Lietotājvārds
Parole
Nesaprotu, ar ko tad būtu jāizlīgst?
no internātskolas 07.10.2015. 18:43:45
Audzinātāja slodze plānota - mistiska - 40 st. līdzšinējo 30 vietā. Tur "augšā" laikam nav nojēgas, cik stundu diennaktī un cik dienu nedēļā. Stundas beidzās ap 3jiem, tā, ka 1/2 slodze un pusalga. Darba apjoms- no svētdienas līdz svētdienai, bet ar ubaga tarbu kaklā.Streiku, bet ne jau brīvlaikā!!!
Faktiski slodze tiks palielināta: 1 slodze būs 1,5 patreizējās. Neapmaksātās lietas arī proporcionāli palielināsies. Par slodzi vairāk nedrīkstēs būt un arī reāli tas nemaz nebūs iespējams. Piemēram skolotāji, kas audzina un māca 1.,3.kl.- slodzi nemaz nesakasīs- tātad atalgojums kritīsies ne jau uz kādas līdzekļu pārdales, bet tu strādāsi nepilnu slodzi (UZ PAPĪRA) un saņemsi nepilnu algu. Nedomājiet, ka ar to nogriešanu kādam tiks pielikts, tiks ietaupīts gan. JĀCĪNĀS PAR REĀLU SLODZI UN TAI ATBILSTOŠU SAMAKSU! Lasīju labu domu:JĀSTREIKO TŪLĪT UN LĪDZ JANVĀRIM. Un tad jau redzēs, kas būs tālāk! VAI TIEŠĀM VARAM TIKAI PAVAIDĒT UN PADZIEDĀT? Palasiet! Lielākā daļa vecāku mūs sapratīs! Paldies viņiem par to! NEVIENS MŪSU VIETĀ NECĪNĪSIES!
Vakar izlasīju LA: "Iespējams, modeļa ieviešanu grib novilcināt, cerot, ka vispirms tiks slēgtas daļa skolu, skolotāju būs mazāk un tad vairs nevajadzēs papildu finansējumu modeļa ieviešanai."
.... kam jāizlīgst?
lauku skola (nemaz ne tik maza) 05.10.2015. 16:30:52
Kāpēc tikai tagad kolēģi cepas par algu samazinājumu 100 eiro (70 Ls). Lauku skolās jau cik gadus piegriezts 2-reiz vairāk- gaaaaadiem!!! Mana kursabiedrene par slodzi, kurā ietvertas visas labošanas utt saņem 150 eiro vairāk, kā es par 1,47 slodzi, kur labošana utt. nemaz nav ietverta! Mistiskās 36 stundas (lai pārējiem izskatās, ka maz strādā)- paņem reāli 50 stundu darbu!!!! Tagadējā 1,5 slodze būs slodze. Vai viena darba izlabošanai paredzētajā 0,.... ko var izlabot? 2, ... stundas nedēļā!!!! Dienā sanāk vairā!. Eiropas līmeņa slodzi un attiecīgi arī samaksu! Pietiek "čakarēt".Beztermiņa streiku! Līdz janvārim!!!!!! Tad skatīsimies!!!!!!
Vija, naivi ceru uz sporta skolotāju izdienas pensiju 05.10.2015. 15:42:32
Sabiedrība tiek maldināta parādot lielākās skolotāju algas, taču nav paskaidrots no kā šī alga veidojas - tā bieži vien ir bīstama pārslodze. Turklāt n-tajās diagrammās demonstrētajās skolotāju algās tiek ieskaitītas arī skolu direktoru un vietnieku algas!
Akadēmiskās un astronomiskās 05.10.2015. 15:31:00
Kad man prasa, cik man stundas, atbildu 24 + konsultācijas un labošana, vēl daži santīmi par gatavošanos. Direktoriem un vietniecēm ir astronomiskās stundas. Pēc jaunā modeļa arī skolotājiem būs astronomiskās stundas, tā kā nav ko priecāties - strādāsim tikpat, saņemsim mazāk. Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas direktors bija sarēķinājis, ka dažiem viņa skolas skolotājiem samazinājums būs līdz 400 "jurīši". Tā kā Daugavpils skolotāji ar 4.pakāpi (komentārs Skumji un stulbi! 05.10.2015. 10:08), priecājieties! Jums tikai - 100
Nu nezinu gan. Rīgas skolās, kuras nav valsts ģimnāzijas, izskatās, ka administrācijai alga kārtīgi pieaugs, bet skolotājiem samazināsies nedaudz kontaktstundu skaits, bet alga par pāris simtiem.
>>>> Skolotājai par skolu administrāciju 05.10.2015. 12:45 05.10.2015. 14:11:36
1) Ja tic Straujumai (var LSM sameklēt video), skolu direktoru/vietnieku alga pieaugs par 40% 2) Strādāju Valsts ģimnāzijā, kopā ar konsultācijām/labošanu 38 stundas nedēļā. Mana alga pēc piedāvātā aprēķina samazināsies vismaz par 145 EUR. Skolā pavadītais laiks samazināsies par 2,5 stundām nedēļā.
ALGAS SAMAZINĀT NEDRĪKST NEVIENAM, NOTEIKTI JĀROD PAPILDUS LĪDZEKĻI NELIELO SKOLU SKOLOTĀJU CIENĪGĀM ALGĀM!!! MODELIS BEZ TARIFIKĀCIJAS - SAMUDŽINĀŠANA, PASAKOT, KA TIEK SAMAKSĀTS PAR VISU, BET NEBŪS SKAIDRS KONKRĒTI NEKAS (būt skolā un strādāt vai būt skolā un pavadīt laiku, atsēdēt paredzētās darba stundas...) Nedrīkst notikt sistēmas sakārtošana ar milzīgu naudas pārdali pašā sistēmā.
Skolotaja no Liepajas 05.10.2015. 13:07:17
Streiku! Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!Streiku!
Skolotājai par skolu administrāciju 05.10.2015. 12:45:14
Izlasiet uzmanīgi IZM modeli. Administrācija tiks samazināta. Arī atalgojums nepieaugs tik atšķirīgi, kā te tiek minēts. Mūsu skolā (2.grupa pēc modeļa) direktora alga mainīsies no 715 EUR uz 1180 EUR, skolotāju no 420 EUR uz 830 EUR. Direktora alga pieaugs par 465 EUR "uz papīra", skolotāju par 410EUR.
par vietniekiem 05.10.2015. 12:36:45
Ne jau paredzētā vietnieku likme uz 200 skolēniem veidos arī personāliju skaitu. To 1 likmi jau arī var četrām personām pa 0.25 sadalīt.
par vietnieku skaitu ->>>> *** 05.10.2015. 10:07 05.10.2015. 12:28:21
Bija skolā 2 māc.daļas un 0,5 informātikas vietnieks, šoruden 5 māc.daļas (0,25x2 + 0,5x3) + 0,5 inform.vietn. Zaudētāji ir bērni un skolotāji - vairāk sapulces, uzradušās neizprotamas anketas un ciklogrammas, ko jaunās vietnieces sakopējušas kaut kādos kursos, vadības apspriede ar kafiju tagad pirmdienās 2 stundas (agrāk 1/2 stundu bija māc.pārz. jāgaida). Komentāros lasīju, ja jau vietniecēm tik grūti, varbūt, sadalīt vietnieču slodzi vēl vairāk, piemēram 10 vai 20 cilvēkiem. Atbalstu IZM priekšlikumu - ne vairāk kā viena vietniece uz 200 skolēniem (šobrīd skolā direktore un 7 vietnieki (ieskaitot inform. un saimn., skolēnu skaits nedaudz virs 150)
Caur gadsimtiem piketi un streiki nav panakusi Latvijas skolotajam godigu ,konkuretspejigu algu, cilvekcienigu ar kuru var pabarot sevi ,sagerbt sevi, nomaksat skolas kreditu ,dzivokli.utt.Tagad runat par kaut kadu izligumu.Tikai streiks un ne jau vienas vai triju dienu, to neviens pat nepamanis. Pagasta skolnieku autobuss nekustas.Lidz tiek atdots skolotajam krize atnemtais.
Skolotāji! Nepadodamies, streiku nedrīkst atcelt. Tagad grib visu skaisti "nolīdzināt", lai nestreiko, bet naudu mēs neredzēsim ne šogad, ne nākošajā gadā. Streiks!
Salīgstam , ka nekāda streika atkal nebūs. Tās visas intrigas ir tikai skolotāju krāpšana un algu nepalielināšana. tika solītas lielākas algas no šā gada 1.septembra. Kur tas viss ir? Atkal jau kārtējo reizi uz gadu pārcelta reforma, tātad arī algas paliek vecās. Streikam jābūt par to, lai nekavējoties - no šā gada 1.septembra būtu kaut cik, bet skolotājiem palielinātu algas bez jebkādiem modeļiem. un otrs - jādomā - kā atgūt to algu, kas tika atņemta krīzes laikā. vai tur jāgriežas tiesā vai kā. Tas būtu LIZDA pienākums. Ja tas netiek darīt, tad neredzu jēgu visām tām kopāsanākšanām, kaut kādiem izlīgumiem. Izlīgumiem ar ko? un par ko?
zivs pūst no galvas 05.10.2015. 10:51:31
Skolas direktoram un viņa vietniekiem ir jābūt valsts ierēdņiem. Šajos amatos noteikti ir jābūt atestācijai reizi 5 gados, kuru nevar veikt vietējo pašvaldību darbinieki (jo viens otru pazīst ). LTV sižeti par Rīgas 47.vidusskolu un Āgenskalna valsts ģimnāziju to apliecina - zivs pūst no galvas
=> skolotājai par vietniekiem 05.10.2015. 09:38 05.10.2015. 10:44:41
Ja direktore un vietnieki pieprasa atskaites tikai izdrukas formā, par ko tas liecina?
Skumji un stulbi! 05.10.2015. 10:08:58
Kāpēc neviens negrib runāt par skolotājiem, kuri jauno algu reformu rezultātā zaudēs algu? Piemēram, kā liecina DND publiskotā informācija, Daugavpilī 35 labākie skolotāji (tai skaitā arī no Daugavpils Valsts ģimnāzijas) ar 4. kvalitātes pakāpi katrs zaudēs vismaz 100 EUR mēnesī. Skumji un stulbi!
bet paskatieties, kāda slodze ir skolu direktoriem un it sevišķi - vietniekiem. Skolotāji nemaz neredz to darbu, ko padara vietnieki, lai skola vispār funkcionētu. Sākot ar stundu sarakstu un beidzot ar pusdienu galdiem.
Vai tiešām IZM saskaitīs, cik Latvijā ir skolotāju? Tad, varbūt, mēs uzzināsim, cik Latvijā ir ierēdņu, kas strādā izglītības jomā, un kāda ir izglītojamo/ierēdņu proporcija (cik pārbaudītāju ir uz vienu skolnieku)?!
Ak lieciet Jūs miierā administrāciju un direktorus! Pati esat iedomājusies, cik liela atbildība viņiem ir un cik papīru ir jāiesniedz! Ko dara skolotājs?Atnāk, novada stundas un uz redzēšanos.Protams, mājās ir jāpastrādā, bet mēs taču visi grābjam pēc iespējas vairāk stundu un tad čīkstam, ka nevar paspēt.Un tik meklējam vainīgos!
Ja samazinās skolēnu skaits ,kāpēc netiek samazināta skolu administrācija? Par RD IKSD un IZM darbinieku skaitu labāk pat nedomāt. Paskaties skolu direktoru un vietnieku algas! Tās publicētas katra novada/lielpilsētas mājaslapā budžeta sadaļā "Amatpersonu atalgojums". Un, ja vēl Straujuma LTV augusta beigās uzsvēra, ka, ieviešot pedagogu jauno atalgojuma modeli, skolas direktoru (un līdz ar to arī vietnieku, kuru algas % atkarīgas no skolu direktoru algām!) algas tiks palielinātas par 40%, tiks darīts viss, lai skolotāji samierinātos ar "Bēdu manu lielu bēdu" dziedāšanu. Un nekas nemainīsies, tikai rēķini par dzīvokli, elektrību, gāzi palielināsies, friziera pakalpojumi kļūs vēl dārgāki, bet par zobārstu mēs varēsim tikai sapņot.
Tiks mēģināts panākt izlīgšanu vai piekāpšanos?!??!?!? TAK VALDĪBĀ TEICA, ka esot nereālas prasības. Tātad panākāma būtu tikai piekāpšanās no skolotāju puses, kā allaž. Tad uzreiz labāk netērējiet tam laiku!!! Bezjēdzīgas sēdes!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
5+4=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.