Lietotājvārds
Parole
Ilze-skolotāja 24.02.2014. 13:24:24
Lielā mērā jāpiekrīt te rakstītajam- kurš jaunietis gribēts strādāt profesijā, kura netiek mūsu valstī godāta, jo katrs var uzspļaut, var izlamāt, pamācīt, kā jāstrādā.... un Tu, skolotāj, drīksti tikai smaidīt un pazemībā liekt muguru. Jo, ja pacelsi balsi, mēģināsi aizstāvēties, runāsi pretim, vai tam , kas Tevi ir pazemojis, nedod Dievs , būsi stiprāk pieskāries- IKVD, bērnu tiesību dienesti tūlīt būs klāt un pazemos Tevi vēl vairāk.............. Un par to visu saņemt minimālo algu (lauku skolotājiem)....Meklējat muļķus. Skolā var atļauties strādāt tie, kuriem otra puse labi pelna un uztur ģimeni.
Strādāt skolā mūsdienās?!? Par šo lielisko atalgojumu?!? Un mudināt to mācīties saviem bērniem?!?!!? - NEKAD! NEMŪŽAM! Apspļaudītāku profesiju par minimālo algu grūti pat iedomāties un atrast! Nekad neejiet studēt pedagoģiju, jūs sevi nolemsiet nabadzībai un bezvērtīgi pavadītam mūžam kā grīdas lupatām!
Visu šo Latvijas brīvvalsts laikā valdība ir pamatīgi ietaupījusi uz skolotāju rēķina. Skat, kādās mašīnās viņi braukā, kā saģērbušies, kādās pilīs dzīvo utt. Esmu pilnīgi pārliecināta, ka tas ir apzināti darīts, lai labākie no šīs sfēras aizietu, līdz ar to nebūs tautas progresa- stulbeņi taču izdevīgāki nekā domājoši jaunieši, vai ne? Ilgāk krēslos noturēsies tie, kas to visu ilgtermiņā izdomājuši! Latviešu tauta tiek nīdēta jau saknē! nevajag mums gudrus jauniešus, uzņēmīgus pedagaogus utt. Padomju ideoloģija - ja jādomā par to, kā piepildīt vēderu, neatliek laika vairāk nekam!
Pilnīgi normāli - kurš, sevi cienošs cilvēks, kam ir galva uz pleciem, ies studēt par skolotāju - parunājot ar jauniešiem skolā sapratu, ka viņi uzskata, ka skolā strādā tikai neveiksminieki vai tiem, kas būt par skolotāju ir hobijs, jo visi citi par tādu algu nestrādātu. Kamēr mūsu valsts nemainīs attieksmi un skolotāji turpinās būt viszemāk atalgotie visā Eiropā, tikmēr lai priecājas, ka skolās vēl ir, kas strādā, jo pamazām jau katram skolotājam krājas tas aizvainojums, ka par mums ar šādām algām ņirgājas, un, kad vadzis lūzīs, skolā strādās tiešām tikai neveiksminieki, kas par pedagogiem izmācīsies, jo tur būs budžeta vietas.
Darbs skolā - tas ir pēdējais, ko musdienās izvēlēties jaunam cilvēkam! Ne tikai niecīgās algas, visvairāk sāp sabiedrības(vecāku un bērnu) attieksme...
Strādāju skolā ilgi. 25 gadus domāju, ka man šis darbs ir " sirds darbs" - un faktiski tā arī ir. Taču pēdējos 5-6 gados nožēloju, ka esu izvēlējusies šo profesiju. Pārāk daudz pazemojumu un negāciju. Pat skolas apkopēja pelna vairāk. Esmu priecīga, ka mani bērni nav izvēlējušies pedagoga profesiju ( kaut gan dēlam pēc augstskolas piedāvāja strādāt par pasniedzēju tehnikumā). Ja dzīvotu otru mūžu Latvijā, neizvēlētos šo darbu (citā valstī- gan). Jaunieši! Ja gribat būt pazemoti un nenovērtēti, varat riskēt! Es neiesaku!
Piekrītu ''arī'', ikdienas stress no pazemojumiem un valdošās visatļautības sagrauj mūsu pašcieņu. Negribētu savam bērnam novēlēt tādu dzīvi.
Ko nozīmē I.Druvietes teiktais:,,ka mūsu labākie skolēni izvēlas apgūt akolotāja profesiju."Tur jau tā lieta, ka labākie skolēni neizvēlas skolotāja profesiju, bet cenšas apgūt kaut ko vairāk. Viņiem, mācoties skolā ir radies priekšstats un sapratne par to, ko nozīmē būt un darboties kā skolotājam,līdz ar to jauniešos nerodas vēlme mācīties skokotāja profesiju. Vēl gribu piebilst, ka skolotāja darbā joprojām ir nenormālā daudzumā jāveic visādi ,,papīru darbi", jāizgudro bezmaz vai jauns velosipēds, kuru jau kāds ir iepriekš izgudrojis, vai jārada jauni mācību materiāli, ko ielikt kaut kur, lai slinkākam darboniem arī pietiktu... Vienkārši- skolotāji ir noguruši no visa kā un vairs nav spējīgi darīt to, kas tiešām būtu viņu kā skolotāju pienākumos un darbā.
Kaimiņš sūdzējās, ka viņš kā strādnieks kokapstrādē saņēma šajā mēnesī TIKAI 600EUR uz rokas un taisās pāriet pie cita darba devēja, tad man ir skaidrs, ka pedagogs nav tā profesija, kuru vajadzētu apgūt!
Skolotājs - tas skan lepni,bet tas lepnums nāk caur bērnu emocionālo vardarbību pret skolotāju,vecāku nepārtrauktā,bezjēdzīga kontrole ar visu zinošo piesitienu,administrācijas vardarbība pret zinošiem,spējīgiem skolotājiem,IZM bezzobainā,nejēdzīgā darbība pret skolotājiem,LR valdības nostāja,ka valstij vajag "gaļas gabali"ar sabiedrības pelniem.Arodbiedrības nevēlēšanās aizsargāt savus biedrus un vispār skolotājus.Nemaz nav vēlme runāt par darba atalgojumu,kas noved intelģenes(skolotājus)uz nabadzības sliekšņa.Kā jau J.Cēzars teica: Tauta ir kā aunu bars,kur gribēšu tur arī vedīšu.
Jaunieši!izvēlēties jebkuru profesiju,bet tikai ne skolotāja!
Augstskolas "tīrā veidā" nevajadzētu veidot programmas ne uzņēmējdarbībā, ne pedagoģijā. Vispirms vajag iegūt profesiju, specialitāti, vismaz kādu laiku pastrādāt un tad jau ar iegūtām specifiskām zināšanām apgūt arī pedagoģiju. No dzīves nākuši peadgogi ir skolēnu iemīļoti un cienīti. Ja i valodas vai matemātiku vai citus priekšmetus māca tikai pedagogs no augsskolas, tas mūsdienu skolēniem liekas mākslīgi. Ja vizuālo mākslu māca īsts mākslinieks, ja ekonomiku māca īsts uzņēmējs vai arī matemātiku, fiziku skolotājs, kurš dzīvē ir redzējis, kur to var pielietot, tad situācija varbūt būtu cita- skolotājus cienītu.
Gudrā 20.02.2014. 19:46 Smieklīgi, bērnu skaits samazinās, klases tiek optimizētas, skolotāji tiek atlaisti. Bet te - valsts tik štancē budžeta vietas un taisa nevienam nevajadzīgus speciālistus. Kamēr IZM uzskatīs skolu vadību par muižkungiem/madāmām, kas ar skolotāju kā ar dzimtcilvēku var darīt jebko, tikmēr jēdzīgākie jaunieši nevēlēsies atgriezties dzimtcilvēka stāvoklī, bet, ja vēlas - skolā var no Iespējamās misijas ieiet un BEZ pedagoģijas studijām strādāt (pat var kļūt par direktoru). Domāju, pašlaik vispār uz 2-3 gadiem jāizbeidz tā skolotāju ražošana un jāļauj strādāt esošajiem. Var iebilst, ka vecie, sliktie..., bet - sliktie jau savās vietās turās jebkuriem līdzekļiem, aiziet no skolām labākie un tie, kuri patiesi strādāja jauniešu labā un bija skolēnu cienīti. Paliek, diemžēl, manu prāt - manipulētāji un vadības kaprīzes izpildoši, kolēģus nododošie...
Reiz skolēniem stundā pajautāju, vai jūs vēlētos kļūt par skolotāju? Lielākā daļa atbildēja noliedzoši. Viņi taču redz kā mēs dzīvojam. Es personīgi pārvietojos ar sabiedrisko transportu, dzīvoju dzīvoklī un ģērbjos vienkārši. Viņi jautā, kāpēc es nebraucu ar auto? Es taču to nevaru atļauties. Viņi taču nevēlās mācīties tāpēc, lai vēlāk kļūstot par skolotājiem, knapi galus savilktu kopā. Jaunieši grib dzīvot.
dzīves īstenība 20.02.2014. 23:34:14
Ja pirms iestāšanās augstskolā topošajam studentam būtu jāpavada 1 menesis strādājot skolā, tad arī tas mazumiņš, kas grib kļūt par skolotājiem aizbegtu...
Jābrīnās, vai ne? Jaunieši negrib būt par skolotājiem! Ak, kā viņi nesaprot, cik forši ir knapi samaksāt komun. un citus tēriņus. Un cik forši ir ģērbties humpalās! Jā, jā, humpalās, jo norrm. veikalā nevaru atļauties. Un mūsu jaunieši to nesaprot, vai ne? Viņi taču redz, kādi tie mūsu skolotāji ir! Un saviem bērniem es saku - Mācieties un tad brauciet prom!
Smieklīgi, bērnu skaits samazinās, klases tiek optimizētas, skolotāji tiek atlaisti. Bet te - valsts tik štancē budžeta vietas un taisa nevienam nevajadzīgus speciālistus.
Bet kāpēc tad man, lai iegūtu otru specialitāti augstskolā (jo nav jau daudz stundu nedēļā, no malas citu skolotāju neņems, kurš gan arī ies), ir jāmaksā barga nauda??? ..rakstīts gan Nepilna laika klātiene.
bet skolotāju ir pārpalikums, tāpēc algas esot mazas. kāpēc vēl jāuzņem budžeta vietās?
sk.ar pieredzi 20.02.2014. 17:00:21
Pirms 40 gadiem, kad es biju skolnieciņš, ar bijību un apbrīnu skatījos savos skolotājos, un sapņoju, ka kļūšu skolotāja.Ar gadiem skats uz skolotāja profesiju mainījās.Es mācījos no manu skolotāju kļūdām, veidoju savu uzvedības un attieksmes pret skolēniem modeli, ņemot par paraugu manus mīļākos skolotājus.Ja padomā, kādi tik skolotāji nav bijuši, bet neatceros tādu skolotāju apriešanas kampaņu visos līmeņos kā tas ir tagad.Skolotājs veidojas nevis augstskolā,bet skolā.Ja dienu no dienas tu redzi, kā var ņirgāties par skolotāju, ja mājās spriež, cik tā ir slikta profesija,u.t.t. es neatkārtošos,tad tev ir jābūt gladiatoram,vai ar tīģera dresētāja iekšām, lai mestos šajā krātiņā .Sākumskolā noteikti ir vieglāk, bet vidējais posms.......Redzu, kā jaunie mokās!
Raidījumā "Slepenais eksperiments" bija labs dialogs! Runāja par Maximas pārdevēju smago darbu un zemajām algām! Tad žurnālists uzstājīgi vaicāja, nu cik tad zemas ir tās viņu zemās algas?! Arodbiedrību vadītāja Krīgera atbilde: Nu, tikpat cik skolotājiem!!!!!! Tāpēc nāciet un studējiet pedagoģiju- vairākus gadus, tad vēl gandrīz obligāti vajadzēs iegūt Maģistra grādu, tad katru gadu n-tie kursi utt. Tas viss- par pārdevēja algu un ļoti vieglo un bezatbildīgo darbu skolā! P.S. Šeit negribu apvainot pārdevējus un uzskatu, ka arī viņu alga salīdzinājumā ar veikalnieku milzīgo peļņu ir niecīga!
Rietumeiropā skolotāja profesija nav tik beztiesiska un slikti apmaksāta kā pie mums.( Tur cilvēki vēl saprot ka izglītība ir nākotne.
Žēl, ka jaunieši nevēlas būt par pedagogiem, bet kamēr nozare nebūs sakārtota, nekas nemainīsies. Profesiju jaunietis izvēlas kādas motivācijas vadīts , bet kāda motivācija ir būt pedagogam ... pat sabiedrības pozitīvā novērtējuma un cieņas paliek arvien mazāk, par atalgojumu un darba apstākļiem pat nerunājot.
Piekrītu Annai- tā ir misija vai sods būt skolotājai!
arī no skolas 20.02.2014. 12:57:06
Tagad liela daļa skolotāju ir ap 50, ko valsts darīs pēc gadiem 10, kurš mācīs jauno paaudzi, ja izglītības sistēma būs nesakārtota?
Nu vajag izveidot komisiju, kas noskaidros kāpēc tā ir... ;)
Jāsmejas! Es pati esmu skolotājam un nevienam jaunietim neieteiktu izvēlēties šo grūto, slikti apmaksāto un nenovērtēto profesiju!
Pagājušajā nedēļā 12. klases skolēni diskutēja par tēmu "mācīties par skolotāju". Viens zēns pateica trāpīgi - cik naudas jāieliek, lai varētu to darīt un pēc tam par minimālo algu??? Ko dos budžeta studijas, nauda studentam vajadzīga MILZĪGA. Mana meita mācās budžeta grupā ar pedagoģiju saistītā programmā un es ar savu skolotājas algu NEVARU TO VISU PAVILKT!!! Jaunieši jau vērtē to, kādu dzīves kvalitāti ar savu darba algu skolotājs var nodrošināt sev un saviem bērniem...
Tad nu gan ģeniāls atklājums! Jaunieši neizvēlas šo grūto darbu par neadekvāti zemu atalgojumu. Ko nu darīsim?????
...Jāmudina jauniešiem izvēlēties šo profesiju .... Druvietei viņas vecumā tāds naivums................ Smiekli nāk!
Pati strādāju par skolotāju un redzu, kā esmu atņemusi laiki saviem bēniem, kā vārdi "manējie bērni", nozīmē ne tikai savus personīgos,bet vēl 25, par kuriem sāp sirds. katrā ziņā ,mani personīgie bērni ir tikai zaudētaji. Tāpēc arī savām meitām saku , izvēlieties jebkuru citu profesiju, tikai ne skolotājs.
Kad tad tur brīnums...kurš par to algu strādās?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1+7=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.