Privātskolotāju izmantošana kļuvusi par modes lietu
09.10.2013. 08:46
Man bērns mācās pirmajā klasītē ,mums ir ļoti lielas problēmas ar lasīšanu,un vispār ar mācīšanos,klasē ir
ari par 20 bērniņiem,protams viņam ir diabēts ;un tāpēc nervu sistēma arī ir traucēta
Nu tik truli argumenti sen nebija dzirdēti. Iespējams pašai Īvānei pirms desmit gadiem bija moderni iet pie psihologa, bet tagad ņemt privātskolotāju, tikai ne vecākiem tā ir modes lieta. Vecāks izmisuma vadīts ņem privātskolotāju, jo saprot, ka skolā skolotājs neiemācīs, bet eksāmeni skolēnam būs jākārto. Atsevišķu skolotāju darba kvalitāte, t.sk. skolēnu motivācijas veidošana, uzturēšana pieklibo spēcīgi šiem skolotājiem, savukārt tā ir kvalitāte pa kuru jāmaksā, bet IZM neko nedara, lai skolotāju algas būtu konkurētspējīgas un šāda veida skolotāji paši atbirtu nost no skolām.
G.Vasiļevska ieteikums vairāk pildīt skolotāju teikto liek secināt, ka pats nemaz nepārzin skolu programmu saturu, un tā vietā, lai spēcīgi un profesionāli parevidētu jau tā pārslogoto standartu un programmas glupi muld no kā saprotams, ka vienmēr sliktais un vainīgais būs skolēns un viņa vecāks!
kāda modes lieta ???jau kuro gadu pati sekoju līdzi bērniem mācībām --tieši matemātika ir tas ko jāpaskaidro jāstrādā .Es gribu ,lai viņi spētu turpināt izglītoties,Bērni ir dažādi ,Klasē nevar ievest klusumu un paklausību ,un ja bērns nevar koncentrēties tad nu ir kā ir.Protams ir arī ļoti stabili ,ar labu matemātisko domāšanu un tiem problēmu nav,Arī mēs vecāki daram ,ko nu varam --pēc darba esu nogurusi un tad nu sākas--bet tie ir manējie --Ar tiem privātskolotājiem arī ir tā kā nu ir, arī es labprāt maksātu jo arī skolā ir daudz robu ---tikai kamēr vēl pati varu paskaidrot cenšos.........Mums ir laba matemātikas skolotāja ,bet vai vina spēj paskaidrot ja vajag ---ja nu šo vai to neizprot---diemžel --nav kad ??????????
Laba skola maksā labu naudu.
Varbūt pietiks mētāties ar akmeņiem? Iemesli, KĀPĒC bērnam nepieciešams privātskolotājs, ir ļoti dažādi. PIRMAIS - klasē ir 30-32 skolēni, katram savs darba temps, katram savas uztveres īpatnības. Pat vistalantīgākais un visčaklākais skolotājs nespēj stundā nodrošināt individuālu pieeju katram bērnam. Tam gausajam, lēnīgajam ir mazliet pietrūcis laika, tas hiperaktīvais pusi palaidis gar ausīm. Reizi nedēļā papildus darbs divatā ar labu skolotāju, kas 40 minūtes 100% uzmanību velta tieši tev - un vairs nekāda stresa!
OTRAIS - sekmes skolēnam kādā mācību priekšmetā labas, obligāto minimumu viņš apguvis uz 9 vai pat 10... Bet viņam NEPIETIEK ar obligāto programmas minimumu, jo viņš gatavojas iestāties augstskolā, kur uz budžeta vietām konkurss. Privātskolotājs dod iespēju priekšmetu apgūt padziļināti.
TREŠAIS - pāris gadi pa skolu "nobumbulēts", nu pirms eksāmena galvā jāsaliek divu vai pat triju gadu kurss.
Un, ja kāds domā, ka privātskolotājs uz stundām var aiziet nesagatavojies, sak, ko tu te, mazais, nesaproti, viņš maldās. Ai, kā skolotājam jāgatavojas!
Sliņķis arī pie privātskolotāja neko neiemācīsies. Slinkums pašlaik ir briesmīga sērga. Bet maksāt par privātskolotāju dažiem škiet ļoti kruti. Bet iet pie skoltāja uz konsultācijām, kur var izbaudīt individuālu pieeju par velti, tas nav vajadzīgs.
Ja te vēl kāds skolēns sūdzās par troksni klasē, tad jājautā, cik reizes viņš vai viņa ir nopietni klases trokšņotājiem aizrādījis? Bet trokšņotāji ar pilnu pārliecību apgalvo, ka neviens neiebilst, tātad viņi nevienu netraucē.
Dariet to ka jādara
Laikam jau aprobežotības dēļ man skola nebija tikai tusiņu vieta, bet tāds pat darbiņš kā vecākiem. Trešo reizi glīti pārrakstot mājas darbu, sanāca itin glīti. Bija laiks arī visām citām aktivitātēm. Lielākā daļa mūsu jauniešu vienkārši atsēž stundas...
Kamēr skolotājiem IZM nemaksās motivējošas algas, ar kurām var izdzīvot (izdzīvot nozīmē normāli apmaksāt komunālos pakalpojumus, nepaliekot nevienam dienestam neko parādā), apmaksāt sabiedrisko transportu, lai tiktu uz darbu un no darba, normāli ēst (ne jau restorānos un ne sarkanos ikrus, bet kaut vai skolas ēdnīcā darba laikā un mājās arī), reizi mēnesī nopirkt sev kādu apģērba gabalu (ne brendu preces), tikmēr nevienam nav tiesības pārmest, ka viņi piepelnās ārpus darba laika, mācot citus, par maksu. Kamēr klasē būs 30 skolēni, nevienam nav tiesības skolēniem pārmest, ka viņi meklē privātskolotājus, lai iemācītu to, ko klasē viens skolotājs fiziski nespēj iemācīt.
Jā, jā! ...un visi privātskolotāji valstij maksā nodokļus! ..bet pārējie skolotāji starp kafijas pauzēm štuko kā noko nedarot dabūt algas pielikumu!!!
25 skolnieki klasē neatrisinās problēmu. Man bērni mācās lauku skolā, kur skolēnu skaits ir zem 10. Klases apvienotas, skolotāji skrien pa virākām darba vietām, klases lielākajai daļai mācības vispār neinteresē. Vēcākiem ir ļoti jāseko, lai problēmas nesamilztu.Jā, vajadzības gadījumā meklējam privātskolotāju palīdzību un ar rezultātiem esam apmierināti.
Gribu sākt ar tēlainu salīdzinājumu. Esam iegādājušies kucēnu. Sākumā ar viņu ir problēmas, līdz viņš apgūst iemaņas - piestāt pie pirmā koka, kā ārā pa durvīm. Bioloģijā to laikam sauca par kaut kādu refleksu. Kucēns aug, bet iegūtais reflekss -piestāt pie pirmā koka nebūs pat ar rungu izdzenams. Un tagad bez salīdzinājumiem. Atnāk uz skolu mazie cilvēciņi mācīties. Mācīties rakstīt, lasīt, rēķināt un vēl daudz un daudz ko citu. Viens to dara cītīgāk, cits mazāk cītīgi, bet vēl citam ātri vien PIELEC, ka: kāpēc mocīties, kāpēc piepūlēties, kāpēc vispār ko darīt? Nu skolotāja pakliegs, atstās uz pēcstundām, nokauninās, bet rezultāts būs pilnīgi tāds pats , kā tiem kas kaut ko dara. Uz nākamo klasi tikšu pārcelts arī neko nedarot. Un to redzot arī citi klasesbiedri sāk mēģināt iet vieglāko ceļu. tgriežoties atpakaļ pie salīdzinājumiem, gribu pajautāt ko iespētu cirkū zvēru dresētājs, ja viņam vienlaicīgi būtu jāapmāca 30-40 tīģeru? Šaubos vai pēc pāris dresūrai atvēlētajām stundām, būtu kas samaksā arodbiedrības biedrunaudu.
neesiet nu tik kategoriska un vispārinoša. Ja Jums ir tāds bērns, kas klasē visu var un mājās laimīgs ar Jums (jo Jums tam ir laiks) mācās, variet pateikties liktenim vai Dievam, bet neizdariet secinājumus par pārējiem.
Pilnībā pievienojos Antīkajai, paldies:)
Pilnībā piekrīttu Jūsu viedoklim. Ja jūt, ka ir problēmas, tad jāmeklē palīdzība. Pati esmu gājusi pie privātskolotāja, jo priekšmeta skolotāja vienmēr centās pierādīt, ka manas zināšanas nevar atbilst līmenim, jo, lūk, slimības dēļ biju spieta izlaist vienu gadu. Kā lai iet pie tāda skolotāja uz konsultāciju, ja Tev no viņa bail???
Mīļā Loli! TAs nu gan ir apvainojums lielai daļai vecāku, ka viņi ir slinki. Ja jūs visu dienu esat intensīvi strādājuši jums vairs nav diži enerģijas noņemties ar bērnu, kurš, atvainojiet, vakarā arī ir jau noguris un niķojas un nespēj vairs aptvert mācības. Un tad tikai rodas savsrtarpējas dusmas un apvainojumi. Iespējams, ka viņš jau ir pārguris no datorspēlēm un multenēm... Es, protams runāju par vecākiem, kuri abi strādā, lai varētu nopelnīt iztiku un vecvecāku vai nu nav, vai viņi nespēj palīdzēt. Pazīstu ģimeni, kur ma'te nāk mājās pēc 8-iem! Kāda tur vairs mācīšanās!!! UN bērns visu pēcpusdienu skatījuies viens pats mājās multenes. Klasē viņš kaut ko nav dzirdējis... KAs gan tur var sanākt!!! Ja mātei ir iespēja nestrādāt, tad, protams, ir savādāk. Un vēl viens moments - diemžēl vairumā gadījumu bērni labāk mācās ar citiem cilvēkiem nevis vecākiem. Tie var būt gan vecvecāki, gan tantes, gan arī privātskolotāji, kam vieglāk atzīt, ka kaut ko nesaproti, vai neesi dzirdējis.
Beidziet riet skolotājus mums nekas cits neatliek, kā pēc darba skriet uz privātstundām, visu cieņu tiem vecākiem un viņu bērniem, kas nāk uz privātstundām, jo viņi ir motivēti mācīties,un patiesībā zina,cik maksā izglītiba, bez viņiem mana ģimene būtu nosprāgusi badā. Zināšanas kapitālismā ir prece, kovajadzētu pārdot par adekvātu cenu un šie cilvēki to saprot un paldies viņiem par to, ar viņu bērniem patīkami strādāt, lilāko tiesu viņi ļoti labi audzināti
Privātskolotajus ņem slinkie vecāki. Jā, tas ir darbs-pirmās vismaz četras klases ( kā kuram, protams) būt līdzās savam bērnam mācībās, bet tad viņš vienā brīdī ir sapratīs, ko nozīmē mācīties, un vairāk vecāku palīdzība viņam nav vajadzīga. Un vecāki, kuri apmaksā privātskolotājus, paši sevi māna. Nu nav nevienam jūsu bērns vajadzīgs.
Mācu 7. - 9. klasēs matemātiku. Grūtais vecums. Man ir 2 konsultāciju stundas nedēļā. Aicinu visus, kas nav sapratuši uz tām. Atnāk 1 - 2 - 3 cilvēki ( izņemot 2 dienas pirms semestra beigām, kad atnāk 50 - izlabot VISAS atzīmes).. Tad nāciet, aicinu, tikpat kā uz privātstundu vien ar atškirību - bez maksas, bet atnāk retais. Un tie 1 - 2 - 3, kas atnāk, arī dabū bezmaksas privātstundu. Vecāki, kuriem bērnu sekmes ir vienaldzīgas, pat nemudna bērnus apmeklēt konsultācijas. Un tāpēc arī šādi priekšstati.
Hahaha! Nu gan - skolotāja! ( sk. komentāru plkst.09:01) Interesanti, kurā klašu grupā strādā! To vēl kaut cik varētu teikt par vecāko klašu skolēniem, bet ne par jaunākajām klasītēm, kur, atvainojos visādi gudrajiem pedagogiem, kam to nu vajadzētu tā kā zināt, tad bērnu attīstības un koncentrēšanās spēju līmenis ir ļoti dažāds. Savukārt Izglītības ministrijas pārstāvei acīmredzot pašai savu bērnu vēl nav vai arī viņi ietilpst to bērnu kategorijā, kas visu spēj uztvert un spēj paši mācīties. Lielai daļai pirno-trešo, arī ceturto klašu bērnu nepieciešams sekot tam, ko viņi sapratuši un kā sapratuši. Pie skolēnu skaita ap 30 to spēj tikai retais skolotājs un tad arī vecākiem mājās nepieciešams kontrolēt bērna mājas darbu izpildi. Tikai - cik vecākiem ir iespējams to darīt pēc saspringtas darba dienas!? Un pārmest vecākiem, ka viņi rūpējas par savu bērnu zināšanu līmeni un aicina palīg ā privātskolotāju ir vairāk nekā bezatbildīgi un pat bezkaunīgi!! Tieši pirmajās klasēs skolēns iegūst pamatu tālākai zināšanu apguvei, un ja viņam neveicas, tad arī iegūstam "ālekļus". Kas attiecas uz vecāko klašu skolēniem, tad arī te var situācija dažādi veidoties. Robi zināšanās var būt dažādu iemeslu dēl, gan slimības, gan slinkuma, gan tāpēc, ka nav izveidojies kontakts ar skolotāju. Un kāpēc gan iebilst, ja skolēns vēlas uzlabot zināšanas kādā priekšmetā pie privātskolotāja? JA tas ir zināšanu papildināšanai nevis skolotāju darba robu rezultāts, tad par to ir tikai jāpriecājas!
Bet, ja pati skolotāja iesaka vecākiem izmantot privātskolotāja pakalpojumus?
Skolotāja, kura pati nevar atvilkties uz darbu laicīgi. Klasē izpilda 2-3 uzdevumus, bet mājās uzdoti 7 uzdevumi. Tā nav mode lieta, bet šī brīža dzīves nepieciešamība.
Komentāri
Rakstīt komentāru