Lietotājvārds
Parole
Mūsu skolā "daži" strādā(es pat nezinu, vai to saukt par strādāšanu un algu saņemšanu)...īpaši tas atsaucas uz tā saucajamiem fakultatīvajiem vai interešu izglītības pulciņiem!!!)
Nu vai zin! 09.12.2014. 23:54:07
Sviests un pilniigi nepienjemams solis tiesiskaa valstii! Vajag savest kaartiibaa algu sisteemu valsts un pashvaldiibu nodarbinaatajiem kaa tas ir Skandinaavijaa un tad nebuus jaapublicee nekaadi saraksti. Visi zinaas kaados raamjos ir katrs amats un nebuus par ko kashkjeeties, bet arodbiedriibaam buus darbs panaakt lai par liidziigu darbu buutu liidziiga samakasa - skolaa, slimniicaa, ministrijaa vai namu paarvaldee.
Ja valdība ir nolēmusi publiskot skolotāju algas, tad lai nepiemirst klāt pielikt slodzi-cik lielu slodzi skolotāji strādā. Ir skolotāji, kuri strādā divās darbavietās lai varētu nopelnīt normālai iztikai. Bet varbūt labāk likvidēt skolas? nebūs skolotājiem darbs-nebūs visas tās problēmas, kuras tagad valdībai jārisina....
arodbiedrībai 09.12.2014. 16:15:37
Kāpēc daudzu skolu arodpriekšnieki un priekšnieces nevēlas publicēt? Tāpēc ka paši ar skolas vadību sev ir izkārtojuši ļoti treknas algas, piemaksas. Mainīt arodbiedrību vadību sākot ar Rīgu.
Vajag publicēt visās valsts iestādēs strādājošo algas, ministriem un galvenais tiem simts deputātiem, kas domā tiekai par savām algām, viņiem jau nerūp kā dzīvo citi, aizejot par deputātu priecājas - kas tagad nekai - kā partijas priekšsēdis saka tā balso pašam vairs nav jādomā urā ! Vajadzētu skolotājiem, ārstiem un visiem mazajiem streikot divas trīs mnedēļās. Sakāmvārds jau arī ir vecu vecais - " paēdušais jau neēdušo nekad nesapratīs"
Kāda publiskošana, tie tad ir tiesas darbi, vai ted šeit nedarbojas datu aizsardzības likums ?
Esmu skolotāja sieva un esmu par to, lai publisko algas + slodzes, cik stundas strādājot šī darba samaksa ir aprēķināta. Bet, neaizmirsīsim, ka no valsts, tātad nodokļu maksātāju maciņiem, tiek atalgotas arī citas profesijas. Ja kādam ir vēlme uzzinār, rakņāties, salīdzināt - lūdzu. Lai visi dati ir pieejami Vid mājas lapā, tieši tāpat kā ierēdņu algas. Labi jau, ka skolotāji prasa tikai algas paaugstinājumu, bet - nevis viņu ģimenes locekļi kompensāciju. Vai kāds ir pajautājis, kā skolotājs tiek uz sava bērna 1.septembri, uz Ziemassvētku eglīti, uz izlaidumu. Mūžīgi ģimenei ir jādzird aizbildināšanās - bet mani bērni. Paliek ļoti skumji, lasot negatīvos komentārus. Gribās cerēt, ka kādreiz arī mūsu valstī kautkas sakārtosies, līdzīgi kā Igaunijā. Jauku gada nogali viesiem rakstītājiem un lasītājiem!
Nu ko tagad vainosim cilvēkus, kuri izvēlējās pedagoga profesiju. Tas jau kļūst neizprotami, smieklīgi utt. Pārmest cilvēkam par profesijas izvēli. Mjā!
to sauljiitei4 09.12.2014. 13:24:32
Īsta latviete. Skaudīga līdz kaulu smadzenēm.
>Visiem rējējiem 09.12.2014. 12:40:01
Varētu domāt, ka visi skolotāji tieši tā arī tika sadzīti studēt pedagoģiju bez brīvas izvēles tiesībām iet apgūt kaut ko citu.
Goda vārds sāk apnikt tā skolotāju īdēšana. Viņi vienīgie strādā un saņem mazas algas, viņiem nabadziņiem jādomā par ceļa izdevumem, viņiem vienīgiem ir stress darbā... Nu cik var. No lielās nabadzības uzauguši lieli vēderi un šiki apģērbi. Kā nav kauna, goda vārds. Lai aiziet fiziski pastrādāt, ātri vien pāries čīkstēšana. Pārdevējas privātajā sektorā saņem dudz mazāku algu, kur augstdzimušās skolotājas izgāž savu žulti. Aizejiet uz slimnīcu, kur pret medicīnas darbiniekiem augstdzimušās kundzītes uztaisa tādu haju, jo viņām taču pienākas.... Neviens cits mūsu valstī nestrādā, nevienam nav stress un visiem ir baigās algas, tikai ne skolotājiem.. Nu cik var? nekaunība augstākajā mērā.
Visiem rējējiem 09.12.2014. 10:49:50
Tūlī pat visi uz pedagogiskajām augstskolām mācīties, lai pēcāk saņemtu haļavnās lielās algas. Aši, aši! Visi rējēji - Apnicis, Rūrīte u.c. uz priekšu!
Nostājos visu to cilvēku pusē, kuriem apnicis klausīties skolotāju čīkstēšanā un apnicis klausīties skolotāju nicinošos izteikumus par citu profesiju pārstāvju darbu. Tā vien liekas, ka mūsu valstī strādā tikai skolotāji. Beidziet vienreiz mums draudēt, ka mēs nezinām cik jums grūti, ja tik grūti un daudz darba nav ko sēdēt e-klasē un komentēt rakstus, kamēr skolā notiek mācību process.
atbilde Rurītei... 09.12.2014. 10:15:45
Atstāt tevi uz 40 min ar 30 septītklasniekiem un mute uzreiz pievērtos.
Nevajadzētu spriest par darbiem, par kuriem nav ne vismazākās sajēgas. Man arī ir apnicis lasīt bezsakarīgus spriedelējumus. Vakar, piemēram, novadīju 7 mācību stundas un vēl konsultāciju, pēc tam sakopēju darbus šodienas kontroldarbam (2 paralēlklasēm - kopā 54 eks., katrs darbs uz 2 lapām, vajadzēja arī saskavot). Skolā biju no rīta 8.00, izgāju no skolas 17.15, līdzi nesot 2 klašu domrakstus. Pēc vakariņām ap plkst 19..30 piesēdos pie sava rakstāmgalda, laboju darbus līdz plkst 23..30 (viena domraksta apjoms vidusskolas klasēs ir 300-350 vārdu), pēc tam savadīju iegūtos punktus e-klasē, saliku atzīmes, sagatavoju audzināmajai klasei sekmju izrakstus. Ak jā, pa vidu vēl piezvanīja viena audzēkņa mamma, runājām apmēram 20 min par viņu ģimenes problēmām. Gulēt aizgāju 00.45. Šorīt skolā biju jau 7.30, jo tā pati mamma nāca parunāties ... Tas, ka sestdienās un svētdienās gatavoju materiālus stundām vai laboju darbus, manu ģimeni sen vairs nepārsteidz. Neņaudu, bet gribu samaksu par godīgi padarītu darbu!
a pa manam tak publicējiet uz nebēdu tos manus 420 eirikus pirms nodokļu nomaksas !!! Tik vēl vajadzētu katrai summai klāt pievienot reāli izstrādātās stundas, ko katrs skolmeistars dabū nostrādāt, lai savu summiņu nopelnītu... un nez vai daudzi aizdomājas, ka mūsu darbs nav ar kafijas krūzīti birojā kājas zem galda vicināt...
Drusciņ kaitina skolotāju čīkstēšana.. 09.12.2014. 10:01:36
Esmu grāmatvedis, lai nopelnītu tādu algu kā jums, strādāju 10 stundas dienā, ar vienu brīvdienu un bez atvaļinājuma un tāda neesmu vienīgā. Ko darīt ? Arī man un man līdzīgiem visu laiku jāmācās... Streikot ? Es to nemāku, mums nav tādas kopējas arodbiedrības vai brālības, mēs sakožam zobus un esam mierā ar to, ka ir darbs un maize...
,,somebody 09.12.2014. 09:04 Goda vārds apnicis! Nu cik var ņaudēt. Nu neesat Jūs skolotāji nekādi apdalītie algu ziņā! Divas slodzes skolā un jebkurā citā darbā arī ir būtiski atšķirīgas! Neskolotājam viena slodze ir 8 stundas dienā un 40 stundas nedēļā, bet skolotājiem 1 slodze ir pavisam cita, tāpēc jau varat strādāt tās divas slodzes un nedomāju, ka esat pārstrādājušies. Plus skolēnu brīvlaiki un garais apmaksātais atvaļinājums vasarā. Vispirms pierādiet, ka esat pelnījuši to ko prasāt. Citādāk man pēc garas darba dienas vēl jāpalīdz dēlam mācīties un jāskaidro tas, ko Jūs sava darba ietvaros neesat izdarījuši. Un man par to algu, atšķirībā no Jums nemaksā. Man nav jākaunās arī no mana dēla sekmēm, ja gribat varat publicēt, jo pa lielam tas nav skolotāju nopelns.'' PILNĪBĀ piekrītu šī raksta autoram!
Vau! Vau!!! Ņerrr...
Lai tik publicē cik skolotāji saņem.
apstākļi spiež 09.12.2014. 09:46:50
Es strādāju 3 skolās, bet tikai tāpēc, lai bērnus skolā varētu stūtīt. Ja strādātu tikai vienā, tad arī rēķinus nevarētu nomaksāt, kur nu vēl 3 bērnus izskolot. Pieņemot modeli, ka slodze būs 40 stundas un varēs strādāt tikai vienā darba vietā, tiks diskriminēti ne tikai skolotāji, bet arī viņu bērnu dzīves jau nolemtas, jo vecāki nevarēs viņus sūtīt studēt. Kāpēc pat ministriju ierēdņi drīkst strādāt vairākās darba vietās pa 40 stundām, bet skolotāji nedrīktēs?
NOBIJUŠIES NABADZIŅI!!! JA VISS IR KĀRTĪBĀ, TAD GLUŽI OTRĀDI- PARĀDIET ARĪ CIK MAZ SAŅEMAT! UN CEĻA IZDEVUMI IR UZ 1/2 MAZĀKI SKOLOR\TĀJIEM, TĀ, KA NEMULDIET!
Ministru kungi un kundzes veiciet izmaiņas likumdošnā un uz priekšu piestrādāt otrā, trešā darbā pa vakariem, naktīm un brīvdienām. Jums arī parādīsies ministru cienīgas algas. Ko Jūs neziniet, ka pedagogam par vienu slodzi maksājiet 420 EUR? Vai Jūs ziniet kā ir strādāt 35 kontaktstundas un vēl piestrādāt, lai varētu atļauties palikt Latvijā. Vai Jūs zināt, ka pirms brīvlaikiem trīc rokas no pārslodzes? Vai Jūs zināt ka maijā puskolektīvs ir tuvu nervu sabrukumam? Protams viena daļa Latvijas skolotāju nopelna pienācīgu algu, bet par kādu cenu!!!
Vienkārši 09.12.2014. 09:23:17
Viss ir vienkārši: algas saskaitīs izdalīs uz galviņām un iznāks vidējais, kas katram jāsaņem algā. Neviens te neko vairāk izrēķināt nav spējīgs. Ja jau neinteresē nostrādāto stundu skaits, tad matemātika šeit elementāri vienkāršota. Vairāk nekas nevienam neinterē. Tāds nu ir ierēdņu līmenis Latvijā. Ja gribi lielāku algu, strādā savas pieļautās 40 stundas, bet ar algu dalies. Par slodzi pamatalga nav jāpaaugstina. Varbūt visiem pāriet tikai uz 21 kontaktstundu un vairāk neko. Vai pēc aprobācijas, 420 ero par 40 stundām.
jautājums. 09.12.2014. 09:20:21
Tad jau tikai jāvienojas, kurš rakstīs iesniegumu tiesībsargam, lai izvērtē plānoto diskrimināciju pēc profesijas! Var būt visiem jāraksta?
vai tiks parādīti arī skolotāju blakus darbi? mums ir skolotājas, kas piestrādā skolā par apkopējām, lai varētu savilkt galus. Būs vēl viens iemesls audzēkņiem, piedodiet izglītojamiem, paņirgt.
Skolotāji nav muļķi, iesūdzēs EIROPĀ par cilvēktiesību pārkāpšanu. Tad gan tur aizies mūsu nodokļu nauda(ne mazā).
Tādā gadījumā mūsu valstsvīriem ir jāpieņem lēmums publiskot visu valsts iestādēs strādājošo algas, lai būtu ar ko salīdzināt. Un kā ar privāto sektoru, firmas utt? Vai šis algu projekts nav kāds ESF finansēts projekts, kur notiek kārtējā naudas atmazgāšana? Ne ar to sākam, mīļie!
Goda vārds apnicis! Nu cik var ņaudēt. Nu neesat Jūs skolotāji nekādi apdalītie algu ziņā! Divas slodzes skolā un jebkurā citā darbā arī ir būtiski atšķirīgas! Neskolotājam viena slodze ir 8 stundas dienā un 40 stundas nedēļā, bet skolotājiem 1 slodze ir pavisam cita, tāpēc jau varat strādāt tās divas slodzes un nedomāju, ka esat pārstrādājušies. Plus skolēnu brīvlaiki un garais apmaksātais atvaļinājums vasarā. Vispirms pierādiet, ka esat pelnījuši to ko prasāt. Citādāk man pēc garas darba dienas vēl jāpalīdz dēlam mācīties un jāskaidro tas, ko Jūs sava darba ietvaros neesat izdarījuši. Un man par to algu, atšķirībā no Jums nemaksā. Man nav jākaunās arī no mana dēla sekmēm, ja gribat varat publicēt, jo pa lielam tas nav skolotāju nopelns.
skolotāja Velta 09.12.2014. 08:53:23
Skolotāju pazemoja un pazemo jau 24 gadus.Vai tikai tagad pamanījat? Vai aizmirsāt, kā 90-jos deklarēja visādu rangu "speciālisti", ka skolotājs ir persona, kas normālā darbā/bankā, padomē u.c./ strādāt nevar, ka tas ir nožēlojams neveiksminieks u.t.t.Lūk, rezultāts! Ura tovarišči!
igauņu kaimiņiene 09.12.2014. 08:36:13
cik man zināms, igauņiem ne tikai sola palielināt algas, bet viņiem lauku skolotāji nav apdalīti - tur lauku skolotājiem tiek maksātas piemaksas..., jo visi jau nevar strādāt pilsētās, kādam tak laukos arī bērni jāmāca... par to arī igauņi ir padomājuši...
Labi būtu, ja - pret -nostātos visi skolotāji un skolas vadība arī. Diemžēl skolu vadība savus skolotājus neatbalsta, arī daļa skolotāju cenšas izpatikt vadībai. Direktori ir tikai zemākie ierēdņi, un cenšas izpatikt augstākajiem ierēdņiem.Tas ir pie mums. Varbūt citās skolās ir savādāk, tad viņiem ir paveicies!
Piedāvā publicēt skolotāju algas ar visiem vārdiem un uzvārdiem kā amatpersonai, bet skolotājs jau nav amatpersona. Norādot algu, jānorāda arī slodze, jo daudzi pedagogi strādā vairāk nekā vienu slodzi, lai varētu saņemt daudz maz normālu algu. Varbūt vispirms ministriem vajag publicēt arī savas algas?
Ja publicē skolotāju algas, tad klāt arī vajag slodzes, jo bieži vien skolotājs ir spiests strādāt gandrīz divas slodzes, un darba diena nebeidzas līdz vēlam vakaram.
Vai tad nav noteikumi, kuros minēts, kas ietilpst slodzē? Tā teikt - amata apraksts?
Par Igauniju. 09.12.2014. 08:08:05
Kāda jēga Igauniju minēt? Tur arī mediķu algas ir vairāk reižu lielākas nekā pie mums! Varbūt kāds no valstsvīriem varētu turp aizbraukt pieredzes apmaiņā???
Nē! Jāpublicē arī - kas šo slodzi sastāda, lai redz, kas slodzē neskaitās! A to- man maksā tikai par kontaktstundām un tās ir slodze- par pārējo nemaksā - strādāt sanāk 2 slodzes par vienu! Cik tad reāli sanāk stundā nopelnīt?
Algas igaunijā 09.12.2014. 00:10:40
Te velviens www.aprinkis.lv/zinas/item/22105-igaunija-skolotaju-minimala-alga-pieaugs-lidz-900-eiro
ALGAS IGAUNIJĀ 09.12.2014. 00:07:41
Ziņu par IGAUNIJAS SKOLOTĀJU ALGĀM strauji novāca!!! :D . . Te būs saite: . . . apollo.tvnet.lv/zinas/igaunija-skolotaju-minimala-alga-pieaugs-lidz-900-eiro/674900
Pirmsskolas pedagogi 09.12.2014. 00:02:35
Ceru, ka attēlos arī pirmsskolas pedagogu algu, kura pēc jaunā gada nu jau gandrīz vai līdzināsies minimālajai algai.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
5-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.