Lietotājvārds
Parole
Nezinot latviešu valodu,protams diskomforts ir pieaugušajiem,sevišķi pensionāriem,kuri tik ļoti neieredz latviešu valodu, ka pat nemācās.Nevajag sanaidot vismaz jaunos, lai mācās, cik esmu redzējusi,tad tieši jaunajau paaudzei problēmu ar latviešu valodu nav,mācoties augstskolā.Nevajag noniecināt tos, kuri ir gudri un mācās.
Latvieši padomju laikā mācījās krievu valodu un nebija apvainojušies,ka visi papīri visās iestādēs bija jāpilda tikai krievu valodā,bet tagad kad arī mūsu valstī ir sava valoda kuru ir jāciena un jāzina ir izveidojusies nepamatota jezga.Domāju jābeidz liekas un nevajadzīgas lietas runāt.Katram ir jāpielāgojas vietai un videi.Ja arī krievu tautas pārstāvji šeit ir dzimuši un auguši,tad arī lai kļūst par LATVIJAS patriotiem un ciena šīs valsts kultūru,tradīcijas .Arī izsūtītie iemācījās krievu valodu un tur nodibināja savas ģimenes bez aizspriedumiem un pārmetumiem.
Ko var vārīties!!! Ne jau jauniešos ir problēma, bet Latvijas krievvalodīgajos pensionāros! Lai jaunieši mācās savā dzimtajā valodā, bet latviešu valodā kārto eksāmenu piem. 9.klasi beidzot!!! Esmu pret šo ieceri!
atbilde русская )))) 02.04.2014. 15:01:26
да лучше в СССР жить.. --------------------------------------- Bet kurš jums liedz? Brauciet uz savu ''padomiju'' - tur vēl viss pa vecam - kolhozi u.t.t. Kas jums spiež te dzīvot? Vai kāds ar varu tur ciet? Nekaunība un uzpūtība ir visa jūsu varenība un tas arī ir viss..
Vai tiešām krievu tautības cilvēki spēj iemācīties tikai vienu valodu? Vai tiešām viņiem nav spējas cienīt to valsti, kurā viņi dzīvo? Ja cilvēki, kuri pārstāv krievu tautu, atzīst tikai un vienīgi visu krievisko, tad ir dīvaini, ka viņi joprojām dzīvo Latvijā.
Patamu što te vsjo pa russski notiekās mama! ar padomjlaika okupācijas tradīcijām
atbilde Мама 02.04.2014. 13:34 02.04.2014. 14:54:16
Šeit netiek apspriests emigrācijas jautājums, ja nesapratāt. Latvieši, aizbraucot uz citu valsti, neuzkundzējas ar savu vareņību un nebāž savu valdou virsū ar varu un savus tikumus un netikumus. Tie ciena citu kultūru un mācās konkrētās valsts valodu, bet tādiem kā jums laikam kāds ar bomi pa galvu ir iedevis, jo prāta spējas ir sripri vājas, lai saprastu elementāras lietas. Kaunēties vajadzētu!
Почему ВАШИ патриоты и любители ЛАТЫШСКОГО ЯЗЫКА убегают жить и работать в заграницу, а не остаются в ЛАТВИИ. ????????????
Kāpēc jāmocās Latvijā ? Ja nepatīk pieņemt tās valsts noteikumus kurā dzīvo, tad lai brauc mājās uz dzimteni Krieviju Kā nav kauna vēl visādi demonstrēt sevi. Kā citu valstu iebraucēji Latvijā apgūst valodu dažu mēnešu laikā.
nu skaisti! vēl uz krūtīm uzlieciet uzrakstu: spasibo ģedu za pobedu! ideoloģijas čūska nemirst, nomet tik veco ādu! atkal pārliecinos, ka Krima mūsu valstī IR iespējama.
русская )))) 02.04.2014. 00:41:03
ЗДЕСЬ НИКОГДА НЕ БУДЕТ ВСЁ ЛАТЫШСКИМ.КАК БЫ ВЫ ЭТОГО НЕ ХОТЕЛИ.ПОТОМУ КАК ХОТЕТЬ МАЛО.ОБЛОМИТЕСЬ
русская )))) 02.04.2014. 00:39:49
да лучше в СССР жить.хотя бы люди были людьми.а ваша ненависть к русским вас же и погубит.а русских переводи не переводи всё равно мы останемся в большинстве.
Ja dažiem komentāros arguments ir "visa dzīve", kurā runāts vai mācīts tikai krievu valodā, tad jāsecina, ka šobrīd šī dzīve beidzas, ja visa? Vairāk nebūs dzīves. Ja ir šāda nostāja 20 gadus, 30 gadus, ka "visa dzīve", tad reizēm tā dzīve pēc "visas" turpinājusies un joprojām turpinās, - nu jau dažam 50 gadus. Tāpēc kaut kad būtu jāsāk mācīties tās valsts valoda, kurā dzīvo. Un nav arī latvieši vainīgi, ka PSRS laikos visā plašajā dzimtenē varēja iztikt ar krievu valodu, citu nemācoties. Pirms sūdzēties, ka nemīl, būtu jāpaskatās vēsturē un spogulī - kāpēc? Latviešu arguments par "piedzimšanas tiesībām", sākoties PSRS okupācijai, kaut kā nebija svarīgs.
PAR LATVIEŠU VALODU! PAR SAVAS VALSTS VALODU!
pārliecināta latviete 01.04.2014. 17:31:44
BESĪ ĀRĀ, ko tie krievi vēl grib? Te ir LATVIJA, un es uzskatu, ka šeit visam būtu jābūt latviešu valodā!!!!
Ko var ņemties? Pajautājiem bērniem! Viņiem nav problēma runāt , rakstīt utt. latviski. Ņemas tie, kuriem gribas kašķi! Jauni, loģiski domājoši cilvēki, vienalga kādas tautības, prot un grib mācīties laviski.
mann Бред! Меньше по барамползайте!Образовывайтесь, не позорьтесь!
Не будут учителя, всю жизнь работавшие в русских школах, всю жизнь прожившие с русскими в браках говорить идеально на лат. яз. Практики ноль = соответствующему результату! Реальная недоразвитость в комментах! Сравнивать отъезд за границу латышей и ни одной там открытой школы для них - вы больны! Не сравнивайте Советский режим и гостарбайтеров на пару месяцев. Основная часть из вас там официально даже не котируется! Кто из русскоязычных говорит более или менее на латышском, да тот, кто непосредственно практикует этот язык!
Istā diskriminācija notiek Latvijas ostās. Ja tur cilvēks mēģina runāt valsts valodā, viņš nekavējoties kvalificējas kā fašists - naida kurinātājs.
Отвратительно читать брызги ненависти и непонимания. Не знать стран, в которых есть школы не гос. языка и сообщать об этом - недоразвитость. Считать, что люди, отделённые на другую общину и не имеющие толком возможности, что-то там кому-то обязаны - НЕТ!!! Это пошлость ума! Переведите детские сады на гос.яз! Приёмы в лат. сады никакие! мне в своё время водном садике объявили, что приём начинается ещё за 5 лет до беременности (норм. логика у заведующей дет. сада), в другом просто указали на дверь! Наши дети не играют даже на детских площадках вместе. Потому что пропаганда про русскоязычных людей по одному только местному телевидению - негативна! В людях этническая ненависть воспитывается с младых ногтей! Хватит давит! Дайте жить мирно, без злобы! Всё само собой образуется! Ведь пока мой ребёнок жил в старых домах, где она, да двое ребятишек из деревни (латыши) - довольно таки неплохо говорила на латышском. А тепеь... Представим школяров-подростков и учителя в русской школе по волшебной палочке изучающие геометрию. Что это, как нелояльное отношение к детям? Они спасибо точно не скажут... Как и я, в своё время в 10 классе сев за учебник по алгебре на гос.языке. А по поводу Крыма - он исторически Российский. Все двадцать лет саньё это слушать по поводу бугимена в лице России... Вы очень достали со своими комплексами. Вам точно нечем заняться.
русская )))) 01.04.2014. 16:06:23
никто не обязан уезжать из страны в которой родился.единственной где есть не граждане только потому что родители русские-смешно.школы должны остаться русскими и каждый сам пусть выбирает в какую отдать ребёнка.я за русскую школу не потому что сама русская а в них учат лучше.заранее напишу что мега государственный язык у меня высшая категория не зависимо от русского сада школы и техникума.перевести детей на латышское обучение это тупо снизить качество обучения которое по сравнению с Россией и так не блещет.почему то остальные нац.меньшинства не собираются переводить. как то странно.....а то что тут не любят русских это факт только мы уже не меньшинство потому как куча патриотов своей родины сбежали заграницу
to just mama 01.04.2014. 14:51:59
Paldies.
Kā ar manu diskrimināciju centrāltirgū, kur pajauna pārdevēja aizkaru bodē vispār nevienu vārdu latviski nesaprot? Kā ar manu diskrimināciju, kad santehnikas firmas pārstāvis neprot latviski diktētu telefona numuru pierakstīt? Kā ar manu diskrimināciju, ja garāmgājēja uz ielas uzreiz uzsāk sarunu krievu valodā, acīmredzot automātiski pieņemot, ka es to zināšu?
Ja bērns sāks apgūt vietējo valodu jau bērnudārzā, tad viņam nebūs ne mazākā diskomforta vai problēmu normāli iekļauties sabiedrībā. Turklāt, atšķirībā no vietējiem, šim bērnam būs labākas zināšanas arī vienā svešvalodā (krievu). Bērniem būs labāk, bērnu bērniem jau vispār vairs nebūs nekādu problēmu un arī valsts vairs nebūs kaut kāds komunālais dzīvoklis, kuru nav iespējams uzlabot.
Tiklīdz bērns beidz krievu mācību iestādi, tā mēs saņemam kārtējo iedzīvotāju, kurš mūzikas, mākslas, kino, vēstures, politikas, sporta u.c. jomās dzīvo pavisam citā pasaulē. Kurš vairs jau nespēj apgūt vietējo valodu un tāpēc apzināti vai neapzināti dara visu iespējamo, lai apkārtējo vidi pielāgotu sev. Tam nav jēgas.
................. 01.04.2014. 14:22:35
Krievu dārzeni varētu būt privāti.Mans mazbērns ir latvietis,kad piedzima mamma pierakstija viņu 2 tuvākajos b.d.,latviešu dārziņā vietas nav joprojām ,šogad viņš beidz krievu b.d.,runā divās valodās.Dārziņš ir ļoti labs, darbinieki krievu tautības kolosāli,attieksme ideāla,bet ar latviešu valodas pasniegšanu slikti, ilgu laiku nebija kas to dara-lūk kur ir problēma.Skolai gatavojam paši mājās,bet ko darīt tiem, kas nevar palīdzēt savam bērnam-jaiet krievu skolā,kur bērns jutīsies komfortāk,kā klāsies manam mazbērnam skolā nezinu, būs grūti ,jo domā viņš krieviski un tad tulko latviski,tas ir šausmīgi un tadu bērnu ir daudz.
Nesaprotu, kur ir diskriminācija- beidzot apgūt tās valsts valodu, kurā dzīvo?
Считаю что уже давно должны были перевести все детские сады на лат. яз . И соответсвенно для выпускников детских садов не составит проблемы учится на гос языке и дальше. А вообще в русских детских садах отвратительное преподавание гос языка, они все выпускаются с 0 знаниями. я бы и рада своего 2 сына отдать в латышскую группу - сад так очереди такие что он скорее университет закончит чем в сад попадет. Грустно и печально все это.
Mēs arī varam izteikt protestus par mazākumtautību skolu situāciju Krievijā. Vai tik tur nav visās skolās jārunā tikai krieviski?
reāliste Rīgas skolotājai 01.04.2014. 10:37:04
Lai vecāki padomā-kāpēc viņi joprojām nav iemācījušies valsts valodu? Vai tiešām viņi ir tik aprobežoti, ka n-tajos gados to nevarēja izdarīt? Par skolotājiem vispār nevar būt runa, viņiem jau sen bija jāprot runāt latviski labā līmenī. Ko mēs te vispār "šūmējamies"? Nevienu ar varu te netur. Var braukt atpakaļ uz bagāto un laimīgo valsti un nebūs nekādas problēmas.
Kur vēl tā piekāpjas kā mēs.Cik daudz latviešu ir izbraukuši uz ārzemēm un ne kur nav latviešu skola,visi uzreiz tiek iemesti tuvākajā skolā un visi bez valodas zināšanām un neviens nesaka,ka viņi tiek diskriminēti.Visi visu mācās svešvalodā.Te krievu tautības bērniem ir dzimtene,apkārt latvieši un tad ceļ traci.Cik ilgi mēs locīsimies krievu tautības cilvēku priekšā,cik var pazemoties?Vajag sākt ar bērnudārziem,visus ar latviešu mācību valodu un tad tālāk nebūs ne kādas problēmas,jo bērni valodu iemācās ātri.Es arī aizgāju uz skolu bez latviešu valodas zināšanām, bet pabeidzu labi.Ja reiz es te dzīvoju,tad man ir jāciena šīs valsts tradīicijas un arī valoda.Ja to nevēlētos darīt ,tad sakrāmētu savus čemodānus un dotos uz vecāku dzimteni.
sancis Rīgas skolotājai 01.04.2014. 08:15:08
Bet, cienītā, kur tad paliek integrēšanās Latvijas sabiedrībā? Tā viņi tur savā kopienā ''ņemās'' uz vietas un tad brīnāmies, kas notiek?? Mums vēl vienu Krimu te nevajag! Ja grib Latvijā dzīvot...kaut kāda iemesla dēļ viņi šo valsti ir izvēlējušies, tad lai arī mācās valodu, kultūru, bet sev lai veido svētdienas skolas, kā to darīja emigrējušie latvieši citās valstīs, tā lūk!
Rīgas skolotāja 01.04.2014. 07:40:20
Izskatās, ka cien.Jansona k-gs nevienā Rīgas skolā nav bijis, tāpat arī IZM ierēdņi. Es strādāju skolā, kur bērniem ne tēvs, ne māte nevienu vārdu latviski nesaprot. Tātad bērnam latviešu valoda ir svešvaloda. Kā man ierēdņi iesaka ar Ķengaraga, Iļguciema kontingentu strādāt??? + vēl pašu skolotāju( krievu) problēma.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4+6=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.