Lietotājvārds
Parole
Un tam rasēnam ir derīguma gtermiņš līdz maija mēnesim kas tas par pienu ?Es domāju ka sāls ierobežošana- TĀ KA VISPĀR NAV ĒDAMS ĒDIENS, dubulto sāls patēriņu mājās ...bērni kā traki uz čipsiem un citiem sāļumiem.
Mamma no Kuldīgas 18.01.2016. 09:18:18
Paldies Kalmār par komentāru!Kaut visās skolās būtu tāda virtuve un pavāri ar izdomu.Manu bērnu skolā uz šķīvja uzmet kaut ko līdzīgu dārzeņu sautējumam ( ar līdzību domāju tikai nosaukumu),bērni neēd,jo ēdiens bezgarśīgs.Ne jau vaina produktos,bet tajos,kad produktus gatavo.Liekas,ka skolēnu ēdināšanas jautājums ir bijis sāpīgs visos laikos.Īstenībā traki jau arī ir,par tām algām,ko viņi tur saņem,augtas klases pavārs nemūžam uz skolas virtuvi strādāt neies.Atkal jautājums naudā...
Katru dienu ēdu kompleksās- pieaudzis cilvēks ēd jo saprot, ka līdz vakaram citu nedabūs, bet mani bērni pēc tiem noteikumiem ieēst nevar, jo tas ēdiens-regulārās mērces ar gaļu vai vistu pārlietas pār griķiem vai rīsiem vēl bieži auksts- viņi tādas neēd. Ko lai dara nezinu. Ir tādi salāti, kurus viņi apēd, bet tas ļoti reti. Kāpēc nevarētu atļaut gatavot to, ko bērns apēd, ne tikai pakļauties noteikumiem. Ēdinātājiem arī nav viegli, jo sāli nedrīkst utt.
Sporta skolotājs 17.01.2016. 23:06:02
Veselīgi dzīvot!!??!!??!! Smiekli nāk! Sāksim: Jautājums vecākiem:Kāpēc Jūs saviem bērniem uz skola un arī sporta stundām dodam neviss ūdeni,bet gan Colas,Fantas u.c. šos atļautos dzērienus!??? Kāpēc Jūs uz skolu di]odat naudu un paši bļaujat,ka sliktu ēdienu pērk? Jūs esat paši nogaršoji skolas ēdinu,kur nav ne sāls,ne viena garšviela klāt?ZUPA-Ūdens un dārzeņī,bez garšas :D Jūs arī mājās šādu ēdienu gatavojat? Ļoti saubos!!!! Ja jau vēlamies dzīot veselīģi,tad jāslēdz ciet makdonaldi,picērijas un visas kebabnīcas,kurām tagad būs lielāks noiets,jo bērni domās kā tikt āra un viņā kaut ko nopirkt!!! Smēķēt ir kaitīgi,bet liela daļa to dara,ko nu? Jāaizliedz tirgot!!! Ar alkaholu tāpat! Būsim veselīgi un ilgi dzīvosim!!!! :D:D:D Tikkai pēc paris gadiem no Latvijas nebūtu ne smakas :D:D:D
Kur problēma, pavāram vienkārši jāmāk gatavot un bērni jāpieradina pie ēdiena pakāpeniski, tas nav vienas dienas darbs, bet par likumu zināja jau pietiekoši sen. Ir tāda lieta kā saldie ēdieni un augļu kokteiļi- moderni smufiji,bet tas ir darbs, nevis viegli paņemt naudu uzliekot 300% uzcenojumu.
AR GALVU, ZUZĪT, DRAUDZĒJIES?
ZUZE - TEV LAIKAM LĪDZ PILNAM RUBLIM ĻOTI TĀLU....... INTERESANTI KĀDA BŪTU TAVA PRIEKŠNIEKA REAKCIJA, JA UZ DARBU AIZVILKTOS AR PRODUKTU KASTI UN PIEMĒRAM BIROJU (RAŽOTNI, UTT) PĀRVĒRSTU PAR KULINĀRIJAS CEHU?! KULTŪRAS LĪMENIS ниже плинтуса!!!!
atbilde zuzei 17.01.2016. 22:19:15
a tu pamēģini nosēdēt skolā 7 stundas un beidz muldēt
padomajiet!!! 17.01.2016. 20:42:43
PAt ja ir tādi vecāki, kas grib lai viņu bērni ēd ļoti veselīgu pārtiku, tāpat iedos savam bērnam naudu un viņš pa kluso var jebkurā veikalā nopirkt neveselīgos našķus un paņemt līdzi uz skolu. VARBŪT DRĪZ BŪS LIKUMS, KA BĒRNIEM VEIKALOS SALDUMUS PĀRDOT NEDRĪKST?! Pilnīgs absurds.....
Mums reizi nedēļā dod bulkas pusdienās!
kur problēma sīcim nedot naudu uz skolu, bet vidusskolēni un tie paši skolotāji , lai var pirkt ko grib. Galu galā var jau nepārdot to preci sīčiem. Skolā jau zin kurš no kuras klases ir.
Viss pareizi.Bulciņa nav pamatēdiens, bet gan saldais.Uzturvērtība 0. Sīkie knapi pārvietojas, katram otrajam liekais svars, labākajā gadījumā, sliktākajā- aptaukošanās.Pareizi vienā komentārā teica-līdzi kastītes ar pilngraudu rupjo maizīti+ūdens.tad iet mājās un paēd pilnvērtīgu launagu vai vakariņas.Kur problēma?
А кто вообще следит за качеством обедов, которые предлагаются ученикам? В моей школе на обед часто дают сосиски, которые учащиеся уплетают с большой радостью. В котлетах мяса почти нет. В плове один жир, а не мясо. Супы всегда пересолены. Если изредка дают фрукты - несчастная половина банана или яблока. Салата на тарелке либо нет вообще, либо совсем капля. В буфете булочек не продают, зато продают пиццы, что еще хуже.
Varbūt labāk iemācīt jauniešiem pašiem saprast, kas ir "ēst veselīgi" un kāpēc tā jādara? Es labāk redzētu skolas kafejnīcu ar visām končām UN veselīgo pārtiku, tāpat kā jebkurā veikalā, un bērnus, kuri IZVĒLAS to, kas labāks pašiem, nevis kafejnīcu ar stingriem noteikumiem un bērnus, kuri iet uz tuvāko veikalu pēc našķiem, dažreiz tikai lai iespītētu šīm robežām. To esmu novērojis kā biežu situāciju pieaugušo starpā- viņi aizliedz kaut ko bērniem skolā, nevis palīdz saprast, kas tur slikts, lai vēlāk dzīvē prot paši izvēlēties.
atgrieziet!!!!!!!!!!! 17.01.2016. 13:38:08
atgrieziet bufetēs vismaz bulciņas, nu ok jūs ķīmiskās končas, bet nu normālo taču varēja atstāt!
Bērni, kuriem nodarbības un mēģinājumi iestiepjas vēlu ir badā! Vidusskolnieki pie manis ir pat griezušies ar lūgumu:: "Vai Jums nebūtu kas graužams"?! Mazākie nāk apbrunojušies ar čipsu pakām, konfektēm, kartupeļu salmiņiem u.c. Tāda ir lūk tā veselīgā dzīvošana. Tas ir nenormāli, ka nevar nopirkt bulciņu!
Runa ir par to, ka pieņemtie noteikumi ir pārāk šerpi. Ja kafejnīcā ir tikai ūdens un piens Rāsēns, tas nav normāli. Par ķīmiskajām konfektēm viss ir pareizi. Jūs esat lasījuši atļauto sarakstu? Tur pat elementāru Rāsēna jogurtiņu nedrīkst tirgot, jo viņam ir nedaudz cukurs virs normas. Bulciņas , kurām ir atļautais sastāvs, bet nav ceptas uz vietas, arī nevar tirgot. Lai sertificētu katru bulciņas veidu, valstij jāsamaksā 200 Euro . Pēc pusgada sertifikāts jāatjauno. Kurš uzņēmējs uz to parakstīsies. Cik maksā rieksti un dabīgās sukādes ? Kurš skolēns to var atļauties? Kurš bērns pirks bufetē sieru un kefīru? Nedrīkst praktiski nevienu šokolādi, tikai rūgto. Jūsu bērniem tā garšo? Nākamajā gadā redzēsiet, ka kompleksās pusdienas maksās nevis 1.25, bet vismaz 3.00. Bet tā jau bus valsts nauda, bet īstenībā nodokļu maksātāju nauda. Nevar pabarot bērnus par 1.25 un samaksāt visus "otkatus" visām instancēm ieskaitot skolas vadību un vēl iepirkt tik kvalitatīvus produktus kādi ir likumā.
Andri! Galīgi nepiekrītu!Tas, kas darījās skolas kafejnicā pirms aizliegumiem, bija vājprāts. Tur tirgoja TIKAI "sūdus" - kaut kādas garās konfektes, no kurām paliek zila mēle, pēc čipsu aizlieguma kartupeļu plāksnītes un kraukšķīgos kartupeļus, kas "pilnīgi noteikti nav čipsi", Zilās un oranžās sitētiskās limonādes. Kad vecāku padome ierosināja tirgot svaigās sulas un salātiņus, uzreiz bija iebildes no skolas vadības, ka firmai tas nav izdevīgi. Protams, ka nav izdevīgi gatavot, ja labs noiets ir šiem iepirktajiem subproduktiem.
Pilnīgs veselības ministra biznesa projekts, lai atmazgātu eiropas savienības naudu, ar kuras palīdzību 7 gadus mūs mācīs " veselīgo" dzīvesveidu. Šis ir tikai aizsegs zem kura notiks kārtējā afēra.
tā tā tā 16.01.2016. 17:48:54
Izrādās, ka tās bulciņas, ko cep paši pavāri skolā uz vietas, drīkst tirgot un bērni drīkst ēst. Nedrīkst tikai tos sintētiskos veidojumus, kuriem nav atrodams pat sastāvs, un, ja atrod, tad nav atrodams cepējs.
Vai nebūtu labāk organizēt bērnu bezmaksas sporta sekcijas, nekā aizliegt apēst bulciņu, bet tas jau kaut ko maksās, vieglāk ir izlīdzēties ar aizliegumu.
Esmu pilnībā apmierināta ar grozījumiem. Manas skolas kafejnīcā gan tagad tirgo tikai dzeramo ūdeni. Toties lielākā daļa ēd siltās pusdienas. Un nesaprotu tos vecākus, kuri gaužas, ka bērniem skolā ir papildus nodarbības līdz 17.00, tas taču ir tik elementāri paņemt kasti ar sviestmaizēm no mājas. Ārzemēs daudzviet vispār nav siltās pusdienas, bet katrs bērns nāk ar savu pusdienu kasti,
no kurienes ēdinātāji varēs samaksāt to naudiņu, kas pienākas skolas direktorei ikmēnesi konvertiņā par atļauju strādāt skolā. Vismaz 500 Euro un uz augšu.
Nu ko , tagad vajadzēs sagaidīt kādu nelaimes gadījumu uz ielas, lai stulbus likumus mīkstinātu. Bērns skolā atrodas no 8 līdz 17, pusdienas ir 12.30, porcijas ir mikroskopiskas, ne vienmēr tās ir garšīgas ( nesatur sāli, cukuru, garšvielas ). Ja nav iespējas pat nopirkt bulciņu, ko apēst ar bezmaksas pienu, bērns ir badā. Tie, kas atbalsta tik drastiskus noteikumus, varbūt vienkāršāk ir nedot naudu savām atvasēm, lai nepērk neveselīgu pārtiku.
Ministri ir cuukas
skolotāja, mamma, ome 15.01.2016. 21:52:26
Ja jau tā uzsveram veselīgo ēšanu, vai nebūtu jāraugās, lai vispirms ražotāj ievērotu visas šīs prasības?
Kafejnīca ir slēgta (vairs nav iespējams iegādāties launagā bulciņu par 0,30 vai pasūtīt tēju), toties ēdnīcā var nopirkt to pašu ēdienu, kas jau bija pusdienās (!!!), vai kā alternatīvu arī siermaizi par 0,65!!! Bērns skolā daždien ir līdz 17 (jo pulciņi), pusdienas apm. 12.
Mūsu skolā saldajā tiek piedāvāts mākslīgais putukrējums ar ķīseli. Vai to drīkst vai arī tas ir aizliegts?
Šodien launagā bulciņa, pusdienās saldajā vafeles un "Kārums". Es protestēju! Negribu ka skola katru dienu dod manam bērnam saldumus. Kas ir mainījies?
Skolu ēdinātāji paši piedalījās sarunās, kad VM gatavoja noteikumus (tā dara ar visām nozaru asociācijām un arodbiedrībām, apsriežot (dodot iespēju izteikties)) = ko tad visu laiku viņi gulēja vai cerēja, ka nekas nestāsies spēkā?? Ja kāds nozarē (asociācijā) guļ, vai nespēj pakustināt dupsi, lai nodotu info tālāk savai nozarei - lai paklusē. Turklāt - katram normatīvajam aktam ir pieņemšanas brīdis un laika posms, kad tas stājas spēkā - nu nestājas šādi noteikumi spēkā ar rītdienu... Kur visi tie ēdinātāji uz Mēness tusēja, ka pēkšņi "te nu reku ir haoss".
Vai tiešām rīt mēslus ir labi? 15.01.2016. 14:02:07
Vecāki, vai jūs vispār ziniet, ko paši ēdiet? Pateikšu priekšā - nātrija glutamāts, transtaukskābes, benzoāti, fenilfenoli un citi draņķi neaprakstāmā skaitā! Vismaz savus bērnus beidziet indēt!
Mūsu skolā viss ir kārtībā.Kafejnīcā jau sen ,sen netirgo neveselīgu pārtiku; skolas vecāki ļoti seko tam līdz,lai nebūtu nekā kaitīga.Pat dzērienu un našķu automātu vadība novāca vecāku iespaidā.Protams,ka gluži eko tas viss nav.Audzinu 6.klasi .Jau kopš 1.klases gandrīz visi ēd skolas ēdienu (no 32 ēd apm. 28 ),reti kad ir bijušas sūdzības.Pašlaik skolas kafejnīcā ir izlikts saraksts ,ko vispār drīkst tagad skolā tirgot.Kaut arī sortiments ir stipri sarucis,tomēr kafejnīca ir padomājusi ,lai bērni tās produkciju pirktu.Tirgo 1reizējos trauciņos dažādu standziņās sagrieztu dārzeņu asorti + īstā krējuma mērci ar zaļumiem ,dažādu augļu asorti trauciņā,atsevišķi dažādus augļus,dažādus kefīra kokteiļus ar augļiem,pieļaujamās sulas, uz vietas gatavo karstmaizes ar sieru (viss sarakstā iekļauts),izrādās,ka drīkst tirgot arī konkrētas 3stūrīgās sviestmaizes (sendvičus) ,tirgo galetes,augļu sukādes u.c.Kafejnīca visu laiku ir pilna,katru starpbrīdi bērni staigā ar kefīra kokteiļiem speciālos trauciņos ar vāciņu,ēd augļus...Kuram kaut kas nepatīk,pats no mājas ņem līdzi savu ēdamo un dzeramo.No skolas iziet kaut ko nopirkt nav iespējams,jo no skolas ,kamēr nav beigušās stundas,nevienu neizlaiž skolas dežurante bez attiecīgas zīmes ,bet arī tuvumā nav ne veikala,ne kioska.Un neviens nav nomiris bez mīļotajiem čipšiem un kolas,bez veikala un kioska!
Ko bērni nepazina - kartupeļus, mērci vai abus? Ko ēdnīca piedāvāja līdz Jaungadam?
Nez kāpēc mani bērni skolā ēda zupas un neņaudēja, ka nav ēdamas. Tas tāpēc, ka arī mājās tika gatavotas zupas. Padomājiet, vecāki, ko mājās dodat ēst bērniem!
Tas, ko izdarīja pašreizējais veselības ministrs, agrāk, proti, padomijas laikā tika saukts par lielšovinismu. Šodien to varētu nosaukt arī par neoboļševismu. Brāļi Kaudzītes savās atmiņās rakstīja, ka CARA LAIKĀ (izcēlums mans) pāreja no izglītības latviešu valodā uz izglītību krievu valodā notika VIENAS DIENAS LAIKĀ. Tagad arī mums latviešiem ir viens ķeizariņš, kurš augstprātīgi uzņēmies pasaules kārtības noteikšanu un domā "Es esmu Dievs , tāpēc man būs teikšana." Taču tādi stūrgalvji ātri vien atduras pret sienu vai sapinas izpildītāju samudžinātajā cara pavēles izpildē, vienkārši sakot, ierēdņu papīru džungļos un pārbaudītāju melos. Es apzināti nerunāju par pašiem produktiem, jo svarīgāka ir šī diagnoze par cilvēku, kam cars iesēdies galvā. Tam var būt daudz nopietnākas sekas nekā liekas kalorijas.
Bulciņas nomaina baltmaize ar desu, saldējumu - pankūkas, Fantu - Cappy. Kas ir būtiski labāks tagad?
Tagad skolas bufetē bērnam nav ko nopirkt, nebrīnīšos, ja to aizvērs vispār. Un tas būs slikti, jo bērnam ir gan pulciņi , gan pagarinātā diena. Runas par to, ka bērnam jāpaēd pirms skolas mājās, lai nevajadzētu skriet uz bufeti, bet varētu sagaidīt pusdienas, nav pamatotas. No rīta var ieēst tikai "cīruļi". Un ļoti šaubos, vai mājās lielākā "bagātās" Latvijas vecāku daļa var finansiāli atļauties barot bērnus ar eko un īpaši veselīgiem produktiem. Līdz ar to šī veselīgā uztura kampaņa ir bezjēdzīga. Un līdzi iedotās sviestmaizes līdz launagam jau vairs nebūs veselīgas...
Sodien skolas ēdnīcā kopgaldam piedāvāja vistu aknu mērci ar kartupeļiem....lielākā daļa skolēnu palika neēduši... :( Cik veselīgs risinājums!
Speciālists 15.01.2016. 11:56:30
Skaidrībai - bulciņas drīkst tirgot, tikai tām ir jābūt iekļautām ēdienkartē (kompleksajā vai izvēles). Taču atšķirībā no veikalā nopērkamajām, šīm bulciņām jābūt bez nekādas "ķīmijas", t.i. - kā vecos labos laikos. Tāpat ēdienkartē šīm bulciņām jābūt norādītām uzturvērtībām, lai tad skolēns zin, ko viņš ēd.
aizliedzot bulciņas problēma neatrisināsies. tas, kas tagad notiek skolās ar kafejnīcām ir absurds un pilnīgas muļķības. Kamēr kāds bērns paskries starpbrīdī zem automašīnas riteņiem. Atvainojiet, skolotāji starpbrīžos neatbild par to, kur ir skolnieks un nevienam skolotājam nav pienākums stāvēt par šveicaru pie skolas durvīm.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7-5=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.