Lietotājvārds
Parole
Kā lai iesniedz čeku , ja lielāko daļu par pulciņiem maksā uz rokas un ne mazu summu. Pilns ar pulciņiem Olimpiskā centrā, Daugavas stadionā un Rīgas skolēnu pilī un daudz kur citur.
Bet, protams! Un, ja gadījumā pēc laika atradīsies kāds "noklīdis čeks - var iesniegt deklarācijas precizējumu. Turklāt to var darīt par trim gadiem "uz atpakaļ". Šogad līdz 01.04. vēl var paspēt "salabot" arī 2013.gadu. Tikko iesniedzu savējo - šeku, reku - būs 165 eiro (zobu labošana, higiena, šoferkomisija, bērna sporta skola, manas mācības un kursi, fizioterapija, med. manipulācijas, pārbaudes, pacientu iemaksas un vēl šādi tādi "sīkumi".... Tā kā - nevajag baidīties! Un vienmēr taču var pajautāt, pakonsultēties. Gada vidū "masas būs noskrējušas, pašā VID varēs mierīgi konsultēties. Mums vismaz tā ir.
Latvijā viss ir tik samudžināts, ka esam slaveni ar atlaižu atlaidēm, atvieglojumu atvieglojumiem visās iespējamās vietās. Arī izglītībā. Jau esam tuvu tam, ka vēl tikai trūkst internātu, kur to bērnu uz visu izglītošanās laiku nodot, lai pēc tam saņemtu gatavu produktu. Manuprāt, visa pamatizglītība varēja būt bezmaksas- grāmatas, materiāli, transports un ēšana. Visiem, bez izņēmuma. Un pamata interešu izglītība- dziedāšana, dejošana un sports. Bet, par ekstrām, lai vecāki maksā. Nevar būt tomēr tā, ka vecākiem nekas ne par ko nav jāmaksā. Mans bērns mācījās 20 gadus atpakaļ- pirku visu, ieskaitot pusdienas, grāmatas, burtnīcas, slēpes, slidas, transportu un visu citu. Un nekādi bagātnieki nebijām. Bet tās bija normālas rūpes par savu bērnu. Un pratām arī to novērtēt, ko paši bijām maksājuši. Viss brīvais, kā zināms, ir nevērtīgs.
krievu laikos par mūsu nodokļiem bērniem palīdzēja, bet, tagad jāpērk vvfām zelta podi, bērniem pat dzirdes operācijas valsts nenodrošina
Jā, es zinu, arī saku, ka ļoti daudziem apkārt dzirdu, ka pat 3 ciparu summas sanāk. Bet to taču varēs vēl visu pavasari darīt, vai ne? Vismaz līdz jūnijam? nav tak jāskrien pa galvu pa kaklu pirmajās dienās?
zobus labo visi. Un pie higienista iet. Šoferkomisijas. Tāpat, ja mācās un uz kursiem (semināriem) iet. Vajag tikai mazliet, ar vēsu prātu, padomāt.
Ko jūs te visi gari spriedelējat, kaut kad, varbūt, nu nēēēzinu.... Kopā ar pārējiem atgūstamajiem nodokļiem par medicīnu un uzglītību vienkārši pieliek klāt arī par bērniem. Un ja kāds to vēl nedara jau gadiem, tad paši ... jefiņi.
Nezinu , mana darba grāmatvede sapildīja un teica ,ka sanākšot veseli 60 eur. Tā ka ,ja ir pulciņi,medicīna, tad sniedziet.
botmanis @Mudzis 06.03.2017. 10:32:49
Nu tad, lai izdodas! Es arī mēģināšu, bet drusku vēlāk, maijā, kad vairāk laika būs. bet no otras puses - pēc būtības spriest, kas kuram pienākas vai nepienākas ir subjektīvi protams. :) Jo likumi tomēr ir gana elastīga vienība, kas mainās salīdzinoši bieži. Vienu brīdi kaut kas pienākas viena, nākamjā dienā - jau citam. Kā likumi, tā arī cilvēku uzskati mainās.
Manis pēc kaut pieci eiro, bet tā ir MANA nauda! Lai visiem pietiek spēka izburties cauri ikgadējiem EDS "uzlabojumiem" un saņemt iztērēto! Šobrīd jau izskatās, ka ierēdnīši arvien vairāk piestrādā un cer uz tiem, kas metīs "plinti krūmos", tādā veidā atstājot valstij reālu naudu, kas tai nepieder pēc būtības.... Viens, divi, desmit, simts - un, skat, kas par apaļu summiņu sanāk!
Neesmu iedziļinājies, bet vai visa šī nodokļu atmaksa nav tikai veids, kā VID vēlas panākt, lai visi sniegtu savas deklarācijas...?
Es nevaru saņemties sākt tur ņemties, liekas, ka tiiiik sarežģīti... :/ bet, ja katrs 2 šogad to spēj, tad kāpēc gan mēs nevarētu.
Inese @Mudzis 06.03.2017. 10:13:54
tas jau tikai vārds. 20 eur par lielu naudu nenosaukt. Bet, jā, kā jau teicu,daudzi atgūst pat pieklājīgas summas.
Pieauguši cilvēki, beidziet takš "ņaudēt"! "mazumiņš", "naudiņa".... Ja visu laiku domāsiet par "mazumiņu naudiņas" atgūšanu, tad neko vairāk arī dzīvē neredzēsiet!
Likšu deklarācijā, tad jau redzēs. Nu neatgūs, neatgūs.
Skol. @Inese 06.03.2017. 09:41:44
Oi, lielai daļai tur ir stipri vairāk. Noteikti dariet to. Tā jau valstī lielākai mums algas mazas, vismaz šādi kaut mazumiņu varam iegūt.
Vēl neesmu neko interesējusies par tiem atgūstamajiem nodokļiem. Bet laikam jau vajadzētu, kaut 20 eiro arī ir naudiņa.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
2-2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.