Lietotājvārds
Parole
Latvietis - nē! 17.12.2013. 22:26:11
KAMĒR UZ LATVIEŠU VALODAS JAUTĀJUMU UZ IELAS ATBILDĒS KRIEVISKI - TAS ABSOLŪTI NEBŪS NE TUVU VEIKSMES STĀSTS!!! Vai valodas inspekcija vispār kontrolē Latvijas Valsts skolas kurās nemāca valsts valodā un neaudzina valsts patriotus. Krievu skolas veiksmīgi audzina jauno paaudzi aizejošajai padomju paaudzei, tie turpinās nākt pie Uzvaras pieminekļa, ne tikai pār VĀCIJU, BET ARĪ PAR lATVIJU....!!!!
Padomju laiki daudziem pagājuši, bet dažiem te šķiet, ka Latvija joprojām ir LPSR?
Padomju laikaa Latvija latvieshi maaciijaas latviski un savaas skolaas, krievi savaas, polji savaas. Diivaini ,cik latvieshiem ir isa atminja 20 gadu laikaa veiksmiigi aizmirsta?!!!!
Oi, bija muusu skola tesibsargu kompaanija, ar vienu jaunu telefonatkariigu paarbaudiitaju, kursh visu macibu stundu spelejas ar telefeonu (beerni sajusmaa staastiija, ka chalis pa kruto njeemies stundaa) un divas k-dzes, kuras secniaja kajaaa vaji vaji zinat ... Ne kriteeriju, ne paradit uz kada pamata tadi secinaajumi, ko ar ko salidiznaja, kada paarbaudes metodika, nekaaa ....tiesiibsargi , ko vai ne, mes iereednji VISU zinaam,KAA japilda valsts pasuutiijums pret krieviem...
Ir pagaajushi 20 gadi , kuros ir valdiujushas isteni latvikas partijas un visu laiku ir ciiniijushas par valodu. 20 gadi un izuagusi jaunaa paaudze, kura saka , es necieshu valsti, kura mani sauc par okupantu, kaut gan es runaju, rasktsu , lasu un esmu sheit dzimis. 20 gadi, lai cilveeks, kura valstii ir izstradaata metodika ,lai cilveeks vareetu aatri iemaciities , efektiivi to lietot un nebuutu probleemu. Shaja valstii vienskarshi ir izdeviigi sariidiit cilveekus uz valodas un etniskas atkiriibas pamata. Man arii saap, ja manu beernu nosauc par okupantu un mani arii, ja mees runaajam uz ielas savaa valodaa, kaut gan sheit es arii jums ,latvieshi, rakstu latviski. Un , kursh no beerniem ir bagataks: mans ar divam brivi lietojamam valodaam , vai jusu ar vienu. Latvietim vienkarshi skauzh , ka vienmeer, tapec jaaizliedz, jalikvide, jaatlaizh un vienvardsakot jaiznicina.
Конечно, veiksmes stāsts. Вместо математики учим язык, вместо физики язык, вместо химии язык, вместо биологии язык. А потом крыши падают, потому что забыли научить считать. Люди умирают, потому что забыли научить лечить. А мы гордо продолжаем бороться за язык.
Muļķības! Tas ir veids , kā nemācīties valodu un aizsegties ar slinkumu un krievu šovinismu!
Jelena, Tevi viegli saprast, jo Tu esi krieviete un Tevi īpaši neuztrauc, ka apkalpojošajā sfērā bieži runā tikai krieviski, ka uz lelas latviskam jautājumam atbild tikai krieviski u.t.t. Bet latvieši to izjūt ikdienā. Nu, ja kas, tad palasi Putina un viņa partijas Vienotā krievija izteicienus par krievu valodas apdraudētību Krievijas dienvidu reģionos un arvien vairāk par Maskavā. Ja kas, tad "В итоге сегодня, по данным УФМС Москвы, на миграционный учет всего по городу поставлены 1 458 151 человек". http://www.rg.ru/2013/11/20/migranti.html Un Tu ļoti labi saproti, ka oficiāli reģistrējas labi, ja katrs trešais immigrants. Un kāpēc tādi kā Tu neceļ brēku par tadžiku, turkmēņu un citu tautību bērnu traumu mācītiem viņiem nezināmā (krievu) valodā? Varbūt Tu varētu uzrakstīt vēstuli Putinam un sarāt viņu par tādu nacionālismu? Kur nu vēl idejas par likumprojektu bīdīšanu, ka immigranti varēs dabūt darba atļauju Krievijā tikai ar krievu valodas prasmes apliecību. Un pēc visa tā Tu vēl kaut ko pārmet latviešiem par savas valodas aizstāvību ?
Nepiekrītu 16.12.2013. 23:29:49
Joprojām latviešu valodas apguves līmenis krievu ( mazakumtaut;iba ??? ar 140 milj cilv aiz Latvijas robežām....!) skolās ir neapmierinošs, jo paši skolotāji nereti valdu zin sliktāk par skolēnem, bet ģimenes palīdzēt nevar, jo ir padomju laiku ietekmē vēl. Kārtībsargam gan te paveras plašs darba lauks.
LX, Jūs rakstat: Berlīnē ir vairāk kā 1miljons turku, vai tur ir kaut viena turku skola? Jūs vispār skatījāties kaut-kādu statistiku? Berlīnē dzīvo 3.5 mln iedzīvotāju. No tiem turki ir 101 tūkstoši, kas ir 2.9% no kopējā Berlīnes iedzīvotāju skaita. http://en.wikipedia.org/wiki/Berlin#Demographics Rīgā dzīvo ap 700 tūkstošiem cilvēku. Latviešu no tiem – 46% (2011. gada dati). Интересно, кто же у нас остальные 54%??? Mēs (etniskie krievvalodīgie) runājam latviski. Mūsu bērni runā trīs valodās, ieskaitot latviešu. Mums ir priekšrocība darba tirgū. Kas ir Jums? Naids pret krieviem? Nespēja strādāt ar milzīgu tirgu, kas ir Jums blakus? Vankūverā ir mazāk par 50% iedzīvotāju, kuriem dzimtā valoda ir angļu. Ir daudz ķīniešu – rezultātā ir vairākas skolas, kurās māca ķīniešu valodā. Un ļoti jauki visi sadzīvo kopā. www komentārs: Pakāpeniski vajadzētu pāriet uz vienu valsts apmaksātu valodu izglītībā, tieši tāpat kā 185 etniskās grupas to dara Krievijā (97% publisko skolu skolēni mācās tikai krievu vai galvenokārt krievu valodā). Вы вообще в курсе, что в России 80 процентов русских? А в Москве – 92% русских. И упомянутые вами этнические группы составляют не более 20% от общего количества населения России? И у бОльшей части этих этнических групп родной язык русский, представляете? Такое вот диво. Откройте глаза. Посмотрите на свою экономику. Расскажите, что вы умеете делать, кроме как кричать про плохих русских? Мы тоже платим налоги за школы. За билингвальные школы. В которых наши дети недополучают знания из-за вашей "замечательной" билингвальности. Если вы такие умные, возвращайтесь из своих Ирландий и работайте в Латвии. Что вы бежите в другие страны? Правительство-то ваше, латвийское. Из коренных патриотов сделанное. Неужели оно вас не устраивает? Или вас не устраивает то количество налогов, которое мы платим нашей экономике? Это наша страна. Не только ваша. Наша общая. Мы тоже здесь родились. Мы тут живём и будем жить. Это моя родина. Я хорошо отношусь к латышам вообще. Я хорошо отношусь к своим друзьям и коллегам латышам. Я ваши комментарии прочитала. Я ваш язык знаю. А вы? Как дети малые со своей языковой паранойей носитесь, честное слово.
Kāds veiksmes stāsts, ja daudzās krievu skolās vēsturi māca pēc padomju standartiem par krievu tautas atbrīvošanas misiju utt. Un kad jāraksta eksāmens, tad no atbildēm skaidrs, ka no latviešu valodā izlasītajiem tekstiem skolēni nav sapratuši neko. Ja gribas izglītību krievu valodā, tad ir viena valsts, kur tā pilnīgi noteikti būs nodrošināta. Nav glīti kaut kur ierasties un tad izvirzīt savas prasības. Kulturāli cilvēki tā nedara.
rakstu nelasīju... 16.12.2013. 19:54:53
tur kā rakstīts? ka bilingvāli nozīmē latviski un krieviski? pie mums ir bilingvālas stundas - latviski un angliski, un tas arī ir bilingvāli un nemaz nav slikti/
Kādi mums ir veiksmes stāsti! Divi jau ir, kāds būs trešais? Ir mūsu valstī atsevišķa (maziņa) daļa cilvēku, kas dzīvo tikai veiksmēs! Pārējie ........................ .
Veiksmes stāsts tikai un vienīgi tiem, kas ar Sorosa fondu un bilingvālismu uztaisīja sev karjeru. Ar steigu jāievieš valsts finansētas skolas un bērnudārzus tikai valsts valodā!
Pakāpeniski vajadzētu pāriet uz vienu valsts apmaksātu valodu izglītībā, tieši tāpat kā 185 etniskās grupas to dara Krievijā (97% publisko skolu skolēni mācās tikai krievu vai galvenokārt krievu valodā). Un pareizi arī ir - ja dzīvoju Krievijā, tad esmu krievs un nekam citam nav nozīmes. Veikalā ir jārunā krieviski, bērni ir jāsūta krievu skolās utt. Tam pašam vajadzētu būt spēkā arī šeit, it kā. Ir ļoti sāpīgi, kad studenti (kas visu mūžu te nodzīvojuši), pieprasa ar viņiem komunicēt krieviski un nespēj uzrakstīt darbus vietējā valodā, kad veikalā pārdevēja vai santehniķis darbnīcā nesaprot ko viņam jautā, kad uz ielas svešinieks iesāk sarunu krievu valodā, kad rindā priekšā stāvošais savas prasības izsaka krievu valodā u. tml. Tā nedrīkstētu notikt ne Krievijā, ne Latvijā. Vienalga, vai kāds mani (manus vecākus / vecvecākus) piespiedu kārtā ar lopu vagonu aizvedis dzīvot citur, vai es pats (mani vecāki / vecvecāki) esmu pārcēlies labprātīgi.
"jāmācās valodā, ko runā ģimenē"... tad kur mums ir ukraiņu, baltkrievu,lietuviešu, vācu, libāņu, ebreju, brazīliešu u.c. skolas? Atkal kādi grib būt vienlīdzīgāki par citiem, īpaši ņemit vērā, ka ir taču iespēja mācīties zemē, kur skolas ir ar mācību valodu, ko runā ģimene. Bet tas process būtu aizgājis pirms 20 gadiem, tagad "vienlīdzīgākie un aizvainotie " par daudz augstu sekstes saslējuši. Lai gan, ne neiespējami, ja vien mūsu IZM pietiktu dūšas.
Ja tā turpināsies, Latvija ar savu veiksmes stāstu pazudīs no kartes kā neatkarīga valsts.
Dānijā, Vācijā, Norvēģijā un citur valsts finansē izglītību valsts valodā. Ja pie mums valsts finansē krievu skolas, tas nozīmē, ka faktiski krievu valoda tiek atzīta par otro valsts valodu Latvijā. Vēl gadus 20 un latviešu skolas varēs uz pirkstiem saskaitīt. Visi iebraucēji sūta savus bērnus krievu skolās. Un pēc tam sarunas, ka Anglijā, Īrijā vai Vācijā valodu iemācījās gada vai pusgada laikā, bet Latvijā to nevar iemācīties arī 10 -20 gadu laikā, ka latviešu valoda ir "sūdu"valoda. Krievu, ķīniešu un citām skolām jābūt privātskolām, tā kā tas ir normālā pasaulē. Berlīnē ir vairāk kā 1miljons turku, vai tur ir kaut viena turku skola?
IZM veiksmes stāsts 16.12.2013. 13:59:17
Tiešām izsmiekls!
Vai tad Īrijā valsts finansē latviešu skolas? Nu nē taču.
Tā būtu jebkur, tikai ne šajā valstī, kur baidās - ko gan par to teiks krievi?!?!????!!?!?!?!?? Kur vēl lielāku kaunu - valsts baidās par to,ko gan citi teiks, ja tā tagad (vajadzēja jau pifms 20 gadiem iedomāsies noteikt, ka mācības VISUR un VISIEM notiek valsts valodā!??!!?!???!!?? te galvenais ir pareizi di...ā ielīst... drīzāk te latvieši runās krievu valodā - galvenais, lai krieviņiem būtu labi.....
Bilingvālā izglītība sevi ir izsmēlusi.Jāiet tālāk.tas nozīmē izglītību valsts valodā un tad var apgūt pārējās valodas.Potams ir jāsaprot ,ka tas nav vienas dienas jautājums.Pārejas periods 4 gadi.Tas nozīmē no pirmās klases un no 10 klases varam sākt. IZM tam ir gatava??
LETA rakstīja pirms gada 16.12.2013. 12:13:13
Vai 9.maija notikumi pie Uzvaras pieminekļa, kur ar katru gadu pieaug jaunās paaudzes pārstāvju skaits, kas piedalās Uzvaras dienu pasākumos, arī ir "veiksmes stāsts"? Šie jaunieši neidentificē sevi ar Latviju un šīs valsts pamatvērtībām, iespējams, viņi saista sevi ar citu valsti...
Un tomēr- visiem jāmācās valsts valodā. Un to vajadzēja sākt jau 20 gadus atpakaļ.
Izsmiekls!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7-6=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.