Lietotājvārds
Parole
jautājums - vēlreiz 26.10.2013. 23:29:04
Jā, šķiet gan! To pašu var teikt par ārstiem, medmāsām, bērnudārza audzinātājām, policistiem, arī bibliotekāriem, aktieriem un vēl daudzu, daudzu citu profesiju pārstāvjiem, kuru darbs ne tikai sabiedrībai ir vajadzīgs, bet prasa arī zināmu sagatavotību, zināšanas un prasmes. No visas sirds gribu aicināt cilvēkus - beigsim cits citu skaust un savsatrpēji naidoties (kādam tas taču ir tik izdevīgi!) un vienosimies par kopīgu cīņu! Ikvienam godīgam darba darītājam ir tiesības DZĪVOT PILNVĒRTĪGI, ne tikai IZDZĪVOT.
jautājumam 25.10.2013. 16:53:46
Vai Jums nešķiet, ka tieši to pašu var teikt par ārstu, kuram mēs uzticam savu veselību un pat dzīvību? Diemžēl ierindas ārstam arī jāraujas vairākos darbos, lai vispār savu ģimeni varētu nodrošināt ar minimālo.
KURĀ BRĪDĪ bērnu vecākiem - esošajiem un topošajiem - PIELEKS, ka ar dzīvi visumā apmierināts, nepārstrādājies, daudz ceļojis, daudz lasījis, teātri skatījies, smaidīgs un pozitīvi noskaņots skolotājs viņu bērniem ir IEGUVUMS????? Turpretī pārstrādājies trijos darbos nabags humpalu drēbītēs, neko neredzējis, nekur nebijis, stresains īgņa un nervu kamols kā skolotājs vispār nekur nav liekams??? Vai tiešām sauklis - nav man, lai nav nevienam - ir aizmiglojis latvietim veselo saprātu???
Uz streiku! Tad dzirdēs!
Par trešo pakāpi pielika 8%, bet atņēma 10%-direktora piemaksu... še tv!
Bijušais pedagogs 24.10.2013. 17:09:04
Jāpaskatās no otras puses - ļoti iespējams, ka pedagogi neko citu savā dzīvē nejēdz vai arī ir ar ļoti zemu pašcieņu. Kas būtu, ja visi vienā dienā uzrakstītu atlūgumu? Mūrniece, Āboltiņa, Ķīļis u.c., protams, tie, kam bērni ir, varētu sēdēt mājās un ,,audzēt savus otpriskus". Ja neko citu kā ielu slaucīt par Ls 200 uz papīra (Rīgā mēdz būt arī lielāka alga) vai ļurināt klases priekšā par Ls 290 nejēdz, tad tāds ir liktenis, un demokrātiski ievēlētie valdnieki to izmanto un izmantos. Jo skolotāju ir daudz! Tā nav ekskluzīva profesija. Latvijā esot ap 60 sertificētu skursteņslauķu, bet cik ir skolotāju? Un pretī cik ir skolēnu?
Nu bet ir skolas, kur skolotāji saņem par pamatlikmi Ls 370.Un ja strādā 2 likmes>..Tāda ir Alūksnes valsts ģimnāzija.Nesamērība pamatlikmēs ir diskriminējoša. Par pamatlikmi būtu jāsaņem visiem vienādi, tad , izejot no skolu statusa varētu domāt par piemaksām.Citādi sanāk, ka dažādās skolās strādā viens un tas pats skolotājs un saņem dažādi par vienu un to pašu darbu.
Man ir 3. kvalitātes pakāpe ar visu papīru.Bet piemaksu nesaņemu, jo, lūk, pakāpi izgāju bez Eiropas stipendijas.Kur loģika? Un tad man jāklausās šie meli! Dzirdēju, ka mūzikas skolu skolotāji vispār nesaņem piemaksas par 3. pakāpi.
Nu jā... Pielika par ceturto kategoriju...Jājūtas novērtētai? Alga ne par kapeiku lielāka kā pagājušajā gadā! Es gan pati ar savu darbu to esmu pelnījusi. Ar negulētām naktīm, ar neskaitāmu metodisko materiālu iegādi...Kur vēl papīrs, pildspalvas, mapītes, uzlīmītes un tt. Dombrovska kungs gan tādas lietas nu noteikti nepērk. Gribas vienkārši normāli dzīvot. Nedomāt, vai es to grāmatu varu pirkt vai nē...Bet gribas taču kaut ko arī priekš sirds...
meli, meli, meli 24.10.2013. 01:51:47
meli, meli, meli 23.10.2013. 16:47 Pilnīgi MELI par algu pielikšanu!!!! Itin nekas nav pielikts, lielākajai daļai kolēģu par apmēram 50 ls mazāk! MELI, MELI, MELI UN DEMAGOģIJA!!!!! Riebjas lasīt. Visam ir savas robežas. Laimīgā! Ir skolotāji, kam par to pašu darbu noņem šogad 30% algas pat nebrīdinot:(
juris 23.10.2013. 19:20 Priekš kam mums ir arodbiedrība? Lai viņi liek rakstus visos interneta portālos un lielajos laikrakstos par to, kā no premjera puses tiek maldināta sabiedrība. Skolotāji tiek pataisīti par muļķiem un sanaidoti savā starpā. Arī liela sabiedrības daļa jau ir noskaņota pret skolotājiem. Kur vēl tālāk var aiziet. Ir jāskaidro un jāstāsta sabiedrībai par to, ka pēc algas pielikuma daudzi skolotāji saņem mazāk. Kā tas var būt? Tā jau NAV SKOLOTĀJU arodbiedrība! Kā gan VIENĀ arodbiedrībā var būt darba ņēm;ejs - skolotājs un darba devējs - skolas direktors? Tad neko citu kā šādus rakstus nav ko gaidīt! Ir skolotājiem jābūt aktīvākiem un beidzot jāpārņem arodbiedrība.
OK!!!!! MANUS 286Ls pret taviem.................................Ls
"LAIMĪGĀ" 23.10.2013. 22:18:46
Interesanti, tad kāpēc man alga šogad samazinājās tik ļoti, ka nodomāju - mans darbs ir HOBIJS, par kuru pašai jāpiemaksā!
Priekš kam mums ir arodbiedrība? Lai viņi liek rakstus visos interneta portālos un lielajos laikrakstos par to, kā no premjera puses tiek maldināta sabiedrība. Skolotāji tiek pataisīti par muļķiem un sanaidoti savā starpā. Arī liela sabiedrības daļa jau ir noskaņota pret skolotājiem. Kur vēl tālāk var aiziet. Ir jāskaidro un jāstāsta sabiedrībai par to, ka pēc algas pielikuma daudzi skolotāji saņem mazāk. Kā tas var būt?
Varbūt tomēr beigsim izplatīt melus? 2008.gadā skolotājam par likmi maksāja Ls 340 - 350, tagad joprojām Ls 270 - 280. Nākamajā gadā kā milzīgu sasniegumu sludinu Ls 15 pieaugumu, tas ir Ls 285 - 295. Kur ir tā straujā izaugsme?
Algu pielikšana ir skolas iekšējā budžeta pārdale. Nekāds papildu finansējums par tām nolāpītajām pakāpēm nav saņemts!
meli, meli, meli 23.10.2013. 16:47:44
Pilnīgi MELI par algu pielikšanu!!!! Itin nekas nav pielikts, lielākajai daļai kolēģu par apmēram 50 ls mazāk! MELI, MELI, MELI UN DEMAGOģIJA!!!!! Riebjas lasīt. Visam ir savas robežas.
man ar samazinaaja...nonjeema visu ko vareeja....sanaak ka tikai straadaaju kontaktstundas...labot nevajag, gatavoties nevajag.....vadiit atziimes sisteema nevajag....dokumentaaciju un neko nevajag....straadaaju no sirds...bet redzu ka atdeves nav....izdziiivoot gruuti..reekjini tad nemazinaas... bet saap sabiedriibas attieksme....skumji ka zinaashanas vairs nav veertiiba...
jorojām skolotāja 23.10.2013. 16:32:39
Ar šādiem rakstiem sabiedrība tiek maldināta, jo informācijas ir krietni par maz, skaidojums virspusīgs. Un pilnīgi piekrītu, ka lasītājs, kuram nav saistība ar skolu, vispār nespēj situāciju izprast un ir pārliecināts, ka "SKOLOTĀJIEM ATKAL PAAUGSTINA ALGAS". Skolām ir noteikta min un max likme par slodzi un konkrēts budžets, kas atkarīgs no skolēnu skaita. Ja man šajā mācību gadā ir precīzi tāda pati slodze kā iepriekš, bet skolēnu skaits skolā ir mazāks, tad es varu strādāt cik tik labi varu un māku, bet alga man tik un tā būs mazāka. Kvalitātes piemaksas te maz ko līdz :( Izņēmumi ir Valsts ģimnāzijas, kur rīko iestājpārbaudījumus un nav jāsatraucas par skolēnu skaitu. Būtībā demogrāfiskā situācija ir problēma, skolotāju algas ir sava veida sekas.
>>sliktie vecāki 23.10.2013. 16:27:28
esat un būsiet slikti, ja skatīsieties uz slikto! Mērķis uz jevropas algām i skolotājiem, i apkopējām, i trauku mazgātājām, i LB rimševicam.
Rīgas skolotāja 23.10.2013. 16:25:44
pagājušo gadu dalīja ar 10,2, šogad ar 10,35, bet Salaspilī ar 8! Kāpēc tagad naciķi un manabalss.lv klusē?! Tā nav diskriminācija? Visu tak var izskaitļot! Kāpēc par vienu un to pašu darbu dažādi atalgojumi? Pārbaudiet kāda ir dombrovska apkopējas apmaksa par 1 kvm un kāda skolā, kur to 1kvm katru stundu tīra!
cita skolotāja sliktajiem vecākiem 23.10.2013. 15:44:31
Par ko jūs "cepaties"? Ja skolotājiem pieliks , viņi būs laimīgāki un jūsu bērni arī! Atcerieties : laimīgs skolotājs - laimīgs bērns.
pirmsskolas sektorā vispār nejūt nekādu pielikumu......kas tas ir alga 215.ls...nomaksā visus maksājumus no pārpalikuma JĀIZDZĪVO nevis DZĪVO......Skolās varbūt kad ir alga lielāka....
Pirms vēlēšanām neaizmirstiet, ko solīja visas partijas - IZGLĪTĪBA, MEDICĪNA -mūsu prioritāte. Un kur tas viss ir? Šīs abas nozares ir vissmagākajā situācijā. Šogad tika darīts viss, lai skolotāji justos slikti- gan algu, gan citā ziņā.
sliktie vecāki skolotājai2 23.10.2013. 14:54:50
Visu cieņu ,es nekad nevarētu strādāt par skolotāju,bet man nav arī tādu ieroču ar ko cīnīties pret valdību lai paceltu manu algu!!!un nevienam neintresē kādas man tur kvalifikācijas vai 3īs izglītības vai vēl kas tur, par piemaksām par kaut ko vispār nerunāsim!ja jūtaties tik nenovērtēta varbūt varat izspausties citā amatā - tik grandiozas zināšanas noteikti to atļauj,lai gan cik atceros manālaikā ja nekur citur netiki uzņemts tad RPIVA bez problēmām...p.s.nevajag noniecināt citu darbu,diez vai Jums patiktu ēst no netīriem traukiem,jo kādam jau tie trauki ir jāmazgā!
Lūdzu katram skolotājam uzrakstīt iesniegumu LR MP V.Dombrovskim ar pieprasījumu atvainoties par šiem meliem. Iespējams, kaut gan maz ticams, ka pēc vairāku tūkstošu iesniegumu saņemšanas, MP personīgi pārbaudīs cik viņa "tēzes" reāli atbilst dzīvei. Un vispārējas jautrības uzturēšanai, kopijas no saviem iesniegumiem nosūtiet lielākajām avīzēm, interneta portāliem. Oi kāda jautrība sāksies....
skolotājs - seniors 23.10.2013. 13:44:55
Kad mācījos skolā, ekonomikas izaugsmi salīdzināja ar 1913.gadu. Ko katrs ņem par atskaites punktu. Ja salīdzināsim ar algām, ko skolotāji saņēma "repšikos" un konvertēsim pēc kursa 200 "repšiki"= 1Lats, algu izaugsme būs fantastiska. Es piedāvāju rēķināt par atskaites punktu ņemot elektroenerģijas, apkures vai sviesta cenu.
Ja par algas paaugstinājumu var uzskatīt faktu, ka mana alga šogad ir pazeminājusies par 40 latiem salīdzinot ar pagājušo gadu, tad acīmredzot vārda - paaugstināt- jēgu es neizprotu. Tāda situācija nav man vienai, ir kolēģi , kuriem alga sakarā ar paaugstināšanu samazinājās par 50 latiem. Varbūt pietiks publiski melot? Pasakiet godīgi, ka nekāda paaugstinājuma realitātē nav, ka tā ir tukša pļāpāšana.
nožēlojami @ vispaar 23.10.2013. 12:39:52
Tas ir vienīgais, ko varu pateikt, izlasot jūsu komentāru - NOŽĒLOJAMI. Tātad strādājošie pensionāri ir GALVENAIS IEMESLS, kāpēc skolotājs nevar saņemt pieklājīgu atalgojumu? Un, ja tas vecais cilvēks aizies, jaunie, pilnu slodzi strādādami, saņems savus 300 latus (pirms nodokļu nomaksas) un dzīvos gavilēdami? TIK ZEMU jūs, jaunie skolotāji, paši sevi un savu darbu vērtējat? Par skolotāju algām citās Eiropas valstīs nekas nav dzirdēts?
Var jau starta punktu paņemt 100 Ls, Katru mēnesi pielikt pa latam un teikt :" Jums vienīgajiem piieliek algu katru mēnesi,ko jūs vēl gribiet?"
daudziem skolotaajiem vajadzetu doties pensijaa,jo tad,piemeeram,man buutu gan slodze,gan nauda! un .nestaastiet,ka jaunie negrib straadaat,vnk nav jau kur,jo jaadalaas ar pensionaaru.
Varētu jau kārtējo reizi no sirds izsmieties par gudro vīru milzīgo muļķību, ja aizvainojums nebūtu tik liels! PRETĪGI! Tas tikai parāda, cik tālu valdība dzīvojas no tautas.
arī skolotāja 23.10.2013. 10:53:21
Tikai un vienīgi beztermiņa streiks- visās skolās visā Latvijā!
skolotāja 4 23.10.2013. 10:18:15
Kas izdomāja tās stulbās kvalitātes pakāpes, kas balstītas tikai uz noputējušu papīru ( 3.- 5. gadus, atkarībā no kvalitātes pakāpes, veci) apstrādi , bet ne uz praktisku, kvalitatīvu un radošu darbību. Ministrs TV stāsta, ka kvalitātes pakāpes piešķirtas atbilstoši skolotāju radošai darbībai, 3. pakāpe radoša darbība skolas mērogā, 4. pakāpe - novadā, 5.pakāpe - valstī, grāmatu autori, mācību līdzekļu izstrādātāji u.c. Vai tā tiešām ir? Un ko darīt tiem , kas nevarēja projekta ietvaros iegūt kādu no pakāpēm, jo stipendiju fonds bija ierobežots un visi , kas gribēja, nemaz tur netika? Kā būs ar tiem , kas kvalitātes pakāpi ieguva pagājušajā gadā un ir pieteikušies šogad? Skaidri taču tika pateikts, ka tiem vēl trīs gadus piemaksu nebūs? Vai tas nav cilvēktiesību pārkāpums?
skolotājaX 23.10.2013. 09:51:47
Tukša runāšana, internets visu pacieš. Arodbiedrība, kur tad viņa ir katrā darbavietā viena maza čupiņa, kas domā par savu labumu, kapēc, lai cīnītos par baru kurš gaudo, bet arodbiedrībā neiesaistās.
Kārtējo reizi 23.10.2013. 09:34:03
Nu ko - kārtējo reizi "ķēdes suns" (skolotājs) tiek pakacināts (lai niknāks?). Kārtējo reizi sabiedrība noskaņota naidīgi pret skolotāju (ak, šie alkatīgie nelieši, viņiem jau tā tiek vairāk nekā citiem!) Un kārtējo reizi mēs, učuki, pabrēkāsim un pavaimanāsim internetā ... Premjers lasa komentārus e-klasē? Viņu vispār interesē, ko mēs domājam?
Te var līdzēt tikai BEZTERMIŅA STREIKS līdz pilnīgai visu mūsu prasību izpildei. Citādi - mums patiešām nav "visi mājās'...
Kolēģi, kāpēc mēs to tik ilgi paciešm? Mums laikam "nav visu mājās!"
Kāpēc sabiedrībai tiek stāstīti meli par algu palielinājumu, ja šogad tik daudziem skolotājiem jau tā smieklīgi mazās algas ap Ls 250 uz rokas tika samazinātas par Ls 30 - 50!. Tas tikai nozīmē, ka algu fonds skolotāju algām tiek samazināts! Un raksta virsrakstam patiesībā jābūt - "Pedagogu algas ir straujāk samazinātās sabiedriskajā sektorā .". Tās strauji tuvojas iztikas minimumam un minimālajai algai valstī.
Ministra kungs dzīvo citā dimensijā, jo viņu algas ir 10 reizes lielākas nekā pedagogiem. Kuriem skolotājiem tad tika palielinātas algas? Mums šogad mazākas nekā pagājušā gadā. Par minimālajām algām runājot, tās uz skolottājiem nekad netika pielietotas, jo pirms dažiem gadiem bija izdevīgāk strādāt par apkiopēju, jo algas atšķīrās par 10-20 latiem. Ministriem vajadzētu skolotāju algas. Vai viņi tad sniegtu šādus apgalvojumus?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7+9=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.