Lietotājvārds
Parole

Skolas uzmanīs stingrāk

29.01.2014. 10:58
Izmaksās "tikai" 30 000 Ls. Cik noprotu - gadā. Tās ir 6 normālas datorklases. Vai un kāds būs pozitīvais efekts? Varbūt labāk to naudu novirzīt "Gudrajam", lai valstī parādās kāda Valsts izglītības datu bāze paralēli privātajām (mykoob, e-klase). VIIS (vispārējās izglītības informācijas sistēma) un VPIS (valsts pārbaudījumu informācijas sistēma) darbība man liedz tās uzskatīt par datubāzēm, jo pat skolēnu atskaitīšanas nonākšana no vienas sistēmas otrā ar pasta baložu starpniecību notiktu ātrāk. Kāpēc jātērē laiks un 3. un 6. klasēs pārbaudes darbiem jāvada informācija, ja teorētiski katram skolēnam ir norādīta mācību valoda, izglītības programma (arī integrētajiem izglītojamiem), pārbaudījumu ir obligāti utt.. Vai tiešām Latvijā kādā skolā pārbaudes darbus, piem., veic valodā atšķirīgā no mācībvalodas?? Kāpēc uzdevumi.lv ir izveidojuši pārbaudes darbu sistēmu, kas ātri pārbaudes darba rezultātus nogādā elektroniskajā klases žurnālā. Vai izglītības "druvā" kaut ko mainīs jau kāds 20-ais ministrs manā skolmeistarēšanas laikā, kādi brīnumi tik nav bijuši. Jāatzīst, ka labi gan, ka ministri bieži mainās, ne viss tiek paspēts realizēt. Jau parādās idejas par vēl līdz galam neieviestā skolu finansēšanas modeļa nomaiņu ar citu - būtu jautri, bet modeļa izstrādāšanā izkūpēs kārtējie pedagogu algu paaugstinājuma solījumi...... Strauji dodamies "uz priekšu", tikai neviens nezina, uz kuru pusi tas ir....
... meklēju R Dzintara rakstu par PATRIOTISKO AUDZINĀŠANU un kaut kā nevaru atrast- izčibēja!!!
Zelta vārdi!
meklēju APMAKSĀTU DARBU 30.01.2014. 20:49:43
Kas būs tie vērtētāji? Kāda kvalifikācijas pakāpe vajadzīga, lai tu ietiktu? Droši, ka tam nevajag pedagoģisko pieredzi. Skats no malas- izdevīgi! Kāda alga??? Vēlos pieteikties!
Ko nozīmē stingrāk ??? Man liekas ka atsevišķas rīgas t. s. prestižās skolas ar nu ļoti mazu mikrorajonu jau ir nopietna viela pārdomām ,kāpēc tā ? Un žurnālaistu atklātie paņēmieni ,ka tiek komplektētas klases , tas jau ir nenormāli. Un vai tad Im tas nav zināms jebšu tur vēl kads cits skaidrojums. Varbūt jādalās ar ziedojumiem. Un nekas nemainās šajā pundurvalstī. Tā vietā lai šīs nejēdzibas likvidētu tās uzraudzīs stingrāk..
Naudu lietderīgāk izmantot komisijai,kura noteiktu,kādi dokumenti ir obligāti un nepieciešami katrā iestādē.Augstākstāvošo priekšnieku daudz, un katrs prasa papīrus pēc saviem ieskatiem.
arī Rīgas skolotāja 30.01.2014. 15:57:13
Mūsu skolā uz Ziemassvētkiem vispār daļai skolotāju neiedeva pat ls5 no Rīgas domes naudas balvas,bija tikai jānoklausās baumās,cik nu kurai piešķirts.Jo vairāk informācijas pienesa priekšniecei,jo lielāka prēmija...Vai maksā piemaksas par papildus darbu arī nezinām, prasīt jau bail,ka nepazaudē to pašu mazumiņu.
Piekritējs 30.01.2014. 11:16:16
Bravo, bravo! Pilnīgi piekrītu, katra jauna slota cenšas tīrāk slaucīt, tikai kā vienmēr ne tur, kur vajag, bet izskata pēc, lai redz, ka slauka!
Rīgas skolotājs/a 30.01.2014. 09:33:41
Par piemaksām par papildus darbu : pēc noteikumiem šo piemaksu un naudas balvu sadalīšanā jāpiedalās arī kolektīva/arodbiedrības pārstāvim, kurš arī var ierosināt, kam piešķirt un cik lielu balvu. Padomājiet, kas tie ir par cilvēkiem jūsu skolās,- vai nav tā, ka tie ir līdēji un ne tikai neiebilst pret nepamatori lielu summu piešķiršanu visiem administrācijas pārstāvjiem (kādam varbūt arī pienākas), saņemot arī savu (lielāku) daļu, par ierindas skolotāju "piemirstot" ?
Jana Bijušajam direktoram 30.01.2014. 09:29:27
Visu cieņu! Balta patiesība! Labāk nepateiksi!
skolmeistars 30.01.2014. 08:07:53
....man šķiet,ka šobrīd rets skolas direktors ir vietējā Garīgā autoritāte.Nostiprinājusies pārliecība,ka tie ir paglupi/nekompetenti lišķīgi partiju Sulaiņi.Šķiet,ka sabiedrība ar tādu situāciju ir samierinājusies!!!!Nekā personīga
Atkal IZM nezin, kur naudu grūst.
un tie jaunveidotie "vietnieki" starp papīru taisīšanu vēl tiranizē citus skolotājus (īpaši jau skolēnu cienītākos:() piekrītu - no citas Rīgas skolas 29.01.2014. 17:42 Pirms 7 gadiem skolā bija direktore un 2 mācību pārzines, tad uz 1/2 slodzi informātikas skolotāju paaugstināja par vietnieci. Pagājuša un šajā macību gadā direktorei ir 6 vietnieces uz 1/2 slodzi - esot eletroniski jāgatavo milzīgi papīru kalni, vajagot skaitliski vairāk cilvēku. Cietējas esam mēs, skolotājas! Katrai vietniecei jāgatavo sava atskaite vai citi dokumenti. Trakākais, ka pieprasa arī izprintētu, ar datora versiju uz epastu nepietiek. Citās skolās ir piemaksas skolotājām par labu darbu, par papildus ieguldījumu skolai. Mūsu skolā piemaksu komisija katru mēnesi lielāko daļu atvēlētās summas "iedala" vietniecēm par papildus darbu, jo ar 1/2 slodzi netiekot galā. Kad uz Ziemassvētkiem dalīja Rīgas domes naudas balvu, stāsta, ka vietnieces saņēmušas 5x vairāk kā pieredzes bagātākās un skolēnu mīlētākās skolotājas. Tā lūk! Lapseņu pūzni jāizdzenā, birikrātiskais aparāts skolās un departamentā jāsamazina!
Училы по химии норм у них сисяндры висят
Ivan Voitovs 29.01.2014. 20:03:05
Es milu Antonovu Juliju
Birokrātija aug vēja spārniem. nav jābrīnās, ka izglītības kvalitāte samazinās, jo es kā skolotāja vairs nedomāju, ko kā labāk iemācīt, bet kā sarakstīt papīrus, atskaites, plānus, grafikus utt.Visu jau vērtē pēc tā. U n bieži skolotājs, kam ir problēmas ar stundu vadīšanu ub disciplīnas noturēšanu, ir it kā augstāk novērtēts, jo viņš perfekti sarakstījis papīru kalnus.
Labāku izlietojumu 7 miljoniem nu neizdomāt. Ļoti reāli ieguvumi gaidāmi no pētījumu kaudzēm, kuras saražos atkal skolotāji? Lai pie algas pieliktu 10 eiro? Zivs nudien no galvas pūst. Pētījumi par pētījumu pētījumiem par kvalitātes pētījumu kvalitātes ietekmi uz pētāmo izglītības kvalitātes pētījumu. Ha
neesmu kūdītājs 29.01.2014. 17:57:06
bet cik ilgi pedagogi domā paciest šos atkal un atkal kārtējos jauninājumus izglītības darbā? Tā vietā, lai meklētu finansu līdzekļus skolotāju darba algas palaugstināšanai līdz adekvātai samaksai par skolotāju ieguldījumu, tā vietā, lai beidzot pievērstos izglītības programmu pārskatīšanai un izrevidēšanai, lai bērni (un līdz ar to arī skolotāji) nejuktu prātā no visa murga, kas viņiem jāapgūst, bet kam nav seguma, atkal kāds siltā, mīkstā ministrijas krēslā izsēdējis jaunu variantu, kā pazemot pedagogus, nu jau ķeroties klāt arī skolu direktoriem, kā rezultātā, pirmkārt, paaugstināsies prasības pret katru skolotāju, līdz ar to arī pret katru bērnu un viņu vecākiem. Vai nepietiek jau ar to, ko esat panākuši, ka, lai izskolotu vienu vai vairākus bērnus, viens no (par bērniem domājošiem) vecākiem ģimenē ir spiests pamest darbu, lai spētu godprātīgi izpildīt visas ar bērnu izglītību saistītās prasības. Savulaik mani vecāki gāja darbā, mēs - četri bērni patstāvīgi tikām galā ar skolas prasībām, mācījāmies teicami bez jebkādām pagarinātās dienas grupas mācībām, bez vecāku sēdēšanas klāt, bez privātskolotājiem, bez auklēm. Nu nav direktoru vaina, ka izglītības ministrijā sēž liekēži, kas to vien grib, kā otra darbu kontrolēt, jo kaut kādā veidā jau tautai jāparāda, ka kaut ko šie arī pa retam dara.
no citas Rīgas skolas 29.01.2014. 17:42:30
Pirms 7 gadiem skolā bija direktore un 2 mācību pārzines, tad uz 1/2 slodzi informātikas skolotāju paaugstināja par vietnieci. Pagājuša un šajā macību gadā direktorei ir 6 vietnieces uz 1/2 slodzi - esot eletroniski jāgatavo milzīgi papīru kalni, vajagot skaitliski vairāk cilvēku. Cietējas esam mēs, skolotājas! Katrai vietniecei jāgatavo sava atskaite vai citi dokumenti. Trakākais, ka pieprasa arī izprintētu, ar datora versiju uz epastu nepietiek. Citās skolās ir piemaksas skolotājām par labu darbu, par papildus ieguldījumu skolai. Mūsu skolā piemaksu komisija katru mēnesi lielāko daļu atvēlētās summas "iedala" vietniecēm par papildus darbu, jo ar 1/2 slodzi netiekot galā. Kad uz Ziemassvētkiem dalīja Rīgas domes naudas balvu, stāsta, ka vietnieces saņēmušas 5x vairāk kā pieredzes bagātākās un skolēnu mīlētākās skolotājas. Tā lūk! Lapseņu pūzni jāizdzenā, birikrātiskais aparāts skolās un departamentā jāsamazina!
Vai absolventu turpmākā izglītība nav katra privāta lieta un tādas ziņas bez cilvēka piekrišanas par viņu nemaz nedrīkst prasīt. Skola katru gadu prasa un uzskaita kur kurš aizgājis, īsti pareizi tas nav
"gudrs cilvēks to birokrātisko mapju pildīšanu ignorē un paliek ar mazāku algu;sestkārt, vēr'tēšasnas veicina pielīšanu un citus korupcijas paveidus" - tieši tā, es arī netaisos ražot to mapi dēl Ls 20 mēnesī.
Bijušais direktors 29.01.2014. 13:38:11
Kārtējā ākstīšanās! Neviena pedagoģiskā darbinieka (arī direktora) vērtēšana līdz šim nav bijusi objektīva, jo: pirmkārt, paši vērtētājii ir aprobežoti un nekompetenti; otrkārt netalantīgs vērtētājs nevar ieraudzīt pedagogā talantu; treškārt, pazīšanās un savu čomu, čomeņu būšana mazajā valstī ir visaptveroša; ceturtkārt, visiem vērtēšanas "kritērijiem" nav nekāda sakara ar pedagoga meistarības atklāsmi; piektkārt, iznākums vērtēšanām vienādiņ ir diskriminējošs, jo augstāku pakāpi iegūst nevis labākais, bet stulbākais, jo gudrs cilvēks to birokrātisko mapju pildīšanu ignorē un paliek ar mazāku algu; sestkārt, vēr'tēšasnas veicina pielīšanu un citus korupcijas paveidus; septītkārt, galu galā tas ir PAZEMOJOŠI!
Kā vienmēr 29.01.2014. 13:33:58
Nu nebūs viņu,ieliks stiepto četrinieku un viss.Muļķu nav.Tas jau tagad notiek,nedēļu pirms semestra beigām 10 nesekmīgas atzīmes un pēķšņi sekmīgs!!!!!.Visi apmierināti ,tikai jēgas nekādas.Degradācija.skolotājs ,muļķis kā vienmēr.
no Rīgas ___ skolas 29.01.2014. 12:56:23
1.) Šobrīd skolu akreditācija (vismaz mūsējās tā bija) praktiski ir dokumentu kopuma pārbaude un dažu iepriekš iestudētu stundu hospitēšana. Vai šādā veidā iespējams noteikt, vai skola nodrošina skolēnu sekmju izaugsmi, vai skola „ceļ” konkrēto bērnu un klasi. Papīrs pacieš visu. 2.) Skolu administrācija, situācijā, kad Latvijas skolās skolēnu skaits turpina samazināties, bet pedagogu skaits praktiski paliek nemainīgs, veikli manipulē ar "neapmierinātajiem un brīvdomātājiem" (par bosingu eklases komentārus pagājušajā mācību gadā bija daudz ierakstu. Jāatceras arī Jelgavas skolotāja, kas novembra beigās no tilta ielēca Gaujā). Gribi saglabāt darbu - dziedi slavas dziesmas skolas administrācijai! 3.) "Aizliegtais paņēmiens" raidījumā par plakāta noņemšanu (zvans no 9.maija apvienības), gan raidījumā par skolu direktoru ieinteresētību komplektēt klases no skolēniem, kuru vecāki var finansiāli atbalstīt skolas fondu (20000 gadā + juridisko firmu ziedojumi) parādīja skolu dibinātāju (pašvaldību) neieinteresētību kaut ko mainīt. Pāreja uz mācībām latviešu valodā neko nemainīs.
Bosinga upuris 29.01.2014. 11:33:09
Un šis "Šie noteikumi paredzēs arī iepriekš normatīvajos aktos nedefinētus izglītības kvalitātes indikatorus: izglītību ieguvušo skaitu, valsts pārbaudes darbu rezultātus, otrgadnieku skaitu, absolventu turpmāko izglītību un nodarbinātību, skolas kavētāju skaitu, izglītojamo skaita izmaiņas un citus." tiks ieviests mobingojot (bosingojot) skolotājus aizvien vairāk un vairāk. Vērtēs cik ir otrgadnieku, bet neviens nevērtēs KĀDĀ veidā direktors panāk pozitīvus rezultātus.
Vai tad nu trūkst jau esošās birokrātijas un pārbaužu? Cik var?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
6+5=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.