MINISTRIJAI VAI NAV NEKAUNĪBA DZĪT SKOLOTĀJUS UZ MAKSAS KURSIEM, KAD LIELĀKĀ DAĻA SKOLOTĀJU IR TRŪCĪGO STATUSA LĪMENĪ?
Kāda jēga no IZM klerkiem? Vai tie ar saņem ne vairāk kā 1000 eiro mēnesī?
Mani aizskāra pašā sākumā minētie vārdi : "galvenais ir nodrošināt bērnu un jauniešu vajadzības un intereses..." Kā skolotāja tam piekrītu, bet kā augstas kvalitātes darba ņēmējs aizdomājos- un kā ar skolotājiem? Mīlīši, esam aizmirsuši, ka pozitīvu darba rezultātu nodrošinās tikai par sevi pārliecināts un drošs skolotājs, bet tas nebūs tas skolotājs, kuram algu var apgriezt un skolu aizklapēt ciet, un darba samaksa nenodrošina iespēju sevi bagātināt un pilnveidot. Paldies manu skolas bērnu vecākiem, kuri ikreiz satiekoties izsaka savu atbalstu un sapratni mūsu grūtajā darbam, tādējādi sniedzot pozitīvas emocijas, kas ļauj atkal smaidīt!
izglītības kvalitāte 08.06.2015. 11:43:57
Atkarīga tikai no skolotāja noslogojuma, bērnu skaita klasē un darba samaksas -konkurences. Lielā mērā kvalitāte atkarīga no kārtības skolā, klasē. Kārtība skolā ir atkarīga arī no direktora izpratnes , drosmes. Nauda seko skolēnam-bailes pazaudēt skolēnu, samazināt skolai naudu.Tā vārdā tiek upurēta kārtība in cieš kvalitāte.
Pedagoģiskā pieredze. 08.06.2015. 10:32:03
KĀ BIJU JAUNAIS SKOLOTĀJS 25 GADI ATPAKAĻ , TĀ ARĪ VĒL ŠODIEN ESMU. ALGĀ VAI PAKĀPĒS 25 DARBA GADU PIEREDZE NEKĀ NETIEK IZTEIKTA.! Vajadzēja par galdnieku mācīties , tur lielāka kārtība.
Šovasar atkal skolotājiem atvaļinājums bez steika. Iztikas minimums x 2. Skolotājam ar trīs apgādajamajiem. Kārtējais ekstremālais pārbaudījums uz izdzīvošanu.
No rīta dārgā domā. IZM esmu es-TAVS LABAIS BIDĒ. Sarkana vai rozā būs, man ķimija smaržām jāsagatavo. Tie stāv rindā ar saviem knābjiem.
to Učuks 05.06.2015. 11:37 06.06.2015. 18:05:47
Vēl jau tur tajās 12 stundās arī ietilps laiks klases audzināšanai. Pagaidām lieki neiedziļinoties jaunā modeļa murgos, izskatās, ka bez klases audzināšanas būs grūti savākt to 36 stundu slodzi. Tā kā faktiskais gatavošanās laiks varētu būt 12-4 (ņemiet vērā, ka max klases audzināšanai veltīto stundu skaits jaunajā modelī ir par 2 mazāk, kā patlaban, kad vēl netiek "apmaksāti visi pienākumi".. Tā kā darbu labošanai, stundu sagatavošanai u.c. paliek vairs tikai 8 stundas jeb 8:5=1,6 stundas jeb 96 minūtes dienā. Viss rāda, ka skolotāju slodze pieaugs, bet "apmaksātais darba laiks" ne tikai nepalielinās, bet pat samazinās! Faktiskais laiks papildus uz vienu mācību stundu ir 20 minūtes. Vai, atvainojos, aizmirsu, ka tiek rēķinātas 40 min - mācību stunda, tā kā līdz astronomiskajai ir vēl otras 20 minūtes, kas gan lielākoties paiet tīri fiziski sagatavojoties stundai - klases vēdināšana, atbildes uz kādiem skolēnu "ekspresjautājumiem", dežūras skolā, klases žurnāla aizpildīšana...
www.manapensija.lv/lv/pensiju-sistema/kalkulators/ var aprēķināt pensiju, ko saņems skolotājs par ilggadīgu darbu (pilnu stāžu) un šā brīža algu. Tas būs zem 200, lai arī ir kārtīgi strādāts, tātad - saņemsim valsts sliņķu žēlastības pensiju, kura būs jāpalielina...
Gadu no gada nevar pateikt, cik man būs alga 1.septembrī !Tagad atkal runā par 2016g.1septembri !Tāpat kā par tukšiem solījumiem 2010,11,12,13,14,15gada 1.sept. Ministrijā darbinieki gan visi zin cik būs viņu algas.Citās profesijās gan pa priekšu nosauc algu un uz rokas pirms uzņem darbā!
"36 stundas veido vidēji 24 mācību stundas klasē un papildu stundas par mācību stundu kvalitatīvu sagatavošanu, darbu labošanu, konsultācijām, saziņu ar vecākiem, darbu skolas attīstībā. Visi šie pienākumi ir katra pedagoga ikdienas darba sastāvdaļa." Vai tiešām kāds dzīvo ilūzijā, ka VISI ŠIE PIENĀKUMI ir izdarāmi (36-24=12; 12/5=2,4) 2,4 stundās dienā? Tā noteikti nevar būt KVALITATĪVA stundu sagatavošana, vismaz ne pie mums pieejamajiem mācību materiāliem.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7+2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.