Lietotājvārds
Parole
Skatījos interneta vietnē skolēnu safilmēto Rīgas Juglas v/sk degšanas brīdī ,bija dzirdami fona komentāri.Gandrīz ausis novīta,mūsu tikumība 0 līmenī.
Nemācu latviešu valodu, bet man ir savs viedoklis. Izlasīju vairākkārt minēto dzejoli, bet nespēju uztvert tā jēgu, pat neiedziļinoties rupjību lietošanā. Kam šāds dzejolis kalpo un ko autore vēlējās vēstīt? Vai šim 'šedevram" būs vieta mūsu literatūrā pēc 20 vai 100 gadiem? Vai kāds vēl zinās terminu "mego pārdevēja"? Pirms dažiem gadiem Nacionālā teātrī bija izrāde "Kapu svētku PR", kurā arī visu laiku lamājās. Nepatika. Man šķita, ka rupjībām nav vietas uz Nacionālā teātra skatuves. Tāpat tām nav vietas mūsu literatūrā.
Cien.vecāki un citi interesenti, kuri nav skolotāji! Skolās nemāca un skolotāji skolā nelieto necenzētu leksiku, bet skolēni to lieto gan skolā, gan uz ielas, gan savās mājās. Nez, kur viņi to iemācās, ja ne skolā? Ak, literatūras stundās, analizējot daiļdarbus! Jāaaa, ir nu gan mūsu daiļliteratūra pilna ar necenzētiem vārdiem:( Redziet, cienījamie, daiļliteratūrā tēla valoda raksturo pašu tēlu, un literatūras stundās, analizējot tēla valodu, rīcību, raksturu, skolēni mācās un gūst pieredzi savai dzīvei. Dīvaini, bet neviens literārais varonis rupeklis nekad nav ieguvis lasītāju (skolēnu) simpātijas! Nekad tāds tēls nav pamudinājis līdzināties viņam, jo viņam parasti nav domubiedru un atbalstītāju literārajā darbā, ja nu vienīgi tādi paši kā viņš...Žēl, nezinu konkrēto dzejoli, kas radījis visu šo jezgu, bet esmu pārliecināta, ka literatūras skolotājai bija labs stundas mērķis, analizējot šo dzejoli, un ka šis labais mērķis arī tika sasniegts.
Nav ne sakāpināta interese,ne neizglītotība,ne nespēja bez nenormētas leksikas skolēniem domāt mācīt,ne kaut kādi tikumības noteikumi,bet vienkārši jautājums,vai skolotājas gaume izkopta,ja piedāvā 10.kl. ko tādu.Varbūt tomēr jāmeklē vaina pašā piedāvājumā.
izlasīju komentāros e-klasē 05.10.2015. 11:06:44
Vētra ir sacēlusies ūdens glāzē. Aiz izglītības ierēdņu pārāk lielas centības, ka tik kas nenotiek!
Skolās jāpārskata vēstures mācību priekšmeta saturs. Karš ir netikumīgs ...............
Kāpēc skolotājam būtu jārāda slikts piemērs? Ar šādu leksiku viņai vajadzētu strādāt Krievijas armijā par praporščiku, ne skolā...
Ne jau tikumība ir muļķīga. Muļķīga ir situācija, kad tikumīgs/ netikumīgs nav skaidri definēts. Ja mums jautātu, kādu dzīvesdraugu vēlamies- tikumīgu vai netikumīgu morālu izvirtuli- vairākums taču atbildētu, ka labāk tikumīgu. Kādu vēlētos redzēt izaugam savu bērnu, kādu vīru vēlētos savai vienīgajai meitai utt, utt....
PIlnībā piekrītu Langai. Saprāta balss šajā tumsonības slavas dziesmā, kas notiek pēdējos mēnešos Saeimē un dažās skolās.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8+2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.