Lietotājvārds
Parole
reformas izmērs 05.08.2015. 12:58:24
cien. topošais bezdarbniek- Tev jāsaprot, ka visus aptverošā reforma ir tikai ceļa sākumā, esi pacietīgs- tā drīz skars arī Tevi, tomēr esi sevis cienīgs, t.i., saprotošs, tikumisks un lojāls procesam līdzās jauniem standartiem un pilnīgai nahrenizācijai. Lūdzu nelamājies, tas godu nedara, bet arodbiedrība laikam gada atvaļinājumā
Diemžēl nākas konstatēt, ka daudzviet skolās ir iestājies apburtais loks. Administrācija, parasti DVMD personā, aktīvi piepalīdzot klases audzinātājām, tuvojoties 9. klases eksāmeniem, "čaklāko" skolēnu vecākiem silti iesaka dabūt atbrīvojumus no eksāmeniem, jo realitātē eksāmenus, lai cik viegli tie būtu, čaklīši nenokārtos. Neapšaubāmi, ka par to, kā arī par čaklīšu attieksmi pret zinību apgūšanu un bieži vien arī pret uzvedību ir lietas kursā arī klasesbiedri. Kas notiek pabeidzot devīto klasi. Tā kā nauda seko ..., tad administrācija, atkal cieši piesaistot klašu audzinātājus, uz čaklīšiem iedarbojas ar masveida propogandu - nāc vidusskolā. Un tas atkārtojas gadu no gada. Rezultātā mācīties griboši ir spiesti meklēt vietu "spēcīgākā" vidusskolā.
"Pedagogu atalgojuma grafiks paredz, ka 2008.gadā skolotāji saņems 344 latus, 2009.gadā - 414 latus, bet 2010.gadā - 494 latus par vienu likmi pirms nodokļu nomaksas."....."Atalgojuma programma paredz pedagogu algu palielinājumu līdz pat 2014.gadam. Programmā noteikts, ka par vienu likmi bez piemaksām 2011.gadā skolotājs saņems - 586 latus, 2012.gadā - 695 latus, 2013.gadā - 824, bet 2014.gadā - 978 latus"
Te būs visas Eiropas skolotāju algas uz 2012 gada sākumu. Latvijā nekas nav mainījies - saņem tikpat, ja ne mazāk. Beļģija (fr.) – 52266 eiro gadā t.i. 4355 €/mēn. Čehija - 1022 €/mēn Dānija – 4458 €/mēn Vācija - 4954 €/mēn Igaunija - 889 €/mēn Īrija - 4946 €/mēn Grieķija - 2104 €/mēn Spānija - 3660 €/mēn Francija - 3987 €/mēn Itālija - 3241 €/mēn Kipra - 4842 €/mēn Bulgārija – 364 €/mēn. Latvija - 396 €/mēn Lietuva - 579 €/mēn Luksemburga - 11248 €/mēn Ungārija - 938 €/mēn Malta - 1951 €/mēn Austrija - 4670 €/mēn Polija - 875 €/mēn Portugāle - 3162 €/mēn Rumānija - 713 €/mēn Slovēnija - 2286 €/mēn Slovākija - 723 €/mēn Somija - 3710 €/mēn Zviedrija - 3632 €/mēn Anglija - 3529 €/mēn Ziemeļīrija - 3529 €/mēn Horvātija - 995 €/mēn Islande - 3519 €/mēn Turcija - 1189 €/mēn Lihtenšteina - 10928 €/mēn Norvēģija - 4794 €/mēn
IZM kabinetā nesēžu un neesmu Mārīte. Algu maksāju sev pati ar sava biznesa ienākumiem un arī savai meitai mācu, ka uz citiem nav jāpaļaujas, pašai sava nākotne jāveido. Lai jums jauks vakars, un novēlu nākamgad skolotājiem uzdot mazāk mājasdarbus, lai paši var vairāk atpūsties. Tie vecāki, kuriem rūp bērnu izglītība, paši par to parūpēsies. Tiem, kam nerūp, tie tikai sagādās galvassāpes jums.
Cien. Dace! 04.08.2015. 15:53:42
Kurā IZM kabinetā sēdiet?
Liekulīgi nav, ja raksta par to, kas ir labi un skaisti nevis , ka viss ir labi un skaisti.
Ipriekšējam komentāram - man nav nospļauties par problēmu - algas, bet man ir nospļauties par vāvuļoš anu un nekā nedarīšanu. Šis portāls nav domāts tikai skolotājiem, bet arī vecākime un bērniem. Te jābūt informācijai priekš mums visiem, nevis tikai skolotājiem. Visi raksti ir pēc būtības plaģiātisms, jo atkārtojas. Katru dienu vienas un tās pašas tēmas liecina par to, ka latviešiem vienkārši nav par ko rakstīt, nekas nenotiek, bet stāv uz vietas. Varbūt skolotājiem jābeidz te sūdzēties un jāsāk kaut kas darīt, jo man tik tiešām ir zudusi cieņa pret visiem tiem, kas neko nedara, tikai raud. Katru dienu savai meitai mācu, ka sūdzēšanās un gaudošana neko nepanāk un izmantoju nu jau piemēru par skolotāju algām. Kāpēc, jo šo informāciju viņa katru dienu uztver no e-klases un regulāri man jautā, kāpēc tā? Kāpēc skolotājiem nav algas pielikuma? Kāpēc Latvijā ir tik slikti? Kāpēc visi nelaimīgi? Tas nav normāli, ka jau bērnībā skalo ar medijiem smadzenes. Un man jācīnās pret visu šī marasmu un jāskaidro savai meitai, ka slikti ir tiem, kas daudz runā, bet maz dara. Ja daudz dara, tad nav laika runāt un žēloties.
Ne pa tēmu, bet jautājums E-klases redaktoriem. Ja mēs vēlamies celt izglītības, skolotāju prestižu, vai nebūtu laiks mainīt attieksmi pret dzīvi un sākt publicēt saturīgus rakstus ar pozitīvu attieksmi? Visas šīs ziņas ir vecas un jau veselu nedēļu stāv citos portālos kā Delfi, TVNet. E -klasei būtu jāveido raksti, kas interesē vecākus, skolniekus un skolotājus un vieno tos, nevis izjauc visas iespējamas attiecības, kurinot naidu. Atceros, kad uzradās šis portāls, tad bija interesanti lasīt ziņas, kas nebija citās interneta lapās, tagad te nav nekā. Tikai tukšs naids, kas iznīcina Latviju un mūsu tautu.
skolotājai 04.08.2015. 11:11:16
tie bērni,kuri vēlas mācīties citas ievirzes vidusskolas programmās,parasti to arī dara,ja vien nav spiesti izvēlēties vienīgo-vispārējo vietējā skolā,jo vecāki vienkārši finansiāli nevar atļauties bērnus palaist uz lielpilsētām. Slavenajā Rīgas 1.ģimnāzijā pamatskolu beidzot ,nav mācīti VISI mācību priekšmeti,kuri jāapgūst(piem.mūzika).Vai šie skolēni var saņemt atestātu,ja nav vērtējuma VISOS pamatizglītības priekšmetos?Pamatizglītība taču ir OBLIGĀTA.
Vai jūs savam bērnam izvēlētos skolu, kurā ir tikai viena programma? Es - ne.
skolotājai 04.08.2015. 11:01:50
pēc Jūsu rakstītā var secināt,ka pastāvēt var tikai tās vidusskolas,kurās ir 3 virzieni,ja mazāk un vēl tikai viens-vispārizglītojošais,tad jāver ciet? Daudzu priekšmetu skolotājiem,ne tikai Jūsu minētajiem,skolās nesanāk pilnas darba slodzes(21 kontaktstunda),tāpēc viņi spiesti to ,,savākt,,,braucot pa vairākām skolām,bet tas nebūt neliecina,ka viņiem nav kvalifikācija un skolā ieskrējuši no ielas.Ja vidusskolas pārveidos par pamatskolām,vai sākumskolām(1.-6.kl.),tad situāciju šiem skolotājiem tas vēl vairāk pasliktinās un apbraukājamo skolu skaits būs vēl lielāks.Vai tad spriedīsim par pamatskolu slēgšanu? Varbūt Jūs piedāvājat mācīt tikai pamatpriekšmetus ar lielo stundu skaitu un no pārējiem atteikties?Varbūt atstāt tikai dažas skolas-lielos kombinātus- un bērnus pievest pat 50-100 km vienā virzienā?
Skumja realitāte, bet fakts. Ko jūs vēlaties labāk - vidusskolu, kur bez kādām programmas izvēles iespējām mācās daži skolēni vai bērniem pilnvērtīgu izglītību? Jau daudzus gadus pilsētu skolās, kur ir vismaz 3 paralēlklases, ir viena vispārīgā, viena matemātikas - dabas un viena humanitārā klase, lai katrs var izvēlēties sev piemērotāko. Laukos viena - visbiežāk vispārīgā, kurā pusklase uzņemta ar nesekmīgu pamatskolas vērtējumu, visbiežāk matemātikā vai angļu valodā, lai tik noturētu skolu. Par kādu izglītības līmeni te var runāt? Un vēl - skolotāju kvalifikācija - ķīmiju, fiziku, ekonomiku māca vai nu nespeciālists vai garām braucošs savienotājs.
šī greizā politika jau attiecas arī uz skolotāju,kura darba nodrošinājums ir atkarīgs no skolēnu skaita un tā jau vairāk kā 20 gadus dzīvojam visi-vecāki,bērni,skolotāji- kā uz īlena. vēl muļķīgāks ir apvienošanas priekšlikums,kur vienā vidusskolā vidusskolas klasēs ir 6,bet otrā 31 skolēns,bet pievest vajag tai skolai ,kurā ir 6,tur esot JĀBŪT vidusskolai.
..aha tagad nu tik klapēs ciet ,kad, piemēram,8 skolēni iesnieguši dokumentus un ir pārliecināti ,ka varēs mācīties attiecīgajā skolā .Klapēšanas lēmums bija jāpieņem kā minimums līdz 1.jūlijam!!!!!!!!!!!!!!!!?????????????????
Katru gadu tikai slēdz, neesmu dzirdējusi, ka kaut ko vērtu vaļā. Skumji iedomājoties, kas notiks pēc 20 gadiem.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
5+2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.