Lietotājvārds
Parole
Kas izdevīgi, to ceļ 08.12.2014. 16:20:02
Izdevīgi ir bazūnēt, ka skolotāji pelna milzīgi daudz, bet bļauj. Pasniedz uz paplātes to skolotāju algas, kuri strādā vairākas slodzes, turklāt par visiem darbiem arī samaksā. Pat nepiemin tās algas, kas ir apkopējas algas līmenī un arī mazākas, turklāt puse darītā nav iekļauta apmaksā. Izdevīgi teikt, ka nu tik kaut kas parādīsies.Nu tik visi redzēs ... Atspoguļojumam jābūt objektīvam- jāparādās slodzei, par kuru dotā summa tiek saņemta. Mazo algu saņēmējiem jāpublisko- cik un par ko tiek maksāts, cik paliek nesamaksāts (šitos datus diez vai publicēs-) Bez samaksas nevienam nav jāstrādā! Neviens nav tiesīgs pieprasīt no manis strādāt bez samaksas. Komunisms sen ir izgāzies! Aptauju veicējiem vajadzētu aptaujāt arī NERīgas skolotājus, iedzīvotājus- Dati atšķirsies pamatīgi. Vai varbūt atkal izdevīgi paust tikai Rīgas viedokli? Rīga ir atsevišķa valsts valstī!
Cik kuram maksā pašvaldību grāmatvedībās ir zināms un nekādu slēpto maksājumu tur nav, bet kāpēc to nevar noskaidrot IZM atbildīgās personas, nu nav skaidrs. Drīzāk, radot it kā nesapratni, kur pazudusi nauda, kam izmaksāta un cik, ir kārtējo reizi mēģināts eksperimentēt, iegalvojot, par it kā necaurskatāmu naudas plūsmu algām, lai pierādītu, ka algas jāpārdala, nevis jāpalielina finansējums. Pēc publiskošanas tikai sāksies īstā elle un IZM būs āķis lūpā, pēc tā paša principa varēs aizbāzt mutes arī citu ministriju pakļautībā esošajiem neapmierinātajiem, piem. mediķiem u.t.t. Šis labsirdīgais žests zem cinisma aizsega, IZM ir tas pats, kas gadu gadiem nezināt, cik valstī ir skolotāju un cik skolēnu, cik skolotāju strādā vairākās skolās un cik tās ir stundas.
Man jau ar šķiet, ka ir privileģētie skolotāji un tādi, kam patiešām ir grūti. Un tiem grūtdieņiem arī būtu jāstreiko, nevis solidaritātes pēc brēc visi. Nav pamats brēkt, ka skolotājiem lielākas veselības problēmas, tādas ir visiem, jo medicīna ir tālu no tautas. Nav pamats brēkt, ka skolotāji ir pārstrādājušies bezjēgā, daudzas profesijas prasa smagu darbu- citam fizisku, citam garīgu. Ja jau izvēlējās tādu profesiju, tad zināja uz ko iet. Pēc skolotāja var pateikt, vai viņam tas ir sirdsdarbs vai bezizejas situācija savulaik! Mūsu valstī var streikot tikai divas soc grupas. Skolotāji un pensionāri. secinājums viens- daudz brīvā laika laikam? Un kāpēc manam bērnam būtu jācieš un pēc streika jāmācās dubultā, lai skolotājs nezaudētu savu slodzi un algu? Mēs visi gribam vairāk, bet varbūt nevajag to kases maku katram raut uz savu pusi, bet vienoties kopīgā cīņā pret tiem, kas to maku tur un nesaprot tautu kopumā?
Modeli "nauda seko skolēnam" taču ieviesa IZM, ne jau paši skolotāji. Ierēdņi savāra ziepes, bet vaino skolotājus par nevienādo samaksu laiku un pilsētu skolās.
Par pārējo budžetnieku algu publiskošanu nedzird ne vārda! Atkal negodīgi! Lielo algu saņēmēji- skolotāji savu algu nopelnījuši godīgi, maksājot arī godīgi nodokļus. Kā ir ar citiem? Kuram jābaidās no publiskošanas? TOP aptauja nav objektīva. Aptaujā tikai Rīgas ielās satiktos skolotājus. Provincēs aptaujājot būtu pavisam citi cipari!
Rehabilitācija? 07.12.2014. 20:12:35
Vai tad skolotājiem tāda paredzēta? Smiekli nāk (īstenībā nenāk nemaz). No nupat pieredzētā: tagad modē esošajā obligātajā veselības pārbaudē kurinātājiem, apkopējām uc tehniskajiem un pagasta darbiniekiem neiropatologs pienākas, skolotājiem- nē! Tā tas ir Priekules novadā. Esu dzirdējusi, ka citur gan esot!
Kā lai necepas par algu, ja par pusi vispār NAV PAREDZĒA samaksa. Piekrītu tik daudz, ka tā ir cīņa NEVIS par algas PAAUGSTINĀŠANU, bet PAR gadiem NEAPMAKSĀTO darbu APMAKSU! Un kas ir svarīgāks par manu un manu bērnu dzīvi?? Un kāpēc man jāstrādā uz pilnu klapi, saņemot par to 1,5 iztikas minimumu? Nodzēries pabalsta saņēmējs, kas nodokļus nav maksājis, saņem tikai 2-reiz vairāk!
Visiem skolotājiem ir lielākas vai mazākas veselības problēmas. Kā būtu, ja visi skolotāji vienlaikus nolemtu uzlabot savu vesrlību rehabilitācijas iestādēs? Tas būtu kā sava veida streiks.
Tā vajadzētu! 07.12.2014. 19:53:36
Bet es vēlos, lai publicē visu Latvijā iespējamo pabalstu saņemēju vārdus un uzvārdus pa pašvaldībām! Un tad es aiziešu pie kaimiņa, dzērāja Petjas, un pajautāšu - ar kādām tiesībām viņš, nekur nestrādājot, nodzer manu nodokļu maksātāja naudu!
vajadzētu atļaut komentēt tikai autorizētiem rakstītājiem, komentētājiem. Būtu mazāk tukšas muldēšanas un apvainojumu. Otrkārt, beidziet cepties par algām, to publicēšanu vai nepublicēšanu! Ir daudz svarīgākas lietas šajā dzīvē. Cepšanās i-netā neko nemainīs. Valdība sajutusi pilnīgu patvaļu un neierobežotu varu, tāpēc nekas nemainīsies. Vismaz ne tagad. Ne pie šīs valdības....
Šķiet, ka ne visiem skolotājiem ir zems atalgojums, tāpēc tāda "putošanās"... Mans viedoklis- būtu jāpublicē pilnīgi visu valsts un pašvaldību, kā arī valsts kapitālsabiedrībās strādājošo algas.
Nu, re! Tas laikam ir par nostrādāto laiku, vai ne? Bonuss- ātrāka pensija. Neslēpšu- par tarificēto slodzi uz rokas saņemu 320, bet nākas otru netarificēto slodzīti piestrādāt NO DARBA BRĪVĀ LAIKĀ. Nekā personīga!
Šķiet, ka ne visiem skolotājiem ir zems atalgojums, tāpēc tāda "putošanās"... Mans viedoklis- būtu jāpublicē pilnīgi visu valsts un pašvaldību, kā arī valsts kapitālsabiedrībās strādājošo algas.
Esmu dienestā 19 gadus, dienesta pakāpe majors, atalgojums pēc nodokļu nomaksas ("uz rokas") 682 EUR.
Policisti nav ierēdņi!!!
Policisti ir ierēdņu statusā! Ierēdņu atalgojums ir augstāks. Skolotāji var tikai ierēdņus gatavot, paši nav tā vērti!
Jāsāk domāt, ka IZM strādā personas ar ļoti vājām prasmēm IT. Mūs, skolotājus nievā it kā par to, ka nepielietojam IT ikdienas darbā pietiekoši. Lūk! Visupirms skolas pietiekoši jānodrošina ar šiem līdzekļiem. Ja uz 9 klasēm ir viena interaktīvā tāfele, ... . Dators ir, ar to, šķiet, protu darboties mazliet veiksmīgāk kā ministrijas darboņi.
Jautājums- ar ko skolotāji ir labāki par policistiem, kuru algas jau sen publicē?
Kas apstrādās manus datus? Publika? IZM taču šie dati ir pieejami!!! Vai viņi lasa tikai internetu?
Ja publicē mūsu algas ar uzvārdiem, tad jāpublicē visu valsts iestāžu darbinieku algas. Citādi nav saprotams šis izņēmums.
Mūsu valsts ekonomisti jau sen ir izrēķinājuši, ka pašreizējās vecās paaudzes skolotājiem, kuru ir diezgan daudz, nav izdevīgi paaugstināt algas, jo pensijā ejot arī tie cipari būtu par lielu mūsu valstiņas nodokļiem un izsaimniekotajam pensiju fondam. Kad pašreizējie 55-gadnieki aizies nabadzības vai invaliditātes pensijā (vecumu jau normāli nesasniegs), tad arī varēs optimizēt skolas un paaugstināt algas jaunajiem, jo ar rāvienu samazināsies optimizēsies skolotāju skaits un proporcija uz vienu skolēnu, bet tie jaunie jau nestrādās 2 slodzes par grašiem, nedarīs lietas, ko jādara ģimenē un mājās, neļaus uz sevi paaugstināt balsi, jo viņi jau tagad skolās tādi ir. Nekas cilvēka cienīgāks mūs negaida, ja tūlīt pat nesāksim streikot bez termiņa. Mūs baros ar solījumiem, aprobācijām un modeļiem vismaz vēl 10 gadus, jo nekur jau tās vecenes nepaliks, viņas jau neko citu nespēj, kā vien tik 2 vasaras mēnešus Norvēģijā zemenes lasīt, lai pa ziemu kaut kā savestu kārtībā māju, saimniecību. Tikai dažām ir tā privilēģija, kad vīrs visu sagādā, bet sieva strādā hobijam un sirdij tik stundas, cik spēj kvalitatīvi novadīt un padarīt un ...skolotājas - sievietes darba diskriminācija - tas viss dažreiz skaisti izskatās, bet dažiem pat tas ļoti skauž. Par priekšlaicīgo pensionēšanos un izdieni pie mums pat neiežagojas, minimizē visu tikai uz negausīgo kāri pēc naudas, bet neko nebilst par ciešo saistību ar mācīšanas un mācīšanās kvalitāti un cīņu par to.
Atbalstu!
arī skolotāja 07.12.2014. 16:46:41
Par algu nesūdzos, bet sūdzos par ārprātīgo slodzi, lai šo algu nopelnītu. ( 8-9 stundas skolā un pēc tam darbs mājās - darba burtnīcu labošana, kontroldarbu labošana, ievadīšana e-klasē, gatavošnās rītdienas stundām, gatavošanās vecāku sapulcēm , ekskursijām, konkursiem, olimpiādēm,utt). Gulēt reizēm aizeju ap 23.30, citreiz vēlāk. Gaidu katru brīvlaiku kā atpestīšanu, jo, lai kaut kā savilktu galus kopā un varētu pilnveidoties, ir nepieciešami naudas līdzekļi. Uzskaitīs jau to slodzi, ko redz uz papīra, bet nekas netiks minēts par to, ko skolotājs dara bez atlīdzības. Tāpēc jau izskatīsies tās algas pietiekamas, bet netiks uzrakstīts darbs, ko skolotājs veic bez algas.
Pilnīgi piekrītu visam VĪZIJAS rakstītajam par to, ka visas izglītības sistēmas priekšplānā būtu jābūt izvirzītam skolēnam un viņa vajadzībām,kuras nesaraujami ir saistītas ar skolotāju. Visas IZM neizdarības un aplamās darbošanās tagad tiek noveltas uz skolotāju atbildību.Skolotājam nav jāatbild par valstī esošo atšķirību atalgojumā lauku un pilsētu skolu skolotājiem(noprotu no komentāriem). Kārtējo reizi vēlos vērst uzmanību uz jaunajiem pedagogu atalgojuma modeļiem, kuri ir diezgan neskaidri. Es šeit neredzu skolotāju atalgojuma sistēmas sakārtošanu skolotājiem vēlamajā virzienā. Nezinu, kur aizplūdīs šie vēl nepiešķirtie miljoni, bet pēc tā, cik par šo 'atalgojuma modeli' ir dzirdēts, vairumam skolotāju alga nevis pieaugs, bet gan samazināsies. Domāju, ka katram jāsaņem atbilstoši ieguldītajam darbam un laikam. Man joprojām šķiet, ka visa sakārtošana algu sistēmā jāsāk ar labu samaksu par kontaktstundu(ieverot gatavošanos un vērtēšanu), labu samaksu par klases audzināšanu un tad klāt piemaksas par labošanu, konsultācijām, klases piepildījumu,...To visu var vairāk vai mazāk izmērīt, bet pamatatalgojumam jābūt konkurētspējīgam (izglītota cilvēka un atbildību nesoša cilvēka atalgojumam!)
Piekrītu "'Vīzijai"'. Tā jāvērtē padarītais darbs. Ieguldītais laiks- kvalitatīvai izglītībai un ikvienam bērnam. Katram skolēnam viņa līmenī un attīstībai uz augšu ! Skolēni un viņu vecāki par to būs pateicīgi. Mēs strādājam viņiem un tā ir sabiedrība , bet ne valdībai un izglītības ministrijai, kura bija bezspēcīga zaudējot līdzekļus datoru iegādei, nopludinot eksāmenu darbus un vēl un vēl.... Ja esi šjā laikā un vietā nes atbildību ar kvalitātīvu un sabiedrībai derīgu darbu! Mazāk runu vairāk darbu ,izlēmības, jo mēs dzīvojam šodien un tagad!
šo valdību 07.12.2014. 14:41:30
ir jānomaina!
skaidri redzams 07.12.2014. 14:37:43
ka tā ir papeles, miljonu izšķērdētājas, atriebība!
Labs risinājums 07.12.2014. 14:25:30
ĻOTI LABI, JO ALGU SISTĒMAI JĀBŪT CAURSPĪDĪGAI, NEVIS SLEPENAI!
Un tā kā audzināšnas process paredz izmantot visu iespejamo informāciju par audzēkni, viņa fizisko, emocionālo attīstību un arī ģimenes labklājības līmeni, kā nepieciešamo izglītošanās komponenti , man nebūtu iebildumu ieraudzīt internetā publiskotu informāciju par IM darbinieku algām. Manā klasē ir bērns, kura vecāki strādā Vaļņu ielā. Protams, ja "izglītības darbinieku" jēdziens un darbaalgas publiskošana attiecas arī uz ministrijas ierēdņiem un darbiniekiem....
Bez cieņas nav iespējams audzināšanas process. Cienījamā IM, Papules kundze, lūdzu , nelieciet mums šajā saspringtajā laikā, kad jau tā grūti skolotājam būt par skolotāju/audzinātāju, tērēt laiku, lai papildus mācību vielai skaidrotu sabiedrībai - kāpēc mēs skolā strādājam un kādēļ katrs personīgi saņemam tik, cik saņemam! (Mums , patiesībā, tas bērnus izglītot nelīdzēs.) Jums arī jau tas būs jādara dikti retāk kā mums !
Vai mani bijušie audzēkņu vecāki, apskatot manu algu internetā cienīs mani tāpat kā toreiz , ja redzēs kā atšķiras tā un palicēju kolēģu darbaalgām? Apprecējos,mainīju dzīvesvietu . Bet vai algu publiskošana viņu acīs nepieskaitīs mani pie " lielā rubļa tīkotājiem" Īrijā? Vai tagadējo audzēkņu vecāki un paši bērni , redzot manu ikdienas rocību to izmantos toleranti un ētiski? VAI KĀDS NO IERĒDŅIEM, KAM IENĀCA PRĀTĀ DOMA PAR MANAS ALGAS PUBLICĒŠANU PADOMĀJA PAR MANU CIEŅU?
Par to, ka esmu aizgājusi no savas lauku skoliņas , kur mani brīnišķīgie kolēģi saņem tikai minimālo likmes apmaksu , /izdzīvojot novadā ar 8 mācību iestādēm, mācot un audzinot bērnus , kas NEKAD = realitāte!!!!!!= nesniegs pat rajona mācību okimpiādes līmeni un metodiski PASTĀVĪGI mācoties , lai varētu pavilkt šādus bērnus vismaz līdz 6 ballēm/ un saņemu divreiz vairāk tikai tāmdēļ, ka esmu citā pašvaldībā, kas var nodrošināt piemaksu, man ir kauns. Vai tā vajadzētu būt?
Man ar manu algu nav jāpubliskojas tikai tāpēc, ka kāds cits augstākstāvošais un augsti atalgotais ierēdnis nav vīžojis parūpēties par to, ka pašvaldībai aizsūtītā nauda nenonāk tur, kur tai būtu jāatrodas. Par mainis nopelnīto un atskaitīto naudas daudzumu lieliski rūpējas Ieņēmumu dienests.
Darbaalgu publiskošanu pamato ar finanšu plūsmu necaurskatāmību. Žēl, ka tik nelielas valsts mērogā nav izveidota naudas aprites sistēma, kas vajadzības gadījumā būtu apskatāma tiem, kas rīkojas ar LR budžetu kopumā un nozares naudām konkrēti. Varbūt tā nav? Bet tad jau - kādēļ vajadzīgi grāmatvežu pūliņi un veselas grāmatvedības un uzskaites sistēmas ?
1. vīzijai - visu cieņu! Bet valdībai un diemžēl arī sabiedrības lielai daļai tāds skolotājs un tāds mācību process ir vajadzīgs tikai skaistos vārdos. Realitātē viņi no tā baidās. Tādēļ arī viss šis maziskais riņķadancis, jau gadiem ilgi. 2. Par algu publicēšanu. Uz priekšu ar dziesmu. Lai publicē. Un lai uzdrīkstas argumentēti pateikt, kurš eiro nav nopelnīts.
Manas pārdomas... Strādāju skolā jau vairāk kā 15 gadus. Lasot internetā pēdējā laikā notiekošo izglītības sistēmā un sabiedrības reakciju uz šo visu – radās pārdomas par dzīvi un darbu... Manuprāt pašlaik tiek salikti akcenti uz neīstajām prioritātēm –visa centrā ir ielikta nauda... un, protams, skolotājiem tās pietrūkst, bet valdībai tās nav ... Prioritātei ir jābūt skolēnam - viņam ir tiesības uz KVALITATĪVU un LABU izglītību... Mans sapnis par tā realizāciju: Lai varētu novadīt vienu tiešām labu un kvalitatīvu stundu, skolotājam ir nepieciešamas aptuveni 3 stundas: stundas sagatavošanai, uzdevumu izvēlei, lai varētu strādāt integrēti dažādos līmeņos – lai VISI skolēni gūtu maksimālo labumu no stundas un pēc tam stunda ir arī jāizvērtē, lai saprastu, kas ir izdevies un kā strādāt tālāk. Un šeit nav runa par skolēnu skaitu vai paralēlklasēm - jo uzmanību jāpievērš KATRAM skolēnam - ko konkrēti viņš ir ieguvis no dotās stundas. Atsevišķi laiks ir nepieciešams pārbaudes darbu izveidošanai – vēlams katram skolēnam savs variants (lai mācās mācīties, nevis norakstīt no kāda). Un tad arī šie darbi ir jālabo – pierakstot kvalitatīvus komentārus - kas ir izdevies un kas vēl ir jāapgūst (jo arī pārbaudes darbs ir mācīšanās procesa sastāvdaļa- skolēnam ir jāsaprot, ko viņš vēl nav apguvis un kas vēl uzlabojams). Klases audzināšana ir atsevišķa profesija - audzinātājam ir jābūt vienmēr pieejamam – klases audzināšana ir apvienojama ar skolotāja palīga profesiju - skolotājs, kas kopā ar savu audzināmo klasi piedalās stundās, palīdz mācību priekšmetu skolotajiem, un AUDZINA KLASI (pasākumi, ekskursijas, vecāku sapulces utt.). Līdz ar to mācību priekšmeta skolotāja kontaktstundu skaits ir 15 - 18 stundas nedēļā un atalgojums par to ir tāds, lai skolotājam nav nepieciešamība meklēt vakaros, naktīs un brīvdienās - kur piepelnīties. Jo valsts prioritāte ir laimīgi un apmierināti bērni (lai bērni skolās tādi būtu, skolās ir jāstrādā laimīgiem un ar dzīvi apmierinātiem skolotājiem). Runājot par pensiju - izdienas pensija pēc 25 skolā nostrādātiem gadiem. Tas ir mans sapnis par kvalitatīvu un labu izglītību KATRAM bērnam.
Nožēlojama rīcība - "sist vājākos" 07.12.2014. 12:43:00
Tā vietā, lai meklēt konstruktīvu risinājumu problēmai, tur AUGŠĀ domā par to, ka skolotāju algu publiskošana būtu saskaņā ar likumu, ja normatīvais regulējums paredzēs ... Vai arī novērš cilvēku uzmanību no saviem nepadarītajiem darbiem attiecībā uz mums visiem. Jums tur AUGŠĀ pieder vara , jūs , protams, VARAT grozīt likumus kā jums ir izdevīgi, nedomājot par to, kā mēs te dzīvojam, pareizāk būtu IZDZĪVOJAM. Cilvēki! Domājiet labāk, kad jābalso!!! Vai tad ikdienā jūs uzticaties tiem, kuri neatbild par saviem vārdiem, solījumiem...?
Pilnībā atbalstu "Tornis 07.12.2014. 11:26".
Kādu likumu vajag, tadu arī pieņems!!! 07.12.2014. 12:22:13
TAD JAU BŪTU TAISNĪGI, DEMOKRĀTIJAS GARĀ, JA NORMATĪVAIS REGULĒJUMS PAREDZĒS NE TIKAI pedagogu (kas ir tikai daļa no valsts sektorā strād.) vārdu, uzvārdu un atalgojuma publicēšanu, BET ARĪ VISU PĀRĒJO, VAlSTS SEKTORĀ STRĀDĀJOŠO, TAD ARĪ TAS BŪS SASKAŅĀ AR FIZISKO PERSONU DATU AIZSARDZĪBAS LIKUMU!!! Vai ne? Mums taču nav kā Orvela fermā: "Visi dzīvnieki vienlīdzīgi, tikai daži ir vienlīdzīgāki"?! Var but tomēr ir???
Tikai streiks! 07.12.2014. 11:46:43
Kā apvienoties visiem skolotājiem? Mums vajag savu aliansi, forumu, kaut kādu apvienību taisīt augšā. Un, ja streikot, tad pamatīgi, tas gan nozīmē arī riskēt uz pilnu banku (uz to, ka nostreikotās dienas/nedēļas algu nesaņemsim), bet citu variantu nav. Pamatīgs solis jāsper, tad valstij nebūs kur sprukt.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4+2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.