Lietotājvārds
Parole
Ārprāts, ārprāts, ārprāts......
Cienījāmā, I.Vanagas kundze, cik tad ilgi vēl jūs un visa izglītības sistēma gaidīs kārtējās algu reformas...... Diemžēl, bērni grib ēst jau šodien, komunālie pakalpojumi jāmaksā arī šodien, jo šīm institūcijām mēs nevaram atbildēt, ka izglītības un zinātnes ierēdņi vēl domā un domās pārdersmit nākošos gadus..... Jāsāk streiks, beidzot jābūt aktīvākiem, nevar būt tik naiviem. Nevar jau ļaut tik klaji ņirgāties ierēdņiem par mums....
d
visu mūžu skolotājs 17.03.2016. 22:43:50
skolotājs laukos ar 25g.darba stāžu saņem mazāk nekā iesācējs skolotājs pilsētā. Visiem jāskatās darba stāžs.!!
TAS VISS ,LAI NOVILCINĀTU skolotājiem krīzē nogrieztā atdošanu!Algu nogrieza bez ,,pārejas posma,,,bet darba apjomu gan palielinā! Godmanis saka,ka tiem,kas saņem lielās algas 1000-1500 vajag pārejas posmu ,lai samazinātu algas.
Vilnim sū baltajam 17.03.2016. 22:19:09
Ja Tev maksātu 380 eur mēnesī , cik TU KVALITATĪVI ,PRODUKTIVI STRADATU GADU DESMITUS??
Kad Būs Beztermiņa Streiks kā Lietuvā???
LIZDAI vārds "streiks" kā velnam rožukronis.
skolotājs - eksaktais 17.03.2016. 20:41:46
LIZDA imitē darbību un rūpes par ierindas pedagogiem : Ai, ai, ai, cik grūti, bet jāpaciešas, jāpagaida, mīļie! Vesels gads ir pagājis, kad tika spriests un pārspriests par jaunajiem modeļiem, panāktas daļējas vienošanās un pusvienošanās...., izrādās par neko, par tukšu gaisu. Nekrietnele Seile tagad savu misiju izpildījusi, laiku novilkusi... bet LIZDA tik pūš veco stabuli. Visi viena banda, kas to nesaprot, tas ir vienkārši muļķis. Visus patriekt, ka nav, tad nav. Lai finanšu ministrija iedod, cik pienākas un Amen, nekas sliktāk jau nebūs, vismaz vesels bars liekēžu no kakla būs nost.
Skolotäjs ar lielu pieredzi un stäzu. 17.03.2016. 19:57:55
Kärtejam ministram nav skaidrs ,kas faktiski notiek skolä!!!Vienigi taisniba par to fizisko aktivitäti,bet tapec nav japagarina mäcibu gads.(atvainojos arzemes sriftam nav garumzimju).Nevajag macit tik daudz mulkibas,bet vairak stundu programas ietvert praktiskai dzivei vajadzigas lietas.Vispar godigi sakot ,,traka suna murgi''.Gramstäs pa visu laukumu kä täds......Jau vienreiz komenteju par to,ka driz skolu pametis pasreizejie 55 gadnieki,loti daudz.Luk tad mes vel tikai redzesi jautribu musu izglitibas sistemä.Esmu laimigs,ka vairäkus gadus neesmu vairs skolä.Izsaku lidzjutibu kolegiem un aicinu vadonus : NENIRGAJIETIES PAR SKOLOTAJIEM. Valsts säkas ar labu(izcilu izglitibu)
Neesmu pārliecināta, ka LIZDA kaut ko dara un var izdarīt... cik gadus jau dara? cik mēs naudas neesam samaksājuši pa šiem gadiem.... Algai viņiem sametam, bet rezultatu nav. vai vispār tādu organizāciju vajag?
Nevarētu teikt,ka bērnu skaits samazinās kopumā.Manā mazpilsētā no nākošā mācību gada abās lielajās PII IEVĒROJAMI palielināsies gan jaunākā vecuma grupu skaits,gan bērnu skaits grupās,jo sāk veidoties RINDAS. Citās pašvaldībās veidojas līdzīga situācija. Tā ka nākotne ir cerīgāka pilsētu skolām,lauku skolām-SMAGI.
Izskatās,ka IM joprojām neprot neko sarēķināt-ne bērnu,ne skolotāju skaitu valstī,ne naudu cik kam vajag.Kāds VĀJUMS!
Vai tas pats Vilnis Baltais? 17.03.2016. 15:52:07
>Ziņu aģentūra BNS, 24.augusts 2011, 9:37 Lielvārdes novada Jumpravas pagastā uz a/s "Latvijas valsts meži" zemes bez atļaujas profesionāli uzcelta īpatnēja koka māja ar piebūvēm - divstāvu namiņam, kas atrodas uz divām "vistas kājām", līdzās izbūvēta arī trušu būda, vistu mājiņa, soliņi un terase... ... vainīgais varētu būt kādreizējais lielzemnieks, tagad banku apķīlātais un pieticīgi dzīvojošais Vilnis Baltais, kura zeme ir pieguloša valsts mežam. Aizdomas vēl vairāk pastiprina apstāklis, ka pie "raganas mājiņas", kā tagad Lielvārdē dēvē šo būvi, normāli var nokļūt tikai pa Baltā zemi, jo no citām pusēm šo meža nostūri iekļauj dūksnājs. ....... Taču Baltais policijā neatzīstas un arī avīzei norāda, ka namiņu uzslējusi ragana, kuru viņš aizstāv. ....................................................................Interesants un īpatnējs veids kā brīvi izpausties... Ja visi tā darītu? anarhija?
Vilnis Baltais(skolēnu vecāks) 17.03.2016. 14:28 1.Vai to Jums mācīja skolā ka baidīties brīvi paust savu viedokli,un jāslēpjās aiz segvārdiem.2.Vai skolēnu zināšanu līmenis tik krasi audzis?Kā ar produktivitāti,kvalitāti ak cienijamie skolotāji? Tā nu ir, ja mūs apvaino ļoti brīvi aiz segvārdiem slēpjoties, tad nav ko brīnīties, ka mēs tā atbildam. Uzrakstīsi ar savu vārdu, atradīsies kāds aizskartais, un ardievu karjera (jokoju, jo kāda nu mums karjera) Skolēnu līmenis nav atkarīgs tikai un vienīgi no skolotāja, tur ietilpst arī tāda smalka lieta, kā apkārtējā vide, ģimene un situācija valstī. Laukos mēs lūdzamies 11.klases skolēnus pabeigt skolu un nedoties prom no valsts bez pabeigtas izglītības, nu un daži arī to izdara, tikai atbrauc no vasaras peļņas apmēram oktobrī, tad jau pusē decembrī ir prom, ierodas februārī un kaut kā nomuļļā eksāmenus. Nu kāda te fizika, ķīmija vai bioloģija, pa ko tā satraucās Kārlis. Nu un tādi mums tie produkti ir, jo nekur jau citur tos lauku bērnus negaida
Vilnis Baltais(skolēnu vecāks) 17.03.2016. 14:28:55
1.Vai to Jums mācīja skolā ka baidīties brīvi paust savu viedokli,un jāslēpjās aiz segvārdiem. 2.Vai skolēnu zināšanu līmenis tik krasi audzis?Kā ar produktivitāti,kvalitāti ak cienijamie skolotāji?
Par skolotāju skaita samazināšanu ->>lasītājai 17.03.2016. 13:03:29
citāts no žurnāla "IR": "Domājot par sistēmas sakārtošanu, nedrīkst aizmirst arī par skolu un skolotāju skaitu valstī. Atbildot uz jautājumu, kādam vajadzētu būt skolotāju skaitam valstī, Ķīlis norādījis, ka 15 000 skolotāju Latvijas apstākļos būtu optimāli. Patlaban Latvijā ir aptuveni 40 000 pedagogu. Ķīlis ir pārliecināts, ka nepieciešams palielināt konkurenci skolotāju vidū, tādējādi nodrošinot arī kvalitātes paaugstināšanos. Bijusī izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete savukārt diskusijā norādīja, ka skolotāju skaitu nedrīkst radikāli samazināt. Tieši pretēji - turpmākajos gados būs nepieciešami arvien jauni skolotāji, jo patlaban sistēmā esošie izglītības darbinieki dosies pensijā un viņu atbrīvotās vietas būs jāaizpilda. Runājot par vidējo izglītību, Druviete tāpat kā savas ministrēšanas laikā uzsvēra nepieciešamību ieviest valstī obligātu vidējo izglītību."
Ka tik nesanāk tā, ka pati LIZDA zaudē un pazaudē savu uzticības kredītu! Cik var!
ārprāts,kas notiek laukos.Nav nekādas skaidrības par nākotni,izglītības lietas bīda cilvēki,kuriem par to nav saprašanas.Skolotājus psiholoģiski terorizē,finansiāli pazemo.Visas skolas-gan vispārējās izglītības,gan profesionālās ievirzes -maisa kopā,neņem vērā mācību programmas,kaut ko tik miksē.Runā vienu,dara pavisam ko citu. Kurš atlīdzinās skolotājiem par psiholoģīsko un finansiālo teroru ,kas ilgst jau gadiem???
LIZDA tikai visu noliedz, nekādu risinājumu, apnikusi tā ņemšanās. LIZDA izsaka savu priekšlikumu, IZM savu, veido kompromisu. Skolotājiem nav nekādas skaidrības par nākotni. Skolēnu skaits visur samazinās, izņemot Rīgas centra skolas. Man liekas, ka problēmas ir tikai dažām skolām, kurās klases ir piebāztas ar 30 - 35 skolēniem.
lasītāja vnk.skolotājai 17.03.2016. 12:13:32
Minētie 40000 tūkstoši pedagogu ir visi izglītības nozarē nodarbinātie pedagogi - no pirmsskolas līdz augstskolai. Diez vai varēs tik krasi samazināt, uz 15000. PII taču katrā grupā divi pedagogi.
...Uzzināsim, ka nekas nav mainījies:)
veltas cerības uz uzlabojumu, būs sliktāk - mazāka alga un vairāk jāstrādā. Itkā LIZDA to nezinātu! Lizda tikai imitē darbību!
vnk. skolotāja 17.03.2016. 10:59:36
Nav arī ne mazākās nojausmas, kā notiks skolu tīkla optimizācija. Bijušais IZM ministrs Roberts Ķīlis diskusijā Latvijas Universitātē par Latvijas skolu nākotni, salīdzinot Latvijas un Igaunijas skolu tīkla modeli un komentējot Igaunijas apņemšanos tuvākajā laikā samazināt vidusskolu skaitu uz pusi, neizslēdza iespēju, ka no patreizējiem aptuveni 40000 pedagogiem pēc skolu tīkla optimizācijas reāli pilnas slodzes darbs būtu tikai kādiem 15000, par izdienas pensijām būs jādomā daudziem.
Noilguma termiņš - par labu nāk ministrijai. Skolotāji vasaras atvaļinājumā, protams būs miers, nāks septembris - algas neziņā, atkal tiks solīts līdz jaunam gadam ...un tā gads no gada... cik jau ir pagājis , kopš solā, cik valsts ir ietaupījusi uz skolotāju algu rēķina.... skolotājs ir pieticīgs, gan jau pagaidīs vel paris piecus- desmit gadus.
jā, lizda - gaidīt un vērtēt. Vajag rīkoties!
Kā katru gadu, uzzināsim tikai septembrī. :) Nesmuki, IZM.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1+2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.