Lietotājvārds
Parole
---------->>> 10.03.2017. 14:02:26
Visu privātiem! Valstij atstājiet tikai SAEMU un IERĒDNIECĪBU!
Ak šausmas!
Uzskatu, ka bērnu labklājība nedrīkst būt bizness. Kļūda ir jau bērnu ēdināšanu nodot komersantu rokās- katra firma domā tikai par peļņu, ne jau kvalitāti. Ikdienā jūitams, kā uzņēmējs taupa, lai iegūtu vairāk līdzekļu- bērnu ēdināšana neatbilst normām, bērni par mazu, lai protestētu- tas nav pieaugušais, kas iegājis kafejnīcā un grib saņemt kvalitātīvu, cenai atbilstošu preci. Ļoti atšķiras ēdināšana pirmsskolā, kur strādā pašvaldības apmaksāta virtuve no pirmsskolas, kuru apkalpo firma. Diemžēl...
daudzbērnu ģimene 06.03.2017. 08:32:07
Muļķības! Esam izbaudījuši dažādus dārziņus - 2 privātos un vienu pašvaldības. Privātajos ir patvaļa, ne vienmēr bērns tiek pieskatīts un nav pat kur sūdzēties, ja nepatīk - ej prom, rausti bērnu no viena dārziņa uz citu. Pašvaldības dārziņā ir kārtība, un ja problēmas, tad ir kur sūdzēties un kā to ietekmēt.
Ja Rīgā un lielpilsētās vēl ir vairāki b/d, tad mazpilsētās un laukos ir tikai pāsvaldības dārziņi, Ja tos atdos privātajiem, tad ir vakars. Lielāko daļu slēgs, jo b/d nav tā lieta, kas baogi jau nu pelnīs, tur vairāk jāiegulda. Tātad b/d varēs tik bagātie atļauties.
Karalis suutta savus sutnjus pa valsti un liek izpetit socialo stavokli. Atbrauc sutnji stasta: strada , tauta strada ,sirsnigi stradaa....Karalis: japaugstina nodoklji. Pec paris gadiem, atkal suta sutnjus petit stavokli valstiii. Sutnji: strada zobus sakodushi, strada ,velk ka var,jostas savilktas talak vairaak nav kur ...Karalis: japaugstina nodoklji. Vel paiet laiks,atkal sutnji valstii, atbrauc saka: cilveki nestradaa, dzer, noradbojas ar seksu , priecaajas ,vinjiem viss vienalga... Karalis: stop ,nodokljus vairak nedrikst paaugstinat. Mees veel neesam nonakushi zemakajaa liknes punktaa, lai saktu domat un rapties ara no bedres....
Iznicina tautu, jo bernudarzu apmaksat nevares dzmeet parstaas, vecmaminjas un vectetinji stradat piespiesti lidz 65 gadiem. Saldais vaards BRIIVIIBA no cilveekiem , no atbildiibas...skaisti...nakotne vel skasitaka...
Vai neizskatās, ka valsts no visa kratās nost? Liela daļa medicīnas pakalpojumu, izglītība utt. Iekasēs tik naudu un baudīs! Ja kaut kas ir obligāts, tad tas ir valsts pārziņā! Par veselības aprūpi, izglītību atbildība jāuzņemas valstij!
Tā būtu vienkārši katastrofa! Mana meita apmeklēja , gan privāto , gan , kad pienāca rinda valsts bērnudārzu ! Privātajā devīze viena-pēc iespējas mazāk ieguldīt- sliktāk barot un vē lpapildus slaukt no vecākiem naudu ! Trakkākais , ka virs viņiem nav priekšniecības-viņi var darīt ko grib , ja nepatīk-ej prom! Valsts bērnudārzā- darbinieki atklāti zog no bērniem pārtiku, taču ir , kas viņus uzrauga-Rīgas dome . Neskatoties uz zagšanu baro nesalīdzināmi labāk un pret nebūšanām iespējams cīnīties , jo tomēr no Rīgas domes baidās !
hmm..ož pēc kā nelaba 04.03.2017. 16:00:46
Man interesē - kāds sakars Tirdzniecības kamerai ir ar Latvijas izglītību? Viņi konsultē izglītības ministriju? Varbūt, lai labāk nodarbojas ar lietām, kas tieši skar šīs kameras darbu un nelien, kur neko nesaprot?? Kas tas par marasmu valstī iestājies??? Kāda interese Rostovskim - ieplānojis atvērt privāto bērnudārzu, vai????
Tik traku ideju nebiju vēl lasījusi! Ja likvidētu pašvaldību bērnudārzus, lielai daļai cilvēku nebūtu iespējas samaksāt par bērnudārzu, jo privātie ir daudz dārgāki. Atkal varētu bļaustīties, ka bērnus uztaisīt prot, bet uzturēt nevar, un cildināti tos, kas atļaujas tikai vienu bērnu vai dzīvo bez bērniem. Jau tāpat ir bēdīgi ar demogrāfisko situāciju, bet pie kā var novest šādas idejas, tas ir tautas gals! Eksistē arī privātā medicīna, ko vairums nespēj samaksāt un mēnešiem gaida iespēju tikt pie ārsta par valsts naudu (kas arī nav lēti). Ja jau būtu tā, ka privātie visu spēj lētāk un labāk, tad kāpēc mums nav privātās slimnīcas ar lieliskiem ārstiem par mazāku naudu kā pacientu līdzmaksājumi valstiskajās? Laikam taču tāpēc, ka tā nemaz nav, ka privātie var labāk.
Privātais cietums jābūvē, varbūt valsts apzadzēji brīvprātīgi tur sēdēs. Lieciet mierā bērnus un pārstājiet eksperimentēt!
Tad jau skolas arī atdodam privātajam sektoram - sakārtosies tīkls un reformēsies mācību saturs un formas paša no sevis, bez pūlēm...
3bērnu mamma 03.03.2017. 14:42:31
Rostovskis galviņu saspiedis??? Domāju, ka vecie, kas pie šprices sēž, ir šausmas ar kuru vietu domā, bet izrādās, ka šis jaunais nav labāks!!! Cena par privāto b/d ir nenormāla!!! Viņam laikam nav ne jausmas par ekonomisko stāvokli, jeb maksātspēju valstī?!?!?!?! Daudzi taču arī par valsts b/d reizēm nevar samaksāt, tāpēc pēc iespējas bieži vien atstāj bērniņu pieskatīt vecvecākiem utml.!!!! Vēl muļķīgāku izgudrojumu viņš nevarēja izdomāt???? Esmu šokā!!! Kas būs tālāk???
Vēl viens muļķis!
Ar šo tiktu parakstīts iznīkšanas spriedums lauku novadu bērnudārziem. Privātais sektors neturēs bērnudārzu tur, kur nav izdevīgi. Drīz ģimenēm ar bērniem lauki būs jāpamet - medicīnas aprūpe tālu, skolas tiks slēgtas, tagd jau bērnudārzu kārta arī?
Kas pašvaldībai Rīgā sazagt vairs nav ko un nav par ko uzturēt bērnu dārzus?
Izskatās, ka LTRK biedri gatavojas nodarboties ar privāto b/d biznesu? Savādāk nesaprotu, ko kamerai tādas pēkšņas rūpes par b/d? Savtīgi nolūki, bizness un "gudri" teksti....Žēl, ka uz maniem bērniem biznesu taisa.
Piekritu b/d atdot privatas rokas. Bet , skaidrs, ka būs dargak. Taču valstī obligato 5,6 gad. izglītību - gan valsts pārziņā.
Jā, Intai taisnība. Godmanis likvidēja cukurfabrikas, lai viņa cukurfabriks cukuram Dancsuger būtu noiets, un tāds bandīts vēl nesēž cietumā. Ar bērnudārziem ir jūrams tāds pats scenārijs. Vai tiešām tauta ir tāda dumja, ka vēl tic šādām pasakām?
Pareizi saka Inta!!! Mans bērns apmeklēja privāto un valsts bērnudārzu. Maksa, neskatoties uz pašvaldību dotācijām, privātajā bērnudārzā daudz augstāka un strastiskāki noteikumi. Piem. neskatoties uz to, ka bērns slimo, tik un tā bija jāmaksā. Valsts bērnudārzā strādā daudz kvalificētāki pedagogi, tur atkrīt radu un draugu būšana, ir lielāka valsts kontrole. Nekādā gadījumā nedrīkst pieļaut, ka likvidēs valsts bērnudārzus! Tā būs kārtējā krāpšana valsts mērogā!!!!!
Mīļie cilvēki!!! Kādi privātie bērnudārzi??? Būs tā kā ar cukurfabrikām-likvidēja un cukura cenas strauji pacēlās. Rostovskis ir ieinteresēta persona!!! Nedrīkst piekrist tādam idiotismam!!!
Esam apmeklējuši gan valsts, gan privāto - protams privātajā mikroklimats bērnam labāks, bet man kā mammai un pakalpojuma apmaksatajai tā arī palika iespaids, ka īpašniekiem interesē tikai nopelnīt un kā te jau tika rakstīts ietaupīt! Par ēdināšanu maksājam daudz vairāk kā pašvaldības dārziņā, bet tika baroti arī ar lētajām un neveseligajam Maximas sausajam brokastīm utml., un tagad skolā pateica, ka nav pietiekami labi sagatavots skolai, sēdēšanai solā, rakstīšanai, jo atmosfēra bija diezgan brīva un grupā dažāda vecuma bērni no 4-7 g. Protams esmu priecīga un pateicīga, ka visparntikam bērnudārzā, kā pašvaldība un valsts deva līdzfinansējumu, bet ja kaut kas bija ne tā, tad sūdzēties nebija kam, ja nu pašai vadītājai ar visam viņas līdzekļu izlietošanas mahinācijām :-). Solīts tika viens, bet dzīvē -cits! Ir labi gan valsts, gan privātie dārziņā un otrādi, viss atkarīgs no veiksmes un protams paša bērna (rakstura, jūtīguma utt.).
"Varbūt var pagarināt dekrēta atvaļinājumu" - es atbalstu šādu ideju. Bet - jā, valstij varbūt tas būtu izdevīgāk, bet ne jau privātajam sektoram, kur algotā māmiņa strādā, ne tā?
Īstenībā valsts bērnudārzi šobrīd ir labā līmenī. Par privātajiem ir dzirdētas arī ne tik labas atsauksmes, jo vini parasti grib ietaupīt naudu uz servisu. Cita lieta, ka priekš visiem un uzreiz nepietiek. Bet varbūt kaut kā savādāk to var risināt. Varbūt var pagarināt dekrēta atvaļinājumu - daudzas māmiņas pašas gribētu būt par auklīti saviem bērniem. Varbūt kādus pabalstus var maksāt. Jo bērnudārzs jau neizmaksā lētāk kā ienākumi, ko valsts gūst par vienas māmiņas algoto darbaspēku.
No vienas puses jā, no otras - ir labi, ka ir valsts kontrole. Ir, kam atbildēt un vecāki vismaz var prasīt atbildību, ja kaut kas ne tā.
Piekrītu, ka no privātā sektora nav tik ļoti jābaidās, parasti vien tajā nesalīdzināmi ātrāk viss tiek sakārtots un atkrīt simtiem birokrātijas soļu.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.