Lietotājvārds
Parole
Man bērns mācās pirmajā klasītē ,mums ir ļoti lielas problēmas ar lasīšanu,un vispār ar mācīšanos,klasē ir ari par 20 bērniņiem,protams viņam ir diabēts ;un tāpēc nervu sistēma arī ir traucēta
Nu tik truli argumenti sen nebija dzirdēti. Iespējams pašai Īvānei pirms desmit gadiem bija moderni iet pie psihologa, bet tagad ņemt privātskolotāju, tikai ne vecākiem tā ir modes lieta. Vecāks izmisuma vadīts ņem privātskolotāju, jo saprot, ka skolā skolotājs neiemācīs, bet eksāmeni skolēnam būs jākārto. Atsevišķu skolotāju darba kvalitāte, t.sk. skolēnu motivācijas veidošana, uzturēšana pieklibo spēcīgi šiem skolotājiem, savukārt tā ir kvalitāte pa kuru jāmaksā, bet IZM neko nedara, lai skolotāju algas būtu konkurētspējīgas un šāda veida skolotāji paši atbirtu nost no skolām. G.Vasiļevska ieteikums vairāk pildīt skolotāju teikto liek secināt, ka pats nemaz nepārzin skolu programmu saturu, un tā vietā, lai spēcīgi un profesionāli parevidētu jau tā pārslogoto standartu un programmas glupi muld no kā saprotams, ka vienmēr sliktais un vainīgais būs skolēns un viņa vecāks!
kāda modes lieta ???jau kuro gadu pati sekoju līdzi bērniem mācībām --tieši matemātika ir tas ko jāpaskaidro jāstrādā .Es gribu ,lai viņi spētu turpināt izglītoties,Bērni ir dažādi ,Klasē nevar ievest klusumu un paklausību ,un ja bērns nevar koncentrēties tad nu ir kā ir.Protams ir arī ļoti stabili ,ar labu matemātisko domāšanu un tiem problēmu nav,Arī mēs vecāki daram ,ko nu varam --pēc darba esu nogurusi un tad nu sākas--bet tie ir manējie --Ar tiem privātskolotājiem arī ir tā kā nu ir, arī es labprāt maksātu jo arī skolā ir daudz robu ---tikai kamēr vēl pati varu paskaidrot cenšos.........Mums ir laba matemātikas skolotāja ,bet vai vina spēj paskaidrot ja vajag ---ja nu šo vai to neizprot---diemžel --nav kad ??????????
Privātskolotāja 09.10.2013. 23:08:34
Laba skola maksā labu naudu.
Privātskolotāja ar pieredzi 09.10.2013. 22:37:35
Varbūt pietiks mētāties ar akmeņiem? Iemesli, KĀPĒC bērnam nepieciešams privātskolotājs, ir ļoti dažādi. PIRMAIS - klasē ir 30-32 skolēni, katram savs darba temps, katram savas uztveres īpatnības. Pat vistalantīgākais un visčaklākais skolotājs nespēj stundā nodrošināt individuālu pieeju katram bērnam. Tam gausajam, lēnīgajam ir mazliet pietrūcis laika, tas hiperaktīvais pusi palaidis gar ausīm. Reizi nedēļā papildus darbs divatā ar labu skolotāju, kas 40 minūtes 100% uzmanību velta tieši tev - un vairs nekāda stresa! OTRAIS - sekmes skolēnam kādā mācību priekšmetā labas, obligāto minimumu viņš apguvis uz 9 vai pat 10... Bet viņam NEPIETIEK ar obligāto programmas minimumu, jo viņš gatavojas iestāties augstskolā, kur uz budžeta vietām konkurss. Privātskolotājs dod iespēju priekšmetu apgūt padziļināti. TREŠAIS - pāris gadi pa skolu "nobumbulēts", nu pirms eksāmena galvā jāsaliek divu vai pat triju gadu kurss. Un, ja kāds domā, ka privātskolotājs uz stundām var aiziet nesagatavojies, sak, ko tu te, mazais, nesaproti, viņš maldās. Ai, kā skolotājam jāgatavojas!
Sliņķis arī pie privātskolotāja neko neiemācīsies. Slinkums pašlaik ir briesmīga sērga. Bet maksāt par privātskolotāju dažiem škiet ļoti kruti. Bet iet pie skoltāja uz konsultācijām, kur var izbaudīt individuālu pieeju par velti, tas nav vajadzīgs. Ja te vēl kāds skolēns sūdzās par troksni klasē, tad jājautā, cik reizes viņš vai viņa ir nopietni klases trokšņotājiem aizrādījis? Bet trokšņotāji ar pilnu pārliecību apgalvo, ka neviens neiebilst, tātad viņi nevienu netraucē.
Dariet to ka jādara
Laikam jau aprobežotības dēļ man skola nebija tikai tusiņu vieta, bet tāds pat darbiņš kā vecākiem. Trešo reizi glīti pārrakstot mājas darbu, sanāca itin glīti. Bija laiks arī visām citām aktivitātēm. Lielākā daļa mūsu jauniešu vienkārši atsēž stundas...
Kamēr skolotājiem IZM nemaksās motivējošas algas, ar kurām var izdzīvot (izdzīvot nozīmē normāli apmaksāt komunālos pakalpojumus, nepaliekot nevienam dienestam neko parādā), apmaksāt sabiedrisko transportu, lai tiktu uz darbu un no darba, normāli ēst (ne jau restorānos un ne sarkanos ikrus, bet kaut vai skolas ēdnīcā darba laikā un mājās arī), reizi mēnesī nopirkt sev kādu apģērba gabalu (ne brendu preces), tikmēr nevienam nav tiesības pārmest, ka viņi piepelnās ārpus darba laika, mācot citus, par maksu. Kamēr klasē būs 30 skolēni, nevienam nav tiesības skolēniem pārmest, ka viņi meklē privātskolotājus, lai iemācītu to, ko klasē viens skolotājs fiziski nespēj iemācīt.
Jā, jā! ...un visi privātskolotāji valstij maksā nodokļus! ..bet pārējie skolotāji starp kafijas pauzēm štuko kā noko nedarot dabūt algas pielikumu!!!
25 skolnieki klasē neatrisinās problēmu. Man bērni mācās lauku skolā, kur skolēnu skaits ir zem 10. Klases apvienotas, skolotāji skrien pa virākām darba vietām, klases lielākajai daļai mācības vispār neinteresē. Vēcākiem ir ļoti jāseko, lai problēmas nesamilztu.Jā, vajadzības gadījumā meklējam privātskolotāju palīdzību un ar rezultātiem esam apmierināti.
Gribu sākt ar tēlainu salīdzinājumu. Esam iegādājušies kucēnu. Sākumā ar viņu ir problēmas, līdz viņš apgūst iemaņas - piestāt pie pirmā koka, kā ārā pa durvīm. Bioloģijā to laikam sauca par kaut kādu refleksu. Kucēns aug, bet iegūtais reflekss -piestāt pie pirmā koka nebūs pat ar rungu izdzenams. Un tagad bez salīdzinājumiem. Atnāk uz skolu mazie cilvēciņi mācīties. Mācīties rakstīt, lasīt, rēķināt un vēl daudz un daudz ko citu. Viens to dara cītīgāk, cits mazāk cītīgi, bet vēl citam ātri vien PIELEC, ka: kāpēc mocīties, kāpēc piepūlēties, kāpēc vispār ko darīt? Nu skolotāja pakliegs, atstās uz pēcstundām, nokauninās, bet rezultāts būs pilnīgi tāds pats , kā tiem kas kaut ko dara. Uz nākamo klasi tikšu pārcelts arī neko nedarot. Un to redzot arī citi klasesbiedri sāk mēģināt iet vieglāko ceļu. tgriežoties atpakaļ pie salīdzinājumiem, gribu pajautāt ko iespētu cirkū zvēru dresētājs, ja viņam vienlaicīgi būtu jāapmāca 30-40 tīģeru? Šaubos vai pēc pāris dresūrai atvēlētajām stundām, būtu kas samaksā arodbiedrības biedrunaudu.
Mīļā Loli 09.10.2013. 16:10:09
neesiet nu tik kategoriska un vispārinoša. Ja Jums ir tāds bērns, kas klasē visu var un mājās laimīgs ar Jums (jo Jums tam ir laiks) mācās, variet pateikties liktenim vai Dievam, bet neizdariet secinājumus par pārējiem. Pilnībā pievienojos Antīkajai, paldies:)
antīkā - ķīmiķim 09.10.2013. 15:32:13
Pilnībā piekrīttu Jūsu viedoklim. Ja jūt, ka ir problēmas, tad jāmeklē palīdzība. Pati esmu gājusi pie privātskolotāja, jo priekšmeta skolotāja vienmēr centās pierādīt, ka manas zināšanas nevar atbilst līmenim, jo, lūk, slimības dēļ biju spieta izlaist vienu gadu. Kā lai iet pie tāda skolotāja uz konsultāciju, ja Tev no viņa bail???
Antīkā - Loli 09.10.2013. 15:25:36
Mīļā Loli! TAs nu gan ir apvainojums lielai daļai vecāku, ka viņi ir slinki. Ja jūs visu dienu esat intensīvi strādājuši jums vairs nav diži enerģijas noņemties ar bērnu, kurš, atvainojiet, vakarā arī ir jau noguris un niķojas un nespēj vairs aptvert mācības. Un tad tikai rodas savsrtarpējas dusmas un apvainojumi. Iespējams, ka viņš jau ir pārguris no datorspēlēm un multenēm... Es, protams runāju par vecākiem, kuri abi strādā, lai varētu nopelnīt iztiku un vecvecāku vai nu nav, vai viņi nespēj palīdzēt. Pazīstu ģimeni, kur ma'te nāk mājās pēc 8-iem! Kāda tur vairs mācīšanās!!! UN bērns visu pēcpusdienu skatījuies viens pats mājās multenes. Klasē viņš kaut ko nav dzirdējis... KAs gan tur var sanākt!!! Ja mātei ir iespēja nestrādāt, tad, protams, ir savādāk. Un vēl viens moments - diemžēl vairumā gadījumu bērni labāk mācās ar citiem cilvēkiem nevis vecākiem. Tie var būt gan vecvecāki, gan tantes, gan arī privātskolotāji, kam vieglāk atzīt, ka kaut ko nesaproti, vai neesi dzirdējis.
Beidziet riet skolotājus mums nekas cits neatliek, kā pēc darba skriet uz privātstundām, visu cieņu tiem vecākiem un viņu bērniem, kas nāk uz privātstundām, jo viņi ir motivēti mācīties,un patiesībā zina,cik maksā izglītiba, bez viņiem mana ģimene būtu nosprāgusi badā. Zināšanas kapitālismā ir prece, kovajadzētu pārdot par adekvātu cenu un šie cilvēki to saprot un paldies viņiem par to, ar viņu bērniem patīkami strādāt, lilāko tiesu viņi ļoti labi audzināti
Privātskolotajus ņem slinkie vecāki. Jā, tas ir darbs-pirmās vismaz četras klases ( kā kuram, protams) būt līdzās savam bērnam mācībās, bet tad viņš vienā brīdī ir sapratīs, ko nozīmē mācīties, un vairāk vecāku palīdzība viņam nav vajadzīga. Un vecāki, kuri apmaksā privātskolotājus, paši sevi māna. Nu nav nevienam jūsu bērns vajadzīgs.
Mācu 7. - 9. klasēs matemātiku. Grūtais vecums. Man ir 2 konsultāciju stundas nedēļā. Aicinu visus, kas nav sapratuši uz tām. Atnāk 1 - 2 - 3 cilvēki ( izņemot 2 dienas pirms semestra beigām, kad atnāk 50 - izlabot VISAS atzīmes).. Tad nāciet, aicinu, tikpat kā uz privātstundu vien ar atškirību - bez maksas, bet atnāk retais. Un tie 1 - 2 - 3, kas atnāk, arī dabū bezmaksas privātstundu. Vecāki, kuriem bērnu sekmes ir vienaldzīgas, pat nemudna bērnus apmeklēt konsultācijas. Un tāpēc arī šādi priekšstati.
Hahaha! Nu gan - skolotāja! ( sk. komentāru plkst.09:01) Interesanti, kurā klašu grupā strādā! To vēl kaut cik varētu teikt par vecāko klašu skolēniem, bet ne par jaunākajām klasītēm, kur, atvainojos visādi gudrajiem pedagogiem, kam to nu vajadzētu tā kā zināt, tad bērnu attīstības un koncentrēšanās spēju līmenis ir ļoti dažāds. Savukārt Izglītības ministrijas pārstāvei acīmredzot pašai savu bērnu vēl nav vai arī viņi ietilpst to bērnu kategorijā, kas visu spēj uztvert un spēj paši mācīties. Lielai daļai pirno-trešo, arī ceturto klašu bērnu nepieciešams sekot tam, ko viņi sapratuši un kā sapratuši. Pie skolēnu skaita ap 30 to spēj tikai retais skolotājs un tad arī vecākiem mājās nepieciešams kontrolēt bērna mājas darbu izpildi. Tikai - cik vecākiem ir iespējams to darīt pēc saspringtas darba dienas!? Un pārmest vecākiem, ka viņi rūpējas par savu bērnu zināšanu līmeni un aicina palīg ā privātskolotāju ir vairāk nekā bezatbildīgi un pat bezkaunīgi!! Tieši pirmajās klasēs skolēns iegūst pamatu tālākai zināšanu apguvei, un ja viņam neveicas, tad arī iegūstam "ālekļus". Kas attiecas uz vecāko klašu skolēniem, tad arī te var situācija dažādi veidoties. Robi zināšanās var būt dažādu iemeslu dēl, gan slimības, gan slinkuma, gan tāpēc, ka nav izveidojies kontakts ar skolotāju. Un kāpēc gan iebilst, ja skolēns vēlas uzlabot zināšanas kādā priekšmetā pie privātskolotāja? JA tas ir zināšanu papildināšanai nevis skolotāju darba robu rezultāts, tad par to ir tikai jāpriecājas!
Bet, ja pati skolotāja iesaka vecākiem izmantot privātskolotāja pakalpojumus? Skolotāja, kura pati nevar atvilkties uz darbu laicīgi. Klasē izpilda 2-3 uzdevumus, bet mājās uzdoti 7 uzdevumi. Tā nav mode lieta, bet šī brīža dzīves nepieciešamība.
Blondais grēks 09.10.2013. 12:26:24
Savādi, ka neviens nerunā par to, ka gandrīz katram skolēnam t.s. prestižajās skolās ir privātskolotājs!!!! Jo tur prasības ir augstas, bērni tie paši, kas citās skolās, bet kuru vecākiem ir svarīgi, ka viņu bērns pabeidz prestižu skolu. Arī valstī šīs skolas tiek lobētas piedāvājot šo skolu skolotājiem prāvas piemaksas, remontējot kabinetus, utt. Roka roku mazgā! Bet visi klusē, jo nauda mūsu izglītības sistēmā ir pati svarīgākā, nevis bērni!
Tas nu gan ir brīnums, 09.10.2013. 12:15:25
ja nepieciešamību algot privātskolotāju nosauc par modes lietu!!!! Samaziniet skolēnu skaitu klasē, nodrošiniet minimālu disciplīnu, lai kaut ko varētu vispār dzirdēt, nesāpētu galva no trokšņa. NEDZENIET UZ PRIEKŠU TĒMU saprot to kāds jeb nē, jo jāiekļaujas mācību plānā!!!!! u.t.t. Jūs domājat, ka man nav naudu kur likt? Esmu spiesta maksāt papildus par to, lai mans bērns varētu apgūt matemātiku uz 7, lai pēc tam neierobežotu viņa izvēles iespējas dzīvē.
Skolēni nav vienādi-cits mācību vielu uztver uzreiz, citam vajadzīgs ilgāks laiks, tāpēc uzskatu, ka privātskolotāji ir vajadzīgi, citiem pat nepieciešami. Ja vecāku naudas maks atļauj, tad kur ir problēma??? Tā ir katra privātā lieta-apmeklēt vai neapmeklēt privātnodarbības. Nav ko līst "privātsektorā", tā nav Jūsu darīšana!!!
viena neizdevusies ierēdne izmet kaut kādu teikumu, un visi to cītīgi apsriež. Katrs bērns ir atšķirīgs, un lai taču mācās, kā grib, ja vien grib. Senākos laikos bērnus parasti mācīja mājās, individuāli, ar individuālu pieeju. Publiskajās skolās NAV IESPĒJAMA individuāla pieeja, un to var tikai konsultācijās vai privātskolotāja. Dažiem skolēniem tas ir kaut kas līdz galam nesaprast, dažiem skolēniem tas ir kaut kas līdz galam nepadarīts. Aiziet pie privātskolotāja un izdara. Kur ir problēma? Pie ierēdnes Īvānes negrib nākt privātskolnieki? Žēl.
Paga... paga... privātstundas NAV modes lieta, bet nepieciešamība, jo skolnieki neizprot tēmu no skolā skolotāju macītā!!! Skolotājiem, protams, patīk novelt visu vainu uz skolnieku nemācīšanos, neuzmanību utml. Tas vēl būtu saprotams, ja problēma pastāvētu dažiem skolniekiem. Taču tas NAV normāli, ka priekšmetā klases vidējā atzīme grozās ap 4 - 5.9 (padomājiet, kādas atzīmes ir "švakajam" galam) !!! Es uzskatu, ka tā jau ir skolotāja vaina, ka nemāk vai neprot izskaidrot mācību tēmu stundas laikā. Ja vecāki neizmantotu šos privātstundu apmācību, tad sekmju līmenis būtu pavisam katastrofāls Taču tā nav normāla situācija, ka vecākiem nākas aizpildīt SKOLOTĀJU darba kvalitātes problēmas!!!
Man ;loti žēl, ka visu to, ko mēs te rakstam, runājam, nosodam, sirdi izkratam paliek zinām vien tikai mums skolotājiem, jo nevienu citu tas neinteresē, it īpaši ai!ai! viedoklī minēto, jo neviena augstākstāvoša amatpersona to visu nelasa...mēs tikai tērējam savu laiku un nervus, jo tāpat nekas nemainīsies...vainīgos un neizdarīgos vienmēr atradīs skolotājos- skolēni drīz būs ,,Sarkanajā grāmatā", jo ir taču visādā veidā neaizskarami! Vrbūt ka kļūdos?
Loģiski, ka privātskolotājs var to, ko nav iespējams klasē, un beigsim izlikties, ka prasība skolotājiem, kuriem klasē 25-35 skolēni, nodrošināt individuālu pieeju katram (1,2 minūtes!!!) ir normāla un izpildāma. Var tikai strādāt ar visu klasi (ziedojot laiku arī ālekļu (prieks par jauno terminu) neitralizēšanai), un ja netiek līdzi vai nav mācījies tad, kad vajadzēja ielikt pamatus, un vēl mājasdarbus ignorē, tad - ko var gribēt? Kādus sasniegumus mācību darbā? Jā, ir vēl šur tur sastopami skolotāji, kuri gatavi nobeigties, veidojot hipermateriālus, hiperieskaites utt. 5 zināšanu līmeņiem bez samaksas par šo darbu. Lai veicas tādus atrast!
Ja klasē būtu 20 - 25 skolēni, nekādus privātskolotājus nevajadzētu. Valsts taupa naudu uz vecāku rēķina.
Piekrītu ai ai. Precīzi noraksturota problēma.
Kādas sekmes var gribēt, ja klasē sēž normālie, ar traucējumiem, ar diagnozēm un tie, kas vienkārši auguši bez noteikumiem. Arā dzīt nevienu nedrīkst, vecāku sapiucē drīkst teikt tikai labu un nevienu ālekli uzvārdā nosaukt nedrīkst.Ja paprasīsi pārrakstīt smērējumu, tad riskē tikt Bez Tabu. Paši ministri, IKVD un bērnu tiesību armija šitādu sistēmu izveidoja un tagad atrada vainīgos - nekvalitatīvus skolotājus.
strādāju par skolotāju 09.10.2013. 09:18:36
Tās ir izglītības sistēmas un skolotāju darba kvalitātes problēmas. Skolā, kurā es strādāju, daļa skolotāju krietni mazāk rūpējas par kvalitatīvas izglītības nodrošināšanu savu stundu laikā, bet pēc stundām plaukst privātstundu bizness. Saviem skolēniem, bez sirdsapziņas pārmetumiem, par vismaz 5 latiem stundā.
Pēc manām domām,tas ir vieglākais ceļš,lai tikai man ielej zināšanas ar karoti. Trūkst pacietības skolniekiem sistemātiski un rūpīgi mācīties!!!
Nedomāju, ka tā ir tikai modes lieta. Tas tomēr kaut kādā mērā norāda uz dziļām problēmām izglītības sistēmā.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9+9=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.