Lietotājvārds
Parole
Talisa Maegyr 29.04.2015. 21:00:55
Kad grāva profesionālās izglītības materiālos pamatus un prestižu("profenes"), tad jau bija viegli. Tagad nu ienākas šīs politikas augļi - arodizglītību uzskata(pirmkārt vecāki) par "neveiksminieku ceļu". Ka tik iespaidīt bērnu ģimnāzijā un pēc tam augstskolā, vienalga kādā un par ko izmācīsies.
ome 29.04.2015. 09:00 29.04.2015. 09:33:41
Pilnigi piekritu, tikai ljoti bagata valsts var atljauties izglitot studentus citam pasaules valstiim....mes esma lieli stipri un vareni, un ne tikai m ees veel esam ljoti bagati , ja taa varam izrikoties ar valsts naudu
25 gadus izglitibas sitema ir nicinata, iznicinata un tehnizeeta (visadas tur tafeles un datori) ,katrs ministrs , kursh ir nacis IZM kresla ir ka Zvaartas iezii kalis savu redzejumu par to, kaa un kam jabut. Ta sitema ir arii saskjobijusies kaa tas nabaga iezis un driz tiks pieskaitita pie aizsargajamajiem Latvijas nacionalajiem objektiem, jo ir bistami maacit matematiku ar 240 stundam - var sabrukt majas un tilti , nevar kimiju macit ar 240 stundam -cilveki mirs no ta , ka aptiekars neiznas to, kas vinjam jaazina.un radoshajai domashanai te nav vietas, kur jabut zinashanam.....es nesaprotu tikai vienu, kapec valdiba baidaas atzit savu kljudu tanii, ka ne jau cilveeks domats valdiibai un valstij, bet VALSTS DOMAATA CILVEEKAM ...pie mums cilveks ir vertiba iekams vinsh maksa nodokljus ,talak ir cilveka pasha probleemas
Kādas pretrunas prezidenta teiktajā- "... jauniešu bezdarbs ir kļūdainas sociālās politikas un izglītības sistēmas sekas..." un " ...izglītība ir viena no Latvijas vērtīgākajām eksporta precēm"
vidusskolniecei 29.04.2015. 07:29:22
Medicīnu un zinātni lai iet studēt pēc vidusskolas tie, kuru sekmes ir sākot no labām un virs, nevis visi lai vicina papīriņus par augstāko izglītību, kur sekmju lapā, ja paskatās, četrinieki, piecinieki un sešinieki rēgojas. Un tie paši nopirkti studējot par maksu, ko vecāki samaksājuši, "lai nu slinkajam bērniņam tiek".;) Ar ko gan slikts tā saucamais tehnikums, ja tur studējošais mācās no sirds un pēc spējām? Daudz labāks par aiz matiem izvilktu vidusskolēnu, kurš tāpat ne jēgā nezina, ko pēc tās vidusskolas tālāk darīs. Jāsāk saprast, ka rauši paši bez darba no debesīm nekrīt. Kas negrib un nespēj mācīties vidusskolā, lai laicīgi izdomā, ko darīs, ko varēs!
Tātad bioloģiju, ķīmiju un fiziku drīkst pēc tādiem kursiem mācīt? Pēc tam brīnāmies, kāpēc cilvēki tic pūšļotājiem un nāvējošajam raugam.
Valstī ar likumu vajadzētu aizliegt, ka latviešu valodu un literatūru, matemātiku un svešvalodas drīkst mācīt pēc jauna 240 stundu kursa apgūšanas. To jau vecāki redz, šausmu stāsti.
vidusskolniece 28.04.2015. 20:19:54
... un ar šo es, Latvijas prezidents, vnk gribēju pateikt, ka tehnikumi ir jūsu nākotne! Lai visi latvieši ir apkalpojošās sfēras pārstavji. Vidusskolēni, kas vēlāk iet studēt medicīnu vai zinātni, mums nav vajadzīgi.
Es gan to lietu saprotu mazliet savādāk. Parastā vispārizglītojošā vidusskolā jāapgūst viss, kas visusskolā jāapgūst, rēķinoties gan ar to, ka šie audzēkņi noteikti iestāsies augstākajās mācību iestādēs, bet saprotot, ka automašīnu vajadzētu mācēt vadīt arī fiziķim, darboteis ar elektroierīcēm arī juristam un vakariņas izvārīt vai drēbes sašūt arī mediķei... Tas nozīmē, ka vidusskolas kursā jābūt 'd'\sīm praktiskajām, dzīvē vajadzīgajām lietām. Tie, kuri neplāno iegūt augstāko izglītību (na jau visi to spēj), tie savlaicīgi iegūst profesionālo izglītību - datorgrafiķa, programmētāja, tūrisma, sabiedrisās ēdināšanas, viesmīlības, zemākā medicīnskā personāla, lauksaimniecības u.t.t. nozarēs. Un tad būs iespēja vēlāk mācīties vēl arī citu arodu.
Pēc pēdējajām tendencēm par darba tirgu - nākotnes cilvēkam sava mūža laikā VAIRĀKAS REIZES BŪS JĀMAINA PROFESIJA.Lai to varētu izdarīt, ir jābūt pietiekoši labai VISPĀRĒJĀS IZGLĪTĪBAS BĀZEI! Tāpēc ir vairāk kā dīvaini lasīt prezidenta izteikumus.
Vai Bērziņi varēs nodrošināt to vienīgo profesiju, kurai izglītība būs piesaistīta tā, lai cilvēkam būtu darbs līdz mūža galam? Tad jau sētniekam izglītība nav vispār nepieciešama... un latviešu valodu vispār nav jāmācās, jo runā jau visi kaut kā, piemēram, kā mūsu valsts pārstāvji tribīnē... Skolotāji var un vēlas mācīties - tikai lai pēc tam arī būtu darbs nevis iegūt kārtējo augstāko izglītību papīriņa pēc.... domāšana pamatīgi mums brūk un jūk....
Problēmas ir gan ar skolotājiem, gan ar skolniekiem. Skolotāji ar 30 - 40 gadu stāžu skolas vairs negrib mācīties jaunas tehnoloģijas. Skolnieki sež stundas, un var derēt kā vairums neko nesaprot par ko iet runa. Skolotājiem vairs nav tādās lietas, kā novadīt stundu ar aizrautību, lai tas bērns būtu ieinteresēts, protams skolotāji gatavojas un cītigi savam stundam. Pētot komentārus, pārliecinos kā vairums skolotāju, strāda jo ir darbs un alga, nevis kā grib no sirds mācīt skolniekus.
30-40 gadi,tie taču paši labākie! 28.04.2015. 13:20:04
reālists 28.04.2015. 13:06 -> it īpaši, ja tie nostrādāti skolotājas profesijā! Skolotāja ar 40 gadu pedagoģisko stāžu - tā šodienas Latvijā ir ikdienas realitāte
meitenes,30-40 gadi,tie taču paši labākie!
Profesionālās piesaistes eksperimenti jau ir seni, kā pasaule - skolu mācību ražošanas kombināti 6. - 8.klasē, traktormācības klases pilsētu un lauku vidusskolās, automācība, papildstundas darbmācībā vidusskolai u.t.t.
reāliste (pagaidām vēl skolotāja) 28.04.2015. 12:29:22
Vakar skolas direktore aicināja visus pedagogus, kam nākamajā mācību gadā varētu būt problemātiski nodrošināt pilnu slodzi, iepazīties ar Latvijas Universitātes piedāvājumu "B" līmeņa 240 stundu tālākizglītības piedāvājumu - iegūt tiesības mācīt dabaszinības, bioloģiju, fiziku, ķīmijas vai matemātiku pamatizglītības posmā. Un kurš mūs, cienījama vecuma kundzītes ar 30 - 35 - 40 gadu latviešu valodas, vēstures un mājturības pedagoga stāžu, pēc tam ņems darbā par fizikas, ķīmijas vai matemātikas skolotājām? Vai mēs pašas šajā vecumā spēsim saprast, ko mums piedāvās skolēniem mācīt? Bet direktorei ir rīkojums no augšas. Un vēl - mūsu skolā vakances nav un tuvākā laikā visticamāk nebūs. Un kādi tālākizglītības/pārprofilēšanās piedāvājumi ir Jūsu skolās?
ja mēs uz indivīdu skatāmies tikai un vienīgi kā IKP radītāju,tad prezidentam taisnība,bet,baidos,ka tādai valstij nav nākotnes,un es tādā valstī noteikti negribētu dzīvot.
Bērziņš jau to neapstrīd, viņš arī saka, ka tas ir redzesloka paplašināšanai.
Nu, kas attiecas un konkurētspēju un izdevīgumu valstij, tad jau, protams, galvenais piesaistīt savu izglītību darbam valsts labā un profita veidošanai... Bet pašam cilvēkam vabūt ļoti svarīgi ir iegūt izglītību, ja arī viņš pēc tam nemēģinās ar to veidot karjeru.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9-5=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.