Lietotājvārds
Parole
Man ļoti nepatīk, ka jums algu atņem, tādēļ iestājieties citos darbos. ;)))
Lūdzu nesalauziet veco sistēmu ar neaprobētu variantu. Viegli ir sagraut esošo, uzcelt un atjaunot stipri sarežģītāk un laikietilpīgāk. Maija beigās ir jābūt pilnīgai skaidrībai par nākošo mācību gadu! Pateikt, ka 70% būs labāk !?...
atbilde BETONĒTĀJAM 11.05.2015. 09:50:22
LIZDA gatavojās pārvēlēšanas-ievēlēšanas kongresam (2015.gada 23.maijā Ķekavas sākumskolā notiks Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) VI kongress. LIZDA kongress ir arodbiedrības augstākā lēmējinstitūcija, kuru sasauc reizi piecos gados.)
Betonētājs 11.05.2015. 09:40:25
..LIZDA izsaka neapmierinātību! Ko fantastiskais skolotāju "aizstāvis" darīja janvārī?
Direktoram - vajag, li tieksme būtu nevis salīdzināt skolotāju darbu ar citu kādu arī grūto darbu. Vajag celt algas gan skolotājiem vēl un celt minimumu parējiem nevis tikai salidzināt. - 300 eiro un 500. Neviens neskaita, cik maksā atbildība par katru bērnu klasē, it īpaši pamatskolas posmā.
Zenta > Labākais komentārs:) 10.05.2015. 22:20:36
Tā ir ļoti slepena informācija, un mums, kam nav pielaide valsts noslēpumam, to nekad neuzzināt!
Labākais komentārs:) 10.05.2015. 20:32:32
Būtu interesanti uzzināt, uz cik skolēniem Latvijā ir viens izglītības jomā strādājošais ierēdnis.
hermi SLODZEI 10.05.2015. 11:20:21
Virs 24 kontaktstundām, pie nosacījuma, ja esi klases audzinātājs un valodas vai matemātikas skolotājs, citās situācijās atbilstoši vairāk. Savukārt, ja neesi klases audzinātājs un esi matemātikas vai valodas skolotājs, tad, lai veidotos 36 stundu darba nedēļa aprēķins plānojas šāds: 28 (kontaktstundas) x 1,2=33,6 (iekļautas kontaktstundas, gatavošanās un darbu labošana); 33,6 + 2 stundas konsultācijām + 1 stunda dažādu sanāksmju apmeklēšanai=36,6 stundas; ja esi dabaszinību vai vēstures skolotājs: 30 (kontaktstundas) x 1,13=33,9; 33,9+2+1=36,9; ja esi sociālo zinību, mākslu, informātikas, mājturības un tehnoloģiju vai sporta skolotājs: 32 (kontaktstundas) x 1,06 = 33,92; 33,92+2+1=36,92.
Normāli Eiropas valstīs skolotāja kontaktstundu skaits nedēļā NEPĀRSNIEDZ 20 stundas - tas svārstās no 16 - 20 stundām. Latvija būs unikums - kontaktstundu nedēļā par samudzināto atalgojums sistēmas slodzi būs virs cik? ...
Esiet uzmanīgi ar algas prasīšanu par slodzi, slodzi var uzlikt arī ~30 kontaktstundas, kā šobrīd tas plānojas un pateikt, kas viss padarāms 36 astronomiskajās darba stundās. Šobrīd visiem, bet īpaši vecākiem vajadzētu uztraukties par to, ka viņu bērnu skolotājiem būs tik liela konstaktstundu slodze.
1.Jāprasa 700eur uz rokas iesācējam skolotājam. 2.Jāprasa, lai maksātu par nostrādātiem gadiem-pieredzi. 3. Jāprasa ,lai atceļ nauda seko skolniekam ,kas sasien rokas ,sagroza direktoriem ,skolniekiem pienākumu izpratni,Izraisa skolās visatļautību. 4.Jābūt Valstī specskolām ,kuras liktu mobilizēties daudziem uz mācīšanos,nevis kaušanos!
Skolotājam jāmaksā tā ,lai visi gribētu mācīties un srādāt par skolotājiem.Tad būs arī konkurence un kvalitāte.
skolotājs - eksaktais Direktoram 09.05.2015. 16:09:45
Jūs iespējams, ka: 1) melojat par saviem ienākumiem; 2) neesat saistīts ar skolu, vienkārši kuļat šeit tukšus salmus; 3) esat nenormāls, par nožēlu.
Direktors>marei 09.05.2015. 11:52:36
Es nopelnu 450 Eiro. Bet es nečīkstu,ka man darbs ir par grūtu.Ka katru dienu jākārto vairums papīru,jābrauc uz citām skolām,jāplāno un jāvada vairums pasākumu.Un vēl jāpērk daudzas lietas priekšs skolas.
Jaunais atalgojuma modelis paredz vispārēju nolīdzināšanu un vienādošanu. Aizmirstiet par talantīgāko bērnu izaugsmi, jo Valsts ģimnāzijām paredzēto 10% dotāciju arī klusītēm grib noņemt. Aizliegs direktoru vietniekiem vadīt stundas, jauki, bet kā tad viņi zinās, kas stundās vispār notiek... Atņems algas skolotājiem, kuru audzināmie piedalās valsts un starptautiskajās olimpiādēs, jauki... Vislielākie ieguvēji atkal būs tie, kuri māca skolēnus īpaši nepiepūloties, kuru rezultāti ir maigi izsakoties viduvēji. Iespējams, ka Īzglītības ministrei trūkes par pārvaldāmo jomu, jo skolā strādāts ir ļoti sen, un izglītības jomas vadīšana tomēr nav tas pats, kas vadīt personāla daļu Maximā.
cik ??? ;D;D;D
Ja nemainīs principu "nauda seko skolēnam", tad nevar būt runa par izglītības kvalitāti. Piemērs no dzīves. Meita mācās skolā 2.klasē. Klasē 28 bērni, skolotāja netiek galā, jo bērnu esot viņai par daudz. Pati piekrita klasi mācīt, jo alga būšot lielāka, tagad sēž un brēc. Piketos nepiedalos, ar savu atalgojumu esmu apmierināta. Tas ir adekvāts manis darītajam darbam.
Direktoram un tētim - skolotāji nopelna par slodzi 420 eur uz papīra, tas ir- uz rokas ap 290 eur! tādēļ jāstrādā 2 slodzes, ja izdodas ! ;) darbs skolā ne ar ko nav salīdzināms-. Tu esi klases priekšā kā aktieris, skolotājs, mācītājs, psihologs, mamma, tētis, palīgs, žēlotājs, kontrolieris, policists u.t.t. un tā no 7.30- 15.00 BEZ ATELPAS! Lai nopelnītu daudzmaz cienījamu atalgojumu! tēti- cik Tu nopelni!? cik Tu, direktor, pelni!? ;D
HEI, Čīkstētāja! kuram deputātam par padomnieci sēdi un tērē nodokļu maksātāju naudiņu??? ;D;D;D Godmanis un Kalvītis pirms gadiņiem 8 solīja par slodzi 400 latus! ..........;D;D;D BET PIELIEK TIKAI SEV UN ŠITĀDĀM ČĪKSTĒTĀJĀM! ;D
Čīkstētāji 08.05.2015. 16:05:56
Par ko jūs skolotāji čīkstat,ka jums ir par maz alga? Kāda jēga tad jūs gājāt mācīties skolotājā profesiju? Jūs jau tā katru gadu ņaudat par lielāku algu,ja tagad valsts jums palielinās algu,tad pēc kādiem 3 gadiem atkal maurosiet ka jums ir par maz alga.
Jums nevagag lielāku algu,citiem cilvēkiem arī varbūt vajag lielāku algu.
Vai jūs, tauta, saprotat, vai šo jauno modeli ieviesīs, vai nē? No preses tas līdz galam nav saprotams, trūkst naudas. Atkal būs jāsavelk jostas valsts līmenī, tātad uz lielāku naudiņu lai skolot. necer, tik drīz nebūs.
Nabaga memmītes:) jāsūta savi lolojumi pie skolotāja"bez pašapziņas un bez droša prāta", jo pašām nav nekā un pat nesaprot, ko uzrakstīja!
Dabaszinību skolotāja 08.05.2015. 13:33:01
Varbūt kāds varētu paskaidrot ,vai skolās būs arī laboranti, kas sagatavos pētnieciskos un laboratorijas darbus? Tie nepieciešami ir eksāmeniem un arī , lai izprastu labāk vielu.
500 eiro (350 lati) būtu tā milzonīgi lielā alga, par kuru jābūt stāvus sajūsmā?
skolotajiem nevajag lielaku algu,jo viniem ta jau ta ir pietiekami liela
kads man var pateikt godigi cik tad jus skolotaji nopelnat?
Mana skola strada skolotaji kuri pelna 500 eiro lielu algu.Un vini grib dabut sava kabata vel lielaku algu? Un ko tad vajadzetu teikt parejiem cilvekiem kuri pelna mazliet vairak 300 eiro? Tad jau iznak ka parejiem cilvekiem nevajag lielaku algu?
E-klases forumiņš, protams, ir viena no iespējām palasīties, iemest aci, kā iet citiem kolēgām. Varbūt kāds atbalstīs ierosinājumu iesūtīt konkrētus faktiņus ar virsrakstu "Neliels ieskats skolotāja dzīvē"? Sākšu ar personīgo piemēru: 1) Skolas laiks bija visskaistākais laiks dzīvē. Iemīlējos skolotājā. Apprecējāmies. Kļuvu par skolotāju. Man patīk mans darbs un mana skola. 2) Kad redzu, kā strādā mana dēla skolotāja, gribu būt bagāts austrumu princis un nopirkt viņu sev.
šitos palagus,ko izsūtīja skolotājiem varēs izlasīt pa mēnesi.tik samudžināts viss,ka nav laika iedziļināties tajos murgos
Biedrība - " Stopkrāns", avīze " Pietura"
Tas jau ir kauns, valdības līmenī ! Es tā saprotu ,ka mēs gribam izglītotu paaudzi ,bet mācībspēkiem maksāt negribam.Tāds padomju laika domāšanas veids ,Varbūt kāds ir aizmirsis ,kas ir vārds- Haltūra- Tad tādu paudzi arī saņemsim , kāpēc skolotājiem daudzas lieta būtu jādara par velti ,kāpēc vēl nav atgriezusies alga ,kas tika noņemta krīzes laikā ? Tā ir milzīga NECIEŅA
=> Zinītim - kur ir tie jaunieši, atsaucieties 08.05.2015. 09:16:27
LIZDA jaunieši @jaunie_pedagogi jaunākais ieraksts Twitterī ... 12.februārī, pirms tam 29.novembrī (pa starpām 3 retwīti no mātes-barotājas)
Kopš 2013.gada ir izveidota jauno pedagogu padome, tikai maz to jauno.
RT: par administratīvo aparātu skolās 08.05.2015. 08:58:06
Būtu interesanti uzzināt, uz cik skolēniem Latvijā ir viens izglītības jomā strādājošais ierēdnis. Te varētu iekļaut visus ministrijas, dažādo aģentūru, it kā likvidēto, bet reinkranēto izglītības pārvalžu darboņus. Tā pat būtu iekļaujami arī tās(-ie) skolu direktores(-i) un vietnieces (-i), kurām(-iem) nav kontaktstundu. Man ir klusa aizdoma, ka arī šajā "griezumā" mūsu valsts spēj "izgriezt pogas" daudzām ES valstīm
NevJag viniwm nauduv jo viniem jau dadz vinas vasjo
Ir neapmierināti. Ir gatavi atsaukt. Bet, kur konkrēta runa un darbs? Tas un tas no ministrijas iedomātā neder, jo tā un tā. Mēs izdomājām šo, tas dod šo. Priekšlikumi, iebildumi iesniegti tad. Atbilde. vērā ņemts nav līdz tam datumam. Tālā tad un tad daram to un to. Ko? Klusums. Darba vietā pirmskongresa vai pēckongresa politiska ļurināšana.
LIZDAi tuvojas kongress .... Praktiski LIZDA ir tikai pirmspensijas un pensijas vecuma pedagogu organizacija .... Skumji, ka nav gados jauni ...
Ta divaini ap dushu,lasu komentaros saulkjus un domaju, ka berniem skola ir taisniiba,(C) ""kamer jus un direktors neizversiet uz nedelju skolas durvis un vecaki nesapratis , ka bernus nav kur likt, ka ciet ir skolas un , ka ciet ir bernudarzi, shaja valstii nekas nemainisies, jo skolotajs baidas par nedelju nesanjemt algu un tikt atlaists no darba"" visus jau neatlaidis un ja arodbiedriba no savam finansem segtu nedelju garu streiku , tad lai skraida visi bernu tiesibu sargataji, Latvijas tiesibsargs un visas citas ta saucamas tiesbsardzibas organizaacijas, varbut tik tiesham ieklausiities musu pashu skolenu teiktaja un aizklapet skolas un bernudarzus ciet uz nedelju.
21 gads par grašiem 08.05.2015. 01:03:48
Personīgi es strādāju pēdējo mēnesi skolā. Man pietiek! Aizbraucu, lai neatgrieztos!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
6+9=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.