Lietotājvārds
Parole
Kolēģi, bet , kas tad ir arodbiedrība? Tie esam mēs paši un neviens cits mūsu vietā to nedarīs. Paskatieties- kā MK pieliek pie algas, jo viņiem mazākas kā Igaunijā un neviens negrib strādāt par ministru......
tehniskais darbinieks 26.11.2015. 21:59:51
Atbalsta personālu, diemžēl, var piespiest streikot.Smieklīgi tikai,ka mēs izrādīsim solidaritāti pedagogiem,bet algu mums maksā pašvaldība,un ja kādam pašvaldība izlems nemaksāt par streika dienu,tad cietīs atbalsta personāls nevis pedagogi.
naivajam Nu 25.11.2015. 19:00:27
Un kur konkrēti skaitļi? Nepasliktināt - ko tas nozīmē naudas izteiksmē? Varbūt nulli? CIK MAKSĀS PAR STUNDU?
Prasībās iestrādāts punkts par nepieciešamību jaunajā modelī ņemt vērā LIZDA ieteikumus: nepalielināt kontakststundu skaitu, mainīt proporciju par labu papildus stundām gatavošanai, labošanai, konsultācijām, interešu izglītībai u.c., kā arī nekādā gadījumā nepasliktināt situāciju pedagiem, tur ir daudz citu prasību, tās bija iemesls streikam, jo IZM mērķtiecīgi centās panākt ar modeli izmaiņas skolu tīklā un skolotāju amata vienību skaitā. Prasība ir, lai nekārto sistēmu uz pedagogu rēķina. Nevajag nodarboties ar demagoģiju, ja nav pietiekmas informācijas. Visu izlasīju LIZDA mājas lapā.
Nav jau tā vienas dienas samaksa būtiska, ja prasības, kuras tagad noformulējusi arodbiedrība, būtu tādas, lai visi justos ieguvēji. Bet tā nav! Tur tikai daļa iegūs kaut kādus grašus. Vai tiešām mēs sevi tik zemu vērtējam? Un pēc tam jau vairs nevarēs iebilst un kaut ko mainīt, jo pašu streikotāji taču par to būs parakstījušies un piekrituši! Izskatās, ka vispārējā eiforijā vairums par nesaprot, par ko streiko. Vai ir garantija, ka ikviens streikotājs precīzi spēj paskaidrot, kas tiek prasīts un ko viņš iegūs?
skolotāja<he 24.11.2015. 20:31:33
Manuprāt atbalstošas pašvaldības samaksās par šo dienu saviem darbiniekiem. Ja Jūsu neatbalsta, tad tā ir cita lieta.
domātājs. 24.11.2015. 20:22:47
Domāju, ka dzīvojam demokrātiskā valstī un visiem ir izvēles tiesības. Ja gribu, streikoju un izsaku savu viedokli, ja nē, nestreikoju. Kāpēc citiem tas tiek liegts?
www.kasjauns.lv/lv/zinas/209310/latvija-teju-neviens-darba-mekletajs-nav-gatavs-stradat-par-250-eiro-menesi?utm_source=draugiem.lv&utm_medium=say&utm_campaign=post_1512200675
he skolotājai 24.11.2015. 19:47:19
Varbūt jums skolā nav mobings, bet gan vadībai vēl saglabājies veselais saprāts. Jā, arodbiedrība pieprasa iesniegumu un sarakstu. Vai tiešām jūs esat gatava strādāt pilnu darba dienu un par to nesaņemt algu? Un balsot par kaut ko pilnīgi idiotisku. Te vairums sapriecājušies, ka nu tik streikos, neiedziļinoties lietas būtībā un tādējādi ļaujot sevi " apčakarēt" pēc pilnas programmas.
Vai streikotāji ir rūpīgi izlasījuši vakar skolās pienākušos streika noteikumus un pašu(arodbiedrības) izvirzītās prasības? Tad man jautājums - vai tiešām jūs atbalstāt kaut ko TĀDU??? Vai jārīko streiks, lai būtībā atbalstītu nevis noraidītu jauno algu modeli? Parēķiniet taču, ko jūs saņemsiet pēc jaunās (jūsu pieprasītās) 40 stundu slodzes! Izskatās, ka zaudētāji būs absolūti lielākā daļa. Nebrīnīšos, ja IZM priecīgi piekritīs jūsu nožēlojamajām prasībām!
Mums vispār neviens neprasīja, vai vēlamies piedalīties streikā. Notiek stundas un viss. AK priekšsēdētāja pateica, ja grib streikot, jāraksta iesniegums. Kur tas ir rakstīts? Kauns par autoritāro vadības stilu, kas valda skolā: mobings, melošana, sava astes celšana.
re, ku mēs vajadzīgi 24.11.2015. 15:52:57
Vai pasažieri arī lidmašīnā sēdēja, jeb paši lidoja?
varbūt tādu streiku 24.11.2015. 15:27:32
lai bērni sēd klasē un nodarbojas ar pašmācību- grāmatas rokā un uz priekšu.
Man arī kauns, bet mana skola nestreikos. Diemžēl vadība nosaka toni un visiem bail no represijām. Grūti laukos palikt vispār bez darba. Paldies visiem, kuri cīnīsies arī par manu mazo skolu un manu algu.
Puķe - učenei 24.11.2015. 14:05:01
Kāpēc Jūs sevi dēvējat tik dīvainā vārdā? Ja jau mēs paši sevi tā nonievāsim, tad ko gan gaidīt no citiem? Es gan esmu Skolotāja.
Tā tikai jūs, LIZDA, domājat, ka darba devējs nekādi nevar ietekmēt skolotājus, kuri vēlas streikot, ja skola nestreikos. Varbūt nedrīkst ietekmēt, bet varēt gan VAR. Un pat ļoti VAR ietekmēt. Un dara to.
Mēs pat skolotāju kolektīvā nevaram būt vienoti... Mums diemžēl pat Izglītības nodaļa neatbalsta.... Laikam tiešām laiks iet prom no darba skolā, jo kādreiz jau nogurs no misijas darba.... No manas misijas mani bērni nav paēduši un rēķini arī nenomaksājas.... Es streikošu un ceru, ka kāda sabiedrības daļa to sapratīs... Bet uz šo valdību es sen vairs neko neceru un negaidu... Skumji, bet realitāte ir skarba....
Diemēl mana skola streikā nepiedalās, arodbiedrībā ir labi ja 1/3 skolotāju, direktore paziņoja, ka arodbiedrība neesot laikus pieteikusi streiku... Atbalstu visus streikotājus! Kad reiz skolotāju darbs tiks pienācīgi novērtēts? Saprotu, ka tā ir mutes virināšana, bet pazaudēt darbu dažus gadus pirms pensijas arī negribas... Jebkurā gadījumā - atbalstu streikotājus! Klasē bērnus ielaidīšu, bet - lai papsi darbojas! PROTESTĒJU!
Diemēl mana skola streikā nepiedalās, arodbiedrībā ir labi ja 1/3 skolotāju, direktore paziņoja, ka arodbiedrība neesot laikus pieteikusi streiku... Atbalstu visus streikotājus! Kad reiz skolotāju darbs tiks pienācīgi novērtēts? Saprotu, ka tā ir mutes virināšana, bet pazaudēt darbu dažus gadus pirms pensijas arī negribas... Jebkurā gadījumā - atbalstu streikotājus! Klasē bērnus ielaidīšu, bet - lai papsi darbojas! PROTESTĒJU!
Bezjēdzīga mutes virināšana...
Izlikt neapmierinātību nevar, bet izteikt protestu gan, ko sen jau pedagogiem vajadzēja. Tā pa īstam - CE laikā.
kā tas ir- mēs streikojam, bet direktors streika brīdinājumā pierakstīja- "...ja bērni ieradīsies skolā, tad viņi tiks nodarbināti"?
Anna Strautiņa 24.11.2015. 09:22:35
Grūti būt gan streiklauzim, gan arī iet prt vadību. :( Jo ne jau pedagogi uz vadību var izlikt neapmierinātību - vaina ir valdībā un sabiedrībā, nevis pašos pedagogos (direktoros utt.).

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
6-4=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.