Lietotājvārds
Parole
Necieņa!!! 11.12.2014. 11:53:32
Kāpēc tieši skolotāju algas publiskot,tad visiem ,neaizmirstiet arī pensionārus!Publiskojiet uztura līdzekļu nemaksātājus,kur cieš bērni.Kāda nekaunība,skolotāju darbs ,policistu,glābēju ,ugunsdzēsēju,robežsardzes un citu,nav salīdzināms,kā strādā šie cilvēki ar citiem ,kā piemēram A. Kaimiņu ...utt.Padomājiet ,cik skolotajiem ir nervi jābeidz ar šo grūto profesiju,daļa bērnu ir izlaisti,vecāki neseko līdz,narkomāni ,pa naktīm veic noziegumus.Kā viņi skolā pret skolotajiem izturas!Tā būtu necieņa pret skolotājiem,viņi ir pelnījuši algu pēc nopelniem un publiskot ,tas būtu zemiski.
Kas tā par valdību, kura izdomā likumus, lai tik nebūtu jāmaksā alga par padarīto darbu. Arī citu profesiju pārstāvji varētu aizdomāties, cik ilgi atbalstīt šādus lēmumus, kāpēc jācieš visu profesiju pārstāvjiem , tikai ne "augšai". Kad alga jāpaaugstina ierēdņiem, kompensācijas un prēmijas viss tiek ātri nolemts, bez visādas publiskošanas vai kādas citas apspriešanas. Pat bez pamatojuma. Visiem jāsavelk jostas , tikai ne viņiem. Žēl, ka citu profesiju pārstāvji krīt virsū skolotājiem, būtu jādomā plašāk, arī uz viņiem tas attiecas. Vai tiešām tur nav neviena godīga, taisnīga ierēdņa, kurš spētu aizstāvēt , šoreiz skolotājus, viņu tiesības. Kur ir patriotisms, ko sludina, kas jāmāca skolās, bet paši to tik dara ,lai cilvēkos šis patriotisms zustu.
Arodbiedrības vadība, jau šodien nepieciešams lemt par streiku janvārī.
Pareizi, tikai streis un streiks uz 2 mēnešiem, lai vecāki patur savas atvases mājās un redzēsiem!!!!
Vineta! Milda! 07.12.2014. 22:14:32
Un to var izcīnīt tikai streikojot : mēnesi, nevis 2 dienas! Kad izskanēs PASAULĒ, ieskatīsies!!!
Nožēlojami! Varbūt vajadzētu līdz pēdējai kapeikai publiskot cik tautai izmaksā tie "tautas kalpi" ar visām savāk algām, kompensācijām, privilēģijām, piemaksām un prēmijām. Tad ir jāpublisko visu valsts sektorā strādājošo datus! Un pie reizes ministriem jārēķinās ar kompensācijām, jo tiklīdz šādi dati tiks publiskoti, tā uzreiz sūdzība Eiropas cilvēktiesību tiesā.
Mīļie ļautiņi, nav vērts te cepties! Komentārus neviens no valdības nelasīs, arī mūsu jaunā ministre nē,...... paši vien savā sulā vārāmies, varam saprast tikai viens otru, augstajiem kungiem par mums nospļauties....... Un to viņi arī demonstratīvi dara...
Tad jau lai publicē algas visiem valsts sektorā strādājošiem, tiem, kas izmanto nodokļu maksātāju naudu. Saņemu ap 700 eiro, strādāju kā suns, brīvdienās arī. Vai tie nav smagi nopelnīti? Man par nopelnīto nav jakaunās, tāpat uzskatu, ka, strādājot 7reiz 24, esmu nopelnījusi vairāk.
Nav gan jābaidās! Jārunā ir par slodzi! Tiem ir 310-320 uz rokas! Nebāz maisā tos, kas raujas pa 2-3 slodzēm no 8:00 - 23:00, arī sestdienas un svētdienas pieķerot klāt, tie tad arī pelna 2-3 reiz vairāk! ...Un slodzē puse darītā neskaitās!
Esmu par pedagogu algu publiskošanu, lai tad tauta redz cik viniem tā alga maza. Ja jau algas mazas, tad nav ko baidīties
Skumji!
bijusī skolniece 07.12.2014. 11:05:37
Ko sabiedrībai dos ziņas par skolotāju algām? Statistikas pārvalde varētu apgādāt ar šīm ziņām atbildīgās personas, kas lemj par šīm algām un finansējumu vispār. Šo personu pienākumos ietilpst izsvērt, cik skolotāja darba laika prasa viena kontaktstunda. Mēs skolotāji zinām, cik laika mums vajag, lai gatavotos stundām, vērtētu skolēnu darbus, sarunātos (komunicētu :)) par mācību lietām un, jā, par dzīvi vispār ar skolēniem, viņu vecākiem un arī viens ar otru. Lielākā daļa sabiedrības tāpat nesaprot, ko nozīmē viņu vēlme, lai skolotājs katru sava darba stundu ņem vērā katra no klasē sēdošajiem 25 - 34 bērniem vajadzības, īpatnības un dvēseles stāvokli. Bez tam, skolotāju darba slodz taču ir tikai (!) 21 stunda nedēļā. Sabiedrība šo visu uztver personīgi, jo katrs pats ir bijis skolēns, un visiem ģimenē ir vai ir bijuši skolēni. Bet sabiedrība neredz skolotāja darba kopainu.
Ko grib, to sasteidz- re, jau vakar vēlu salēma. Vai kaut viens no deputātiem ir lietas kursā par patiesajām algām (par slodzi, protams)? Ar neapmaksāto darbu fiksēšanu gan neviens steigties negrasās, kur nu vēl ar to apmaksu. Es šai valdībai neticu! Jo tālāk mežā, jo vairāk malkas!
Ja publiskos mūsu algas, mēs skolēnu sekmes un iepūt man IZM!Personīga informacija ir ar likumu aizliegta, tapāt , kapēc vecakiem publicē manu mob.telefonu!
normāla alga 06.12.2014. 18:26:23
Kad sāka apspriest algas,es teicu, ka šogad man beidzot ir normāla alga, tas nozīmē, ka reizi mēnesī varu aizbraukt un veikalu un nopirkt vienu vienību jaunu apģērbu ap 40 EUR un paiet garām humpalu bodītēm, jā, un tad sanāk reizi divos mēnešos aizbraukt uz Rīgas teātri vai kādu skaistu koncertu. Nopirkt saviem mīļajiem kādu labāku cienastu. Aizvest visu klasi ekskursijā - tas nozīmē diviem , trīs bērniem samaksāt izdevumus Ak, pareizi un nu varu atļauties aiziet pie zobārsta . Ceru, ka pietiks, lai visu salabotu, drēbes tāpēc pašlaik nepirkšu. Nekas,kleita, vieni svārki , vienas bikses , četri džemperīši man ir, kādam laikam pietiks. Sanāks daudz variantu, ja pamainīšu. Uzlikšu šallīti būs pavisam labi. Tikai kolēģe man pajautāja, cik stundas naktī es guļot, lai varētu būt šī normālā alga? Tad es aizdomājos - darba dienās maksimums 5 stundas, vairāk nesanāk, ja gribu sagatavoties stundām, sameklēt ko jaunu un interesantu. Izdarīt mājas darbus. Visu saplānot, lai paspētu tikt uz abiem darbiem. Un tad jau vairs nav īsti spēka priecāties par to normālo algu. Nodzītus zirgus taču nošauj vai ne???
IZM laikam nav neviena, kurš būtu kaut cik saprātīgi ilgu laiku pats nostrādājis skolā. Izteikti nekompetenti darbinieki. Neprprot risināt problēmas. Jau tā papīīru ražošana, lai iegūtu kvalitātes pakāpes ir pēdējais absurds.Tas kurš vairāk kavē mācību stundas un vazājas pa dažādiem projektiem un kursiem skaitās krutāks un saņem par t5o pašu darbu vairāk. Nez kurš ir šīs absurdās idejas autors? To vēl skolas varētu vērtēt pēc reālā darba, nevis saražotās papīru kaudzes. Cerams, ka šis izcili nekompetentais autors vairs nav IZM tuvumā Citādi radīsies jauni neloģiski risinājumi. Pašreiz tas sākas ar ideju par algu publiskošanu.
pat tiesiņu 06.12.2014. 16:47:15
Varbūt nemaz nebūtu slikti, ja viss nonāktu līdz tiesai (Eiropas, mūsējie, izņemot dažus Jansonus, likumiņus pielāgo). Varbūt pat var cerēt par nepamatoti ieturētā atdošanu?
Es no laukiem, no vidējas skolas! Paldies par sapratni! Bet- ja tu strādātu vienā skolā, tev uz rokas būtu 200!!! Gluži kā man!!
Strādāju trīs skolās. Alga virs 800 eiro uz rokas. Ja manu algu publicēs, tad valsts var gatavoties uz tiesu. Neesmu ierēdnis un alga ir mana privāta darīšana. Tad lai publicē pilnīgi viesiem valsts darbā strādājošajiem. Skumji, ka ministrija un valdība, tā vietā lai risinātu problēmu, mēģina skolotājiem atriebties. Streiku atbalstīšu arī tad, ja man būs kaut divi tūkstoši uz rokas, jo redzu kā dzīvo kolēģi lauku skolās.
Ar šito gājienu valdība sev smagi iešaus kājā, jo redzot skolotāju algas lielajās pilsētu skolās, kur skolotāji strādā divas slodzes, citu nozaru pārstāvji arī gribēs lielākas algas. Drīz sāksies īstais teātris. Lielajām skolām grasās naudu atņemt, lai atdotu lauku skolu skolotājiem. Notiek nepārtraukta sabiedrības noskaņošana pret skolotājiem. Valdība vēl nav redzējusi kas notiek kad streiko lielās pilsētu skolas. Iepriekšējie piketi ir tikai tāds "purkšķitis".
Atcerēsimies! 06.12.2014. 15:13:39
...Arī veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS) iestājās par to, lai tiek publicēti skolotāju vārdi un uzvārdi. Tāpat ministrs piebilda, ka pedagogu algu publicēšana kliedētu mītu, ka skolotāji ir slikti atalgoti.... Ārstu algas galdā! Visu! Privātpraksēs algas mēnesī ir pāri 2 tūkstošiem!
Visu karš pret visiem 06.12.2014. 14:41:52
Visu karš pret visiem , streiks novērsts, pedagogi sanaidoti! Ja manu algu publicēsit, man sāks nest dāvanas un ziedojumus!
Diez ko uzzinās kāds, kurš redzēs, ka skolas fizikas skolotājs saņem algu zem 200 eiro, jo citi jau nesaprot, ka nelielajās pamatskolās ir nepietiekami fizikas stundu pilnai slodzei, pat ja tur ir paralēlklases, jo 8. un 9. klasē ir tikai 2 stundas nedēļā, tātad pa 4 klasēm kopā 8 stundas, pat puslikmei nesanāk.
Meža gariņš 06.12.2014. 13:24:14
27. novembris (2014) 19:14 Straujuma ieteikusi pedagogiem ar mazām algām iet piepelnīties meža darbos (25) LETA Pedagogi Latvijā, kā zināms, turpina aktīvi pieprasīt valdībai algas palielināšanu, uz ko izglītības ministre Mārīte Seile norādījusi, ka tam nepieciešamas plašas reformas un papildu līdzekļi. Savu ieteikumu problēmas risināšanai paudusi premjere Laimdota Straujuma, vēsta portāls Focus.lv. "Skolu direktori varētu savus darba pienākumus apvienot ar grāmatvežu darbu, bet pedagogi - iegūt Valsts meža dienesta dabinieka kvalifikāciju," LTV7 ceturtdienas rīta pārraidē "Segodņa utrom" ieteikusi Straujuma.
Anna Bērziņa 06.12.2014. 13:08:32
Es nesapratu - partijas tā kā gribēja lemt vēlāk, IZM piedāvāja publiskot bez personu datiem, bet nezin kādēļ lēmums pieņemts uzreiz un vēl smagākajā variantā - publiskot ar visu personu datiem. Nu dīvaiņi. Tagad dabūs no skoklotājiem iekšās, jo nav pilnīgi nekāda pamatojuma publicēt ziņas, ka konkrēti Anna Bērziņa saņem 500 eiras, nevis persona ar tādu un tādu slodzi saņem tik un tik. Turklāt nav skaidrs, kādēļ šīs ziņas nepieciešamas iedzīvotājiem.
Būtu vērts papētīt IZM darbinieku pieredzi un darba stāžu darbā ar skolēniem. Reti kurš no viņiem ir bijis labs un veiksmīgs pedagogs, pārsvarā tie ir cilvēki, kuri skolā ar skolēniem nav tikuši galā! Un tagad ir lielie spriedējj par skolotājiem, kuri reāli strādā un nežēlo ne savu laiku, ne līdzekļus, lai īstenotu savu ieguldījumu ar + zīmi.
lasu, ka pa to laiku... 06.12.2014. 12:17:36
VID piešķirts 1 419 769 eiro liela summa atlīdzības finansējuma palielināšanai, no tā 18,265- prēmiju izmaksām, 1,401 495 piemaksām par personīgā darba ieguldījumu un darba kvalitāti. Kvalitāti! Kvalitāti! Kvalitāti! Es arī par darba kvalitāti saņemu veselus 45 eiro un par bērna sagatavošanu starpnovada alimpiādei (godalgota vieta)- 4,05 eiro. Pats sagatavošanas process gan nebija iekļauts nekādā apmaksā. Atvainojiet, kā tad būs ar to publiskošanu?
tad jau algas vajdzētu publiskot augstajām personām. ja aju mums par tie rīkļurāvējiem jabalso tad lai arī publisko algas un tml.
lasu, ka pa to laiku... 06.12.2014. 12:04:24
VID pišķirts 1 419 769 eiro liela summa atlīdzības finansējuma palielināšana, no tā 18,265- prēmiju izmaksām, 1,401 495 piemaksām par personīgā darba ieguldījumu un darba kvalitāti. Kvalitāti! Kvalitāti! Kvalitāti! Es arī par kvalitāti saņemu veselus 45 eiro un par bērna sagatavošanu starpnovada olimpiādei (godalgota vieta) - 4.05 eiro! Pats gatavošanas process gan nebija iekļauts nekādā apmaksā. Atvainojiet, kā tad būs ar to publiskošanu?
amatpersona 06.12.2014. 11:45:16
Skolotājs jau nav amatpersona. Šo titulu nepiešķīra aldziņas dēļ. Amatpersona ir citā statusā- cita samaksa.
Valdība 5.decembra ārkārtas sēdē nolēma - PUBLISKOT!!! 06.12.2014. 11:39:02
Valdība ĀRKĀRTAS SĒDĒ 5.decembrī (nevis janvārī, kā solīja e-klase!!!!) piekrita publicēt pedagogu algas ar visiem skolotāju vārdiem un uzvārdiem. Vairāki ministri gan kritizēja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) ierosinājumu. Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS) izteica kritiku par IZM prezentēto ideju, ka pedagogu atalgojums tiek publiskos pa pedagogu amatu grupām. Šādu pieeju ministrs nosauca kā nesaprotamu. Savukārt ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičš (V) aicināja norādīt pedagogu algu ar vārdiem un uzvārdiem, kā to patlaban norāda citas amatpersonas. Arī satiksmes ministrs Anrijs Matīss (V) norādīja -, ja citās jomās amatpersonu atalgojums tiek publiskots, tad kāpēc to nevar darīt ar pedagogu algām. Ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) atzina, ka, publiskojot pedagogu algas, būtu jānorāda summas, cik katrs saņem, apvienojot amatus, piemēram, vienlaikus pildot skolas direktora un pedagoga pienākumus. Ekonomikas ministre arī norādīja uz pedagogu algu publiskošanas negatīvo pusi, proti, tas varētu radīt sociālo spriedzi. Arī veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS) iestājās par to, lai tiek publicēti skolotāju vārdi un uzvārdi. Tāpat ministrs piebilda, ka pedagogu algu publicēšana kliedētu mītu, ka skolotāji ir slikti atalgoti. Finanšu ministrs Jānis Reirs (V) IZM prezentēto piedāvājumu kritizēja, norādot, ka konkrētajā modelī nav ietvertas piemaksas no pašvaldībām, līdz ar to netiek atainota patiesā situācija. Pēc diskusijām valdība atbalstīja grozījumus likumā, ka pedagogu atalgojums tiks publicēts ar visiem skolotāju vārdiem un uzvārdiem. Likuma grozījumi gan vēl būs jāskata Saeimā. IZM iepriekš skaidrojusi, ka likuma grozījumi nepieciešami, lai padarītu atklātu valsts budžeta izlietojumu pedagogu darba samaksas nodrošināšanā. Grozījumu anotācijā uzsvērts, ka "demokrātiskas valsts pārvaldes funkcionēšanas neatņemama pazīme ir tās pārskatāmība un informācijas par valsts budžeta līdzekļu izlietojumu pieejamība". Tāpēc, lai nodrošinātu valsts budžeta mērķdotācijas valsts, pašvaldību un privātpersonu dibināto izglītības iestāžu pedagogu darba samaksai, izlietojuma pārskatāmību, kontroli un sabiedrības informētību, būtu jāpublisko pedagogu algas. LETA jau ziņoja, ka šādu grozījumu mērķi pagaidām neizprot Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība, savukārt Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane (GKR), komentējot šo ieceri, sacīja, ka "viss, kas notiek Izglītības un zinātnes ministrijā saistībā ar pedagogu algām, nav komentējams, un es to vērtēju kā ļoti augstu neprofesionalitāti". Arī tiesībsargs Juris Jansons, izskatot piedāvātos Izglītības likuma grozījumus, secinājis, ka tikai pedagogu algu publicēšana, iespējams, būtu pretrunā ar Satversmi.
Publicējot algu sarakstus, sevišķi lauku skolām, būtiski ir norādīt arī algas datumu, lai kaimiņam bez noteiktiem ienākumiem, bet ar lielu kāri pēc spirtotā , būtu visas iespējas šo informāciju izmantot sava labuma gūšanai. Sevišķi, ja skolotāja dzīvo viena un savā mājā, jo daudzdzīvokļu mājā varbūt citi kaimiņi kaut policiju izsauks. Un noteikti jāizlaiž piezīme - pirms nodokļu nomaksas, lai summa izskatās lielāka, tātad učene "biezāka" (rēķināt jau puisis sen aizmirsis, un kāda daļa aiziet nodokļos, arī nav ne jausmas). Domājat, pārspīlēju?
@ un brīnos atkal. 06.12.2014. 01:00:29
Rudītei Kalniņai par 0,97 slodzi 420 bruto, 303 neto. Man par1,45 slodzi 595 + 45 (kvalitāte)=640 bruto,460-neto (būtu 320 Ls). Papildus čupa darbu bez samaksas. Par slodzi būtu -cik?
Pa to laiku 05.12.2014. 23:14:04
05.12.2014. "Valdība atļāva novirzīt finansējumu VID atlīdzības finansējuma palielināšanai 2014.gadā 1 419 760 eiro apmērā. No šīs summas 18 265 eiro paredzēti prēmiju izmaksai un 1 401 495 eiro piemaksām par personīgo darba ieguldījumu un darba kvalitāti."
Tikai skaitļu publiskošana pretim uzvārdam???? Ko tas parāda??? Būtībā jau tikai to, cik katrs no mums vai nu var(cik daudz stundu priekšmetā, cik daudz skolēnu,...), vai arī grib, vai arī ir spējīgs nopelnīt strādājot uz savas veselības, izturības un pacietības robežas.SKOLOTĀJU ALGAS NAV SALĪDZINĀMAS! Var salīdzināt un analizēt algu par likmi, bet ne skolotāju algas, jo alga atkarīga no skolotāja slodzes un tās var pat ievērojami atšķirties. Tie, kuri nav tieši saistīti ar skolu, to nesapratīs.
Tad nu lūk, jaunākais - valdība lēmusi par algu publiskošanu - pozitīvi. Straujumas k-dze, vai tik nebūsiet izlaiduši džinu no pudeles...
Ir novadi, kur skolotājiem piemaksā, citur turi govi papildus....
Visi skolotāji nav pelnījuši ,lielākas algas! Ja nepatīk skola , vai alga, lai iet uz veikalu strādāt, starp citu veikalos arī daudziem ir augstākā izglītība.
Tas laiks, kad lauki bija Latvijas sirdsapziņa ir pagājis, tagad Latvijas sirdsapziņa ir Anglijā un Īrijā. :)
nesaprašam 05.12.2014. 19:54:48
Modelis " Nauda seko skolēnam" ir sašķēlis pilsētu un lauku skolotājus. Tiek realizēts " Skaldi un valdi" princips. Kāpēc laukos ir vajadzīgas skolas ar 50 skolēniem? Vienkārši tāpēc, ka Latvijas lauki ir Latvijas sirds, gods un sirdsapziņā. Vēl joprojām tur dzīvo gaiši un talantīgi cilvēki. Skolu iznīcināšana būtu arī Latvijas lauku nāve. Latvijas nāve. Bet, laikam jau tāds ir mērķis...

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8-7=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.